Jump to content



Поп фолк скандали (Септември, 2021)


Препоръчани коментари

Абе нека все пак сме обективни. Като име Глория се знае масово, точно колкото се знаят Камелия, Преслава, Деси Слава, Стораро. Само Азис се знае повече от всички тях. В смисъл, нека не залитаме към измислици вече. Повечето млади я знаят, но не я слушат. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, asylum каза:

Именно - сравнявате несравними неща. Друга аудитория с други потребности. Чалгафенът не ходи на концерти на залезли звезди. Интересуват го само актуалните. А Кама, Деса и Софка нямат подобни дертове, понеже са все още актуални. И не е като да са се променили особено. Просто харизмата си оказва влияние. Глория е отблъснала масите по някакъв начин и се е капсулирала, оттам и е аудиторията й е малка. Голям концерт последно кога е имала? 2015-2016, може би? Това е незадоволително. Защо не прави всяка година по един голям поне? Не говоря за турне... Защото не е рентабилно и не може да се издържа от това. А това е проблем. Всеки работи за пари. 

Той и на актуалните не ходи - видяхме посещаемостта на последните концерти на Планета, супер успешните концерти пред роднини на Анелия, когато беше наистина топ, видяхме и по-задържалата се във времето от Глория Софи в Арената. Фиаско след фиаско. Наистина една Роси Кирилова ги слага в малкия си джоб по посещаемост и интерес, което за мен е необясним феномен. Естрададжии, които от 30+ години не са виждали даже минимален хит пълнят зали, а всички топ актуални имена, дето толкова ги бутате тук какви звезди са, не могат да напълнят една, на 5лв. вход. В публиката е разликата, за което Глория вина няма. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, WindWalkerMonk каза:

Абе нека все пак сме обективни. Като име Глория се знае масово, точно колкото се знаят Камелия, Преслава, Деси Слава, Стораро. Само Азис се знае повече от всички тях. В смисъл, нека не залитаме към измислици вече. Повечето млади я знаят, но не я слушат. 

Така е. И аз съм чувал Маргарита Хранова, но не знам нито една нейна песен. 

  • Like 2

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, omline каза:

За цената на доматите, умнико!😒 Ясно съм го подчертал.

 

...и така пак междувременно...

 

Screenshot_20210919-123606-010.png

Нищо не се разбира от постовете ти. Лили е имала концерт, състоял се е - на Глория се отмени. Оттам насетне кой как си е свършил работата няма значение. Глория не е стигнала до етап провеждане на концерт, така че айде холан. 

  • Like 2

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, HIStory каза:

Той и на актуалните не ходи - видяхме посещаемостта на последните концерти на Планета, супер успешните концерти пред роднини на Анелия, когато беше наистина топ, видяхме и по-задържалата се във времето от Глория Софи в Арената. Фиаско след фиаско. Наистина една Роси Кирилова ги слага в малкия си джоб по посещаемост и интерес, което за мен е необясним феномен. Естрададжии, които от 30+ години не са виждали даже минимален хит пълнят зали, а всички топ актуални имена, дето толкова ги бутате тук какви звезди са, не могат да напълнят една, на 5лв. вход. В публиката е разликата, за което Глория вина няма. 

Може би и Глория има вина. Да бе налагала концертната дейност. Тя правеше 1 концерт през няколко години. Дори Рени правеше повече от нея. Вече няма за кога да култивират хората, но поне пари им се налага да изкарват. Естрададжиите ще си имат публика, докато им измре, но да не мислиш, че са станали по-заможни от това? Концертите им са за преброяване на живите. 

  • Like 2

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, asylum каза:

Нищо не се разбира от постовете ти. Лили е имала концерт, състоял се е - на Глория се отмени. Оттам насетне кой как си е свършил работата няма значение. Глория не е стигнала до етап провеждане на концерт, така че айде холан. 

Разбра ме, чудесно първия път още, но се правиш на ударен. Постът ти звучеше все едно си правил статистика, а не си.

Лили Иванова може да си е направила концерта, за който вече година и половина продава билети защото го отлага вече също толкова време, но това че Глория не е, означава само че е отговорен човек, който си взема поуки от грешките.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, omline каза:

Разбра ме, чудесно първия път още, но се правиш на ударен. Постът ти звучеше все едно си правил статистика, а не си.

Лили Иванова може да си е направила концерта, за който вече година и половина продава билети защото го отлага вече също толкова време, но това че Глория не е, означава само че е отговорен човек, който си взема поуки от грешките.

Изобщо не те разбирам. Объркал си човека. Аз съм достатъчно директен и не ми пука от ничие мнение. Ако те бях разбрал, щях да ти отговоря подобаващо. 

