Jump to content

Чат мания


Препоръчани коментари

Нали нощуват на 60 км от града? Ти откъде знаеш кой в Бяла от къде е дошъл и дали ще дойде до Варна? Аз, ако тръгна да броя населени места на 60 км от Пловдив, ще ги изкарам над един милион, понеже идвали до града. Несериозен аргумент.

 

Мисълта ти е, че Варна през лятото е два пъти по-голяма от Пловдив? Одеве каза, че е над 1 милион, сега казваш два пъти над Пловдив (който е 350 000 в рамките на града). Аз ти цитирах данни с леглова база на всичките ви курорти + населението на града и както да го въртим и сучем, над 430 000 няма как да станете.

 

Не можеш ли просто да признаеш, че като много варненци си живял в заблуда? Аз ви разбирам, на вас още предния кмет ви го втълпи това в главите, повтаряше го с години. Ама да ти излизат с факти за леглова база и ти да продължаваш да упорстваш над един абсурд...?

Ми няма как да ти приема фактите, защото освен курортите, няписах, че много чуждунци идват по села, а и в самия град. Айде преброй квартирите, къщите и хотелите във Варна, преброй и колко апартаменти и къщи имат тук руснаци и англичани и тогава си мисли, че си прав ;)

 

Лека :Vishenka_05:

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ми няма как да ти приема фактите, защото освен курортите, няписах, че много чуждунци идват по села, а и в самия град. Айде преброй квартирите, къщите и хотелите във Варна, преброй и колко апартаменти и къщи имат тук руснаци и англичани и тогава си мисли, че си прав ;)

 

Лека :Vishenka_05:

 

Мога да изкарам статистики всякакви. Колко жилища има в града и селата наоколо + колко хотела в самата Варна. Но.. щом си лягаш, лека нощ.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Добро утрoooo. Събуждаме се с една снимка на Рики по бели боксерки в цял ръст, която той е качил преди 2 часа. Мнооого добре ми започва деня. Феновете откачихме, толкова е готин. 😍😍😍😍👀🤗

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз харесвам много поезия, макар прозата да се чете по-настървено, за да видиш какво следва... :3fdb8960598fa63e:

Руската литература е доста интересна, но малко чужда, защото става дума за съвсем различни условия на живот там, за един друг контекст, по-различни исторически сюжети. Много харесвам "Ана Каренина", препоръчвам ти и театралната постановка в театър "София". Допада ми и "Припадък" на Чехов.

 

Съветвам те и да прочетеш "Антихрист" на Емилиян Станев, ако не си го чела досега. Тръгва малко трудно, но после става напрегнато и доста наситено!

"Следите остават" на Павел Вежинов също е увлекателен роман, има нещо детско, малко кримка, малко соц. Интересно е!

Според всичките ми гаджета и приятели, аз съм безчувствена, така че сигурно за това поезията не ми е чак толкова на сърце. :1000 (29):

Аз много харесвам руската история, култура, език, музика, народопсихология даже и не чувствам литературата им чужда. Допада ми, дълбока и многопластова е. Не обичам плоски, елементарни и бозави романи. Случвало ми се е да хвана да чета някой лигав любовен роман уж да се оттърся от някой по-тежък, а всъщност да се натоваря и изнервя.

Единственото изключение е "Гордост и предразсъдъци". Разбира се, в никакъв случай не може да се каже, че е боза, но си е нещо като любовен роман. Това е единствената книга, която препрочитам почти всяка година и всеки път изграждам ново мнение за някой персонаж. Чрез книгите може много лесно да разбереш в какъв аспект и до каква степен си се променил ти самият във времето.

Не съм чела Анархист и Следите остават, но ще видя за какво става въпрос още днес. ;)

image.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Според всичките ми гаджета и приятели, аз съм безчувствена, така че сигурно за това поезията не ми е чак толкова на сърце. :1000 (29):

Аз много харесвам руската история, култура, език, музика, народопсихология даже и не чувствам литературата им чужда. Допада ми, дълбока и многопластова е. Не обичам плоски, елементарни и бозави романи. Случвало ми се е да хвана да чета някой лигав любовен роман уж да се оттърся от някой по-тежък, а всъщност да се натоваря и изнервя.

