Jump to content



Глория връща концертната дейност в поп-фолка


Препоръчани коментари

Къде видя сто еднакви снимки?

 

Всяка снимка, на която е Глория на сцената, ми е еднаква. Особено пък като всички са в делечен план. Бих предпочел да видя залата и публиката. Те си казват думата за как е преминал концерта. Не Глория на сцената.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 408
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Естествено, че ти си човек, който би подценил концертите на Глория, за които тя не смята, че са някакво възраждане на каквото и да е. Отиди на концерт и после давай коментари и оценки. На концертите пее точно по 2-3 песни на плейбек, а всичко останало е изцяло на живо, което прави 10 мин. от 2 часа и 20 мин.

Редактирано от gotiniq
Link to comment
Сподели в други сайтове

Съвсем произволно разцъках набързо някои от дадените клипчета. От 5 песни 4 бяха на плейбек. 'Земи тая концертна дейност...

Не се излагай

Link to comment
Сподели в други сайтове

Иван е прав. "Утре ще е по-добре" е била на плейбек, новите й песни също - и по участията ги кара така, 2-3 от старите редовно ги пее на плейбек. Нищо не й пречи всичко да бъде от-до на живо.

Знаем, че като цяло е от пеещите на живо и всъщност най-добрата в живите изпълнения, но това не променя факта, че може да си спести някои плейбеци. Снощи е била на концерта на Драгана и е видяла, че от всичко на всичко имаше само един плейбек и 3 часа живо пеене със здрав бенд.

В Русе иначе акапелите й са страхотни - както винаги, самата зала също е интересна. Само не знам защо Симона трябва да присъства на сцената и по време на изпълнения на песни на майка си, примерно на латино микса? Трябва да поработи върху някои моменти от представянето си. Цеца не си е помъкнала щерката на всеки концерт да й заема половината време. И сега не се хващайте за думата "половината", знаете какво имам предвид. Да си изпеят дуетите и дотам. Не се ли научиха, че така Симона няма да излезе от сянката й?

Link to comment
Сподели в други сайтове

А другите нови?

Еми някои от новите не ги пее на живо, но Няма кой да ме спре също я пеят на живо. Като цяло е факт, че 2 - 3 са песните, които пее на плейбек по време на целия концерт. Не виждам къде е проблема? Вероятно сте наясно, че се пеят песни на плейбек на всеки концерт, на който и да е певец. Лили Иванова например, си има нещо като стандарт и на всеки 15 изпяти песни на живо, задължително пее 1 на плейбек, за да си отпочине гласа й и тя самата. Миле Китич например, на великия си концерт, така и не изпя Кило Горе ... на живо, Никос Вертис също изпя 4 - 5 песни на запис, Енрике също ... и така. Искаше се Глория да прави концерти, прави, искаше се да е с оркестър, в зала 1 беше, а сега обикаля по зали, както се искаше, с две млади момчета, на които се дава шанс да трупат опит, а тя все пак прави нещо различно с тях, след 1 година ще прави още по-добри и по-интересни изяви, всичкос времето си.

Редактирано от gotiniq
Link to comment
Сподели в други сайтове

Това, което виждам по снимки и клипчета Глория се развива добре с концертите. Да продължава и в другите градове вижда се, че има интерес. :Vishenka_05:
Link to comment
Сподели в други сайтове

Всяка снимка, на която е Глория на сцената, ми е еднаква. Особено пък като всички са в делечен план. Бих предпочел да видя залата и публиката. Те си казват думата за как е преминал концерта. Не Глория на сцената.

 

Качени са два албума със снимки от последните два концерта. Публика, мублика, а-у ии Глория разбира се ;)

Link to comment
Сподели в други сайтове

И какво стана? Глоринда върна ли концертната дейност???

Доколкото помня, тя не е казвала такова нещо. :D

Жената си прави концерти за неЙн кеф. И видимо и харесва, на хората също. :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Похвално е, че Глория прави такава концертна дейност... но аз от всички клипчета, които съм изгледал, не съм видял и едно, където на песните да се пее или да се реагира по някакъв начин. На повечето дори няма реакция при първите тонове. Което си е супер тъжно.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Похвално е, че Глория прави такава концертна дейност... но аз от всички клипчета, които съм изгледал, не съм видял и едно, където на песните да се пее или да се реагира по някакъв начин. На повечето дори няма реакция при първите тонове. Което си е супер тъжно.

Повечето зали не предразполагат избухвания ала НДК. Не са удобни и за ставане и игране. Все пак са си купили билет хората и са останали до края, отделно си имаше стабилни аплодисменти и след всяка песен. В Русе обаче на задните редове масово се играеше.

То и на Лили на концертите не се пее с пълно гърло, е тя не подава микрофона де, но все пак.

Далеч съм от мисълта, че хората не й знаят песните или не ги харесват след като са там. Но не очаквайте истерии като на сборните концерти.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Повечето зали не предразполагат избухвания ала НДК. Не са удобни и за ставане и игране. Все пак са си купили билет хората и са останали до края, отделно си имаше стабилни аплодисменти и след всяка песен. В Русе обаче на задните редове масово се играеше.

То и на Лили на концертите не се пее с пълно гърло, е тя не подава микрофона де, но все пак.

Далеч съм от мисълта, че хората не й знаят песните или не ги харесват след като са там. Но не очаквайте истерии като на сборните концерти.

