Jump to content



Поп-фолк скандали (април 2024)


Препоръчани коментари

преди 2 часа , fengergana каза:

Емрах качил на стори как припява върху музиката на Преслава негова песен и вика "Звучи ли ви познато"

Иска покрай Мира и Фики и той да се забърка с колеШка.

Тук би трябвало да се обърне към Ганев и рециклирането на звуци.

Колежките му си траят по този въпрос - те са свикнали от ерата на Оцко едни и същи цигулки и свирки да ги въртят помежду си като Диневи.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 3,2k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

преди 1 час , asylum каза:

@meleto

 

 

Ma Djordan nocmoqHHo uMa cumoBe, npocmo cq e zB anoGeū. He 3HaM ge cu cna/\ 15 GoguHu…

+ 2 moma/\Hu xuma B Sunny (gaū Mu u OcmaBeme Hu) + Hqkou nony/\qpHu necHu u c/\eg moBa.

Toū q u3kapa Ka/\uq, CaHu u Hagq 🙄

Мира в съни мачкаше още и с “В джаза”, “Чае шукарие”, “Не мога”, “Ела”. 

  • Like 1
  • Love 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, GSA каза:

Мира в съни мачкаше още и с “В джаза”, “Чае шукарие”, “Не мога”, “Ела”. 

u c 6mu/\uqH. u A3uc ce be6e /\enHa/\ 3a Heq. u B Playboy ce cHuMa!

“Чае шукарие” be6e npegu Sunny,  “Не мога” Maū u mq. Tq be6e be3 fupMa 2 GoguHu, Ho MHoGo necHu nycHa. noc/\e Gu Bk/\io4u B a/\byMa B Sunny.

  • Like 3

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , Balkandji1 каза:

Ми затънали. На мен мисълта ми беше, че към тогавашния момент са били топ имената в държавата. Били са гъзари, имали са участия, хората са им пеели хитовете.

То така се гледа на историята по принцип. Затова и в учебния предмет История България навремето е била на три морета, а към днешна дата е най-бедната държава в ЕС. Затова има история, за да видиш какво е било някога.

Щом Мира има два добре продавани албума, номер 1 хит + доста други, които са били топ 5 е била значимо име в някакви 4-5 години в пика на жанра, а това не е малко. Хората от онези поколения я знаеха заради Планета и заради песните й.

Страшно малко ми се вижда това само 10К да са имали интерес към наградите. Та те в залата са само 3500 отишли на крака да гледат церемонията, как пък по телевизията са ги гледали само 10К при все, че имаха няколко пъти повторения. Отделно се излъчваха и на живо...?

Ако говорим за успехите навремето - да. Но аз в предните страници казах, че Мира беше a thing до 2003.  Поне в Топ 20. Но ако сравним с другите конкурентни - за кратко е била в топ 10. 

ТВ Планета беше 4та по рейтинг през 2002-2003. След като махнаха забавните предавания, ограничиха балканската музика максимално и оставиха бг поп само сутрин между 10-11ч, рейтингът им спадна драстично. Към 2007 бяха точно към 10 място по рейтинг, като имай предвид, че всичко след 5то място е под 10к. А към днешна дата, Планета е към 20то място и привлича по 1500 зрители дневно.

Наградите привличаха по 50к в първите години, после интересът рязко намаля. Друго много гледано бяха дневниците от турнетата до 2007ма, но те също бяха около 20к.

Имай предвид, че с времето съдържанието се появяваше във ВБОКС и други платформи и все по-малко се гледаха на живо по телевизията. 

Към 2009-2011 музикалните тв тотално умряха и те пробваха с Планета плей, но беше неуспешна платформа. Касъмови пък залагаха на Ютюб още 2011-2012. А Планета ТВ се включи чак 2013.

Смешното е, че Касъмови винаги са били по-иновативни, но никога не им се получаваше и когато Планета копираше нещо ставаше топ. Единственото дето ФенТв не се усетиха да направят е собствена телевизия. Направиха го чак 2 години след Планета и за да са една идея по-конкурентни - Балканика. По мой спомен 2005 година. Митака е искал да ги купи.

  • Like 2
  • Haha 1
  • Ooo 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

О това PlanetaPlay беше ужасно. Клипове с VCD резолюция. Единствено качеството на звука ставаше. Забравил си да отбележиш, че Касъмови първи започнаха със стрийминг платформите, в далечната 2010 или 2011. Пайнер почнаха чак през 2018.

