Jump to content



Коронавирус / COVID-19 - общи приказки


Препоръчани коментари

Честно казано - не приемам насериозно мерките, защото са несериозни.

Първо обявяваш бедствено положение, хората се рядат на опашки по магазините, щото мислят, че няма да могат да излизат 1 месец и после обясняваш "да не изкупуват" и че "могат да излизат до магазина". 

Нито има превенция, нито има логика. 

Като чета, масово хората се събират по главните булеварди, градинки и къде ли не. Децата играят на пътя. От цялата работа бизнесът страда, който е принудително затворен.

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 13.03.2020 г. от 16:39, Beat. каза:

GEPIME

Извънредна отстъпка! Осигурете си нови емоции и запознанства с 20% отстъпка.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Проблема са границите щом са отворени ще влязат и заразени за мен пълна карантина е хората да не могат да се придвижват свободно дори от едно населено място до друго само така ще се спре разпространението с локализация за известен период от време поне за 20 дни другото е излишно и няма да доведе до нищо за сега болните са в София докато някой не дойде и в Варна примерно където живея

 

1.jpg.eda91276c67ca3e3f1ee0d7b9af93698.jpg
3>PBG>>>The Pirates Of Bulgaria<<<PBG<3
R.I.P.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Доказахме, че българският народ няма акъл за 5 стотинки. Юрнали се всички да купуват, все едно са им казали, че идва трета световна.. потресен съм от това що за овце са всички около мен, а и не само. Ясно опоменаха, че доставки ще се извършват и хранителните магазини ще работят през следващите 2 седмици. Това са превантивни мерки, за да не се стигне до ситуация като италианската. Може би най-адекватните мерки, взети от правителството до момента. Евала за което.

Но въпреки това дори и в малките населени места има огромна паника и на повечето места няма хляб, брашно и олио... А дезинфектантите са с тройни цени от тези преди месец. Ходих до магазина днес и се взима храна със стекове. Разбирам го в случаи, в които млади познати взимат на хора от "застрашената група" неща от първа необходимост, но силно се съмнявам повечето от случаите да са такива.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ситуацията в Германия е същата - всеки се запасява.
Спрете да намирате поводи да плюете по българския народ. Дори се радвам, че хората реагират толкова бързо. Тук е по-хладнокръвно някак, без паника. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми каже от къде да поръчам и кой тип маски са най подходящи. В olxцен7те вървят от 7 до 65 лева, но не знам кои са най надеждните. Споделете вие какви маски ползвате? 

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 часа , Denis каза:

Ситуацията в Германия е същата - всеки се запасява.
Спрете да намирате поводи да плюете по българския народ. Дори се радвам, че хората реагират толкова бързо. Тук е по-хладнокръвно някак, без паника. 

В Германия съм сигурен, че има дисциплина и хората пазят дистанция един от друг доколкото е възможно. По-голямата част от тук членувате в групи като "Забелязано в София" и няма смисъл да препращам снимките на пълните с хора супермаркети от петък и събота, без каквато и да било предпазна мярка от страна на клиентите. Нали мерките са взети на първо място, за да се избегне струпването на много хора на едно място - къде го разбирането от страна на бай Ганьо?

Далеч не търся поводи да плюя българския народ. Самият факт, че за трети път слага на власт човек, който една маска не може да си сложи на лицето правилно, говори достатъчно за умствения потенциал на по-голямата му част. Нищо лично към никого, това са фактите.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 14 часа , Brian каза:

Проблема са границите щом са отворени ще влязат и заразени за мен пълна карантина е хората да не могат да се придвижват свободно дори от едно населено място до друго само така ще се спре разпространението с локализация за известен период от време поне за 20 дни другото е излишно и няма да доведе до нищо за сега болните са в София докато някой не дойде и в Варна примерно където живея

 

https://nova.bg/news/view/2020/03/15/281369/първа-положителна-проба-за-covid-19-във-варна/

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не мога да отида в Хърватия на погребение, защото преди влизане е нужна 2-седмична карантина. Не мога да повярвам. 

