Jump to content



Азис: Фолкът избяга от себе си, защото изпълнителите го приеха като обида


Препоръчани коментари



Азис заяви в телевизионен ефир, че остава верен на своя си стил, който е изяло във фолк ритмите и не се притеснява от етикетите и критиките, които някои отправят към изпълнителите от най-комерсиалния жанр. "Аз не одобрявам тази модернизация на музиката. Мога да пея и модерно. За никого не е тайна, че мога да пея доста стилове - не е проблем аренби, не е проблем народно, но не мисля, че чак прекаленото смесване на стиловете е толкова добро, защото ние не сме MTV, ние сме бълканска страна. И MTV ще се слуша, но отстрани и никога няма да влезем изцяло в MTV" - казва изпълнителят пред COOL...T. Причините, които са довели попфолка до сегашното състояние да избяга от себе си, Азис коментира така:

"Избяга, защото самите изпълнители приеха думата попфолк като обида и не можаха да устоят на това. Аз продължих да правя своите кючеци и буквално хиляди, хиляди хора да избухват на тях, защото дефакто човекът, който прави кючеците и остана да ги прави, съм аз и не се притеснявам. Да, на мен ми отива, защото аз съм циганин и при мен е много по-лесно. Няма от какво да се срамувам" - обяснява той.

Певецът подчерта, че умишлено не поема много участия и предпочита да има достатъчно свободно време. "Аз не работя много. Не искам. Работя най-много 1 или 2 пъти в месеца. Така ми е по-хубаво, така ми е по-спокойно, така се чувствам човек. Не се налага да бързам, не се налага да спя отзад в колата, не се налага да се пребиваме по пътищата, не рискувам нищо. Имам време за себе си, за мислите си, за парчетата си, за личния ми живот" - сподели хитовият изпълнител.
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 57
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Да видиш тииииииии, дори Азис започна да говори като Камелия, за това как с чалгата нещо не е наред. :whistling: Явно и той се е "побъркал" като нея.... :1000 (20):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да видиш тииииииии, дори Азис започна да говори като Камелия, за това как с чалгата нещо не е наред. :whistling: Явно и той се е "побъркал" като нея.... :1000 (20):

 

Той винаги си е бил хитър, но би се притеснил да говори, ако някой не беше подхванал болните теми. Дано повече да започнат да не се притесняват да отправят критика. :)

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Азис какъвто и да е, когато се е налагало да се подкрепи попфолка, го е правил. Както и Камелия, както и Ивана, Преслава в "Мюзик айдъл" също го направи, за разни други, имащи се иначе за голямата работа, не мога да си спомня да са заемали твърда позиция.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Той винаги си е бил хитър, но би се притеснил да говори, ако някой не беше подхванал болните теми. Дано повече да започнат да не се притесняват да отправят критика. :)

 

Така като му чета интервюто сега, не знам защо се сетих за едно негово гостуване в "Шоуто на Слави", когато Дългия правеше някакви експерименти с популярни лица за водещи в неговия стол и в този случай Андреа бе водеща. Та написали и там някакви въпроси на Андра, но тя в едни момент остави сценария и го пита съвсем целенасочено, какво мисли за някакви хитове в поп и рап музиката от тогавашното лято. И Азо така доста в негов стил надменно каза:

 

- Абе направили попаджиите там 2 хита и вече вдигат врява до небесата. При нас в чалгата всеки прави по 2 на година и не се дуем....

 

Обаче гледай 2 години по-късно как нещата се извъртяха и при попаджиите не само всеки започна да прави хитове, но си организираха и турне, което бе с 2 пъти повече концерти от жалкото пайнерско, а големите им звезди са в пъти по-добре отразявани от публиката в сравнение с чалгата на подобна сцена. В това интервю Азис пак е доста обран, защото не трябваше да говори за това, че фолкът бяга от себе си, а направо да каже, че чалгарите се срамуват от старата си продукция и искат да се представят като някакви поп и рап изпълнители, за да ги отразяват и големите медии, които от няколко години с възхода на поп музиката тотално игнорираха чалгарите. С 2 думи, отново стана срамно да се наречеш поп-фолк изпълнител.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Никакви проблеми на жанра не засяга, още повече не се прави на ментор.

