Jump to content



Евровизия 2024 - Финал - 11 май, 22:00


Препоръчани коментари

Прекалено много повярвахте на букитата, а те не умеят да предсказват колко повече точки журитата ще дадат на фаворита си пред втория.

 

Последното място на Норвегия би донесло на заложилия на нея х50 печалба. 🥲

  • Like 3
  • Wow 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , -A. каза:

Същата.

Да не говорим, че публиката избухна както никога на финала. Пееха по-силно и от Мери. Други я имитираха и се опитваха да накарат публиката да пее с тях (Латвия, Армения и т.н.) но приема далеч не беше като техния. 

Няма да лъжа, очаквах повече вот от публиката. 11 точки е твърде малко за такъв хит. Тя е и от най-гледаните видеа в канала на Евровизия.

пс: А ти нали беше гурото на Евровизия и от 10 дни повтаряш, че печели Хърватия ? Никакво гуро не си!

Дреме и на Мери че не е спечелила конкурса, след като отдавна е спечелила сърцата на публиката. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

@Willy аре бе. .

Чакам и някой из нета да направи анализ на пълните резултати, примерно сега гледам, че Украйна съвсем целенасочено са танкнали Израел в жури вота (и евала), обаче 0-та точки в телевота са абсолютен късмет, защото са били 11-ти. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, Blueberry каза:

@Willy аре бе. .

Чакам и някой из нета да направи анализ на пълните резултати, примерно сега гледам, че Украйна съвсем целенасочено са танкнали Израел в жури вота (и евала), обаче 0-та точки в телевота са абсолютен късмет, защото са били 11-ти. 

Обичам те. Сега чакам анализ от теб. :D 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Нямам анализ. Доволна съм от победителя и макар че стисках палци и на останалите от топ 3, Швейцария е най-добрият следващ домакин от трите.

Доволна съм от всичко. Хубав конкурс беше. Е, може би финалът беше по-скучен от полуфиналите откъм шеги и интервал актове, но явно са преценили, че искат да привлекат зрители към предаванията във вторник и четвъртък, а за събота така или иначе има достатъчно зрители.

Надявам се на промени догодина като нов генерален спонсор, изключване на Израел и евентуално връщане на журитата в полуфиналите, но не държа крайно много на това. Гласуването от самото начало даде благоприятни резултати за първите песни, които в противен случай щяха да са съвсем забравени.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Преди 10 г. Путин подчертава разликата между „здравословна хетеронормативна“ Русия и „морално отвратителна хомосексуална“ Европа

 

BTVNOVINITE.BG

Преди 10 г. Путин подчертава разликата между „здравословна хетеронормативна“ Русия и „морално отвратителна хомосексуална“ Европа

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , Blueberry каза:

@Willy аре бе. .

Чакам и някой из нета да направи анализ на пълните резултати, примерно сега гледам, че Украйна съвсем целенасочено са танкнали Израел в жури вота (и евала), обаче 0-та точки в телевота са абсолютен късмет, защото са били 11-ти. 

Доволен съм от победителя, нищо че песента не ми е сред любимите. Просто представите ми бяха следващата година да е в Хърватия и вече стягах багажа. Не искам да правя теории, но само на мен ли ми е странно жури точките за Швейцария. Имаше повече точки и от Loreen миналата година. Все едно последен момент са решили че Израел ще е твърде голяма щета и айде да наградим неутралната държава, столица на ЕБУ и всичко. 

Украйна според мен получи твърде малко точки от журито, трябваше поне 200. Вокалистката изпя перфектно и с емоции. Стейджинга беше един от двата без грешка. Другият е на Ирландия, от която съм много доволен, друг е въпросът, че заслужаваше и повече. Фактът че имаше повече жури вот, а Франция обратното.😂

Литвания и Швеция бих ги категоризирал като един стил и според мен трябваше да са с обратни места. Какво за бога прави Швеция с тази песен в топ 10? Отново жури вота ги спаси, разбирам, но незаслужено.

