Jump to content

Поп-фолк скандали (май 2024)

Темата ще бъде автоматично заключена в 21:01


Препоръчани коментари

преди 6 минути, FolkEmpire каза:

 

ТОП ХИТОВЕ!

Голям пропуск от страна на бабиш беше да НЕ налага тази песен по концерти и турнета. Даже май "Стрелките спират" я е пяла повече, а не беше такава емблема. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, adorable каза:

Ами конкуренция си бяха, всяка си имаше его, имала си е своите основателни претенции Камелия... А и все пак Козирог, не си оставя магарето в калта. :D Сигурен съм, че е била цакана, но в крайна сметка през годините си взе своите - имаше тази трибуна и наложи хитовете, докато Деса 2003 си повярва и изпусна и турнета, и всичко, макар че и тя имаше успешни години. В момента Камелия ми се струва съвсем в другата крайност с детето, което е нормално, но доста години за нея кариерата си беше топ приоритет. Какви са ти от тогава впечатления от нея като човек? Честно. Питам, защото имаше едно участие, на което бях, преди няколко години... иии, нещо... на влизане даде един вид, на излизане все едно друг човек, без да изпадам в подробности.

Мисля, че има добри когнитивни способности и е речовита, доста са се учили един друг с Цветин в това отношение. Не знам в личен план колко са свързани, но в професионален са топ тандем.

Много ме кефи това интервю, остроумна е:

 

 

Беше любезна и приятелски настроена към мен. Тя беше най-голямата звезда в държавата тогава и за мен и приятелят ми, който ме запозна с нея, беше истинска чест, че ни обръща толкова внимание. Все пак тя имаше и интерес от мен, но винаги се държеше уважително, мило, любезно, по телефона - също. На Цветин му бях досаден, не ме харесваше, Камелия обаче за разлика от него много ме харесваше. А като човек - Камелия вече няколко години беше на върха и се усещаше как някак не й се говори за всичко, знаеше, че е наблюдавана и си мереше приказките за други колеги и по отношение на проблемни теми. Сякаш се излъчваше един страх да не изгуби първото място, но това предполагам всяка певица на върха го изпитва. Симпатичен човек.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Хора, кой не е бил цакан?! Смисъл, никога не съм имал известността на Кама и другите чалготреси, ама и мен си ме цакат редовно. Никой не е застрахован от това. Разбирам какво й е било и я оправдавам в действията си и сръдните й, но има доста изтървани възможности за кариерни пикове от излишни емоции.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, adorable каза:

Да, ама знаеш, че "Илюзия" беше най-продаван за годината, от фолка поне. То 2001 всичко беше по-слабо от 2000, може би и заради влиянието на рапа, не знам, иначе като албум е по-качествен от Диамантите, който пък ми е по-сантиментален. Глория много удължи живота на "Илюзия", бая клипове засне и от там също излязоха хитове.

Мисълта ми беше, че Троянският кон още тогава даваше сигнал, че предстои детронация и земетръс. :D

random fact: знаеш ли какво видях вчера. В Spotify най-стриймваните песни от "12 диаманта". Знаеш ли, че "Дива нощ" е по-популярна към днешна дата от "Сбогом, адиос"? За мен "Сбогом, адиос" беше най-големия хит от Диамантите, последван от Златна Клетка. Феновете на Глория са го класирали четвърти от албума, Дива Нощ, Радост Тревога и Златна Клетка са по-слушани.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, adorable каза:

Не мога да кажа, че не се помнят на Глория. Просто знаете, че тя обича да си налага определени песни като "Любовен дъжд", а много години поред не пееше "Ледена кралица", "Добре дошъл" и други, които също бяха хитове. Да не говорим и че е престъпление колко години поред пренебрегваше и "Сбогом, адиос"... Много молби трябваха, та да почне да ги възражда. А си бяха култови за времето.

ужасна песен!
трябваше да забие дуета с Илия на някой концерт, щяха да избият рибата. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, adorable каза:

Тия всичките без Грешна нощ са от 2000. "Вик" е от Тракия фолк. Мисля, че имаше успешен дебютен албум.

Който излезна на пазара в седмицата преди Коледа и се разви през следващата година, не знам как ти се губи от паметта. Цялата първа половина на 2001 принадлежеше на Ивана. После в края на годината унищожи всичко с "Грешна нощ".

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Balkandji1 каза:

Който излезна на пазара в седмицата преди Коледа и се разви през следващата година, не знам как ти се губи от паметта. Цялата първа половина на 2001 принадлежеше на Ивана. После в края на годината унищожи всичко с "Грешна нощ".

И направи първият лайв албум - революция за онези времена.
+ 2001-ва има и

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Как си обяснявате тази драстична разлика при Глория - 2000-ната продава около 220-230К от 12 диаманта, а 2001-ва само 90К от Илюзия. Това са 59% по-малко продажби. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Balkandji1 каза:

random fact: знаеш ли какво видях вчера. В Spotify най-стриймваните песни от "12 диаманта". Знаеш ли, че "Дива нощ" е по-популярна към днешна дата от "Сбогом, адиос"? За мен "Сбогом, адиос" беше най-големия хит от Диамантите, последван от Златна Клетка. Феновете на Глория са го класирали четвърти от албума, Дива Нощ, Радост Тревога и Златна Клетка са по-слушани.

