Jump to content

Какво се случва с тялото след пиене на Кока-Кола?


Препоръчани коментари

Това за Капи не го знаех,и за Пепси де..

Малко по-спокойна съм за Пепсито,днес изпих 2 литра и след това видях темата1000%20(29).gif

Не искам да прозвучи заядливо, но наистина ли не знаеше, че Pepsi и Coca Cola са съвършено различни и конкурентни фирми? :o

 

И не мисля, че Пепси колата е по-безвредна от Coca Cola-та... а най-вредна със сигурност е Derby Cola. :whistling: 1000%20(29).gif

Link to comment
Сподели в други сайтове

Наясно ли сте колко малко неща трябва да ядете и да пиете, че да не се тровите? Да не говорим, че по скоро трябва да са продукти, които се произвеждат под вашето лично наблюдение! Даже на БИО продуктите нямам доверие аз, но не можем да седим гладни и жадни в края на краищата! Живота е един и трябва да се глезим максимално! Аз съм за чревоугодничеството!1000%20(29).gif

Link to comment
Сподели в други сайтове

ще прозвучи тъпо, но не ми пука особено, аз също не мога повече от 1-2 дена без кола.. то да беше само тя проблема, толкова вредни храни и напитки има, в днешно време почти нищо не е здравословно

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ами успокоявайте се де,няма лошо!

Прави сте,в днешно време има толкова малко полезни храни.. аз например ям пилешки пържоли ежедневно от тия вакуумираните,които съдържат нитратна сол!А тази сол инжектирана в малко количество в няк'ва мишка до няколко дни развива рак и умира :D Е*ало си е майката!

Коли,моли всичко е създадено за да вреди а всъщност и направено така,че да искаме още и още :D

Наслаждавайте се на живота докато можете,и без т'ва малко остава :whistling: :band:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Наслаждавайте се на живота докато можете,и без т'ва малко остава :whistling: :band:

абсолютно, не мога да си представя как си пропилявам живота в постоянни ограничения и мислене как това е вредно, какво ли ще стане утре и т.н., живея за мига и гледам да се възползвам от малките удоволствия

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не искам да прозвучи заядливо, но наистина ли не знаеше, че Pepsi и Coca Cola са съвършено различни и конкурентни фирми? :o

 

Не,не знаех :)

Понеже,както писах на предната страница не ги пия всеки ден(даже много рядко),не съм се зачитала в етикетите,а и на вкус са ми еднакви 1000%20(29).gif

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Не,не знаех :)

Понеже,както писах на предната страница не ги пия всеки ден(даже много рядко),не съм се зачитала в етикетите,а и на вкус са ми еднакви 1000%20(29).gif

Не, просто те са най-добрия пример за конкурентни фирми и затова ми беше странно. А това, че не ги пиеш е много хубаво. Почти не познавам такива хора. :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Близо 3 години не пия кола и въобще всякакво газирано и сокове със съдържание на аспартам и др. вредни съставки, които ти е**ват мамата на организма, а отскоро не пия и дълго кафе, което е също толкова вредно.
Link to comment
Сподели в други сайтове

Просто трябва да спазвате максимата 'всичко в разумни количества'. Аз лично гледам да пия повече натурални сокове и чайове и да избягвам кола, но така или иначе се случва да пия поне по веднъж седмично. Но има къде къде по вредни неща..

До колкото знам Спрайт не съдържа кофеин, така че от тази гледна точка би трябвало да е по-добре от Кока-Кола

Link to comment
Сподели в други сайтове

Иначе близък семеен приятел е счетоводител на Кока-кола България и откакто знам какви неща и от какви плодове правят Капи не го пия.

 

Е, то ако знаеше от какво се прави всичко, което ядеш и пиеш, щеше гладен и жаден да останеш. Човек трябва да се храни, за да се чувства щастлив и пълноценен, без значение дали е кола, дали е ечемик и т.н. Достатъчно ни тровят с въздуха, водата и стреса, че да мислим с какво се храним.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Е, то ако знаеше от какво се прави всичко, което ядеш и пиеш, щеше гладен и жаден да останеш. Човек трябва да се храни, за да се чувства щастлив и пълноценен, без значение дали е кола, дали е ечемик и т.н. Достатъчно ни тровят с въздуха, водата и стреса, че да мислим с какво се храним.

