Jump to content



Евровизия 2024


Препоръчани коментари

Мелфест също имал припарти. Изтървал съм. 

Полша 

Не съм впечатлен, нещо залата май е със смотан саунд, но не тотал щета на живо. 

Дания, същото като за Полша 

Силвестър от Литва обаче е бетон. Вилнюс 2025 с водещи Мониките и червенокоско от националния финал. 

Норвегия 

извън тазгодишната конкурсната програма Кейно, които са все така симпатични, но имат монументално по-добри песни, както Кейнекласирали се за Евровизия, а изобщо 

Кейс ин пойнт. Неизвестните ми пенсии са бонус. 

И другата испанската Елени Фурейра за банкрутирали 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Може би и моя фаворит е Швеция - супер заряд има тази песен!
  • Приятни радио хитчета от Кипър, Дания, Литва, Молдова и Австрия
  • Хърватската песен 2024 е по тертип на Финландия от 2023 - предвиждам топ 5.
  • Тотален абсурд - Финландия, Ирландия, Австралия. 
  • Омръзна ми едно и също от Франция - драматично жу тем. 
  • Интересно ще ми е да чуем Норвегия и Азербайджан на живо и Словения как ще си преработят песента. 

Наистина изключително слаба година, също не мога да откроя фаворит или топ 5. 

20645797-497352780618945-2069381879-n.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, Grinch каза:

 

  1. AL - твърде модерно за тях и не звучи автентично. Доста слабо. 2/10
  2. AM - тук е обратното - прекалено нишово, но не достатъчно кечи - 2/10
  3. Австралия - ужасно клише. 2/10
  4. Австрия - продължават с денсовете, но е доста слабо спрямо миналата година 4/10
  5. Азербайджан - Средно скучно 4/10
  6. Белгия - Добре звучи и изглежда, но как ще е на живо? 6/10
  7. Хърватия - Дотук най-добре. 7/10 Има потенциал за топ 5
  8. Кипър - ако търсим денс, това е. Бих го пуснал и втори път 6/10
  9. Чехия - някакъв опит за тийн рок, но клиширано. 3/10
  10. Дания - това ли им беше най-доброто от местния фестивал???? 1/10
  11. Eстония - тук ще си вземат вота от Молдова, но да имаше пеене поне 4/10
  12. Финландия - вокалната катастрофа на годината. 1/10
  13. Франция - Претоплената манджичка дето от години ни дават. 3/10
  14. Грузия - гаден глас, но средна песничка. Балканите ще я харесат. 5/10
  15. Германия - е, може би няма да са нул поинтс, макар че... 3/10
  16. Гърция - супер отличителна е на фона на останалите 7/10
  17. Исландия - Не очаквах да са толкова изостанали. 1/10
  18. Ирландия - Защо винаги ги удря на пародия? 1/10
  19. Израел - Голямо местно име с малка песничка 4/10
  20. Италия - това на запис е по-приемливо, но певицата е страшно безлична на сцената  - 4/10
  21. Латвия - Пропаганда на оплешивяването. Не баунднах.  3/10
  22. Литва - Бива. Поне от снипета. 6/10
  23. Люксембург - поне да бяха взели Полина Генова. 6/10
  24. Малта - Шанелка от трета страна 5/10
  25. Молдова - Става 6/10
  26. Холандия - топ, победител според мен. 9/10
  27. Норвегия - Много песни в тоя сегмент. А тая е зле вокално. 3/10
  28. Полша - тъпо до поп 2/10
  29. Португалия - за тях си е добре. За нас, слушателите, не. 4/10
  30. Сан Марино - не, не не 4/10
  31. Сърбия - слаба песен. 2/10
  32. Словения - ми не съм ВЕроника, аре, чао - 4/10
  33. Испания - всъщност не е зле. Бабата е добре - 6/10
  34. Швеция - амиии отличава се, нищо че не е много оригинална песента 8/10
  35. Швейцария - ок е. 7/10
  36. Украйна - след Вероника, най-малко ми се слушаше за Тереза  - 3/10
  37. Великобритания - нул поинтс, сори - 1/10

Заключение: доминира диско звученето, баналните радио поп песнички и мелъди рока. Нито една нормална балада. Освен Холандия и Швеция нищо друго не се отличи.

1. Холандия

2. Швеция

3. Хърватия

4. Испания / Белгия

6.Гърция

7. Швейцария

 

Оттам божеее, нямам никаква идея. Всичките са зле.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Изслуша ли целите песни или пак само снипетчета? Швейцария и Хърватия са top tier и май пак ще е оспорвано като миналата година.

Ако спечели Израел се отказвам от конкурса.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , Blueberry каза:

Изслуша ли целите песни или пак само снипетчета? Швейцария и Хърватия са top tier и май пак ще е оспорвано като миналата година.

Ако спечели Израел се отказвам от конкурса.

Не. Само някои, де. Израел? Откъде пък това? По-скоро трябва да ги освиркат, а догодина да ги дисквалифицират като Русия.

Сега се замислих, че освен Швеция, изобщо не се сещам кои участваха миналата година 😮 Като се понапънах се сетих за Финландия и толкова. Явно миналата година също е била потресаваща. Щом вече съм ги изтрил ххх.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Миналата година пак ли гледа само снипети и евентуално рикапа докато тече смс-подаването? 

Повечето които не сме чували на живо, ще чуем тоз уикенд след партито в Мадрид. 