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Fast каза:

О това PlanetaPlay беше ужасно. Клипове с VCD резолюция. Единствено качеството на звука ставаше. Забравил си да отбележиш, че Касъмови първи започнаха със стрийминг платформите, в далечната 2010 или 2011. Пайнер почнаха чак през 2018.

Те Касъмови си обновяваха сайтовете от 2000 година всеки месец. Планета не можаха да стопанисат един форум. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, meleto каза:

Те Касъмови си обновяваха сайтовете от 2000 година всеки месец. Планета не можаха да стопанисат един форум. 

По това което виждам от снапшотовете са го занулявали, след което са останали 5 потребителя на кръст. Каква е историята зад това? Тогава не съм влизал по форуми. Малко известен факт е, че главния сайт на Пайнер беше сред повлияните от Heartbleed дупката и никога не го оправиха, а направо пуснаха нов сайт на друг сървър когато взеха евросредствата.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Fast каза:

По това което виждам от снапшотовете са го занулявали, след което са останали 5 потребителя на кръст. Каква е историята зад това? Тогава не съм влизал по форуми. Малко известен факт е, че главния сайт на Пайнер беше сред повлияните от Heartbleed дупката и никога не го оправиха, а направо пуснаха нов сайт на друг сървър когато взеха евросредствата.

Хубена беше админ и основно тя го стопанисваше. Реално Митака беше доста против, понеже му се прецакваше политиката за налагане. Според мен той умишлено не е заделил IT екип да поддържа технически форума. А иначе - мнениета на ден сигурно бяха по 100к, в най-добрия случай. Непрекъснато имаше по 250-1000 души, които пишеха безобразно много. Почти всички изпълнители си имаха собствена папка. Просто беше брутално. От един момент нататък сървърът падаше и по-точно базата се омазваше. След поредния даунтайм обявиха, че повече няма да го поддържат, извъртайки, че феновете са станали много агресивни - бла-бла.

Оттам се зародиха пиратските форуми - Рамания, Пират Форум... аз имах 2 форума, които правеха много посещения, но за периоди от половин година. Трудно се поддържаха. А и тогава съм бил на по 13-14 години хахах

Сега се сетих, че имаше форум Кречетало.

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Последният път, в който форумът падна, беше в началото на 2008-ма, малко след като този албум стана златен по продажби.

SatanSlava strikes again.

  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Andrew Cunanan. каза:

днес цял ден мелодията на този хитов хит ми е в главата.

Когато излезе беше доста слушана. Беше си среден хит и се пускаше по заведенията. Топ песничка е,една от любимите ми на Мира.

  • Like 1
  • Love 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Andrew Cunanan. каза:

днес цял ден мелодията на този хитов хит ми е в главата.

u Ha MeH, a gopu He cu q nycHax!

Tu Mu q Habu!

koq mu e /\iobuMama ú neceH om guana3oHoBuq nepuog?

u/\u Heka kapaMe no gyemHu napmHiopu!

c FaVorit?

 

  • Like 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

2008-ма беше кошмарна година и всичко започна с падането на форума на ТВ Планета, след това:
- Ивана окончателно изпадна зад борба с ултраслаб албум;
- някакви женички на име Галош и Андреа бълваха през час нови клипове и песни;
- мейн поп гърл пусна само 1 клип за първите 9 месеца от годината, а лятото хартиса без песен, на 01.08 изтече послучайност есенното й предложение (и стана хита на годината);
- турне пълно с пълнежи и само Анал, Кама и Преса бяха за там;
- Анал от поп кралица стана маане терминаторка и втрещи всички с "Поръчай пак";
- изпадането на Гертруд от топ 10 въпреки бруталните проекти;
- ултраслаба продукция от Минета ТВ;
- спиране с кавърите;
- Еднопосочен флоп - топ 4 хит за годината;
- Мала стана беквокалистка на Азис;
- Емилия роди;

2008-ма беше година на разместване на пластовете в чалгата;

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Fast каза:

По това което виждам от снапшотовете са го занулявали, след което са останали 5 потребителя на кръст. Каква е историята зад това? Тогава не съм влизал по форуми. Малко известен факт е, че главния сайт на Пайнер беше сред повлияните от Heartbleed дупката и никога не го оправиха, а направо пуснаха нов сайт на друг сървър когато взеха евросредствата.

