Jump to content


Спомени за селските дискотеки и модата на 90-те


Препоръчани коментари

Някога в повечето ни села, освен всичко друго, си имаше и дискотеки. Обикновено се провеждаха под звуците на светещ касетофон в столовата на местното училище или в някой бивш, преустроен краварник, но пък си беше луда забава. За шок и ужас на бабичките и старците, всяка петък вечер в нея се стичаха младежи не само от нашето, но и от съседни селца, че дори и градове. Мястото на събитието се познаваше отдалече – аромат на пот и мента, сръбска музика и чат пат гърлени провиквания на микрофона: „Ииии специален поздрав за Гинчето от таен обожател от Руска Бяла!"
Даа, едни луди години, в които на почит бяха ризите от пясъчна коприна, тупираните перчеми и Тони Дачева. Тогава все още не знаехме, че под тежката походка на селския тарикат, се ражда нещо голямо за света – плетените обувки!

Fotor05031825291.jpg

Да се върнем мислено за миг в зората на тези легендарни селски забави и модата тогава.
Култовата комбинация - анцуг с токчета

1.jpg

Целта на комбинацията беше да се постигне ефект на небрежна русалка – някак лежерена, непринудена, но все пак русалка. Затова бяха и токчетата.
Тъмен молив за устни, излизащ далеч над контурите

Fotor05031827534.jpg

В опити устните да изглеждат по-сочни и големи, моливът често следваше правилото „Лице на три морета." (Ех, Симеоне, да ти се не види и грандоманията!) Цветът на молива пък беше поне няколко тона по-тъмен от червилото, а ако случайно кафявият се окажеше изчерпан, някои без притеснения го заместваха с черен. Иначе кафяв молив, светло бежово червило – е, това си беше класика!
Тупиран бретон, фиксиран със захарна вода и опашка – притурка

Fotor050318350.jpg

Като цяло, важното беше да има от всичко по много - пищен грим, пищен перчем.
Лаковете за коса в селата не се срещаха особено често, затова повечето пъти се прибягваше до изпитаната рецепта захар и вода. Не беше зле... стига на де валеше. Гаранция за вървежност бяха и двата вида притурки – къдрава и права.
Прическа ала Сашо Роман

Fotor050318317456.jpg

Ейй колко бяха хитови мъжките опашчици! Леко спластени от потта по врата, кичурите, спускащи се небрежно по раменете, си бяха абсолютна гаранция за мъжество и неизчерпаемо количество тестостерон.
Плетените обувки, задължително съчетани с бели чорапи

99343.jpeg

Те сега са хит в Америка, но ние топлата вода сме я открили ехееее, дори още преди кака Тони да прозре, че „всииииииииички сме хооора на този свяяяяяАААААт. Ииии носииим чувства свяяяяяяАААтии..."!




webstage.bg
Link to comment
Сподели в други сайтове

1 година имах и аз ошашчица, като на Сашо Роман, а няколко подред носих плетени обувки - как си ги харесвах. :1000 (29):

Помня, че ни тъпчеха тениските и потниците в гащите. :gun_bandana:

Редактирано от pacho
Link to comment
Сподели в други сайтове

1 година имах и аз ошашчица, като на Сашо Роман, а няколко подред носих плетени обувки - как си ги харесвах. :1000 (29):

Помня, че ни тъпчеха тениските и потниците в гащите. :gun_bandana:

Хахаха да загащването беше отврат. :gun_bandana:

Link to comment
Сподели в други сайтове

1 година имах и аз ошашчица, като на Сашо Роман, а няколко подред носих плетени обувки - как си ги харесвах. :1000 (29):

Помня, че ни тъпчеха тениските и потниците в гащите. :gun_bandana:

 

Слави също имаше опашка по това време и ходеше с едни шалвари... То кой ли не, всъщност...

 

Носеха се едни костюми от пясъчна коприна (до днес не ми е ясно) и едни рисувани вратовръзки. Момичетата се качвахме на едни дебели токове, закръгляхме едни бретони и носехме някви каишки на врата - стил плетено от силикон, което аз предпочитах за гривна. Опашките бяха високи, ластика задължително дебел, роклите лепнати...

"Понякога ми се привиждат много странни хора! Наричат ги "нормални"...

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...