Ако спечели Израел, проблем никакъв, догодина конкурс няма да има и толкоз 

 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Миналата година си беше two-horse race, освен тях двете, другите силни предложения бяха Израел, Италия и Норвегия и това беше и топ 5 в крайна сметка. Имаше много пълнежи лично за мен, които не знам как се добраха до топ 10-12 - като Литва и Естония.

Иначе точно това е, че Израел изобщо не трябваше да участва, ама не им стискаше да ги дисквалифицират. За мен има риск от тяхна победа, защото песента е силна, много хора смятат, че Палестина е агресорът, в крайна сметка и в Израел страдат и умират хиляди цивилни хора и песента си е препратка към това, те затова я връщаха сто пъти. I'm still broken from this hurricane си е намек за атаката на Хамас през октомври (имаше нещо със Storm в името, а оригиналното име на песента беше October Rain), само това са успели да прокарат, но пак ще се улови от хората. Аз и за Украйна не вярвах, че ще спечелят през 2022, обаче те даже направиха рекорд по телевот.

 

Искам да чуя Швейцария на живо, намерих само много кратки клипчета в Тикток и е много добър. За мен е далеч по-силен претендент от Хърватия, но не знам дали не е твърде извън кутията за масовата публика и дали няма да пострада при телевота. Все пак на този етап смятам, че ще е отново Two-horse race между двете. Гърция не ме грабва, не мисля и че на журито ще се хареса, Белгия ще се поизгуби сред тях, а Великобритания не е чак толкова зарибяваща. Но това мисля, че са основните претенденти.

  • Like 1
  • Hug 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Израел нямат шанс за победа

 

WWW.PLOSHTADSLAVEIKOV.COM

Отворено писмо с подписите на над 1000 музиканти призовава Израел да не бъде допускана до „Евровизия“ заради „бруталната война в Газа“, съобщава „Гардиън“. Против се обявиха шведските музиканти, чиято родина тази година ще бъде домакин на певческия конкурс. Събитието ще се състои в Малмьо от 7 до 11 май. Публикувано във вестника „Aftonbladet“, в отвореното…

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 часа , Blueberry каза:

 

Иначе точно това е, че Израел изобщо не трябваше да участва, ама не им стискаше да ги дисквалифицират. За мен има риск от тяхна победа, защото песента е силна, много хора смятат, че Палестина е агресорът, в крайна сметка и в Израел страдат и умират хиляди цивилни хора

Моляяяя ??/ В Палестина убитите НЕВИННИ ЦИВИЛНИ са над 32 хил. а в Израел сигурно и няма дори 500 !

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 15 часа , Blueberry каза:

Миналата година си беше two-horse race, освен тях двете, другите силни предложения бяха Израел, Италия и Норвегия и това беше и топ 5 в крайна сметка. Имаше много пълнежи лично за мен, които не знам как се добраха до топ 10-12 - като Литва и Естония.

Иначе точно това е, че Израел изобщо не трябваше да участва, ама не им стискаше да ги дисквалифицират. За мен има риск от тяхна победа, защото песента е силна, много хора смятат, че Палестина е агресорът, в крайна сметка и в Израел страдат и умират хиляди цивилни хора и песента си е препратка към това, те затова я връщаха сто пъти. I'm still broken from this hurricane си е намек за атаката на Хамас през октомври (имаше нещо със Storm в името, а оригиналното име на песента беше October Rain), само това са успели да прокарат, но пак ще се улови от хората. Аз и за Украйна не вярвах, че ще спечелят през 2022, обаче те даже направиха рекорд по телевот.

 

Искам да чуя Швейцария на живо, намерих само много кратки клипчета в Тикток и е много добър. За мен е далеч по-силен претендент от Хърватия, но не знам дали не е твърде извън кутията за масовата публика и дали няма да пострада при телевота. Все пак на този етап смятам, че ще е отново Two-horse race между двете. Гърция не ме грабва, не мисля и че на журито ще се хареса, Белгия ще се поизгуби сред тях, а Великобритания не е чак толкова зарибяваща. Но това мисля, че са основните претенденти.

Чуто туто заслужаваше поне едно място нагоре за сметка на който и да било от топ 10. 

А към тазгодишните претенденти определно бих добавил Италия, Холандия и Литва. Вилнюс 2025. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , FikLena каза:

Моляяяя ??/ В Палестина убитите НЕВИННИ ЦИВИЛНИ са над 32 хил. а в Израел сигурно и няма дори 500 !

И 10 да са, пак е отвратително и не трябва да се случва. Лошото в случая е, че се случва поради вина на Израелското правителство. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , FikLena каза:

иначе новата ми любимка !

Виена2025

 

Определено подобрение, тази поне не е еврейка и не е посвещавала песента на брат си, на активна служба в израелска армия ... 

Въпросния NQ бил ревампнат 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Lelqtian каза:

Определено подобрение, тази поне не е еврейка и не е посвещавала песента на брат си, на активна служба в израелска армия ... 

 

Кой тва?

На Австрия песента е от автора на Татуу и половината песни на Мелфест в последните 3-4 години. Шведското Боби Миланов.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Blueberry каза:

Кой тва?

На Австрия песента е от автора на Татуу и половината песни на Мелфест в последните 3-4 години. Шведското Боби Миланов.

Тая пееща за Люксембург. Тя не е от авторите на песента, сред които Dardust, нали, но пак. 

Ай стига бе за песента на Австрия. Не може да ме разубедеш че авторите не са C+C Music Factory. Примерно. Или някой от многобройните им колеги от началото на 90те. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...