Jump to content

Чат мания (септември/октомври/ноември 2021)


Препоръчани коментари

Току що, FikLena каза:

+1

Искам @Fast отново да е админ!

 

@meleto предсрочни избори!

Аз ви казвах, че Фаст е дъ бест! Квото сте сяли, тва ще жънете!

  • Like 1
  • Sad 1

1920x840%281%29.jpg?itok=VLC3fYHs

Link to comment
Сподели в други сайтове

Бях писал за това. 

От 12.10.2021 г. от 9:39, Fast каза:

Той системно нарушава добрия тон, и опира до саморазправа, квалифицирайки останалите по негови напълно субективни критерии като тъпи/прости/идиоти и производни, и очаква контра реакция от ответната страна (уж за да му докажат противното). 

Както се забелязва, това е константно и повтарящо се поведение, което няма намерение да променя, и е възможно да предизвика куп проблеми в бъдеще, ако се държи по този начин с потребители, които по принцип се палят по-лесно, и няма да му останат длъжни. Ще е все едно ги примамва за наказания, което в най-лошия сценарий ще доведе до жестоки караници и драми, където ще се оправдава че същите са си го търсили с привидната им "тъпотия" .

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 часа , FikLena каза:

+1

Искам @Fast отново да е админ!

 

@meleto предсрочни избори! 

 

Не мисля да че ще се кандидатирам отново. Бях планувал да изкарам един последен мандат, и да се оттегля на петата ми годишнина, която се падаше през август тази година, но ме "пенсионираха" насила. Отделно с @meleto нямаме никакви общи виждания за форума, нито като характери си пасваме, което прави работата между нас практически невъзможна.

  • Wow 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Fast каза:

Не мисля да че ще се кандидатирам отново. Бях планувал да изкарам един последен мандат, и да се оттегля на петата ми годишнина, която се падаше през август тази година, но ме "пенсионираха" насила. Отделно с @meleto нямаме никакви общи виждания за форума, нито като характери си пасваме, което прави работата между нас практически невъзможна.

Какви са ти вижданията за форума?

Не е нужно да имаме сходни характери, защото аз не се меся на модераторите и съм оставил на тях да преценяват. И това го знаеш много добре.

Не знам колко е невъзможна практически, при положение, че няколко години беше модератор, а аз администратор.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, meleto каза:

Какви са ти вижданията за форума?

Не е нужно да имаме сходни характери, защото аз не се меся на модераторите и съм оставил на тях да преценяват. И това го знаеш много добре.

Не знам колко е невъзможна практически, при положение, че няколко години беше модератор, а аз администратор.

За това ли раздават банове щяло нещяло "МА"

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , meleto каза:

Какви са ти вижданията за форума?

Не е нужно да имаме сходни характери, защото аз не се меся на модераторите и съм оставил на тях да преценяват. И това го знаеш много добре.

Не знам колко е невъзможна практически, при положение, че няколко години беше модератор, а аз администратор.

Месиш се във възможно най-неподходящите ситуации, и става конфузно. До цялостното развитие на онази случка през февруари и последвалите събития, нямах представа какъв си като човек. Станах модератор докато администраторът все още беше Момо. Ти никога не си ме назначавал, а съм бил преизбиран според нововъведените процедури. Дефакто представлявах старата генерация.

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , FikLena каза:

За това ли раздават банове щяло нещяло "МА"

@omline @pechenko По принцип какво налага говоренето на "ма"? Може би има друга причина за бановете не е само това провинение?

преди 1 час, Fast каза:

Месиш се във възможно най-неподходящите ситуации, и става конфузно. До цялостното развитие на онази случка през февруари и последвалите събития, нямах представа какъв си като човек. Станах модератор докато администраторът все още беше Момо. Ти никога не си ме назначавал, а съм бил преизбиран според нововъведените процедури. Дефакто представлявах старата генерация.

 

Хайде уточни какви са тези най-неподходящи ситуации? Обаче с пример. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, meleto каза:

@omline @pechenko По принцип какво налага говоренето на "ма"? Може би има друга причина за бановете не е само това провинение?

Това с говоренето на МА не е от сега, Фикленката просто е чакала удобен момент да се възмути - нали аз му сложих наказание лятото, че се обърна така към зайчето и ти му го отмени, защото бяха избори пак и по изключение му даде свобода да коментира.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, meleto каза:

Хайде уточни какви са тези най-неподходящи ситуации? Обаче с пример. 

В поста е. Заради чувствителния контекст на наказанието (хомофобия), решението ти да го отмениш лесно можеше да бъде изтълкувано като: "майната им на гейовете и техните глупости" дори и да не си имал това в предвид, и аз се опитах да приложа damage control, защото не съответстваше с ценностите на форума, и ние като модератори не бяхме на 100% съгласни с тази отмяна. Преди да взимаш решения, мисли от всички ъгли.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Какви ценности на форума, какви 5 лева бе мой? Кога и как точно ги определи тези ценности, че и Damage Control си си въобразил, че ще прилагаш? Ще слезеш ли на Земята някога?

  • Like 3
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

@Fast Струва ми се, че още ти е много мъчно, че не си модератор и това ти замъглява виждането. Усеща се от постовете ти, че си наранен и се чувстваш засегнат. Все даваш съвети, предложения, оплаквания, а нито един конкретен пример, или някакво ясно обяснение, че да разберем всички за какво говориш. Сега последното ти предложение за правилата остана неразбрано точно по тази причина. 

  • Like 1
  • Sad 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, omline каза:

Какви ценности на форума, какви 5 лева бе мой? Кога и как точно ги определи тези ценности, че и Damage Control си си въобразил, че ще прилагаш? Ще слезеш ли на Земята някога?