Германия изпя перфектно, ама чак 12-то място? На негово място бих сложил Грузия/Словения, незаслужено на дъното.

Първи полуфинал не виждам нищо нередно в резултатите, всичко е топ, може би само не очаквах Австралия да е 11-то място, точно на телевоут. 
Второто обаче...Малта последна, сериозно ли това беше най-лошият перформънс??! Израхелл първа, отново купуване, дори и да е по легален път(диаспора+масови реклами). Армения трета, с повече от Швейцария, докато на финала получава почти двойно по-малко. Не знам при кого са отишли тези вотове, като нямаше друга подобна песен с такъв вайб. Белгия 13 точки е КРИМИНАЛНО!!!

 

 

  • Like 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Лорийн беше най-слабият и най-скучният акт евър. Бива ли да ни тормози 10 минути седнала по гърб, докато на първия полуфинал Елени, Шанел, че дори и Ерик, си оставиха п*****е на сцена.

  • Like 2
  • Haha 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Съгласна съм с много неща - Лорийн беше скучна (новата песен е хубава, но не и в тази версия), Литва е незаслужено надолу и е странно, че Австралия е 11-та по телевот, но си го обяснявам с това, че беше различна и запеваема.

Малта е толкова назад, защото е Малта и откри полуфинала. 

Относно другите неща.

Обяснявам си върховният вот (мернах, че била рекорд по % максимални точки, а като бройка е веднага след Салвадор Собрал). 

1. Другият жури-фаворит беше Франция, който имаше проблеми с гласа точно на жури шоуто.

2. Много от журито са изпълнители и те и знаят колко е трудно да се движиш толкова много и да звучиш перфектно.

3. И да, целенасочено желание за нисък резултат към Израел. В нормална ситуация тази песен щеше да е минимум топ 10 при журито.

 

Швеция е напред, защото е Швеция, не е лоша песен и винаги продукцията е 11/10, а журито го оценява. 

Украйна съответно не е с повече точки точно заради идеята, че е Украйна и не би изглеждало добре, ако спечели отново. Получи се малко като "Лъжливото овчарче" - след 3 незаслужени победи (може би прекалено много обичам Лане мойе от 2004 и съм субективна, така че да кажем 2), истински добрата песен не получава наградата си. 

---

Прегледах резултатите и нямаше вариант, в който да спечели Хърватия. Ако го нямаше Израел, пак не стигаха точки да надмине Швейцария. Ако пък Йост беше там, щеше да изгуби някакъв процент от телевота, а Йост е имал около 80 от журито, така че и резултатът на Швейцария нямаше да е особено различен.

Не знам какво не достигна на Хърватия да бъде по-добре оценена от журито. Може би просто имаше твърде много жури любимци, които да се поставят по-напред. 

В крайна сметка и резултатите потвърдиха това, което говоря от известно време - безумно силна година. 3 песни с над 300 точки, 2 с над 200 от телевота. За сравнение през 2023 само Финландия има над 300 и само Швеция и Норвегия над 200.

  • Thanks 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , FikLena каза:

Преди 10 г. Путин подчертава разликата между „здравословна хетеронормативна“ Русия и „морално отвратителна хомосексуална“ Европа

 

BTVNOVINITE.BG

Преди 10 г. Путин подчертава разликата между „здравословна хетеронормативна“ Русия и „морално отвратителна хомосексуална“ Европа

 

Сега трябва да се готвим за години "В Русия ценим семейството, а вижте на Евровизия..." 🙄

Трябва да признаем, че умението на европейците да сменят десена на дивана, докато къщата им е гори е непокътнато. 

После да не се чудим защо половин Европа е пред излизане от ЕС и защо Евровизия търпи само подигравки. 

