Jump to content


Препоръчани коментари

Здравейте!

Както обещах, ще има мандатност от 6 месеца за позиция "модератор". Кандидатствайте! Темата ще се самозаключи на 10.05.2020. Гласуването на кандидатурите ще продължи две седмици (11.05-25.05).

Мандатност

Край на властта по подразбиране. Ако досега даден потребител е бил модератор години наред, със спорни заслуги, оттук нататък няма да има такова понятие като "модератор завинаги".

Ограничения за мандати

Максимален брой последователни мандати - два, считано от текущите избори.

Не е титла, а задължение

Титлата ви може да е Модератор, но позицията не те определя. Човекът определя позицията, а не обратното. Трябва да разберете, че заставайки на ръководна функция във форума и в живота, трябва да мислите как да помагате на другите, как да помагате на средата, а не да раздавате власт и хората да се страхуват. 

Глобални Модератори

Всички модератори ще имат равни права във всички раздели.

Какви хора не се търсят?

  • Хора, които намират вина само у другите. Първо потърсете вашата грешка, а след това искайте. 
  • Хора, които не разбират, че правилата не са за да ги ограничават, а за да подобряват комуникацията
  • Хора, които не спират да мрънкат, вместо да се аргументират защо дадено нещо не им харесва. Доводи се искат!
  • Хора, които искат позиция, за да помагат на дружките и да прецакват неприятелите.
  • Хора, които нямат време да влизат редовно.

Условията!

  1. Трябва да сте активни във форума, не само с това да се появите веднъж-два пъти. Бъдете активни по всички важни теми.
  2. Трябва да сте обективни, когато разполагате с власт. Разбира се, това е трудно начинание. Не очаквам безгрешни, но хора които са готови да се поправят.
  3. Трябва да не допускате, дори под афект, да обиждате или нарушавате правилата. Вашите средства за справяне с проблема са правилата. 
  4. Спрете да се зачислявате към група - групата на "Преслините", "Галенови", "Иванови".. и т.н. Когато сте модератори сте над фенските пристрастия.

 

Мандати

След избирането ви за модератор, вие получавате 6 месечен мандат (в случая за периода юни-декември, 2020). След което трябва да минете по стандартната процедура, както всички останали кандидати, за да получите отново Модераторския пост. По този начин, хората които им се е наложило да намалят присъствието си във форума, поради лични причини, няма да висят фиктивно в страницата с Модератори, както в момента се случва.

 

Процедура

(1) Заявете в тази тема желание да Модерирате.

(2) Дайте поне един валиден аргумент да бъдете Модератор. За какво ще се борите в следващите 6 месеца? Какво искате да направите през следващите шест месеца? 

(3) Кои са силните ви страни? Кои са секциите, които бихте желали да модерирате?

 

Какво няма значение?

  • Няма значение дали сте били наказвани
  • Няма значение дали имате мнозинството гласове.
  • Няма значение дали сте във форума от създаването му.

 

Гласуване

50% от гласовете ще се формират от гласуване. Останалите 50% ще се определят от Администратор. Тоест, вашата анкета ще определи 50% от гласовете. 

Ще бъдат назначени общо трима Модератори.

 

Всички досегашни Модератори ще загубят правата си, след като са избрани новите модератори.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • meleto pinned this Тема

За мен цялата тази работа с мандатите е пълна глупост. При положение, че в момента има екип, който с3 справя повече от добре и няма оплаквания не знам защо се измислят подобни глупости. Всъщност знам. Има 3 негативни съшества, които и майка си ще продадат, за да не е Фаст модератор. И им се дава прекалено много гласност. Да не говорим за манията на печенко от 10 години да бъде модератор...

Цялата тази работа ми се струва безумна и аз не мисля да участвам

  • Like 3
  • Dislike 3

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Няма какво да направя. Имаше гласуване. По-скоро ми е чудно като навъртят 2 мандата колко човека ще могат да се кандидатират. :D Миналият път имаше около 9-10. На практика след 1 година, всеки кандидатирал се ще е модератор. Освен ако не огранича до 2-3 души.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, Vancho каза:

Петима модератори са много. Двама са напълно достатъчни. 

Да, каква е тая раздута държавна администрация? 

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 2

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 часа , meleto каза:

Съгласен съм. Може за начало да ги свием на трима.

Няма смисъл от трима. То няма какво и кой толкова да модерират. 

Колкото по-малко модератори, толкова по-малко виновни и недоволни.

  • Like 2
  • Thanks 1
tumblr_pmldddChYM1tdxyhao8_400.png
Link to comment
Сподели в други сайтове

И според мен няма нужда чак от 5 модератори, двама, максимум трима според мен ще вършат идеално работа. Точно поради тази причина този път (вече наистина) няма да продължа мандата си. Успех на всички, които ще са на този пост, има забавни мигове и предимства - записвайте се.

  • Sad 5
Цитат

asylumКаймакът на чалгаобществото слуша именно Джена. Дори и ние все още не сме дорасли, но уверено вървим към Истината! 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , Vancho каза:

Няма смисъл от трима. То няма какво и кой толкова да модерират. 

Колкото по-малко модератори, толкова по-малко виновни и недоволни.

Аз съм ОК и двама да останат. Иначе, логиката за по-малко виновни и тн, не мисля че важи тук. Рисковете са еднакви и с 2ма и с 5тима мод.

 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Целта на повечето модератори е да взимаме по-адекватни и качествени решения по важни въпроси, също и никой от нас да не може да се налага и да действа в интересите на определени потребители, а не на форумът.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Мда. Два модератора никак не са достатъчни. На тоя форум му трябват поне 50, а най-добре 100, всяко мнение по-отделно да бъде прегледано и одобрено с мнозинство от две трети, преди да бъде достъпно за широката публика.

Идеален повод за ребрандиране междудругото, примерно на Рамания'84. 

  • Like 1
  • Haha 3
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, pechenko каза:

К А Н Д И Д А Т И Р А М С Е ! ! !

giphy.gif

Правило 1.5 Не се допускат коментари, изцяло написани с главни букви (CAPS LOCK). 

  • Haha 2
  • Dislike 1

1920x840%281%29.jpg?itok=VLC3fYHs

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • meleto unpinned this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...