Jump to content



Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

  • Отговори 4,9k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Извинете, това подходящо облекло ли е за Бъдни вечер сред семейството?

Да, Христос също се е родил гол.

Така че в голотата няма нищо срамно.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да, Христос също се е родил гол.

Така че в голотата няма нищо срамно.

 

Ама Райна не се е родила преди две вечери.

 

И нямах предвид голотата й, а мрежестата ретро рокличка в стил Юлия Бикова '93.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Голямата ти болка... вече дори не я криеш :Vishenka_05:

 

Защото чалгата е ТОПааааа. :clap:

 

Гледам Павел и Венци са направили приличен дебют като за тях в празнично-чалгарска обстановка.

 

Меле, нищо изненадващо няма. Помниш ли 2001? Бях изпаднал в тъжна депресия, защото всички индикации сочеха, че лекия жанр си отива. Най-продаваният албум за годината беше хип/хоп. :( После знаем какво стана. Имам предвид, че явно нещата вървят на някакви цикли..единият жанр надделява за известен период, изпъкват големи хитове, после традиционният отново връща позиции - но, ако погледнем историята, май вторият е с много по-добро представяне в хроничен план. Въпреки липсата на нова, млада сензация от женски пол с тийн appeal.

 

 

Помня, много ясно. Мишо Шамара беше топ. Нещата не са много по-различни. Поп музиката няма достатъчно изпълнителски арсенал, така че да пускат през 3 месеца песен, както става в чалгата. Освен това, всеки се спасява както може в поп гилдията. В чалгата всичко е уредено. Освен това по чалготеките знаем какво е положението.

 

Но пък 2001ва, дори с навлизането на рапа, не мисля че имаха шанс. Да не говорим как Пайнера погълна целия пазар като пусна същата година Планета ТВ. После 2002-2004 имаше възход на поп музиката, но отново не бяха организационно подготвени. Нищо, че имаха БГ Топ 100 по националната телевизия. Но пък, когато започнаха да завземат някакъв пазарен дял... Митьо измисли турнетата. После и БГ ТОП 100, откъдето се прехранваше поп музиката тотално загина като рейтинг, започнаха да вкарват и чалга, а с това се самоотстреляха.

 

Истината е, че попът никога не е имал по-добра година от 2018, но в последните 3 месеца отново тръгна надолу.

 

Ако не се вземат в ръце, ще заровят всичко постигнато, както стана след 2006та. 6-7 години им трябваше да се възобновят. Впрочем, Касъмови също имат брутални проблеми и през 5 години влизат в ситуация на бъдещ фалит.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Коледната снимка на Преслава - 32258 лайка

Коледната снимка на Криско - 25664 лайка

Коледната снимка на Гери-Никол - 22130 лайка

Коледната снимка на Емануела - 19014 лайка

Коледната снимка на Галена - 13655 лайка

Link to comment
Сподели в други сайтове

Коледната снимка на Преслава - 32258 лайка

Коледната снимка на Криско - 25664 лайка

Коледната снимка на Гери-Никол - 22130 лайка

Коледната снимка на Галена - 13655 лайка

Големи яйца :D

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Стелчеее, нали знаеш, че по Коледа всеки получава това, което е заслужил. 1000%20(29).gif

 

Това в 165-тия ден да направиш 100% повече гледания от премиерния си ден - не знам дали се е случвало някога...!? Нов рекорд ли измислих току-що? :roll1:

 

Даааа, това си е нов рекорд, пореден за нас тази година. :3fdb8960598fa63e:

 

А, ако изключим дуета на Криско и Слави, може да кажем, че имаме най-успешната песен и този сезон в лицето на "Феноменален".

Link to comment
Сподели в други сайтове

А, ако изключим дуета на Криско и Слави, може да кажем, че имаме най-успешната песен и този сезон в лицето на "Феноменален".

Ей, всичко ще направите, за да я издигнете! :1000 (29):

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ей, всичко ще направите, за да я издигнете! :1000 (29):

 

Какво правим? Това показват фактите и гледанията.

 

Фаст пък отново брои лайкове и каквото намери за да я принизи.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Помня, много ясно. Мишо Шамара беше топ. Нещата не са много по-различни. Поп музиката няма достатъчно изпълнителски арсенал, така че да пускат през 3 месеца песен, както става в чалгата. Освен това, всеки се спасява както може в поп гилдията. В чалгата всичко е уредено. Освен това по чалготеките знаем какво е положението.