 

 

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , Willy каза:

 

Първи полуфинал не виждам нищо нередно в резултатите, всичко е топ, може би само не очаквах Австралия да е 11-то място, точно на телевоут. 
Второто обаче...Малта последна, сериозно ли това беше най-лошият перформънс??! Израхелл първа, отново купуване, дори и да е по легален път(диаспора+масови реклами). Армения трета, с повече от Швейцария, докато на финала получава почти двойно по-малко. Не знам при кого са отишли тези вотове, като нямаше друга подобна песен с такъв вайб. Белгия 13 точки е КРИМИНАЛНО!!!

 

 

Австралия винаги си взима точици от телевот. Рядко е била на дъното. Малта - кой да гласува за нея? През цялото време е последна при залозите и извинявай, но песента й е тъпа - много тъпа. Ако не беше хореографията - никога нямаше да получи и 1 точка. Това е телевотът - трябва да жегнеш хората, харизма ли ще е или съжаление. Или пък да накупиш карти в държави дето има малко телевот зрители. Така може да си докараш поне 100 точки. Пример... Литва, Латвия, Естония, Македония и тн дето сиг гласуват 5000 души общо. В БГ мисля, че е около 10-20к. Не е трудно да пазаруваш. Така навремето Каффе станаха първи. Бяха платили 50к за вот през 2005, но тогава си беше нещо ново и тв програмите имаха огромен рейтинг.

Не трябва да сравняваме полуфиналите с финала. Първо на полуфиналите имаше 100-300к зрители в канала на Евровизия, а финалът беше с 1.5 млн зрители. Същото е с телевизиите. Освен това гласуват само държавите в полуфинала. Нормално е да се стопят доста гласовете, когато е по-голяма аудиторията. 

Белгиецът беше много вял и безпомощен. Едва на високите тонове започна да пее добре, което е в последната минута. ЗАгуби се сред останалите. Толкова си заслужи.

преди 2 часа , Willy каза:

Лорийн беше най-слабият и най-скучният акт евър. Бива ли да ни тормози 10 минути седнала по гърб, докато на първия полуфинал Елени, Шанел, че дори и Ерик, си оставиха п*****е на сцена.

Да. Според мен слагат заспали актове, за да може хората да се фокусират върху гласуването. Наистина беше много зле. 

преди 1 час, Blueberry каза:

 

Не знам какво не достигна на Хърватия да бъде по-добре оценена от журито. Може би просто имаше твърде много жури любимци, които да се поставят по-напред. 

В крайна сметка и резултатите потвърдиха това, което говоря от известно време - безумно силна година. 3 песни с над 300 точки, 2 с над 200 от телевота. За сравнение през 2023 само Финландия има над 300 и само Швеция и Норвегия над 200.

Амиии... виж му пърформанса... критично балкански буламач. Само ангелските криле липсваха. Дори визията му с подчертания грим напомня за нещо пиратско, ама като го видиш в тия бели почти носии... а шоуто е от 2010. Какво оригинално видяхте в него? 

В крайна сметка нищо не е потвърдено. Ако не беше съжалението към И и У, щеше пак да е един с 2х300 - Холандия и Хърватия и няколко с 200 _Швейцария и Франция. Толкоз. И как го оцени, че била силна като повечето песни бяха оценени на 30-50 точки :D демек критично скучни..

Имахме 2-3 силни. 4-5 средни. И 10-15 пълнежи. 

В нормална година Израел щеше да получи не повече от 100 точки от жури и около 30-40 телевот. Украйна - 10 точки от жури и 100 от теле. Между другото Украйна беше доста фалшива на финала. Особено оная като мяукаше в началото и  края.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , meleto каза:

крайна - 10 точки от жури и 100 от теле. Между другото Украйна беше доста фалшива на финала. Особено оная като мяукаше в началото и  края.

Вечен хейтър 💀

  • Like 2
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, ANGEL каза:

Ма ква Швейцария бе? УЖас! 

Сега гледам на запис нещата... нещо ми понамирисва жури вота..... поне да го бяха позамазали малко... 

Замазали малко и да спечели Изра*л? 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, meleto каза:

 Добре, Украйна беше невероятна, как не спечели. Журито трябваше да й даде 200 точки още. Доволен?

300 точки. минимум. 