Единственото изключение е "Гордост и предразсъдъци". Разбира се, в никакъв случай не може да се каже, че е боза, но си е нещо като любовен роман. Това е единствената книга, която препрочитам почти всяка година и всеки път изграждам ново мнение за някой персонаж. Чрез книгите може много лесно да разбереш в какъв аспект и до каква степен си се променил ти самият във времето.

Не съм чела Анархист и Следите остават, но ще видя за какво става въпрос още днес. ;)

В "Антихрист" са поставени важни въпроси за Християнството, ересите, любовта и страстта, падането на България под турско робство.

В "Следите остават" има по-занимателен сюжет, свързан с разкритие на едно престъпление. Счита се за пропаганден роман на комунизма, но на мен ми хареса много.

 

- На тротоара пред жилищните блокове на тиха софийска улица играят деца. От един прозорец пада секретен ключ. Децата го предават на живеещия там Тороманов, който идва да го търси. Оказва се, че малкият Пешо е дал без да иска своя ключ. Иска да го смени и тогава разбира, че ключът не е от апартамента на техния съсед. Децата решават да открият истината и започват разследване.

Link to comment
Сподели в други сайтове

В "Антихрист" са поставени важни въпроси за Християнството, ересите, любовта и страстта, падането на България под турско робство.

В "Следите остават" има по-занимателен сюжет, свързан с разкритие на едно престъпление. Счита се за пропаганден роман на комунизма, но на мен ми хареса много.

 

- На тротоара пред жилищните блокове на тиха софийска улица играят деца. От един прозорец пада секретен ключ. Децата го предават на живеещия там Тороманов, който идва да го търси. Оказва се, че малкият Пешо е дал без да иска своя ключ. Иска да го смени и тогава разбира, че ключът не е от апартамента на техния съсед. Децата решават да открият истината и започват разследване.

Звучи интересно, но ще започна с 'Антихрист'. Дядо ми, Бог да го прости, беше много начетен човек и имаше огромна библиотека. Та оказа се, имаме и двете книги. :)

image.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Звучи интересно, но ще започна с 'Антихрист'. Дядо ми, Бог да го прости, беше много начетен човек и имаше огромна библиотека. Та оказа се, имаме и двете книги. :)
Моите баба и дядо са учители, те възпитаха у мен любовта и преклонението пред образците на българската литература. Баба ми е литератор, винаги съм я слушала в захлас. "Антихрист", пак да ти кажа, може би ще ти започне малко трудно и монологично. Топосът е старата столица Търново. Малко по-късно, става доста интересно и се развиват неочаквани обрати.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Моите баба и дядо са учители, те възпитаха у мен любовта и преклонението пред образците на българската литература. Баба ми е литератор, винаги съм я слушала в захлас. "Антихрист", пак да ти кажа, може би ще ти започне малко трудно и монологично. Топосът е старата столица Търново. Малко по-късно, става доста интересно и се развиват неочаквани обрати.

Дядо ми беше беше летец, а после учител по история. Винаги беше с книга в ръка. Брат ми също чете адски много, той пък е дипломиран истории с педагогика, но има агенция за недвижими имоти. Просто обича историята и за това завърши тази специалност.

Аз също обичам историята, обичам и Търново, защото там ми минаха студентките години, така че вярвам, че ще ми допане въпросната книга.

image.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Дядо ми беше беше летец, а после учител по история. Винаги беше с книга в ръка. Брат ми също чете адски много, той пък е дипломиран истории с педагогика, но има агенция за недвижими имоти. Просто обича историята и за това завърши тази специалност.

Аз също обичам историята, обичам и Търново, защото там ми минаха студентките години, така че вярвам, че ще ми допане въпросната книга.

Търново има особен дух, наистина.

Аз плаках на финала на "Антихрист".