1920x840%281%29.jpg?itok=VLC3fYHs

Link to comment
Сподели в други сайтове

И на мен ми предстои много важно пътуване свързано с много пари, но ще отпадне. Част от семейството ми е в чужбина, не могат да се върнат. Общо взето много последствия, но не ме интересува нищо друго докато сме здрави, и парите и това дали сме заедно няма значение. Това са лични драми, за всеки има последствия, но се замислям дали наистина този вирус е такъв проблем заради самия вирус, или Елита цели умишлено тази масова психоза, дали не ни подготвят за новия световен ред? Имам много доводи да го мисля, но тук сме чалгари и няма смисъл да се натоварваме. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 часа , Donatella каза:

Нищо ново! Докато всеки си щъка и си прави каквото си иска ще е така все пак е пътувал с самолет с други хора и те са се прибрали някъде при някого 

1.jpg.eda91276c67ca3e3f1ee0d7b9af93698.jpg
3>PBG>>>The Pirates Of Bulgaria<<<PBG<3
R.I.P.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 часа , Gadinata каза:

В Германия съм сигурен, че има дисциплина и хората пазят дистанция един от друг доколкото е възможно. По-голямата част от тук членувате в групи като "Забелязано в София" и няма смисъл да препращам снимките на пълните с хора супермаркети от петък и събота, без каквато и да било предпазна мярка от страна на клиентите. Нали мерките са взети на първо място, за да се избегне струпването на много хора на едно място - къде го разбирането от страна на бай Ганьо?

Далеч не търся поводи да плюя българския народ. Самият факт, че за трети път слага на власт човек, който една маска не може да си сложи на лицето правилно, говори достатъчно за умствения потенциал на по-голямата му част. Нищо лично към никого, това са фактите.

Тук не се вземат никакви адекватни мерки. Много предприятия продължават да работят, хора с маски почти няма, а Германия е вече на второ място в света по нови случаи - 850. 
В супермакетите е същото навсякъде, в целия свят. 
Иначе за Бойко си прав, такъв е. От друга страна, днес със Радев направиха добро впечатление като заровиха проблемите помежду си. България реагира много адекватно във ситуацията, за което големи адмирации! И направи разликата за която ти говоря - България 50 случая, Германия 5600 случая, а мерките при вас са на място. За това няма смисъл да се критикува. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, Denis каза:

Тук не се вземат никакви адекватни мерки. Много предприятия продължават да работят, хора с маски почти няма, а Германия е вече на второ място в света по нови случаи - 850. 
В супермакетите е същото навсякъде, в целия свят. 
Иначе за Бойко си прав, такъв е. От друга страна, днес със Радев направиха добро впечатление като заровиха проблемите помежду си. България реагира много адекватно във ситуацията, за което големи адмирации! И направи разликата за която ти говоря - България 50 случая, Германия 5600 случая, а мерките при вас са на място. За това няма смисъл да се критикува. 

това с адекватността е пресилено ако беше така заразен нямаше да се върне с самолет от Италия до София от там да си хване влак до Варна след това да си вземе такси до тях и там да разбере че му е лошо да отиде в спешното да зарази в кавички целия персонал 10 човека и чак тогава да установят че е с ковид 19

заразените са малко защото сме малка нация не може да ни сравняваш с Германия тук ако се случи ще умрат много повече хора поради липса на лекари и адекватност

1.jpg.eda91276c67ca3e3f1ee0d7b9af93698.jpg
3>PBG>>>The Pirates Of Bulgaria<<<PBG<3
R.I.P.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Fast каза:

Този е някакъв уникален тъпанар, и заслужава линч, солена глоба и 1-2 години затворче.

лошото е че чак след седмица и повече ще се разбере колко е заразил

1.jpg.eda91276c67ca3e3f1ee0d7b9af93698.jpg
3>PBG>>>The Pirates Of Bulgaria<<<PBG<3
R.I.P.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...