Докъде стигнахме - да сравняваме Лили Иванова с бедни забравени жени от народа. :D 

  • Love 2

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, asylum каза:

Може би и Глория има вина. Да бе налагала концертната дейност. Тя правеше 1 концерт през няколко години. Дори Рени правеше повече от нея. Вече няма за кога да култивират хората, но поне пари им се налага да изкарват. Естрададжиите ще си имат публика, докато им измре, но да не мислиш, че са станали по-заможни от това? Концертите им са за преброяване на живите. 

Че има вина - има. Относно естрададжиите - надали са на минус, имат и спонсори, които не ги е срам да застанат зад такива концерти (извън Бор Чвор и Ролпласт), входа е с билети, празни места като цяло няма. Та едва ли са умрели от глад. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, omline каза:

За цената на доматите, умнико!😒 Ясно съм го подчертал.

 

...и така пак междувременно...

 

Screenshot_20210919-123606-010.png

Е точно той ти го е обяснил много ясно. Не знам за какво трябва да дискутираме повече. И това не е проблем само на дискутираните изпълнители. Народа и философията се промени. Лили я слушат некви бабишкери основно, но дори тя сваля цените на билетите вече. И наистина е приемана за икона в българската музика.

Останалите за съжаление, без изключения са жертва на промените в държавата последните 20 години. Народа беше толкова глуповат, че беше срамота да не го излъжеш. Те това и направиха и простата душица българска се озлоби. Отделно американизацията тече с пълна скорост, новите поколения до 40+ стават изключителни консуматори, които нямат респект и уважение към нищо. Егоцентрични и в един момент масите могат да те боготворят, после майката ти да ***т. 

Въпросната е жертва на същото. Ако не доставяш и не отговаряш на нуждите на пазара, капиталистическата машина (публиката) те отписва, дори почва да те мрази. Но тук е редно да отбележим, че предлагащия има шансове да размести пластовете. Но основата си остава. Вече не си звезда, а обслужващ персонал. Виж как им се мазнят на запад. Туца Суифт прави всичко възможно да е със силните на деня. 

  • Like 5
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, HIStory каза:

Че има вина - има. Относно естрададжиите - надали са на минус, имат и спонсори, които не ги е срам да застанат зад такива концерти (извън Бор Чвор и Ролпласт), входа е с билети, празни места като цяло няма. Та едва ли са умрели от глад. 

О, да, с един концерт годишно чуден стандарт на живот си водят. Дърти чалгарки правят същата пара за две седмици в дискотеките ;)

  • Like 3

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, WindWalkerMonk каза:

 

Въпросната е жертва на същото. Ако не доставяш и не отговаряш на нуждите на пазара, капиталистическата машина (публиката) те отписва, дори почва да те мрази. Но тук е редно да отбележим, че предлагащия има шансове да размести пластовете. Но основата си остава. Вече не си звезда, а обслужващ персонал. Виж как им се мазнят на запад. Туца Суифт прави всичко възможно да е със силните на деня. 

Абсолютно. И пак биха й дали шанс, ако направи нещо по-модерно и слушаемо, без непременно да изневерява на стила си. Кама как успя с Името ти? Гюра с кво е по-малко от нея, че да не може да направи хит от някаква умерена песньовка? Нито кючек, нито вулгарност има. 

За обслужващия персонал също е вярно. Гледах клипче, дето бяхте споделели вчера-оня ден, от някакъв ресторант. Няколко човека се кефеха на макс, пееха и я преследваха да я снимат с телефона, но когато стигнаха до кибиците по масите - ми толкова равнодушни бяха всички. Никой не я поглеждаше и изглеждаха видимо отегчени, че са се паднали на нейно участие. Това се случва на много певици, но не е ок да се случва на бившата прима на попфолка! 

  • Like 2

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, asylum каза:

О, да, с един концерт годишно чуден стандарт на живот си водят. Дърти чалгарки правят същата пара за две седмици в дискотеките ;)

За два месеца по - скоро. Ако билетите са стандартни 10/20/30 и спонсора плати залата, а те преизползват декорите 2000*20 = 40 000. Koeто си е достатъчно. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, WindWalkerMonk каза:

Лили я слушат некви бабишкери основно, но дори тя сваля цените на билетите вече. 

Толкова ги сваля, че два билета за хубави места за концерта на 15.12 ми излязоха 4 стотака. Що актуалните чалга диви не могат да напълнят една зала на 10 лв, а Лили пълни на 100лв +? Щото никой не ги бръсне за сливи, освен да се наливат на еднодневките им. Уважение никакво. Глория поне има някаква твърда френска маса, колкото и свита да е.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, omline каза:

Ц ц ц - а аз си мислех, че здравият разум е като третия албум на Малина...