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Рики нагорещи социалните мрежи и медии с тази снимка, която качи от Пуерто Рико. Така действа Рики, секси душа е :hug: :heart: :happyppl: :P :Vishenka_05:

9318858T.jpg

А пък мъжа си как го е направил с пясъка в Пуерто Рико и Джоан написал: Аз съм ЖЕНА:

9318856y.jpg

 

Днес на работа по радио Едно само за няколко часа 2 пъти Рики- с Maria и Livin'la vida loca.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Интрото е много яко на Фибре на наградите, и как са го закрили Рики с огън и после го откриват, и се появява Рики

 

Тази седмица Рики трябва да снима новия клип на Фиебре и може би другия месец да го пусне.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Господин Александър Велики! На линия съм, готов съм за пореден спаринг. Да започваме! :3fdb8960598fa63e:

 

Вчера стана ясно, че в рамките на община Варна има следните курорти:

 

Златни пясъци: 42 000 легла

Албена: 19 800 легла

Св. Константин и Елена: 8 900 легла

Слънчев ден: 680 легла

 

общо легла в курортите: 71 380

 

----------

 

В община Варна има 173 350 жилища, като това включва град Варна и всички околни села по морето, че даже и тия дето не са по морето, че даже и циганското Каменар. От тези жилища 28% (48 500) са необитавани. Да предположим, че всички тези необитавани жилища лятото се дават под наем на туристи и всички те се заемат. Да сложим средно по 3 човека на жилище (тъй като е ясно, че в някои ще са двама, в други 4 човека). 48 500 умножено по 3 = 145 500.

 

---------

 

Население на община Варна: 344 750

 

Да теглим чертата:

 

71 380 + 145 500 + 344 750 = 561 000 Като това е при заетост дори на празните къщи в циганското село Каменар.

 

 

:1000 (19):

 

Пловдив е 345 000 в рамките на града, околните села в радиус от 10 км, с които градът е свързан, са 62 000 души.

345 000 + 62 000 = 407 000

 

Та, къде е тоя над един милион във Варна през лятото?

 

Къде е "Варна е два пъти по-голяма от Пловдив през лятото"?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Защо броите туристите? Гледат се постоянните жители. В Пловдив по тази логика също има много туристи. Нещата стоят така:

1. София

2. Пловдив

3. Варна

Туристите идват и си отиват, трябва да се разглеждат отделно.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Господин Александър Велики! На линия съм, готов съм за пореден спаринг. Да започваме! :3fdb8960598fa63e:

 

Вчера стана ясно, че в рамките на община Варна има следните курорти:

 

Златни пясъци: 42 000 легла

Албена: 19 800 легла

Св. Константин и Елена: 8 900 легла

Слънчев ден: 680 легла

 

общо легла в курортите: 71 380

 

----------

 

В община Варна има 173 350 жилища, като това включва град Варна и всички околни села по морето, че даже и тия дето не са по морето, че даже и циганското Каменар. От тези жилища 28% (48 500) са необитавани. Да предположим, че всички тези необитавани жилища лятото се дават под наем на туристи и всички те се заемат. Да сложим средно по 3 човека на жилище (тъй като е ясно, че в някои ще са двама, в други 4 човека). 48 500 умножено по 3 = 145 500.

 

---------

 

Население на община Варна: 344 750

 

Да теглим чертата:

 

71 380 + 145 500 + 344 750 = 561 000 Като това е при заетост дори на празните къщи в циганското село Каменар.

:1000 (19):

 

Пловдив е 345 000 в рамките на града, околните села в радиус от 10 км, с които градът е свързан, са 62 000 души.

345 000 + 62 000 = 407 000

 

Та, къде е тоя над един милион във Варна през лятото?

 

Къде е "Варна е два пъти по-голяма от Пловдив през лятото"?

Ако ще се почувстваш по-добре, ок прав си. Не ми се спори ;)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ако ще се почувстваш по-добре, ок прав си. Не ми се спори ;)

 

Ако ще се почувстваш по-добре, ок Варна е над 1 милион през лятото. По-важно ми е да ти е добре. :3fdb8960598fa63e:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...