Jump to content



Евровизия 2024


Препоръчани коментари

Малко новинки от Туитър: 

Парцалана Суифт е на път да провали и Евровизия, защото през май ще има концерт във Friends Arena в Стокхолм, а залата трябва да е свободна няколко седмици преди и след Евровизия, която ще е през май.

Не, че Стокхолм нямат и поне 2-3 други зали, но изявявали желание, да направят временна постройка поради някаква причина. Така че градът не е съвсем отписан от залозите.

А в същото време шведското БНТ иска да съкращава Евровизия и да я връща в стария формат от 3 часа и половина, което може би не е много лоша идея. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , Blueberry каза:

Малко новинки от Туитър: 

Парцалана Суифт е на път да провали и Евровизия, защото през май ще има концерт във Friends Arena в Стокхолм, а залата трябва да е свободна няколко седмици преди и след Евровизия, която ще е през май.

Не, че Стокхолм нямат и поне 2-3 други зали, но изявявали желание, да направят временна постройка поради някаква причина. Така че градът не е съвсем отписан от залозите.

А в същото време шведското БНТ иска да съкращава Евровизия и да я връща в стария формат от 3 часа и половина, което може би не е много лоша идея. 

Че с кое се е увеличило? Паузите между изпълненията ли?

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 часа , Blueberry каза:

Малко новинки от Туитър: 

Парцалана Суифт е на път да провали и Евровизия, защото през май ще има концерт във Friends Arena в Стокхолм, а залата трябва да е свободна няколко седмици преди и след Евровизия, която ще е през май.

Не, че Стокхолм нямат и поне 2-3 други зали, но изявявали желание, да направят временна постройка поради някаква причина. Така че градът не е съвсем отписан от залозите.

А в същото време шведското БНТ иска да съкращава Евровизия и да я връща в стария формат от 3 часа и половина, което може би не е много лоша идея. 

Сега ми се иска да видя Тейбъл последна в класирането. С двойно нил поа. Би си струвало допълнителния час :D 

Откъм съкращаване ... според мен допълнителното време е по-скоро технологично, но да видим. Подозирам имат тънки планове да спестят от жури вота. 

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

От 26.06.2023 г. от 22:44, meleto каза:

Че с кое се е увеличило? Паузите между изпълненията ли?

Сравних набързо 2014 (3:35:19) и 2023 (4:14:44) и реално е всичко - откриването е малко по-дълго (+7 минути), паузите между изпълненията са по-дълги (+11 минути) и интервал актовете (+6 минути)

Дреболии, ама ето ти едните 25 минути.

Останалата разлика е от разделянето на журивота и телевота - вече държавите минават с около десетина минути по-бързо, но се почва голямото протакане с телевота и ето ти ги 45-те минути отгоре (цял час спрямо 2009 и по-ранните години). 

Така че не виждам как ще могат да смъкнат с цял един час, без да пострадат нито изпълненията, нито цялостното шоу, нито съспенса от обявяването на победителя.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 47 минути, Blueberry каза:

Сравних набързо 2014 (3:35:19) и 2023 (4:14:44) и реално е всичко - откриването е малко по-дълго (+7 минути), паузите между изпълненията са по-дълги (+11 минути) и интервал актовете (+6 минути)

Дреболии, ама ето ти едните 25 минути.

Останалата разлика е от разделянето на журивота и телевота - вече държавите минават с около десетина минути по-бързо, но се почва голямото протакане с телевота и ето ти ги 45-те минути отгоре (цял час спрямо 2009 и по-ранните години). 

Така че не виждам как ще могат да смъкнат с цял един час, без да пострадат нито изпълненията, нито цялостното шоу, нито съспенса от обявяването на победителя.

Аз не виждам проблем. Националните тв нямат реклами, а и ЕБУ им оставят дупки по минута-две. В смисъл, даже ги устройва по-дълго шоу - повече тв време и реклама за изпълнителите. И по-голяма ангажираност на феновете.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Всъщност доколкото прочетох, искат ревизия на разделянето на жури и телевот, което автоматично ще съкрати времето на шоуто. Разбирам защо искат първото - Лорийн получи backlash основно от това, че се видя, че стана победител благодарение на журито, а не на публиката (все едно беше първата). Но не мисля, че ще им дадат този картбланш, изглежда този начин на вота е доста по-ангажиращ за публиката от досегашния. Единствено може да се върнат към по-динамичния модел на обявяване, който се получаваше, когато ги обявяваха отдолу нагоре по брой събрани точки от телевота, а не по реда, по който журито ги е класирало.