 

Но пък 2001ва, дори с навлизането на рапа, не мисля че имаха шанс. Да не говорим как Пайнера погълна целия пазар като пусна същата година Планета ТВ. После 2002-2004 имаше възход на поп музиката, но отново не бяха организационно подготвени. Нищо, че имаха БГ Топ 100 по националната телевизия. Но пък, когато започнаха да завземат някакъв пазарен дял... Митьо измисли турнетата. После и БГ ТОП 100, откъдето се прехранваше поп музиката тотално загина като рейтинг, започнаха да вкарват и чалга, а с това се самоотстреляха.

 

Конкуренцията на чалгата си имаше ММ - телевизията на Камен Воденичаров. Много вървежна беше в едни определени години, чак и аз я гледах редовно. Възходът на Каризма стартира от там. Имаха достатъчно голямо влияние, за да направят сравнително популярни две момичета, които първо бяха водещи на предавания - онази Лилана и другата, брюнетката.

 

MM обаче беше главно насочена към най-младите и по-модЙерни, България като цяло седеше хипнотизирана пред ТВ Планета.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

За кой обаче? :P

 

Жалост не чувствам, а заслужено задоволство от фактите.

Жалки са писаниците на дружката ти.Ако била махнела нещо и не знам си какво там още.Очаквам пика на "Феноменален" да е до Нова година и след това да последва съдбата на "Просто шоу" и без това са на едно ниво. :3fdb8960598fa63e:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Жалки са писаниците на дружката ти.Ако била махнела нещо и не знам си какво там още.Очаквам пика на "Феноменален" да е до Нова година и след това да последва съдбата на "Просто шоу" и без това са на едно ниво. :3fdb8960598fa63e:

 

Очаквай каквото искаш, драги. Аз говоря за сега.

 

Песента на Криско и Слави е чиста чалга, но накрая надали ще участва в официални чалга класации.

 

Кое ми е жалкото? Аз гледам какви гледания прави към момента. Жалко е да манипулираш и отричаш истината. Знам, че не ти е особено приятно, но това показват фактите.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Очаквай каквото искаш, драги. Аз говоря за сега.

 

Песента на Криско и Слави е чиста чалга, но накрая надали ще участва в официални чалга класации.

 

Кое ми е жалкото? Аз гледам какви гледания прави към момента. Жалко е да манипулираш и отричаш истината. Знам, че не ти е особено приятно, но това показват фактите.

То на вас трябва да ви е неприятно На мен защо да ми е? :1000 (29): Единственото,което спасява "Феноменален" от все още неиминуето забвение е мазната мелодия,която се търси по празниците,неслучайно чак декември почна да прави повече гледания,иначе беше паднала доста под 100к. Всички знаем,че от тази поредица песни най-големия хит си остава "Въртележката" и реакцията на хората от концерта го доказва.Иначе има и още един факт,от който трябва да ви е доста гадничко- "Зоопарк" явно ще си остане най-гледаната чалга песен за 2018.

 

 

+1 за Максим.Смаза цялата стара чалга генерация.Дори Деса и Кама не можаха да го надминат.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тя и самата Тита има да мечтае пак за такъв хит. 1000%20(29).gif

Според мен има значение до толкова, че е оставил някаква следа в историята на БГ музиката. Като цифри, като постижение - ако някое дете днес се поинтересува да види кое е вървяло в онзи момент, ще види нещата:

 

1. "Мой", Мишо Шамара

2. "Илюзия", Глория

3. "100 патрона", Ивана

...и така нататък

 

Иначе самият ти нямаш афинитет към хип/хоп музиката и това ти влияе до известна степен. На мен няколкото ми приятели се кефят на този стил и покрай тях закачам и аз. Та..мисълта ми е, че Мишо Шамара може да е бил простак и вече да е едно нищо, но правеше много по-качествен и истински рап от днешните смешковци, които се правят на велики хип-хопъри и правят кавъри на "Едно ферари с цвят червен"... Това трябва да му го признаем на Шамара.