Супер, че я споменаваш. Беше ми на върха на пръстите да я отбележа преди малко, но рекох да не разводнявам темата. На участията на Малина по кръчми, ресторанти, събори и дискотеки хората пеят с пълно гърло и не я изпускат от поглед, а дори не танцува кой знае колко вече. Вдига, прави шоу, атрактивна е от начало докрай. Глория се разхожда между масите и никой не я удостоява дори с поглед. Скучен фон на вечерята им. 

  • Like 1
  • Love 2

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, WindWalkerMonk каза:

За два месеца по - скоро. Ако билетите са стандартни 10/20/30 и спонсора плати залата, а те преизползват декорите 2000*20 = 40 000. Koeто си е достатъчно. 

Ми 40,000 много ли е? Те повечето са затънали в борчове, къркат и кво ли не. 

  • Like 2

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, asylum каза:

О, да, с един концерт годишно чуден стандарт на живот си водят. Дърти чалгарки правят същата пара за две седмици в дискотеките ;)

Еми аз лично предпочитам да пея за половината пари годишно в зали, вместо на местните пияници в кварталната кръчма и да ме замерят със салфетки. Ама всеки с вижданията си. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, HIStory каза:

Толкова ги сваля, че два билета за хубави места за концерта на 15.12 ми излязоха 4 стотака. Що актуалните чалга диви не могат да напълнят една зала на 10 лв, а Лили пълни на 100лв +? Щото никой не ги бръсне за сливи, освен да се наливат на еднодневките им. Уважение никакво. Глория поне има някаква твърда френска маса, колкото и свита да е.

Toва дори да е така, тя го прави последните 10 години основно. Вие това пропускате. 90 до 2003/4 може да провериш, не е имала пари да си наеме музиканти. Отделно имаше време в което и тя беше на пангара и отменяше концерти. Просто се пребори и последните 10, айде 15 години се качи на върха.Т

Току що, HIStory каза:

Еми аз лично предпочитам да пея за половината пари годишно в зали, вместо на местните пияници в кварталната кръчма и да ме замерят със салфетки. Ама всеки с вижданията си. 

Те също го предпочитат, но бизнес модела е друг. 

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, asylum каза:

Супер, че я споменаваш. Беше ми на върха на пръстите да я отбележа преди малко, но рекох да не разводнявам темата. На участията на Малина по кръчми, ресторанти, събори и дискотеки хората пеят с пълно гърло и не я изпускат от поглед, а дори не танцува кой знае колко вече. Вдига, прави шоу, атрактивна е от начало докрай.

На драго сърце ще отделя 5 минути от времето си за вицовете и ще изслушам на какво го отдаваш? На страхотната й дискография може би, или на невероятната й външност или на ангелския й глас? Харизмата й ще да е... :D

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Гюра кога?

 

Това е на територията на Гюра - панаири, кръчми и частни партита. Сравнете атмосферата и градуса на настроението... При това Маля не може да пее. 

  • Like 2
  • Love 4

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, omline каза:

На драго сърце ще отделя 5 минути от времето си за вицовете и ще изслушам на какво го отдаваш? На страхотната й дискография може би, или на невероятната й външност или на ангелския й глас? Харизмата й ще да е... :D

Няма на какво да го отдавам - споделих няколко клипчета. Сам може да видиш разликата в приемите. Малина никога не е била прима и това не й пречи да е над Гюра в наши дни. 

  • Like 2
  • Love 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, asylum каза:

Няма на какво да го отдавам - споделих няколко клипчета. Сам може да видиш разликата в приемите. Малина никога не е била прима и това не й пречи да е над Гюра в наши дни. 

...и не е била такава с причина... Трябва ли да превръщаме темата в надцакване с клипчета, защото всеки може да изкара и добри и лоши такива на всеки? Как я виждаш ти Глория да сервилничи по начина по който го прави Малина (не била се чекнела) - хич нямаше и да си правя труда да споря сега, ако това ми беше критерия за добро забавление.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 часа , asylum каза:

Иначе съм съгласен, че всеки помни големите имена на 90-те - Гюра, Софа, Деса, Кама, ама те и Рени и Екстра Нина помнят като имена. Въпросът е кой е все още актуален. 

Рени не се помни само като име, Екстра Нина мога да кажа, че е така. Рени е бетонирала цели 3 песни като вечни класики. Дали е актуална или не, няма никакво значение - няма да я забравят, защото хитовете и са вечно актуални. Последното поколение пък не я знае масово като име, но пък знае въпросните песни. Много пъти в нови компании са ми казвали, че не знаят нито една нейна песен, при което аз им ги пускам и с изненада ми казват, че ги знаят, но не знаят, че ги пее тя. Така че от значение е единствено това дали си оставил песни, които публиката предпочита и до днес. Да се поздравим с една такава! 

 

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • omline unpinned and unfeatured this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...