Jump to content



PlanetaOfficial направи 2 милиарда в YouTube


Препоръчани коментари

PlanetaOfficial направи 2 милиарда в YouTube

 

PlanetaOfficial201705311.jpg

 

Над 2 милиарда гледания направи официалният канал PlanetaOfficial в YouTube, което го превръща в най-популярния български канал. Той стартира преди 5 години – на 3 май 2012 г. и за краткото си съществуване се превръща в най-успешния роден канал. PlanetaOfficial има 4660 качени клипа, 860 000 последователя и 2 030 000 000 гледания, което го прави 343-ти в света, информира live-magazine.еu. Най-гледаният клип към този момент в канала е този на Фики ft. Преслава “Горе-долу” с над 25 000 000. Втората и третата позиция отново са за Фики - за песните “Блокиран” с Азис и “Кой” с Галена.

 

PlanetaOfficial201705312.jpg

 

Най-успешният клип пък, с най-много харесвания, коментари и споделяния е този на Цветелина Янева и Галена ft. Азис – “Пей, сърце”, който излезе миналата година по същото време и има над 20 000 000 гледания само за една година.

Най-голямото предимство на PlanetaOffcial е, че чрез този официален канал в мрежата за видеосподеляне YouTube продукцията на музикална компания “Пайнер” става още по-достъпна за потребителите в целия свят. От друга страна точно тук са представени и видеоклиповете, близо 400 заглавия, създадени в иновативния UltraHD-4K стандарт.

 

http://planeta.tv/news/view/PlanetaOfficia...arda-v-You-Tube

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Кел файда, че имаш 2 милиарда гледания като никой не те взема несериозно и вече 2 години, и с покани, не можеш да напълниш зала с капацитет 18 хиляди човека.

Да си броят гледания и споделяни, но да не се бутат сред класните и стилни творци, че Пайнерското творчество вече освен на шир употреба на цигани, алкохолици, Рамания и 50 човека извън Рамания не става.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Кел файда, че имаш 2 милиарда гледания като никой не те взема несериозно и вече 2 години, и с покани, не можеш да напълниш зала с капацитет 18 хиляди човека.

Да си броят гледания и споделяни, но да не се бутат сред класните и стилни творци, че Пайнерското творчество вече освен на шир употреба на цигани, алкохолици, Рамания и 50 човека извън Рамания не става.

 

Творчеството не е западнало толкова, колкото хората имат предразсъдъци. Времената се менят, техните приоритети също, нали всеки втори казва "аа аз чалга не слушам", а знае песните наизуст. Да не отваряме темата колко хора напускат страната ежегодно. Все пак в живота има динамика нещата не стоят еднакви. Но ми и писна да чета как Пайнер за нищо не ставали и само да си гледат псевдо успехите. Далеч по-лесно е да отвориш Youtube видеоклип отколкото да инвестираш по друг начин. Колкото за стил или не, и през 90те и 00те си имаше МНОГО простотии, а хората им се кефеха, било то цигани, алкохолици или какви ли не. Всички слушат чалга, просто не я подкрепят както преди...

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

В SocialBlade пише, че ако Планета монетизираше клиповете си, би изкарвала от порядъка на 17Х - 271Х долара месечно, което е замайваща сума :D Но не знам дали отчита на базата на цената за САЩ или за България, защото има разлика... но пък каналът ще удари 1 млн субс след около 3 месеца (ако няма спад)

Link to comment
Сподели в други сайтове

В SocialBlade пише, че ако Планета монетизираше клиповете си, би изкарвала от порядъка на 17Х - 271Х долара месечно, което е замайваща сума :D Но не знам дали отчита на базата на цената за САЩ или за България, защото има разлика... но пък каналът ще удари 1 млн субс след около 3 месеца (ако няма спад)

 

Ами, ако правят по 15 млн на седмица или около 60 млн гледания на месец, би трябвало да получават около 1лв на 1000 гледания, тоест 50-100 хиляди на месец трябва да прибират. На година милион трябва да събират.

 

Реално, това е печалбата от Преса, Анелия и Жалка за една година. Също така са пари, с които могат да направят голям концерт. Защо не и турне, ако имат спонсори и след това продадат правата за излъчване по някой от националните канали. :girl_witch:

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

И 200 трилиона гледания да навъртят, ква файда като не събират повече от 300 човека на масовките си, пък били те и фирмено парти на варненска пекарна, набедено за МЕГА КОНЦЕРТ НА ЗВЕЗДИТЕ НА ПЛАНЕТА?

Link to comment
Сподели в други сайтове

На мен ми е интересно - когато се "купуват" гледания, т.е. реално даваш пари на Youtube за реклама, каква е логиката, ако ти е "монитизиран" канала, след това Youtube да ти дава пари? Има ли някаква зависимост и каква е логиката? Питам сериозно, че ми е интересно.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Гледанията са от чужбина. Ако направят световно турне по най-големите стадиони на планетата, ще видите колко многомилионна публика ще има. Не знам защо още не са организирали мега-концерт на стадион Уембли.

Link to comment
Сподели в други сайтове

На мен ми е интересно - когато се "купуват" гледания, т.е. реално даваш пари на Youtube за реклама, каква е логиката, ако ти е "монитизиран" канала, след това Youtube да ти дава пари? Има ли някаква зависимост и каква е логиката? Питам сериозно, че ми е интересно.