 

Айде, айде, не се прави на сляп, като знаеш какво подхвърля Василка и защо! Връщането на Деса в Пайнер не прави чалгата реанимирана! Щото нещо никак не и виждам участията за декември, а една сутрин в БТВ се оплакваше, че се е скъсала от работа и пътуване, като затова не можела да отдели време за онова момиче подопечната и за да я учи да пее и с това се занимавали вокални педагози. Плюс това стрелите са и към Деса. Щото тя в момента лицемерничи с дуети с Нана и натяквания, че ще прави и поп музика въпреки, че с подписа с Пайнер всичките и приказки в предните 11 години отидоха на вятъра.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Айде, айде, не се прави на сляп, като знаеш какво подхвърля Василка и защо! Връщането на Деса в Пайнер не прави чалгата реанимирана! Щото нещо никак не и виждам участията за декември, а една сутрин в БТВ се оплакваше, че се е скъсала от работа и пътуване, като затова не можела да отдели време за онова момиче подопечната и за да я учи да пее и с това се занимавали вокални педагози. Плюс това стрелите са и към Деса. Щото тя в момента лицемерничи с дуети с Нана и натяквания, че ще прави и поп музика въпреки, че с подписа с Пайнер всичките и приказки в предните 11 години отидоха на вятъра.

Деса сигурно вече е почивка след Гласа. Не й гледай участията, 11 години не я хранеше ти. Има и ще си има достатъчно.

Дуетът с Нана е на 2-3 години сигурно. 11 години да е пяла само поп и да е казвала повече от мен чалга никога в този живот???

А за лицемерие грам не ми говори, защото по-лицемерна личност от Азис в тоя жанр няма.

Андра и Яневата може да пускат поп парчета ама Деса не можело :mf_surrender: Всяка да си пуска каквото иска и може, аман и бактън като почнеш с анализите и тълкуванията според твоята гледна точка.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Има една разлика между Азис и останалите псевдо анализатори като Камелия, Рени и тем подобни залезли изпълнители и това е, че Азис все пак продължава да бъде актуален и хитов и песните му са харесвани... За разлика от една Камелия той продължава да кара публиката да изригва и да слуша песните му, така, че той може да си позволи да коментира.

 

В чалгата се правят не толкова лоши поп парчета, наистина. Повечето от песните ако бъдат пуснати по поп телевизия от поп изпълнител, никой няма да заклейми като поп-фолк, но въпреки, че това е моят любим стил, тези парчета не стават хитове, просто защото хората очакват друго от фолк изпълнители...

 

Азис действа хитро в момента, защото всички са се втърнали са правят поп парчета и неговите песни се отличават, колкото и цигански да са...Вижте какво стана на рождения ден на Планета..

Редактирано от I_N_P
Link to comment
Сподели в други сайтове

Интересна работа как така залязлата Кама има повече участия от попаджийките Деса, Цура и т.н. а на Азис 2-те участия на месец се превръщат в сензация в пресата?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Интересна работа как така залязлата Кама има повече участия от попаджийките Деса, Цура и т.н. а на Азис 2-те участия на месец се превръщат в сензация в пресата?

Нека има, жива и здрава ;)

Да й пият урината ли като има :mf_surrender: :mf_surrender: :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Интересна работа как така залязлата Кама има повече участия от попаджийките Деса, Цура и т.н. а на Азис 2-те участия на месец се превръщат в сензация в пресата?

 

Камелия ще има участия известно време, после ще отминат, казах ти го вече...

Деси Слава и Цура не знам колко участия имат-не мога да коментирам...

Добре знаеш, че Азис ако поиска може да има 30/30 участия в месеца...тези 2 участия, са си лично негово желание. Азис винаги ще събира публика.

 

А Камелия ако не смени програмата на участията си, определено ще остане само в Монтанските кръчми...това нещо което води със себе си, наречено "оркестър" и сръбските бълвочи, които "пеят" са повече от трагични...Така нареченото "живо пеене" от Камелия е под всякаква критика, бил съм на нейно участие, наистина е ужас за ухото...Ниво: кръчма в селото..

Редактирано от I_N_P
Link to comment
Сподели в други сайтове

Камелия ще има участия известно време, после ще отминат, казах ти го вече...

Деси Слава и Цура не знам колко участия имат-не мога да коментирам...

Добре знаеш, че Азис ако поиска може да има 30/30 участия в месеца...тези 2 участия, са си лично негово желание. Азис винаги ще събира публика.