 

И така решаваш проблема? :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...
Боливия забранява "Кока-кола" и "Макдоналдс"


Правителството на Боливия е приело решение да се отърве от глобалните марки Coca-Cola и McDonald's, съобщи "Комерсант." Двете компании ще престанат да работят в Болия от 21 декември 2012 г., което съвпада с края на света по календара на маите. Местните власти обясняват, че това ще се превърне в датата на смъртта на капитализма и възраждане на културата.

Световноизвестната верига магазини за бързо хранене McDonald's съществуват в Боливия от 14 години, но през това време така и не печелят боливийците. По думите на президента Ево Моралес в съдържанието на Coca-Cola пък са открити прекалено много вредни съставки.

"Coca-Cola съдържа много вредни вещества, които предизвикват чести случаи на инфаркт, инсулт и рак. Освен това, тази напитка е чужда на боливийската култура. По-добре да я заменим с традиционния ни сок от праскови," отбелязва Моралес.

По думите на министъра на външните работи на Боливия Дейвид Чокенхуанка избраната дата 21 декември 2012 г. не е случайна.

"Решението ще бъде осъществено в съответствие с календара на маите и също така ще даде начало на празненствата в чест на културния живот. 21 декември е краят на егоизма, на разделението. 21 декември трябва да се превърне в край на Coca-Cola. Планетите ще се изравнят след 26 хиляди години - това е край на капитализма и начало на комунитаризма."

В Боливия вече от две години се произвежда газирана напитка, използваща екстракт от листата на растението кока. Тя се казва Coca Colla (с две l). След затварянето на McDonald's Боливия ще се превърне във втората държава в Южна Америка, където няма да има нито един ресторант от веригата - в момента те отсъстват само в Куба.


Уго Чавес призова венецуелците да не пият Кола и Пепси

Той препоръчва консумацията на местен гроздов сок и венецуелски вина.


Президентът на Венецуела, Уго Чавес, призова сънародниците си да спрат да пият Coca-Cola и Pepsi.

Той настоява те да консумират само местен гроздов сок. Целта му е да се подпомогне производството на газирания гроздов сок на държавната компания "Увита".

Тази препоръка идва точо след изявлението на Чавес, че страната трябва да увеличи потреблението на местни стоки, за сметка на големия внос, пише АП.

Уго Чавес е най-веротно да спечели изборите през октомври. Увеличаването на потреблението на местните стоки е една от приоритетните точки в президентската му кампания.

След успешната му битка с рака, Чавес призовава сънародниците си да полагат повече грижа за здравето си.
Link to comment
Сподели в други сайтове

Колата със сигурност не е от най-полезните напитки, но като се замислиш, всичко прекалено е вредно. Ако пиеш рядко, нищо няма да ти стане. Тя съществува от доста време и ако беше тоооолкова вредна, досега половината свят да е измрял.

 

Да се вманиачава човек по полезни и здравословни храни и напитки също не е добре. Познавам такива хора и в желанието си да живеят спокоен и здравословен живот, те го правят само по-стресиращ в постоянния си стремеж да се ограничават, да следят всяко нещо, което консумират. Просто всичко трябва да се прави с мярка и няма да има никакви проблеми.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

За всичко,което ядете и пиете може да се намери информация в книгите или нета,че е вредно...Дори за това дето смятате че е супер супер полезно,ако поровите упорито ще намерите куп неприятни неща...На всеки човек изброените от всички Вас "вредни" неща в целия образователен раздел тук оказват съвсем съвсем различно влияние...Това,което е навредило на някого,за друг може да е абсолютно безвредно и т.н. и т.н...Да не говориме че след време "учените" могат да запеят съвсем друга песен за това или онова - зависи чии интереси защитават,както се сещате. И понеже тази тема е за Кока Кола - пия Кока Кола и Пепси кола от 1979 - вярвайте ми - всеки ден и то доста...и още мърдам,даже футбол още играя,макар и не във Висшата лига на Англия...Бъдете здрави и не прекалявайте с нищо...особено с четенето на глупости.

Link to comment
Сподели в други сайтове

За всичко,което ядете и пиете може да се намери информация в книгите или нета,че е вредно...Дори за това дето смятате че е супер супер полезно,ако поровите упорито ще намерите куп неприятни неща...На всеки човек изброените от всички Вас "вредни" неща в целия образователен раздел тук оказват съвсем съвсем различно влияние...Това,което е навредило на някого,за друг може да е абсолютно безвредно и т.н. и т.н...Да не говориме че след време "учените" могат да запеят съвсем друга песен за това или онова - зависи чии интереси защитават,както се сещате. И понеже тази тема е за Кока Кола - пия Кока Кола и Пепси кола от 1979 - вярвайте ми - всеки ден и то доста...и още мърдам,даже футбол още играя,макар и не във Висшата лига на Англия...Бъдете здрави и не прекалявайте с нищо...особено с четенето на глупости.

