Jump to content

Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

преди 13 часа , omline каза:

Искам само да споделя - вчера Нели Рангелова пя в центъра на Силистра (заедно с Venzy и Св. Лобошки бяха жури в един местен конкурс и вечерта пяха) . Та тая жена каква увереност имаше в собствената си песен  (а и не беше сигурна че участниците са отишли и на концерта) да каже още в началото "Я да излезе едно момиче от конкурсниците да изпеем Мой стих" като предварително благодари, че никой не я е пял на самия конкурс . И не сбърка - след 20-на секунди някъде дотича едно момиче и я изпяха като си подаваха фразите с поглед. Не знам дали във фолка е възможно такова нещо - да си убеден, че в публиката (пък дори и на конкурс)  все има поне един, с когото можеш да изпълниш собствената си песен като равностоен без да увиснеш. 

Възможно е. Според мен Камелия, Ивана, Азис и Преслава имат такива песни, които се знаят масово.

Мой стих е класика, но примерно колко от нас тук знаят целия текст на песента? Знае се основно припева.

 

tumblr_pmldddChYM1tdxyhao8_400.png
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Vancho каза:

Възможно е. Според мен Камелия, Ивана, Азис и Преслава имат такива песни, които се знаят масово.

Мой стих е класика, но примерно колко от нас тук знаят целия текст на песента? Знае се основно припева.

 

Особено Преслава

 

  • Haha 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Hurricane каза:

Това не е ретро. Ретро са песни от преди 2007 поне за мен

Да, прав си. Но за канала на планета направо всичко което не е качено премиерно и има много гледания си е впечатляващо.

  • Like 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Форумът толкова е замрял вчера и днес,че се е превърнал в монолог на Джиги,който отново неуспешно се мъчи да събира реакции с Ариа и тн. Между другото нямаше ли някакви наказания когато се пишат няколко последователни поста да знам да му ги докладвам. :3fdb8960598fa63e:

Продължавам с музикалното лицемерие и ще призная че това ми е една от най слушаните песни от 2019.

 

  • Haha 2
  • Wow 1
  • Love 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Vancho каза:

Възможно е. Според мен Камелия, Ивана, Азис и Преслава имат такива песни, които се знаят масово.

Мой стих е класика, но примерно колко от нас тук знаят целия текст на песента? Знае се основно припева.

 

Не, не - тук говорим за песни, които са ракетоносители за певческите качества. Няма такива песни в жанра, няма и да има, защото нито отношението на изпълнителите към собствената им работа е такова, нито отношението на масовия слушател към стила. "Попфолка е музика за забавление" и с това се изчерпва темата - така се оправдават всички тъпотии, които се предлагат - то е същото като "Аз съм прост и вие сте прости, затова се разбираме".

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, omline каза:

Не, не - тук говорим за песни, които са ракетоносители за певческите качества. Няма такива песни в жанра, няма и да има

Не съм съгласен. Има доста чалга песни, които изискват певчески качества.

Пример

и други... да не изброявам.

  • Like 1
tumblr_pmldddChYM1tdxyhao8_400.png
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Vancho каза:

Не съм съгласен. Има доста чалга песни, които изискват певчески качества.

Пример

и други... да не изброявам.

Добри примери наистина...две изключения, които потвърждават правилото. Ще ми се отношението на изпълнителите през цялото време да е точно това, което са вложили в тези песни, а не те да стоят като някакви цветенца върху плевели. ""Беден в сърцето" със сигурност не е правена и с частичка от ентусиазма на "Лъжа е". А и са доста старички - от последните капчици идеализъм, който браншът демонстрираше. Сега се изисква доста търпение, постоянство и...уви пари...за да се поддържа това ниво...

  • Like 1
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, omline каза:

Добри примери наистина...две изключения, които потвърждават правилото. Ще ми се отношението на изпълнителите през цялото време да е точно това, което са вложили в тези песни, а не те да стоят като някакви цветенца върху плевели. ""Беден в сърцето" със сигурност не е правена и с частичка от ентусиазма на "Лъжа е". А и са доста старички - от последните капчици идеализъм, който браншът демонстрираше. Сега се изисква доста търпение, постоянство и...уви пари...за да се поддържа това ниво...

Не са две изключения ...

Ето и по-нови

И ето как се мъчи една бездарница като Емануела, когато се опитва "да пее" нещо за което се изискват певчески качества, които тя няма.

https://vm.tiktok.com/ZS59yArH/

 

  • Like 1
tumblr_pmldddChYM1tdxyhao8_400.png
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, gioksy каза:

Тя Емануела крещи нещо върху оригинала 😄

Опитва се момичето, но се усеща, че не й се получава и спира. После пак събира кураж, но пак замлъква ...

Звучи така все едно пее докато е в тоалетната със запек.

  • Haha 3
tumblr_pmldddChYM1tdxyhao8_400.png
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, Vancho каза:

Опитва се момичето, но се усеща, че не й се получава и спира. После пак събира кураж, но пак замлъква ...

Звучи така все едно пее докато е в тоалетната със запек.

И как го постисква и отдалечава и приближава този микрофон ритмично! Все едно го дои или пък го прави нещо друго.

  • Haha 6
Link to comment
Сподели в други сайтове

Къде пък чухте да пее. Само на първата фраза и след това си е плейбекът на Преслава... Според мен, Емануела не е чак толкова зле вокално, но е доста грозно да изпълнява чужди песни в режим "лип синк".. Поне да беше направила лайв запис.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 часа , meleto каза:

Къде пък чухте да пее. Само на първата фраза и след това си е плейбекът на Преслава... Според мен, Емануела не е чак толкова зле вокално, но е доста грозно да изпълнява чужди песни в режим "лип синк".. Поне да беше направила лайв запис.

Според мен вокално Емануела е на ниво Гергана, Мария и Андреа, които са под Галена, Джена, Камелия, Райна, а спрямо всички тях Преслава и Деси Слава са си направо едни Кристина Агилера и Бионсе. А Софка - Селин Дион. 😀😀

  • Like 5
tumblr_pmldddChYM1tdxyhao8_400.png
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, zai4eto82 каза:

Днес Коце в Хисаря,  после почива до 18.09 и идва при мен 😉

 

FB_IMG_1599888894260.jpg

Имам уникални спомени от този град като мъничък. В Хисаря през 2003 бях с мама лятната ваканция, точно тогава чух на Анелия "Обичай ме" и споменът ми е, че точно там прослушах поп-фолк! Заради тази песен! Страхотно градче с хубав плаж, минерална, топла вода и уникално яки заведения! Много често ходихме. В кое заведение ще бъде, знаеш ли? 

  • Like 1
image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Деса и Цура забвравихме, че са певици, какво им стана с песните... Дуетът го очаквах цяло лято като едно от най-силните предложения, то отиде за есента, заради протестите ли го бави, не ми се вярва да я свържат с Пеевски и да има отзвук, въпреки че никога не се знае, пък Деси е както винаги лигла и несериозна, супер много си опропасти кариерата заради тези черти от характера, включва се на някакъв лайф, казва след десетина дни излиза, не знае заглавието на песента, името на канала си, където ще я представи, а сега мина повече от месец. То толкова е силна и песента сигурно, за да не й пука грам. Много ме дразни, сигурно се е махнала, просто защото изобщо не й се занимава, а ние писмо искахме й да пишем.

  • Like 5
  • Sad 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

По случайност любимата ми песен от поп-фолка и любимата ми от попа са с почти еднакви имена. Дали това е знак, че скоро ще притежавам милион(и) долара във кеш?

 

 

  • Love 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • pechenko locked, unpinned and unfeatured this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...