 

А Камелия ако не смени програмата на участията си, определено ще остане само в Монтанските кръчми...това нещо което води със себе си, наречено "оркестър" и сръбските бълвочи, които "пеят" са повече от трагични...Така нареченото "живо пеене" от Камелия е под всякаква критика, бил съм на нейно участие, наистина е ужас за ухото...Ниво: кръчма в селото..

 

Да, да, отново Камелия, а си в тема за Азис. :1000 (29): И от други тук се наслушах за участията известно време и после край. Амън от пророци и мистификации на разни чалгарчета със срок на годност в този форум 6 месеца. Азис не може да поиска да има 30 участия на месец, защото не е онази звезда, която са ви набили в главата, че е. Той дори в това интервю си казва, че иска по 1 на седмица, но да видиш ти, никога не ни отказва на нас във Видин, когато го викнем на панаира. Това, за по-схватливите нещо трябва да им подсказва, но при теб не вярвам да се случи, прекалено си с промит от пропагандата мозък. Всъщност ти чете ли интервюто на Азис или направо си почна за Камелия, щото други не те вълнува тук?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да, да, отново Камелия, а си в тема за Азис. :1000 (29): И от други тук се наслушах за участията известно време и после край. Амън от пророци и мистификации на разни чалгарчета със срок на годност в този форум 6 месеца. Азис не може да поиска да има 30 участия на месец, защото не е онази звезда, която са ви набили в главата, че е. Той дори в това интервю си казва, че иска по 1 на седмица, но да видиш ти, никога не ни отказва на нас във Видин, когато го викнем на панаира. Това, за по-схватливите нещо трябва да им подсказва, но при теб не вярвам да се случи, прекалено си с промит от пропагандата мозък. Всъщност ти чете ли интервюто на Азис или направо си почна за Камелия, щото други не те вълнува тук?

 

 

ТОя мангал Азис наистина имаше успехи в Русия и в ТУрция. И то доказани...

, ЦЪК, да не говорим за 15те му милиона на "Мразиш".

 

Имал е самостоятелен концерт на стадион. Много хитове, включително в близките 2-3 години и то не един на брой.

 

Кама може само да зяпа с отворена уста. Това е истината.

 

Чипровската имаше участия, ще видим от 1 януари какво ще й се случи. Така ще проличи какво са й давали ПАЙНЕР.

 

 

БТВ... ти си този, който пак вкара Кама в тая тема..

Link to comment
Сподели в други сайтове

Азис какъвто и да е, когато се е налагало да се подкрепи попфолка, го е правил. Както и Камелия, както и Ивана, Преслава в "Мюзик айдъл" също го направи, за разни други, имащи се иначе за голямата работа, не мога да си спомня да са заемали твърда позиция.

Азис няма по какъв начин да подкрепи поп-фолка, защото той го развали. Каквото и да каже, лъже. Той е един противоречив образ и продукт. Изключително лицемерна личност, хитра, гъвкава. Реално какво си мисли и защо прави определени неща, никой няма и да разбере, защото и самият той сигурно не знае какво иска. Опитал е всичко, няма с какво да изненада много хора вече. Да говори като ментор за състоянието на чалгата е тъпо. А това, дето си намекнал за Глория, е мега тъпо.

Link to comment
Сподели в други сайтове

ТОя мангал Азис наистина имаше успехи в Русия и в ТУрция. И то доказани...

, ЦЪК, да не говорим за 15те му милиона на "Мразиш". Имал е самостоятелен концерт на стадион. Много хитове, включително в близките 2-3 години и то не един на брой. Кама може само да зяпа с отворена уста. Това е истината. Чипровската имаше участия, ще видим от 1 януари какво ще й се случи. Така ще проличи какво са й давали ПАЙНЕР. БТВ... ти си този, който пак вкара Кама в тая тема..

 

Е, Азис няма нито златни нито платинени албуми, няма 5-6 турнета с над 100 концерта при пълни стадиони с вход, а не като днес бадева. Азис не е носил по стадионите цяла музикална компания 10 години при това без да е бил "Певица на годината", без бонуси, без нищо, ей така заради изявите на големи сцени. Много сте късопаметни, много сте лицемерни и винаги ще мразите Кама за това, че ви разгонваше фамилийката 10-15 години и днес продължава в същото темпо без да пуска грам на някой да диша. Азис такива неща не прави, но в случая е прав за това, което казва в това интервю. Вас обаче то не ви интересува, защото той казва същото като Кама. По-интересен ви е когато само се мазни покрай някакви пайнерски закъсали мадами, които му плащат всичко за дуети с едничката цел да се яви на техен концерт и да си прибере без пари онова, за което уж са го поканили самите му дуетни половинки. На Кама не и трябват такива бонуси, тя може сама и показа, че може сама много години.