Украйна междудругото били единствената страна, която не е дала никакви точки на Изра*л. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Lelqtian каза:

300 точки. минимум. 

Украйна междудругото били единствената страна, която не е дала никакви точки на Изра*л. 

Злобари. Искали са ги за себе си :D 

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

защо не сте коментирали ?

 

Хърватското Жури = не е дал нито една точна на Швейцария..

 

типично по балкански !!! с този манталитет не заслужават да спечелят

 

 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , FikLena каза:

защо не сте коментирали ?

 

Хърватското Жури = не е дал нито една точна на Швейцария..

 

типично по балкански !!! с този манталитет не заслужават да спечелят

 

 

И Португалия направи същото с нас 2017 (и ние за тях, де). Явно е южняшки манталитет 😀

До последно си мислех, че тия 8 точки от жури, които Швейцария даде на Хърватия ще изиграят някаква роля, ама съм гледала много филми 🤣

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Впрочем, от новините разбрах, че швейцарецът е небинарен :D или там каквото е. Едва когато брояха точките забелязах, че е момче в поличка. :D Ходи му, де. Не знам защо толкова обръщат внимание на артистичното му облекло и тн. Пак политическа нотка "евроге* ценности" било. Да ви... на ценностите, дето направихте звезда швестер-Азис още 2000 година. Днес ми ревете, че някакво момченце било в поличка. Дори не излъчва сексуална енергия хаха. Азис какви клипове и визии е правил. Ама това е българската лицемерщина.  Реално българинът е основоположникът в Европа на тия ценности. Много сме жалки, бре.

Аз се впечатлих от стейджинга и от бруталното изпълнение, което нямаше грам фалшивеене, нищо че скачаше и побягваше. Песента също е ок.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Ирландия е 6-та при журита, 6-та по телевот и накрая 6-та в крайното класиране. 

666 - истинска сатанистка 😈😁

Не видях дали други са изразили позиция, но е нахейтила EBU в интервю след финала.

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, meleto каза:

Впрочем, от новините разбрах, че швейцарецът е небинарен :D или там каквото е. Едва когато брояха точките забелязах, че е момче в поличка. :D Ходи му, де. Не знам защо толкова обръщат внимание на артистичното му облекло и тн. Пак политическа нотка "евроге* ценности" било. Да ви... на ценностите, дето направихте звезда швестер-Азис още 2000 година. Днес ми ревете, че някакво момченце било в поличка. Дори не излъчва сексуална енергия хаха. Азис какви клипове и визии е правил. Ама това е българската лицемерщина.  Реално българинът е основоположникът в Европа на тия ценности. Много сме жалки, бре.

Аз се впечатлих от стейджинга и от бруталното изпълнение, което нямаше грам фалшивеене, нищо че скачаше и побягваше. Песента също е ок.

Именно… единствената причина да се споменава, че е небинарен, е за да се избегне употребата на грешни местоимения, което на български е невъзможно.

 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 18 часа , meleto каза:

Впрочем, от новините разбрах, че швейцарецът е небинарен :D или там каквото е. Едва когато брояха точките забелязах, че е момче в поличка. :D Ходи му, де. Не знам защо толкова обръщат внимание на артистичното му облекло и тн. Пак политическа нотка "евроге* ценности" било. Да ви... на ценностите, дето направихте звезда швестер-Азис още 2000 година. Днес ми ревете, че някакво момченце било в поличка. Дори не излъчва сексуална енергия хаха. Азис какви клипове и визии е правил. Ама това е българската лицемерщина.  Реално българинът е основоположникът в Европа на тия ценности. Много сме жалки, бре.

Аз се впечатлих от стейджинга и от бруталното изпълнение, което нямаше грам фалшивеене, нищо че скачаше и побягваше. Песента също е ок.

Поличката е трибют към Селин Дион, последната победителка за Швейцария, а не защото е небинарен :D 

 

 

преди 17 часа , FikLena каза:

Искам главата на Мартин Остерал!

Нареди се на опашката. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...