"Мой" не звучи ли малко като "ма"? 😁

Не се заяждам, интересно ми е как приемате различните обръщения. 🙂

  • Thanks 1
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, omline каза:

Какви ценности на форума, какви 5 лева бе мой? Кога и как точно ги определи тези ценности, че и Damage Control си си въобразил, че ще прилагаш? Ще слезеш ли на Земята някога?

Остана ли някой който не е разбрал, че тук е LGBT safespace като самата чалга?

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Fast каза:

Остана ли някой който не е разбрал, че тук е LGBT safespace като самата чалга?

То никога не е било и друго за последните 13 години откакто аз  пребивавам във форума. Под съмнение започна да го поставяш ти. Все едно изискваше някакво допълнително заявление от всички потребители, че е такова място. Ако някой не беше съгласен с твоята политкоректност, той беше вече фоб.

преди 12 минути, Stela каза:

"Мой" не звучи ли малко като "ма"? 😁

Не се заяждам, интересно ми е как приемате различните обръщения. 🙂

"Мой" е приятелско обръщение по варненския сленг. "Ма" от мъж към жена как ще ти прозвучи в реалния живот?

  • Like 1
  • Dislike 1
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, meleto каза:

@omline @pechenko По принцип какво налага говоренето на "ма"? Може би има друга причина за бановете не е само това провинение?

Винаги когато сме банвали е имало повече от една причина и не мисля, че някога съм банвал за едното “Ма”, което е супер неуважително да използваш към форумци, които знаеш и си виждаш само в нета.

@omline се изказа за случая на Фиклена.

За възмутилите се към бана на @Andrew Cunanan. : Щом е получил бан, значи е нарушил достатъчно правила и е минал границата. 
Ако вас ви беше пратил на психолог, говореше в женски род или беше констатирал, че ви липсва цитирам “един така необходим за мъжа орган” щеше да правите репорти.

Както само виждате сме ви дали свобода и не искаме да ви наказваме за всяка дреболия, но когато има сериознк нарушения или проковатори като Andrew започнат да се заяждат и правят обидни квалификации … всеки си получава бана.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, omline каза:

"Мой" е приятелско обръщение по варненския сленг. "Ма" от мъж към жена как ще ти прозвучи в реалния живот.

Зависи от кой и в какъв конспект е казано. Ако е от приятел или е казано шеговито няма да ми е неприятно. Ако е в просташки аспект и с цел обида няма да ми хареса. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, pechenko каза:

Ако вас ви беше пратил на психолог, говореше в женски род или беше констатирал, че ви липсва цитирам “един така необходим за мъжа орган” щеше да правите репорти.

Мисля че @omline се опита да го подразни преди това.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Fast каза:

Мисля че @omline се опита да го подразни преди това.

@omline първо получи оплакване от друг потребител от него, а след това му направи забележка да спре да се прави на психотерапевт, така както ти се правиш на борец за свободи, които така или иначе си ги има.

  • Like 1
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Някой знае ли защо не се възпроизвеждат клиповете от ютуб тук? Пробвах с няколко пуснати в постове и не ги стартира. Пише "грешка". Само при мен ли е проблема? 😁

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, Fast каза:

В поста е. Заради чувствителния контекст на наказанието (хомофобия), решението ти да го отмениш лесно можеше да бъде изтълкувано като: "майната им на гейовете и техните глупости" дори и да не си имал това в предвид, и аз се опитах да приложа damage control, защото не съответстваше с ценностите на форума, и ние като модератори не бяхме на 100% съгласни с тази отмяна. Преди да взимаш решения, мисли от всички ъгли.

За обръщението на "ма" ли говорим в момента? 

В наказанията няма хомофобия или хомофилия. Всеки може да интерпретира по различен начин. Правилата нито са LGBT, нито са против LGBT.

Съответно във форума няма значение дали си гей. И според този признак да ти се опрощават или да ти се налагат наказания.

Мисля, че ти си се затворил само от единия ъгъл, не аз, защото гледам голямата картина, а не частното.

преди 7 минути, Fast каза:

Мисля че @omline се опита да го подразни преди това.

Няма значение кой кого дразни. Кондомът също беше провокиран и сам решаваше да нарушава правилата. Наказанията са за провинилия се, а не за провокатора (който е спазил библията на форума).

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Stela каза:

Някой знае ли защо не се възпроизвеждат клиповете от ютуб тук? Пробвах с няколко пуснати в постове и не ги стартира. Пише "грешка". Само при мен ли е проблема? 😁

Само при теб е проблема

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, omline каза:

Това с говоренето на МА не е от сега, Фикленката просто е чакала удобен момент да се възмути - нали аз му сложих наказание лятото, че се обърна така към зайчето и ти му го отмени, защото бяха избори пак и по изключение му даде свобода да коментира.

Лятото – нелятото, ти пак си го направил.

преди 28 минути, omline каза:

То никога не е било и друго за последните 13 години откакто аз  пребивавам във форума. Под съмнение започна да го поставяш ти. Все едно изискваше някакво допълнително заявление от всички потребители, че е такова място. Ако някой не беше съгласен с твоята политкоректност, той беше вече фоб.

Абсолютни измислици – Фаст и аз се познаваме от 5 години сигурно вече и знаем и двамата, че не споделяме едно и също виждане за политиката и света като цяло, но сме си в добри отношения, точно защото нито той някога е посягал към моята ценностна система, и това, което подкрепям, нито аз обратното. В шеговит тон — да — разбира се, но точно ти тук във форума все се изкарваш прав и че само твоето е точно което мислиш, и то в много агресивен тон, сякаш сме влезнали във садо-мазо форум, а не в чалга такъв. 

  • Like 1
  • Thanks 1

1920x840%281%29.jpg?itok=VLC3fYHs

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • omline unpinned this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...