 

Но не това е сентенцията на темата, защото от обсебването по темата за Кама, вие повечето тук въобще не гледате къде пишете, а само лаете. :1000 (19):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да, да, отново Камелия, а си в тема за Азис. :1000 (29): И от други тук се наслушах за участията известно време и после край. Амън от пророци и мистификации на разни чалгарчета със срок на годност в този форум 6 месеца. Азис не може да поиска да има 30 участия на месец, защото не е онази звезда, която са ви набили в главата, че е. Той дори в това интервю си казва, че иска по 1 на седмица, но да видиш ти, никога не ни отказва на нас във Видин, когато го викнем на панаира. Това, за по-схватливите нещо трябва да им подсказва, но при теб не вярвам да се случи, прекалено си с промит от пропагандата мозък. Всъщност ти чете ли интервюто на Азис или направо си почна за Камелия, щото други не те вълнува тук?

 

Азис да не се прави - всеки има нужда от работа. Има достатъчно участия в Турция и България на черно, за които никъде не се отчита. Търсен си е все още, а и за сватби и банкети винаги ще е подходящ. Едно-две участия в дискотеки на месец са за парлама.

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Има една разлика между Азис и останалите псевдо анализатори като Камелия, Рени и тем подобни залезли изпълнители и това е, че Азис все пак продължава да бъде актуален и хитов и песните му са харесвани... За разлика от една Камелия той продължава да кара публиката да изригва и да слуша песните му, така, че той може да си позволи да коментира.

 

?!?! Камелия също продължава да кара публиката да изригва, защото самата тя е атрактивна като се качи на сцената. Дори и без хитове - помниш ли как на концерта за наградите колко много хора се кефиха на "Щипни ме", дори без да я знаят, само защото Камелия е на сцената, и получи бис след нея?

 

А Азис какъвто и да е, няма хитове като "Луда по тебе" и "Защо повярвах", които над 15 години да не спират да се въртят в дискотеките редом с новите. А "Обичам те" си е съвсем съизмерима с баладите на Камелия "Ти си" и "Залезът и зората", които сме виждали по концерти кво правят. Като образ е по-скандален и в последните години има мегахитове, факт е, че Камелия няма, но тя не се и напряга. Ако толкова държеше да има хит, щеше поне да се опитва - да прави кючеци, да ходи при Кости, Оцко и Пашев. Когато видите такива опити от нея поне няколко и те не успеят, тогава казвайте, че не може да направи хит.

 

А Рени до Камелия въобще не я слагай, Рени е някаква лелка, която въобще не е и наполовина толкова атрактивна като Камелия за публиката и хитове като нейните няма. Хитовете на Рени за днешните млади хора не значат нищо, за разлика от тези на Камелия.

 

Азис няма по какъв начин да подкрепи поп-фолка, защото той го развали. Каквото и да каже, лъже. Той е един противоречив образ и продукт. Изключително лицемерна личност, хитра, гъвкава. Реално какво си мисли и защо прави определени неща, никой няма и да разбере, защото и самият той сигурно не знае какво иска. Опитал е всичко, няма с какво да изненада много хора вече. Да говори като ментор за състоянието на чалгата е тъпо. А това, дето си намекнал за Глория, е мега тъпо.

 

А, да бе, точно за Глория намеквах. :1000 (29): Как го разбра това? Имах предвид от актуалните пачи. Иначе и Глория поне аз не помня да се е намесвала пряко, може и да греша, разбира се.

 

Азис наистина си беше намерил нишата, обаче вече се изтърка този образ, пак трябва да прави смяна. Песните му от тая година не са на нивото на тези от 2011 и 2012, сега така и така не работи много, да помисли.

Link to comment
Сподели в други сайтове

А, да бе, точно за Глория намеквах. :1000 (29): Как го разбра това? Имах предвид от актуалните пачи. Иначе и Глория поне аз не помня да се е намесвала пряко, може и да греша, разбира се.

 

Азис наистина си беше намерил нишата, обаче вече се изтърка този образ, пак трябва да прави смяна. Песните му от тая година не са на нивото на тези от 2011 и 2012, сега така и така не работи много, да помисли.

