Jump to content

Първи полуфинал на Евровизия 2022


Препоръчани коментари

преди 20 минути, meleto каза:

 От откъса снощи никак не ми хареса. Трудно ще влязат в топ 10.

Има ги целите изпълнение на Fulenn и Brividi. Италия е много зле, ама Франция е топ. 
Аз много се надявам на успех на Франция, но след вчерашните резултати съм отчаяна и очаквам Великобритания да спечели.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Пуснах си наново да гледам полуфинала по БНТ (за да им слушам простотиите) и ето лек коментар от мен.

Шоуто - Диодато ги спаси. Всичко друго е много скучно. Водещите не са ми любими, Лаура Паузини е станала малко страшничка.

Участниците: 

1. Албания - още докато я гледах си мислех, че може и да не се класира. Изглеждаше наистина аматьорско и евтино, за мен не е шокиращ NQ.

2. Латвия - ами журитата са ги погребали, а не биха могли да предизвикат толкова телевот, че да компенсират. Яд ме е, че няма да ги чуем повторно, но така си беше предположено от начало. Аз все пак се надявах, че ще победят вероятността.

3. Литва - е тя направо разби букитата, които почти никога не са я слагали в сметките. Но докато я гледах усещах Qualifier vibes. Определено си има публика за такъв тип песни, а щом и мен ме грабна, значи си е перфектно.

4. Швейцария - бях изключително убедена, че това ще е песен номер 40 на финалите, но ето - класира се. За мен и песента е скучна, и изпълнението не е кой знае какво, но още онзи ден журналистите казаха, че цялостния пакет е добър и може да се класира. Случи се. Жалко, че ще го гледаме тоя още веднъж.

5. Словения - някак си мисля, че тази песен е завършила последна. Жалко, много са симпатични младежите, но песничката им е нелоша и нищо повече. 

6. Украйна - абсолютно заслужен финалист, харесвам песента и все пак мъничко се надявам да не са големият победител.

7. България - извлякоха най-доброто от посредствена песен. Няма да се изненадам, ако са били 12-13.

8. Нидерландия - мислех си, че може и да не се скласира. Постно и скучно е. И на английски да пееше и съответно да е разбираемо за цялата публика, пак щеше да е meh. Има запеваеми части и това я е отличило. Но сцената е много безлична, а от студийни версии си мислих, че даже ще спечели полуфинала. 

9. Молдова - мразя песента и пак си танцувах, докато вървеше. Напълно разбирам защо се класира особено в такъв полуфинал и в такава година. 

10. Португалия - супер много се надявах да не се класира. Скучно ми е, тъпо ми е, като цяло не харесвам предложенията на Португалия на Евровизия.

11. Хърватия - не виждам сценарий, в който можеше да се класира на финал, а хърватският текст не промени нищо. Сигурно се бият със Словения за последното място.

12. Дания - мислех, че може и да мине, защото беше различна, но предложението им не беше особено добре. И Дания на Евровизия не ми харесва почти никога, този път ми бяха по-приемливи от оная със стола или Гейм ъф троунс за бедни.

13. Австрия - ами изненадах се, че не мина честно казано, защото Пиа Мария по-добре не е звучала. Но явно все пак слабото ѝ вокално представяне ги бутна под чертата, иначе композицията им е много готина и различна от останалото.

14. Исландия - убедена бях, че няма да минат, но ето, случи се. Има си някакъв чар, но не мисля, че е минала заради телевот.

15. Гърция - идва ми оувърхайпната. Да, няма да се изненадам, ако е спечелила полуфинала, но ще е пукнат балон на финала сред далеч по-силните бавни песни. 

16. Норвегия - само за Украйна и Норвегия бях абсолютно убедена, че ще се класират. И правилно, закачливо е и весело, макар и на мен много да ми писна вече. Отделно от това Тикс (от Норвегия 2021) направи супер PR, като завъртя слуха, че той е космонавтът - изтекоха "папарашки" кадри как космонавта си сваля скафандъра и е Тикс. 

17. Армения - щях да къртя, ако не се беше класирала. Много приятна песничка и вокалистката е уау. Стискам палци за лява половина на финала.

  • Like 2
  • Wow 1
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , Willy каза:

Молдова е разбила телевота. Трета най-гледана за вечерта, след Украйна и Албания.

То ако броим гледания от тубата, Словения и Австрия също трябваше да се класират ... 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, Lelqtian каза:

То ако броим гледания от тубата, Словения и Австрия също трябваше да се класират ... 

Тук има и фактор съжаление. Албания 0 шанс да е била втора, примерно, но албанците откачиха и гледат и пишат как е заслужавала да мине.