На 11 или 18 май ще е. Стокхолм бяха обявили, че концертът на Бионсе е довел до инфлация, представям си в една седмица да домакинстват на Тейлър Суифт и Евровизия.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Blueberry каза:

Всъщност доколкото прочетох, искат ревизия на разделянето на жури и телевот, което автоматично ще съкрати времето на шоуто. Разбирам защо искат първото - Лорийн получи backlash основно от това, че се видя, че стана победител благодарение на журито, а не на публиката (все едно беше първата). Но не мисля, че ще им дадат този картбланш, изглежда този начин на вота е доста по-ангажиращ за публиката от досегашния. Единствено може да се върнат към по-динамичния модел на обявяване, който се получаваше, когато ги обявяваха отдолу нагоре по брой събрани точки от телевота, а не по реда, по който журито ги е класирало.

На 11 или 18 май ще е. Стокхолм бяха обявили, че концертът на Бионсе е довел до инфлация, представям си в една седмица да домакинстват на Тейлър Суифт и Евровизия.

Това ми беше любимо. Супер тъпо ми е в последните години. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

image.png.5bb0657cc3fdea7c4a5c7ff024f5232b.png

@Blueberry А да беше уцелила и годината поне от толкова рано! Монс и Петра предстои да видим ... 

 

EUROVISION.TV

The Grand Final of the Eurovision Song Contest 2024 will take place in the Malmö Arena on Saturday 11 May with Semi-Finals on Tuesday 7 and Thursday 9 May.

 

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Предвид, че съм правила такова предположение за всеки възможен град в Швеция, щеше да е чудо да не уцеля все някога:roll1:

Но Нета отново не изневери на себе си - официалният профил на Евровизия рекламира домакинството в Малмьо с нейно предсказание, че ще е Стокхолм. 

 

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , Blueberry каза:

То нов шеф дотогава едва ли ще има... 

Струва ми се още тая година ще има развръзка. Особено след като вече има редовен кабинет. Освен ако не падне след местните избори.

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 часа , meleto каза:

Струва ми се още тая година ще има развръзка. Особено след като вече има редовен кабинет. Освен ако не падне след местните избори.

Крайния срок за заявяване на участие е средата на октомври, не виждам как ще сложат нов шеф на бнт преди това. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 часа , Lelqtian каза:

Крайния срок за заявяване на участие е средата на октомври, не виждам как ще сложат нов шеф на бнт преди това. 

WWW.MEDIAPOOL.BG

Административният съд в София обяви за незаконосъобразен начина, по който Съветът за електронни медии (СЕМ) приключи миналогодишния конкурс за генерален директор на БНТ, в който не бе избран...

Прегласуването става за 1 ден, тъй че...

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, meleto каза:
WWW.MEDIAPOOL.BG

Административният съд в София обяви за незаконосъобразен начина, по който Съветът за електронни медии (СЕМ) приключи миналогодишния конкурс за генерален директор на БНТ, в който не бе избран...

Прегласуването става за 1 ден, тъй че...

То така става за един ден, че новината е от преди месец и половина, а нов шеф на БНТ все още няма. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , Lelqtian каза:

То така става за един ден, че новината е от преди месец и половина, а нов шеф на БНТ все още няма. 

WWW.MEDIAPOOL.BG

СЕМ ще повтори избора на генерален директор на БНТ, който бе прекратен през миналата година, без да се излъчи победител. Това окончателно стана ясно в четвъртък след като медийният регулатор обяви,...

Предполагам, че най-късно през септември. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, meleto каза:
WWW.MEDIAPOOL.BG

СЕМ ще повтори избора на генерален директор на БНТ, който бе прекратен през миналата година, без да се излъчи победител. Това окончателно стана ясно в четвъртък след като медийният регулатор обяви,...

Предполагам, че най-късно през септември. 

Абе дори и да гласуват някой през септември, лято е все пак, кой му се работи, още повече с отвращение, силно ме съмнява участието в Евровизия догодина да е приоритет. Ся ако някой иска да поеме целия масраф, със сигурност ще има български флаг в Малмьо. На заспалото Вики Гаргамела - примерно - може да е забърсала някое ново гадже с желание за голяма сцена? 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

По непотвърдена информация гласовете в Евровизия вече ще са разделени на 8 възрастови групи. Или иначе казано всяка държава ще може да дава до 192 точки.

