Jump to content



Кой е хита на последните 10 години в поп-фолка?


..  

85 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

Оф, Боби .. супер пристрастен си.

 

"Празник всеки ден" и "Ние сме №1" са толкова втръснали вече, че не знам някой да си ги пуска в ежедневието. По концерти първата се приема добре, но втората - нищо общо с преди.

 

На Преслава песните са много по-интересни и НЕомръзнали все още, понеже не ги пее на всеки концерт, както прави Ивана с нейните, а и освен това Преслава е много по-интересна като име и личност на хората, отколкото Ивана. Не отричам хитовете на Ивана - да, такива са, но от толкова налагане писнаха. Преекспонираха се като "Луда по тебе" на Камелия.

Само във вашите болни глави има нещо такова като "преекспониране". Вечните хитове затова са вечни хитове, защото винаги, по-всяко време, от всеки се знаят. Ивана пее тези песни на концерти и благодарение на това, дори новото поколение чалга фенчета, които идея си нямат каква е била Ивана в онези години ги знаят. Преслава като си къта песничките и не ги пее, това същотото ново поколение знае Аматьорка, но няма представа какво е Финални думи или И когато съмне!

В целия музикален бизнес свят, нещата стоят по този начин и няма причина да се съгласявам с твърдения, че само в България не било така. Мадона сега като пее Like a prayer ѝ е най-аплодираната песен, въпреки че е "втръснала" по твоите критерии от 30 години, на кака ви Селин - My heart will go on само дето от чешмите не течеше, но е най-аплодираната, Тина Търнър от 40 години пее Proud Mary и то по абсолютно един и същ начин, но това не пречи там да е най-голямото избухване.

Така, че тия теории не на мене. Вечните хитове трябва да се отгледат и налагат години след излизането им...защото в един момент, когато не си вече интересен толкова на публиката, тези хитове те спасяват. А тия дето не знаят как да си ги отгледат се спасяват с предаване пред шефа за награди и реклами, с влизане в Биг брадър и подобни пошли формати, с дуети с кой ли не актуален и т.н.

image.jpgimage.jpgimage.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 81
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Само във вашите болни глави има нещо такова като "преекспониране". Вечните хитове затова са вечни хитове, защото винаги, по-всяко време, от всеки се знаят. Ивана пее тези песни на концерти и благодарение на това, дори новото поколение чалга фенчета, които идея си нямат каква е била Ивана в онези години ги знаят. Преслава като си къта песничките и не ги пее, това същотото ново поколение знае Аматьорка, но няма представа какво е Финални думи или И когато съмне!

В целия музикален бизнес свят, нещата стоят по този начин и няма причина да се съгласявам с твърдения, че само в България не било така. Мадона сега като пее Like a prayer ѝ е най-аплодираната песен, въпреки че е "втръснала" по твоите критерии от 30 години, на кака ви Селин - My heart will go on само дето от чешмите не течеше, но е най-аплодираната, Тина Търнър от 40 години пее Proud Mary и то по абсолютно един и същ начин, но това не пречи там да е най-голямото избухване.

Така, че тия теории не на мене. Вечните хитове трябва да се отгледат и налагат години след излизането им...защото в един момент, когато не си вече интересен толкова на публиката, тези хитове те спасяват. А тия дето не знаят как да си ги отгледат се спасяват с предаване пред шефа за награди и реклами, с влизане в Биг брадър и подобни пошли формати, с дуети с кой ли не актуален и т.н.

Боби няма смисъл да се заяждаш. Ивана е голяма, но както сам видя на последният концерт като откриваше "Ние сме номер 1" не предизвика абсолютно никаква реакция. Златните хитове са златни, това е факт, но също така е факт, че в клубовете се чуват "И когато съмне" и "Дяволско желание", а не песните на Глория и Ивана например. Примерите ти са правилни, но все пак има едно НО. "My heart will go on" ще накара някои хора да станат на крака, да ще я знаят и припяват, но това не означава, че ще е топ прием и не е омръзнала до немай си къде. Наистина на много хора им е писнала.