Е, естествено, че не очаквам всички да са на крака или да се качват да седалките и да се дерат, но някак си обстановката ми идва много стерилна. Българската публика има този навик да отива на концерти, все едно са в музей, и само стоят и гледат. Малко изпълнители могат да предизвикат някаква реакция и за жалост Глория не е сред тях.

 

Но да, достатъчно е, че тези хора са отделили от времето и парите си да посетят нейна изява.

Link to comment
Сподели в други сайтове

И какво стана? Глоринда върна ли концертната дейност???

Със сигурност е спомогнала. А и тя отговаря за себе си. Още едно време е правила концерти, докато разни там хвалещи и я имитиращи я, мечтаещи да са като нея, са пели в таверните и механите до последно, та после върнаха фолка обратно в тях и така досега, когато изгледи да се върнат децата и семействата в общия таргет няма. Глория си държи на имиджа, нищо не е върнала. Други трябва да се връщат в първи клас и да се учат. Някои направо от скамейката ги взимат. Тя каквото може в мизерна страна като нашата - прави. Разбира се, има много забележки, но при положение че един човек се старае, няма нужда да бъде подценяван или осмиван за щяло и нещяло. Запитай се другите какво са създали освен купения гледания и свръпродукция от комерси, от които нито един не остана във времето. То не бяха мазни синтезатори, то не бяха кючеци на Спасов, не бяха манелетата на Кости и какафониите на Оцко... И КВО?

 

Похвално е, че Глория прави такава концертна дейност... но аз от всички клипчета, които съм изгледал, не съм видял и едно, където на песните да се пее или да се реагира по някакъв начин. На повечето дори няма реакция при първите тонове. Което си е супер тъжно.

Тук опираме до съждението какво дърво е българинът. Ходя на всякакви концерти и нито една публика не съм видял, която да реагира емоционално. Ние не се забавляваме като другите народи, това е някаква заблуда. И съвсем не мисля, че е така, понеже българинът бил измъчен от неволи, видиш ли. Просто сме задръстени, а и нещо много разглезени станахме от концерти и спряхме да ги оценяваме и да знаем как да се държим на такива места.

Но много е важна и програмата на изпълнителя, контактът му се публика. Има всякакви изпълнители. Глория жегва, когато стоиш и я слушаш. Не е шоумен тип Камелия.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Похвално е, че Глория прави такава концертна дейност... но аз от всички клипчета, които съм изгледал, не съм видял и едно, където на песните да се пее или да се реагира по някакъв начин. На повечето дори няма реакция при първите тонове. Което си е супер тъжно.

В Русе, както казах, като се прибрах от концерта, имаше хора на всякакви възрасти, нали не очакваш 40- 50- 60 годишни да реагират като тийнейджъри? Виждаше се, че нямаше отегчен човек след концерта, наистина всички много се забавляваха. Аз лично нямам търпение да направи пак концерти например догодина и отново ще отида. Винаги съм харесвал Глория, но чак да съм й бил голям фен от първите не, докато сега вече ме спечели напълно- точно такъв тип участия трябва да прави. Миналата година по това време Глория имаше участие в Showroom отново тук в Русе, дискотеката беше абсолютно фулл и в трите зали, но я пуснаха много рано да пее- към 1 часа и до 2 и нещо приключи и пуснаха актуалните фолк хитове, един вид все едно искаха да мине по- бързо. Тогава наистина не ми хареса толкова участието й, тя самата пък през повечето време беше обърната към DJ- я и с гръб към публиката, не знам защо. Някак си имаше неадекватност в цялата вечер, докато сега концертната сцена й стоеше перфектно.

Също така трябва да отбележа факта, за учудване тук във форума и донякъде на мен самия, че се радваха и на Симона Загорова, особено по- възрастните бяха във възторг, явно защото вече е порастнала и е наследила от таланта на майка си. :D Особено Симона единия път като каза- "аплодисменти за мама" и всички реагираха моментално, :D докато няколко пъти като каза само- "Аплодисменти за Глория" и не беше толкова бурна реакцията. :D Добре е замислена цялата концепция - Глория, Симона и Бети, нямаше спад и се усещаше раздвижената програма на концерта.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Очакваме скоро нови дати за концерти догодина. Браво на Глория. За пореден път доказа, че е най-добрата в бранша и е сред най-успелите изпълнители в България. След толкова години на сцената, интересът към нея не е спаднал. Има адски много хора(и млади и стари), които я харесват и слушат музиката й, които са готови да дадат пари за всеки нейн продукт и изява. Поздравления. Нека да продължава с концертите и да вкарва по нещо ново винаги. По този начин винаги ще бъде няколко нива над останалите, пък нека не прави клубни песни, но пък да пълни зали.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Мислите ли, че успехът от концертите ще я накара да се върне към музиката и песните, които се превръщат в класики?

В смисъл, че една "С мен остани тази нощ" или "Инсомния" не стоят така добре на сцената като "Пясъчни кули" или "Утре ще бъде по-добре". :3fdb8960598fa63e:

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

20.04. - Казанлък

10.05. - Плевен

14.06. - Хасково

15.06. - Кърджали

13.09. - Нова Загора

12.10. - Варна /Конгресен център/

 

предстоят още дати

 

;)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Нещо не можах да намеря темата за така нареченото турне на Глория, та питам тука: Кво пее горе-долу? На 20ти е в Казанлък и мисля да отида.

И как са билетите като цени, че моите приятели не си падат по поп фолка и не им се давалл повече от 10лв за Глория, а уж ги надъхах да ходим...

image.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...