Целта е всяка възрастова група да има възможност да избере победители, а не само концентрирана възрастова група която гласува повече.

https://x.com/vlslonarydream/status/1692934850569773418?s=46&t=PZRi7H2LFM-5zNGaM0Z_ag

  • Wow 1
  • Ooo 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

От 20.08.2023 г. от 20:58, Blueberry каза:

Това е моделът на гласуване в Мелодифестивален, няма лошо да го тестват и на Евровизия, но не съм сигурна как ще се възприеме.

Я разкажи подробно как работи?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не се гласува чрез SMS, а чрез приложение. В него всеки се регистрира чрез "ЕГН-то" си и съответно се знае в коя възрастова група принадлежи. Те са 3-9, 10-15, 16-29, 30-44, 45-59, 60-74, 75+. И всяка група раздава точки точно като държавите в Евровизия - 12 за фаворита, 10 за втория и т.н. Има и осма категория - гласове, дошли по телефона, там няма възрастови ограничения.

Но има три подводни камъка, заради които си мисля, че няма как това да се случи на Евровизия:

1. За да се балансира телевота, в Швеция имат точно 8 международни журита. На Евровизия трябва да направят 40 възрастови категории или да намалят процентната тежест на журитата, за да излезе математиката. 

2. Статистически погледнато дори в Швеция групите не са равнопоставени - децата между 3 и 9 (7 години диапазон) имат да раздават същия брой точки като 30-44 (15 години диапазон). Тоест един детски глас има много по-голяма тежест от този на един възрастен.

3. В различните държави няма единен начин да се провери възрастта на гласуващия - в приложението спокойно можеш да излъжеш и да пишеш, че си на 6, кой ще те хване? Отделно от това не мисля, че има вариант да изключат изцяло SMS вота.

 

Така че по-скоро някой се чуди какво да напише в този сух за новини период и си измисля :D Или наистина е лийк това със сърчицата, които отговарят точно на цветовете на Мелодифестивален, но ще има друго обозначение - може да се делят на региони например, гледам че сърцето, което в Швеция е за телефонния вот, тук е с карта на света. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 часа , Blueberry каза:

Не се гласува чрез SMS, а чрез приложение. В него всеки се регистрира чрез "ЕГН-то" си и съответно се знае в коя възрастова група принадлежи. Те са 3-9, 10-15, 16-29, 30-44, 45-59, 60-74, 75+. И всяка група раздава точки точно като държавите в Евровизия - 12 за фаворита, 10 за втория и т.н. Има и осма категория - гласове, дошли по телефона, там няма възрастови ограничения.

Но има три подводни камъка, заради които си мисля, че няма как това да се случи на Евровизия:

1. За да се балансира телевота, в Швеция имат точно 8 международни журита. На Евровизия трябва да направят 40 възрастови категории или да намалят процентната тежест на журитата, за да излезе математиката. 

2. Статистически погледнато дори в Швеция групите не са равнопоставени - децата между 3 и 9 (7 години диапазон) имат да раздават същия брой точки като 30-44 (15 години диапазон). Тоест един детски глас има много по-голяма тежест от този на един възрастен.

3. В различните държави няма единен начин да се провери възрастта на гласуващия - в приложението спокойно можеш да излъжеш и да пишеш, че си на 6, кой ще те хване? Отделно от това не мисля, че има вариант да изключат изцяло SMS вота.

 

Така че по-скоро някой се чуди какво да напише в този сух за новини период и си измисля :D Или наистина е лийк това със сърчицата, които отговарят точно на цветовете на Мелодифестивален, но ще има друго обозначение - може да се делят на региони например, гледам че сърцето, което в Швеция е за телефонния вот, тук е с карта на света. 

Не виждам как може да се направи подобна платорма, наистина. Най-вече заради 3.Иначе не пречи гласовете да са със СМС, но и да отчитат евентуалната възраст. Струва ми се апокалиптично. Изведнъж точките ще литнат като при инфлация... и това ще развали цялата история на постиженията. Победителят ще има 81281129 точки, а предходният 530 примерно. Много тъпо ми се струва.

  • drunk 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • meleto featured this Тема
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...