 

Според мен Калин е прав донякъде, както и ти. Няма да забравя на нова година, как една "Лъжа е" се прие по - зле от всичките останали песни на Преслава, независимо какъв вселенски хит беше. Но това не променя факта, че изминалата нова година в дискотеката се сцепиха да пускат Преслава. Общо взето от всичките й албуми по нещо. Казвам ти го с най - добри чувства. Ако Ивана, Глория или Преслава правят самостоятелен концерт, там е друго. Естесвено, че носталгичната нотка ще е в пъти по - голяма и старите песни ще са с топ прием, но много често според мен тук се преувеличава приема на старите хитове по общите концерти.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Пълни глупости говорите пак. Преслава откакто стана любимка на масата чалгари винаги и се пускат песни от последнте 2 години и до там. "Лъжа е" от време на време, "Дяволско желание" веднъж в годината. Най - въртяна и хитова и е "Нямаш сърце" и ако някой отрече - просто не ходи по заведения!

 

 

Колкото до Ивана, нито "Ние сме номер 1", нито "Празник всеки ден" са вечни хитове!!! Ивана направи много грешки, с които си закопа повечето големи хитове. Точно като Галя бълваше песен след песен всеки месец, за това и двете ще седят без особени големи песни. Към днешна дата мегахитове и са само "Грешна нощ" и "100 патрона". Поне има много качествени песни, за разликма от другата...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Колкото до Ивана, нито "Ние сме номер 1", нито "Празник всеки ден" са вечни хитове!!! Ивана направи много грешки, с които си закопа повечето големи хитове. Точно като Галя бълваше песен след песен всеки месец, за това и двете ще седят без особени големи песни. Към днешна дата мегахитове и са само "Грешна нощ" и "100 патрона". Поне има много качествени песни, за разликма от другата...

Хахаха, а сигурно "Шампанско и сълзи" и "Нещо нетипично" не са. :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Абе предпочитанията на тъпите диджеи не са всичко, разберете го. На диджеите любимата песен, която въртят на Ивана по моите наблюдения от ретро партита, е "Вик", "Грешна нощ" също. Но "Шампанско и сълзи" и "Нещо нетипично" са ѝ най-известните песни и най-големите хитове. Това че на Преслава са си харесали "Нямаш сърце", не променя това, че повече хора в България знаят "Дяволско желание", "Лъжа е" и "Водка с утеха". ДИСКОТЕКИТЕ НЕ СА ЕДИНСТВЕН КРИТЕРИЙ!

 

И не мисля, че тези на Ивана са омръзнали, на нас ни се струва така, защото ние следим чалгата по-отблизо, за широката аудитория това налагане винаги е било плюс. Относно приемите, разбира се, че не на всяка ретро песен се получава.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Кои са критериите тогава? Не били гледанията, не били класациите, не били дискотеките? Кое е мерилото за един хит????!!!!! Циганите в НДК 1 път годишно или децата в НДК на 11? Аз не разбирам....

 

За мене мерилото на днешно време е:

1. Гледания

2. Дискотеки

Link to comment
Сподели в други сайтове

Кои са критериите тогава? Не били гледанията, не били класациите, не били дискотеките? Кое е мерилото за един хит????!!!!! Циганите в НДК 1 път годишно или децата в НДК на 11? Аз не разбирам....

 

За мене мерилото на днешно време е:

1. Гледания

2. Дискотеки

 

Ами специално в тази тема - нито едно от двете. По-скоро кой си я пуска вкъщи, колко пъти е споделяна последните години, при участие на певицата коя песен не се пропуска и ако се пропусне хората си я искат, кои песни звучат по събори и празници, кои песни се пускат на сватби, кръщенета, сюнети и т.н. и на коя песен хората имат най-много спомени.

 

Един-единствен път през живота си съм чувал "Лъжа е" в дискотека и това беше на участие на Преслава. Но да твърдите, че песента не беше експлозия, е нелепо.

 

В тази анкета са все песни, които са твърде нови за ретро парти и твърде стари за DJ листите.

 

Затова е нормално "Сен тропе" и "Да те бях ранила" да ви изглеждат фаворити, но "Горчиви спомени" и "Пиян" не са по-малки хитове.

 

Впрочем, къде е "Пиян"? :mf_surrender:

 

А това за омръзването е много нелепо оправдание ... и аз получавам главоболие от "Don't speak", "Hung up" и "Unbreak my heart", но съм напълно наясно, че ще ги чувам докато ме има, просто защото ще ги слушам от радиото, кафенето, бензиностанцията, мола и в таксито и през 2060г. Повдига ми се ... не, повръща ми се от "What is love", "No communication" и "Time is ticking away", но радио Енерджи ще ги върти и на 50-тата си годишнина.

 

Друг е въпроса, че наистина е редно една песен след време да спре да се пуска поне по радиата ... никой не е длъжен да слуша една песен всеки ден в продължение на 20 години. :wacko:

qp3wk4.jpg

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...