  • Like 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Willy каза:

Тук има и фактор съжаление. Албания 0 шанс да е била втора, примерно, но албанците откачиха и гледат и пишат как е заслужавала да мине.

След факта е лесно да се пищи. 

А Молдова не си обяснявам кой е гласувал, да та са смазали с телевот, освен да е руската диаспора и поради липсата на други кандидати? 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Lelqtian каза:

След факта е лесно да се пищи. 

А Молдова не си обяснявам кой е гласувал, да та са смазали с телевот, освен да е руската диаспора и поради липсата на други кандидати? 

Много хора покрай мен, които вчера слушаха и гледаха за първи път песните, харесаха Молдова. И определено се отличаваше сред баладите.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

BTW сега чух цялата на Израел за първи път и ощe ми остава последна в личен топ, НО това буквално е правено за сцена и ще отиде на финал без проблем. Кипър ще лети май... 

  • Like 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Blueberry каза:

Много хора покрай мен, които вчера слушаха и гледаха за първи път песните, харесаха Молдова. И определено се отличаваше сред баладите.

А колко смс-а пуснахте ;) 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Lelqtian каза:

А колко смс-а пуснахте ;) 

Е да, имаш право. 

Ами значи диаспора, подкрепена с кежуъл вотове. Сега гледам, че най-голямата молдовска диаспора е в Украйна, но имат доволна бройка и в Италия и Франция.

Отделно от това и много румънци със сигурност са я подкрепили. Тяхната най-голяма е в Италия ;) 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Blueberry каза:

Е да, имаш право. 

Ами значи диаспора, подкрепена с кежуъл вотове. Сега гледам, че най-голямата молдовска диаспора е в Украйна, но имат доволна бройка и в Италия и Франция.

Отделно от това и много румънци със сигурност са я подкрепили. Тяхната най-голяма е в Италия ;) 

Може. Просто си мисля на глас, нали. Пък и не са само Молдова, цялото класиране си е съмнително. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 часа , Blueberry каза:

 

9. Молдова - мразя песента и пак си танцувах, докато вървеше. Напълно разбирам защо се класира особено в такъв полуфинал и в такава година. 

 :D :D 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 часа , Blueberry каза:

Има ги целите изпълнение на Fulenn и Brividi. Италия е много зле, ама Франция е топ. 
Аз много се надявам на успех на Франция, но след вчерашните резултати съм отчаяна и очаквам Великобритания да спечели.

Емиии аз заговорих първи за UK, не си я присвоявай (а и да не се окаже лоша прогноза, въпреки че съм сигурен че ще е в топ 5). Придържай се към kurwa-та :D 

Иначе доста е вероятно Кипър да отпадне утре, ако следваме логиката от вторник, но едва ли ще се повтори. От кратките репетиции е ужасно скучна, но пък Армения също беше така, но мина. Освен това Кипър почти винаги се класира.

 

  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, meleto каза:

Емиии аз заговорих първи за UK, не си я присвоявай (а и да не се окаже лоша прогноза, въпреки че съм сигурен че ще е в топ 5). Придържай се към kurwa-та :D 

Иначе доста е вероятно Кипър да отпадне утре, ако следваме логиката от вторник, но едва ли ще се повтори. От кратките репетиции е ужасно скучна, но пък Армения също беше така, но мина. Освен това Кипър почти винаги се класира.

 

Не си я присвоявам, аз и не искам да печели, ама имам такова чувство. Гледах му перформънса и е много атрактивно, ще ангажира и жури, и публиката, която не е еврофенове. Хич не искам Великобритания бе :( поне Украйна да беше.

СлоМо също е много готина, пипнали са малко песента и е уау. Танцът е същият и на Бенидорм фона е по-як, но тук има и фойерверки и е супер.

Испания, Украйна или Великобритания ще е … уви. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Blueberry каза:

Не си я присвоявам, аз и не искам да печели, ама имам такова чувство. Гледах му перформънса и е много атрактивно, ще ангажира и жури, и публиката, която не е еврофенове. Хич не искам Великобритания бе :( поне Украйна да беше.

СлоМо също е много готина, пипнали са малко песента и е уау. Танцът е същият и на Бенидорм фона е по-як, но тук има и фойерверки и е супер.

Испания, Украйна или Великобритания ще е … уви. 

Ако ще хостват Швеция, нека е Украйна тогава :)

  • Like 1
  • Sad 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, meleto каза:

Шъъът... берка тъкмо беше забравила за Корниту. 

Корни кво общо има, те сами са се предложили? Не ми е фаворит, но по-добре да спечели тя отколкото Сломо. Или спееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееейсмен. 

https://thateurovisionsite.com/2022/05/10/stockholm-offers-to-host-eurovision-2023-if-ukraine-wins/ 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...