 

Фалшивите много често се следят и биват премахнати, затова понякога се бави броя на реалните гледания. Иначе освен да купуваш гледания, което не вярвам някой вече да го прави, има и програми затова, тоест или ще е безплатна или ще платиш някаква малка сума и си правиш колкото ти е кеф (е, не говорим за милиони). Но пък мисля, че също така монетизирането не зависи само от броя на гледанията, а и вече ти трябват определен брой абонати за да почнеш да печелиш пари от ютюб.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Гледанията са от чужбина. Ако направят световно турне по най-големите стадиони на планетата, ще видите колко многомилионна публика ще има. Не знам защо още не са организирали мега-концерт на стадион Уембли.

Защото е малък за тях. :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Гледанията са от чужбина. Ако направят световно турне по най-големите стадиони на планетата, ще видите колко многомилионна публика ще има. Не знам защо още не са организирали мега-концерт на стадион Уембли.

Направо са от космоса. Предлагам да ги изстреляме всичките, без Фатмата, с ракета в космоса, тамън като ти чуят извънземните шни заобикалят отдалече. А ша са без Деса, че просто няма да отлепи ракетата иначе.

 

;);););)

Link to comment
Сподели в други сайтове

На мен ми е интересно - когато се "купуват" гледания, т.е. реално даваш пари на Youtube за реклама, каква е логиката, ако ти е "монитизиран" канала, след това Youtube да ти дава пари? Има ли някаква зависимост и каква е логиката? Питам сериозно, че ми е интересно.

 

Просто е. На всеки клип вървят реклами. Пайнер взема пари от кликовете. И ползват част или цялата сума, за да надуят трафика на клипове, които решат. Няма да се учудя да инвестират почти всичко спечелено, за да не плащат данъци и затова.

 

Видяхме колко струва Дразни ме на първо място - 100к в слаб период. Иначе достига и до половин милион. Видяхме и какво се случи като Ками остана на платена реклама 30-50к. А реално ако си спре рекламата нещата отиват до 20к и надолу на ден.

 

Има и категории големи хитове, които си вървят и без някакво сериозно побутване. Можем да ги различим след като правят трафик след 1-2-3 години от премиерата им.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Видяхме колко струва Дразни ме на първо място - 100к в слаб период. Иначе достига и до половин милион. Видяхме и какво се случи като Ками остана на платена реклама 30-50к. А реално ако си спре рекламата нещата отиват до 20к и надолу на ден.

 

Има и категории големи хитове, които си вървят и без някакво сериозно побутване. Можем да ги различим след като правят трафик след 1-2-3 години от премиерата им.

 

Много обичаш да се правиш на разбирач, но рекламата при Ками няма ефект, заради световен бъг в тубата. Айде тоя път да научиш нещо за тубата и от мен. :1000 (19):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Много обичаш да се правиш на разбирач, но рекламата при Ками няма ефект, заради световен бъг в тубата. Айде тоя път да научиш нещо за тубата и от мен. :1000 (19):

 

Така говори и когато пусна "Силиконово мече", а сега и с тази "Мрази ме" или "Дразни ме"...Кама никога няма да види хит и ще си остане само с един хит и то кавър "Луда по тебе" :3fdb8960598fa63e:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Много обичаш да се правиш на разбирач, но рекламата при Ками няма ефект, заради световен бъг в тубата. Айде тоя път да научиш нещо за тубата и от мен. :1000 (19):

 

Не, рекламата на Ками няма ефект, защото някой не разбира как да я приложи ефективно. Така както мрънкаше 2 години, че всичко е платено, а днес като стана №1 в Набиращи и изведнъж започна да благодари и да се пени от благодарност.

 

Фоксич, не е важно колко много знаеш в този живот. Важно е да си наясно какво не знаеш и да вземеш мерки.

Е, Кама и Цветин не са се научили на това. :whistling:

 

Няма по-голямо бедствие от невежеството.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Така говори и когато пусна "Силиконово мече", а сега и с тази "Мрази ме" или "Дразни ме"...Кама никога няма да види хит и ще си остане само с един хит и то кавър "Луда по тебе" :3fdb8960598fa63e:

Ти си бот, ебаси няма по-дразнещо същество в тоя форум, дето само да ръси помия без нито един конкретен факт или доказателство!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Поне разбрахме, че 2 милиарда гледания са равни на 300 души публика. Да се потрудят да направят поне 20 милиарда.

Значи един човек е гледал 6.66 милиона пъти :3fdb8960598fa63e:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Поне разбрахме, че 2 милиарда гледания са равни на 300 души публика. Да се потрудят да направят поне 20 милиарда.

 

Ти се радвай, че твоята Екстра Нина се върна в Пайнер, че да разберат хората, че е жива.. :3fdb8960598fa63e:

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ти се радвай, че твоята Екстра Нина се върна в Пайнер, че да разберат хората, че е жива.. :3fdb8960598fa63e:

Това с пълна сила се отнася и за Десислава...!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ти се радвай, че твоята Екстра Нина се върна в Пайнер, че да разберат хората, че е жива.. :3fdb8960598fa63e:

Темата не е за Екстра Нина и би следвало коментарът ти да бъде изтрит, досаднико.

Както ти бе отговорено, същото важи за Десислава, която не е имала пари за Софийска баница и й се е наложило да се върне в кокошкарника.

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Досадник ще наречеш някой от вашите, ясно ли ти е

 

По темата, Деса няма как да се отнася и за нея понеже 10 години никога не се е крила или хората да не я знаят..така, че глупости на таркалета.. Деса без Пайнер издаде 4 музикални албума, а Екстра Нина след втората година от напускането на Пайнер ни вест, ни кост, нито албум, нито нищо.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...