Сега разгледах, наистина показвало 5 потребители, но според мен нещо не е коректно.

Някъде през есента на 2007ма са го пенсионирали. Мислех, че това се е случило 2005та :D

 

Screenshot - 2024-04-21T225559.268.png

Screenshot - 2024-04-21T225547.237.png

Screenshot - 2024-04-21T225524.102.png

Screenshot - 2024-04-21T225452.837.png

Screenshot - 2024-04-21T225430.620.png

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, meleto каза:

Сега разгледах, наистина показвало 5 потребители, но според мен нещо не е коректно.

Някъде през есента на 2007ма са го пенсионирали. Мислех, че това се е случило 2005та :D

 

Screenshot - 2024-04-21T225559.268.png

Screenshot - 2024-04-21T225547.237.png

Screenshot - 2024-04-21T225524.102.png

Screenshot - 2024-04-21T225452.837.png

Screenshot - 2024-04-21T225430.620.png

Е не говорех буквално. :D

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Fast каза:

Е не говорех буквално. :D

Разгледах до 2005-6 и наистина снапшотовете са с по 5 потребители. Не знам как и защо са такива. Освен да е имало някакво ограничение на достъпа. Но както виждаш от 2007ма, наистина са така както помня. По 250-1000 души (повечето снапшотове са правени през нощта или обед-следобед). И помня, че много се триеха постове и теми и въпреки това е имало почти 1 милион коментара.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, meleto каза:

Разгледах до 2005-6 и наистина снапшотовете са с по 5 потребители. Не знам как и защо са такива. Освен да е имало някакво ограничение на достъпа. Но както виждаш от 2007ма, наистина са така както помня. По 250-1000 души (повечето снапшотове са правени през нощта или обед-следобед). И помня, че много се триеха постове и теми и въпреки това е имало почти 1 милион коментара.

Говорех за най-последните снапшотове от 2009. Не е затварял 2007-8. Местен е адреса. Доста малко потребители
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, meleto каза:

Разгледах до 2005-6 и наистина снапшотовете са с по 5 потребители. Не знам как и защо са такива. Освен да е имало някакво ограничение на достъпа. Но както виждаш от 2007ма, наистина са така както помня. По 250-1000 души (повечето снапшотове са правени през нощта или обед-следобед). И помня, че много се триеха постове и теми и въпреки това е имало почти 1 милион коментара.

което показва каква институция бяха тогава и колко трагични са сега.

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Fast каза:

Говорех за най-последните снапшотове от 2009. Доста малко потребители
 

 

А забелязваш ли намалелите брой потребители. Към 2009 тоя форум е съществувал? Буквално всички се бяхме преселили някъде другаде.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Andrew Cunanan. каза:

което показва каква институция бяха тогава и колко трагични са сега.

Факт. В такъв случай, вероятно пак в този форум - на Планета сме плюли Цура Янева, която пуснаха за първи път на турне. И след това хлопнаха кепенците на форума. Тя беше супер възмутена и наранена. Помня как се вайкаше по интервюта. 

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Andrew Cunanan. каза:


- мейн поп гърл пусна само 1 клип за първите 9 месеца от годината, а лятото хартиса без песен, на 01.08 изтече послучайност есенното й предложение (и стана хита на годината);

?😳

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, meleto каза:

А забелязваш ли намалелите брой потребители. Към 2009 тоя форум е съществувал? Буквално всички се бяхме преселили някъде другаде.

Определено е имало чистка.

Октомври 2007
6vjx65b.png

S4muhHW.png

Юли 2009
0NN454m.png

yf38uA3.png

@lakibebe :D

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, meleto каза:

Факт. В такъв случай, вероятно пак в този форум - на Планета сме плюли Цура Янева, която пуснаха за първи път на турне. И след това хлопнаха кепенците на форума. Тя беше супер възмутена и наранена. Помня как се вайкаше по интервюта. 

ga. A be6e qko. 1-Bo Ekcmpa B/\e3e ga cu nu6e c xopama, noc/\e PaūHa. Mupa be6e Be4e HanycHa/\a, Ho nu6e6e B nanka gpyGu 😅 OcmaHa/\ume B/\u3axa c noMo6m om XybeHa 🤣 Ho nocmeneHHo ce Ha/\oju zeH3ypa u Bcu4ko 3aMpq.

Ramania e the best!

 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Stela locked and unpinned this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...