 

Глория отправяше някои критики към Планета, че не правят програми, в които изпълнителите да пеят с оркестър и да си снимат някои от песните. В едно интервю за Сигнал, може би в края на миналата година, началото на тази, доста интересни мисли сподели, но тази година ги спестява. Или вижда, че няма оправия и не й се занимава. Имам чувството, че сега за нея е по-важна кариерата на Симона, затова не се бори толкова за себе си.

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Е, Азис няма нито златни нито платинени албуми, няма 5-6 турнета с над 100 концерта при пълни стадиони с вход, а не като днес бадева. Азис не е носил по стадионите цяла музикална компания 10 години при това без да е бил "Певица на годината", без бонуси, без нищо, ей така заради изявите на големи сцени.

 

Е неееееееее, това ме реанимира след снощи, не е истина просто, признавам те :1000 (29): :1000 (29): :1000 (29):

 

Ако не бе Кама Пайнер турне нямаше да видят, един посетител нямаше да има. Всички знаеха, че това е турнето на Кама с подгряващи Пайнерки :1000 (29):

До живот трябва да им е благодарна, че е била на тези турнета и си наложи песните и сред по-младите :mf_surrender: :mf_surrender: :mf_surrender:

Значи щом Кама е носила Пайнер на гърба си, сега очакваме Пайнер да се затрият, а тя да се прочуе и зад океана и да вземе Грами :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Е неееееееее, това ме реанимира след снощи, не е истина просто, признавам те :1000 (29): :1000 (29): :1000 (29):

 

Ако не бе Кама Пайнер турне нямаше да видят, един посетител нямаше да има. Всички знаеха, че това е турнето на Кама с подгряващи Пайнерки :1000 (29):

До живот трябва да им е благодарна, че е била на тези турнета и си наложи песните и сред по-младите :mf_surrender: :mf_surrender: :mf_surrender:

Значи щом Кама е носила Пайнер на гърба си, сега очакваме Пайнер да се затрият, а тя да се прочуе и зад океана и да вземе Грами :mf_surrender:

 

Е, не- това ме уби от смях. :roll1: :roll1: :roll1: :roll1: :roll1: :D

Link to comment
Сподели в други сайтове

Е, Азис няма нито златни нито платинени албуми, няма 5-6 турнета с над 100 концерта при пълни стадиони с вход, а не като днес бадева. Азис не е носил по стадионите цяла музикална компания 10 години при това без да е бил "Певица на годината", без бонуси, без нищо, ей така заради изявите на големи сцени. Много сте късопаметни, много сте лицемерни и винаги ще мразите Кама за това, че ви разгонваше фамилийката 10-15 години и днес продължава в същото темпо без да пуска грам на някой да диша. Азис такива неща не прави, но в случая е прав за това, което казва в това интервю. Вас обаче то не ви интересува, защото той казва същото като Кама. По-интересен ви е когато само се мазни покрай някакви пайнерски закъсали мадами, които му плащат всичко за дуети с едничката цел да се яви на техен концерт и да си прибере без пари онова, за което уж са го поканили самите му дуетни половинки. На Кама не и трябват такива бонуси, тя може сама и показа, че може сама много години.

 

Но не това е сентенцията на темата, защото от обсебването по темата за Кама, вие повечето тук въобще не гледате къде пишете, а само лаете. :1000 (19):

 

Ама има концерт на стадион В. Левски. Самостоятелен! Турнетата на ПАйнер са минавали и без Кама, и без Ивана, и без Гло. Няма константи, няма незаменими. Кама нищо не е водила. И без нея минава всеки концерт.

 

Прави ми впечатление, че ти използваш някакви епитети, които са толкова валидни за теб. Аз тук освен теб като обсебен по темата за Кама не виждам.

 

Във форума има една група, която просто отрича подобни смешни изявления, не щото са за Кама, а щото са безкрайно преувеличени.

 

Как може някой да каже, че Кама била носила на гърба си турнетата на ПАЙНЕР. По-голяма простотия едва ли някой в тоя форум би могъл да измисли. :1000 (29): :1000 (29):

 

Твърдя, че ако не беше Мара отварачката, никой нямаше да забележи турнетата :whistling: Неблагодарници, включително Камелия. :helpsmilie:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Дежурните тролчета, като няма какво да кажат и като не са стъпвали на нито едно турне, просто си пишат ей така, за да не заспят.

 

А Азис каза в това интервю, че Деса, Цура, Галка, Преса, Андра и дори Глория се срамуват да кажат, че са чалгари....

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...