Ами има логика. "Сбогом, адиос" си остана култова за тогава. "Дива нощ" я въртят по ретро партита, засичал съм, тя е и най-танцувалната от албума. "Златна клетка" предизвикваше истерия по участията на Глория винаги, за други места нямам наблюдения. "Радост-тревога" е любима на майките, често я ползват за фон в ТикТок, скоро имаше тренд с нея.

За Ивана - не знам и аз как ми се губи от паметта, просто явно други албуми съм запомнил повече за 2001, чисто субективно. Изброих ги по-горе. Освен това имаше и "Рибна фиеста", "Грях ли е", "Жените са цветя", "Бяла роза", "Минало си ти за мене", "Гасне пламък", "300 нощи, 300 дни", "Мъж да си", "Първа луна". Мале, ми то бая хитове значи е имало през 2001.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, AysheYaneva каза:

Биляниш ни е фенка!
Здравей, скъпа! Отиди на вокален педагог! Това е топ песен, но ти с неможенето си само я разваляш!

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Andrew Cunanan. каза:

Как си обяснявате тази драстична разлика при Глория - 2000-ната продава около 220-230К от 12 диаманта, а 2001-ва само 90К от Илюзия. Това са 59% по-малко продажби. 

За 2000 година знам, че само "Златна рибка" успява да продаде 200К. Деси Слава е втора, Глория трета. С колко не знам, може би 140-150К?

През 2001 най-продавания албум беше "Мой" на Мишо Шамара и той продаде 90К, Глория е по-надолу в продажбите. При всички положения обаче спадът е драстичен. Обяснявам си го с по-слабия й албум, хитовете от Диамантите бяха по-големи. Също Интернет вече се консумираше всеки месец все повече, няма как да не е оказал някакво влияние на продажбите. Тя и Камелия 2000 продава 200К, но две години по-късно около 60-70К...

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Andrew Cunanan. каза:

Как си обяснявате тази драстична разлика при Глория - 2000-ната продава около 220-230К от 12 диаманта, а 2001-ва само 90К от Илюзия. Това са 59% по-малко продажби. 

За 12 диаманта не е ли общо касети и дискове това, а за Илюзия само дискове?

Иначе 2001 е Илюзия най-продаван, доколкото помня, от фолка.

А 2002 вярно ли на Азис "На голо" е най-продаван, или е на Камелия? И Ивана Лайв бая продаван беше.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, adorable каза:

За 12 диаманта не е ли общо касети и дискове това, а за Илюзия само дискове?

Иначе 2001 е Илюзия най-продаван, доколкото помня, от фолка.

Ако Глория е продала 90 000 диска има 9 пъти платинен албум?! Абсурд.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, adorable каза:

За 12 диаманта не е ли общо касети и дискове това, а за Илюзия само дискове?

Иначе 2001 е Илюзия най-продаван, доколкото помня, от фолка.

А 2002 вярно ли на Азис "На голо" е най-продаван, или е на Камелия?

Според някаква класация на списание "Кой" е Азис. Индивиди с извънземен произход обаче ми сигнализират, че е на Камелия. Намекват за гей-стигмата около закупуването на албум на Азис. Все пак през 2002 все още беше нов изпълнител и не така приет от обществото.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Balkandji1 каза:

За 2000 година знам, че само "Златна рибка" успява да продаде 200К. Деси Слава е втора, Глория трета. С колко не знам, може би 140-150К?

През 2001 най-продавания албум беше "Мой" на Мишо Шамара и той продаде 90К, Глория е по-надолу продажбите. При всички положения обаче спадът е драстичен. Обяснявам си го с по-слабия й албум, хитовете от Диамантите бяха по-големи. Също Интернет вече се консумираше всеки месец все повече, няма как да не е оказал някакв влияние на продажбите. Тя и Камелия 2000 продава 200К, но две години по-късно около 60-70К...

Един от феновете на Глория беше казал, че Кама имала повече дискове, а Глория касети - около 210 000 касети и 10 000 диска, а Кама - 20 000 диска и 200 000 касети. Малко абсурдно звучи.

Иначе Глория с Крепост след 3 години продава 70 000. А Кама около 55-60 К предната година.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Balkandji1 каза:

Според някаква класация на списание "Кой" е Азис. Индивиди с извънземен произход обаче ми сигнализират, че е на Камелия. Намекват за гей-стигмата около закупуването на албум на Азис. Все пак през 2002 все още беше нов изпълнител и не така приет от обществото.

А колко ли е продавала другият Козирог - Марчела, тогава?

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Andrew Cunanan. каза:

Ако Глория е продала 90 000 диска има 9 пъти платинен албум?! Абсурд.

Те веднъж ги обявиха през 2000 трите за златни и после за Преслава направиха изключение, но през годините е имало и други златни и платинени, убеден съм, но не са ги обявявали заради данъци...

Кои предполагаш, че са другите?

Link to comment
Сподели в други сайтове

65 000 са били, моя грешка.

image.png.3c2a14bed26226e32ff6416c97d9547b.png

image.png.2f4bd482baf927d6cf80508190cbe8e2.png

Златна рибка е обявен от Министерството на културата за най-продавания албум в чалгата 😘 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Andrew Cunanan. каза:

Един от феновете на Глория беше казал, че Кама имала повече дискове, а Глория касети - около 210 000 касети и 10 000 диска, а Кама - 20 000 диска и 200 000 касети. Малко абсурдно звучи.

Иначе Глория с Крепост след 3 години продава 70 000. А Кама около 55-60 К предната година.

Няма логика в това нещо, като свободни съчинения му звучат.

Достоверна ли е информацията за Крепост и 70К?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...