 

Като цяло темата засяга въпроса относно качеството на музиката в различните десетилетия - и в световен мащаб е същото дереджето. Най-запомнящи се и най-брутални са хитовете от 80-те, 90-те някъде до средата на миналото десетилетие. Дегенерация, брат..ъ-Ъ-ъ- у-йеее!! :3fdb8960598fa63e:

Ми сравни бозите на Мишо от тогава с песните от "Илюзия", "Къде си ти", "Ивана Лайв", "Пей, сърце", "Завинаги" и други хубави албуми от 2001. Дори една "Дяволски чаровник" към днешна дата е по-голям хит от какво беше там, "гимнастички по цвички". Един приятел ми беше презаписал на Шамара албума. От немай къде и аз го слушах, да съм в час, ама още тогава ми се образуваха нерви от тия ритми. Много едно такова агресивно, наблъскано, заболява те главата, мелодия никаква. Друго нещо беше например "Борбата" на Айс Крийм. Да не говорим пък за световен мащаб, можем само да се учим от определени имена като Еминем. Аз и сега слушам определени песни, които клонят към хип-хоп, примерно някои на The Weeknd, макар че неговият стил не може да се дефинира еднозначно, много е смесен. Така че, слушам всичко и това не е някаква поза - опитвам се от всички да си намеря моята песен, албум и т.н., но има неща, които наистина са непоносими за слушане. То е относително за всеки човек, де.

 

Представи днес, както Графа пълни зали, да го прави и Шамара с Ванко и там Гумени глави и всякакви - и да пеят онези си неща... еми... няма как. Аз съм сигурен, че дори почитателите им от едно време не помнят този си период. Да, признаваме им го, че властваха една година. Ама Мишо, ако беше създал нещо смислено, днес нямаше да се занимава с камиони в Щатите. Не че има нещо срамно. Просто днес му е крив целият свят, а когато яде кюфтетата, не рева.

Link to comment
Сподели в други сайтове

То на вас трябва да ви е неприятно На мен защо да ми е? :1000 (29): Единственото,което спасява "Феноменален" от все още неиминуето забвение е мазната мелодия,която се търси по празниците,неслучайно чак декември почна да прави повече гледания,иначе беше паднала доста под 100к. Всички знаем,че от тази поредица песни най-големия хит си остава "Въртележката" и реакцията на хората от концерта го доказва.Иначе има и още един факт,от който трябва да ви е доста гадничко- "Зоопарк" явно ще си остане най-гледаната чалга песен за 2018.

+1 за Максим.Смаза цялата стара чалга генерация.Дори Деса и Кама не можаха да го надминат.

Ее, Камелия също размаза. с Максим им показаха как се прави въпреки малкото гледания. А пък на Деса и Фики кючекът явно само по домашни купони се слуша, аз в дискотеките чувам някаква друга версия, оригиналната, предполагам.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Конкуренцията на чалгата си имаше ММ - телевизията на Камен Воденичаров. Много вървежна беше в едни определени години, чак и аз я гледах редовно. Възходът на Каризма стартира от там. Имаха достатъчно голямо влияние, за да направят сравнително популярни две момичета, които първо бяха водещи на предавания - онази Лилана и другата, брюнетката.

 

MM обаче беше главно насочена към най-младите и по-модЙерни, България като цяло седеше хипнотизирана пред ТВ Планета.

 

 

ММ и БгРадио. Имаха доста последователи, но далеч под чалгата. И как да е другояче. В чалгата имаше премиера през ден, а попаджиите правеха 2 песни на година. Освен това, Планета ТВ беше 4та по гледаемост. ММ винаги е била извън десятката. Смятам, че 2001ва нямаха никакъв шанс, дори и без ТВ Планета. Имаше някакво проучване на Галъп или не помня коя социол агенция, в която бяха измерили, че поп срещу чалга - 25% към 75%. Важеше за 2005та. Смятай тогава преди това да са стигнали 35% макс. Сегашните обстоятелства са много по-близко до доминация на поп музиката. Почти стигнаха 50% аудитория. При все че през цялата година държаха половината песни в Топ 10 по гледаемост. Сега е много по-ясно, защото Интернет е доста по-трудно манипулируем. Докато преди каквото ти пуснат по ТВ-то, това е модерно.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Представи днес, както Графа пълни зали, да го прави и Шамара с Ванко и там Гумени глави и всякакви - и да пеят онези си неща... еми... няма как. Аз съм сигурен, че дори почитателите им от едно време не помнят този си период. Да, признаваме им го, че властваха една година. Ама Мишо, ако беше създал нещо смислено, днес нямаше да се занимава с камиони в Щатите. Не че има нещо срамно. Просто днес му е крив целият свят, а когато яде кюфтетата, не рева.

 

Не си прав/а. Първо бяха 2 концерта, а после ги направиха доста повече, поради големия интерес.

https://www.actualno.com/music/kultovata-gr...ews_629001.html

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...