 

Имайки предвид, че една чаша кока-кола за по малко от 12 часа разяжда бръснарско ножче, че се произвежда от фруктозо-глюкозен сироп на генно модифицирана царевица и че сладостта й е безумно огромно количество над нормата едва ли не ти влияе негативно над организма. И това са само една малка част от многото "качества" на тоя американски боклук.

 

Все повече страни забраняват Кока-Кола и Макдоналдс в държавите си...

Link to comment
Сподели в други сайтове

За всичко,което ядете и пиете може да се намери информация в книгите или нета,че е вредно...Дори за това дето смятате че е супер супер полезно,ако поровите упорито ще намерите куп неприятни неща...На всеки човек изброените от всички Вас "вредни" неща в целия образователен раздел тук оказват съвсем съвсем различно влияние...Това,което е навредило на някого,за друг може да е абсолютно безвредно и т.н. и т.н...Да не говориме че след време "учените" могат да запеят съвсем друга песен за това или онова - зависи чии интереси защитават,както се сещате. И понеже тази тема е за Кока Кола - пия Кока Кола и Пепси кола от 1979 - вярвайте ми - всеки ден и то доста...и още мърдам,даже футбол още играя,макар и не във Висшата лига на Англия...Бъдете здрави и не прекалявайте с нищо...особено с четенето на глупости.

Е...представи си, че ако не пиеше кола можеше да си новия Меси :)

image.jpgimage.jpgimage.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

След стотиците хиляди ракови случаи, регистрирани от края на 70-те години до днес, причинени от редовен прием на силно канцерогенните овкусители Аспартам, Acesulfamе-K, Захарин, NutraSweet (Neotame) и техните производни в "диетичните" продукти на

PepsiCo, The Coca Cola Company (Diet Coke, Light, Sugar Free, Zero) и Wrigley (дъвките Orbit, Winterfresh, 5 Five, Airwaves, Extra и др.), продуктите "без захар" завинаги остават в "черния списък" на научната общност. Наскоро нови факти, продукт на независими лабораторни изследвания, поръчани и контролирани от здравните органи в САЩ разпалиха отново дискусията за продуктите на гигантите-монополисти - оказа се, че продуктите на Pepsi и Coca-Cola са канцерогенни дори в класическите си, "чисти" варианти, които не съдържат заместители на захарта. Това се дължи на изкуствения оцветител "карамел" (E150d), съдържащ се в огромни количества и в двете напитки, допринасящ за тъмната им окраска. След като съдържащия се в изкуствения оцветител 4-methylimidazole (4-MEI) бе обявен за клиничнодоказан канцероген от съда в Калифорния, съдът също така задължи двете компании или да променят формулата си, или на етикетите на напитките си да поместят видимо предупреждение за опасността от развиване на раково заболяване, сходно с предупрежденията на кутиите цигари.

 

Днес сами виждате резултата от тези предупреждения!!

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...
  • 2 weeks later...

Пиех кока-кола с години.Всеки ден сутрин с кафе, задалжително и кока- кола,а понякога две и три кафета с кола за деня .Един ден обаче почнах да не се чувстам много добре Вървях и залитах, главата ми почваше да бучи, газове постоянно. Бях чувал за вредите които може да нанесе консумаията на кока-кола и затова спрях да я пия.От тогава сам си много добре .

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...
  • 2 years later...

Вкъщи много рядко се е купувало кола и така и не се научих да пия такова нещо.... но имам приятел, който изпива по 2 литра кола. Не обичам и нямам този проблем. Има газирани неща, които пия като Лифт ябълка, но рядко. Предпочитам студен чай.

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , DevilWish каза:

Вкъщи много рядко се е купувало кола и така и не се научих да пия такова нещо.... но имам приятел, който изпива по 2 литра кола. Не обичам и нямам този проблем. Има газирани неща, които пия като Лифт ябълка, но рядко. Предпочитам студен чай.

Като си казал студен чай - вариш си чай и го изстудяваш, или за такъв от магазина? 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...