Jump to content

Коронавирус / COVID-19 - общи приказки


Препоръчани коментари

преди 37 минути, Lelqtian каза:

Трябваше много работи, човек ще каже че няма няква комисия, парламент или други вечеринки на европейско равнище да координират такива работи. 

Бе, да влязат малко в рамания, да се образоват, бе! 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

На новия сайт covid.bg можеш да си направиш онлайн анонимен тест като отговориш на въпросите.

И ако си добре ти изписва това:

 

МОЛИМ ВИ ДА СИ ОСТАНЕТЕ ВКЪЩИ!

Не са нужни допълнителни мерки, защото:

  • Нямате контакт с потвърден случай
  • Не сте пребивавали в рисков регион
  • Нямате симптоми

За да намалите риска си от инфекция, молим ви да прилагате общите хигиенни и противоепидемични мерки.

Избягвайте ненужни контакти и останете в дома си. Когато сте навън, спазвайте дистанция от поне 1.5 метра от други хора.

Ако развиете грипоподобни симптоми в следващите няколко дни, можете отново да попълните въпросника, за да получите адекватни препоръки за послеващите ви действия.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 часа , zai4eto82 каза:

На новия сайт covid.bg можеш да си направиш онлайн анонимен тест като отговориш на въпросите.

И ако си добре ти изписва това:

 

МОЛИМ ВИ ДА СИ ОСТАНЕТЕ ВКЪЩИ!

Не са нужни допълнителни мерки, защото:

  • Нямате контакт с потвърден случай
  • Не сте пребивавали в рисков регион
  • Нямате симптоми

За да намалите риска си от инфекция, молим ви да прилагате общите хигиенни и противоепидемични мерки.

Избягвайте ненужни контакти и останете в дома си. Когато сте навън, спазвайте дистанция от поне 1.5 метра от други хора.

Ако развиете грипоподобни симптоми в следващите няколко дни, можете отново да попълните въпросника, за да получите адекватни препоръки за послеващите ви действия.

Мен ме изпрати в карантина :laughing:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 52 минути, Vancho каза:

Категорично против съм задължителното носене на маски. Ако ми клепнат ушите от това постоянно носене, ще осъдя държавата. 

tenor.gif

Ох, а аз осъзнах защо ги направиха задължителни - не толкова защото предпазват, а защото е непоносимо да ги носиш повече от 10 минути и щеш-нещеш ще се прибереш и няма да скиташ, или пък ще платиш 5000 лева. Все държавата печели :lol:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 59 минути, Blueberry каза:

Ох, а аз осъзнах защо ги направиха задължителни - не толкова защото предпазват, а защото е непоносимо да ги носиш повече от 10 минути и щеш-нещеш ще се прибереш и няма да скиташ, или пък ще платиш 5000 лева. Все държавата печели :lol:

Сори, ма тва ще е новото нормално. Кихнеш и с маска. Досега се смеехме на разните азиатци как се мотят с маски по време на сякви грипни и други епидемии, ма явно прекарването на предните версии на короните сарс и мерс си е казало думата. 

Не, супер неприятно ми е като тряя да слагам маска, включително съм с очила, но като цяло има резултати от това сички с маски, още повече с тоя инкубационен период и асимтоматични заразени. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 14 часа , zai4eto82 каза:

40 заразени за изминалите 24 часа- правим рекорд. 

А само още колко крият политиците ви? Движехте се с еднаква скорост с Сърбия и изведнъж Сърбия е с 5К случаи, а Бг спря и зацикли на 700/800.. Северна Корея е измислена за политиката на Бг!

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

В момента дават брифинг на МВР за мерките, които ще се вземат по време на празниците и как колко хора лъжат полицията, че уж отиват на работа, а всъщност са регистрирани в бюрата по труда или отиват някъде другаде. Тъй, че който лъже после бива разкрит. Ще има и засилено полицейско присъствие.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , zai4eto82 каза:

В момента дават брифинг на МВР за мерките, които ще се вземат по време на празниците и как колко хора лъжат полицията, че уж отиват на работа, а всъщност са регистрирани в бюрата по труда или отиват някъде другаде. Тъй, че който лъже после бива разкрит. Ще има и засилено полицейско присъствие.

Ми който иска да се пробва, в крайна сметка. 

Да качиш снимки на новата грива, на слънце и без., като свършиш при фризьорката. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 15.04.2020 г. от 23:34, Willy каза:

А само още колко крият политиците ви? Движехте се с еднаква скорост с Сърбия и изведнъж Сърбия е с 5К случаи, а Бг спря и зацикли на 700/800.. Северна Корея е измислена за политиката на Бг!

Нямат никакъв интерес да прикриват, защото идеята е даже да се постреснат хората и да спазват мерките. Не знам Сърбия дали е в карантина, но веднага виждам, че имат почти двойно повече направени тестове от нашите. Нормално е в такъв случай да имат и повече потвърдени заразени.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Blueberry каза:

Нямат никакъв интерес да прикриват, защото идеята е даже да се постреснат хората и да спазват мерките. 

Според мен за да ни върнат по-скоро към нормалния живот. Карантината бавно срива икономиката на всички държави. Точно заради това държави като Швеция са без никакви мерки и правят тестове само на тежките случаи.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Willy каза:

Според мен за да ни върнат по-скоро към нормалния живот. Карантината бавно срива икономиката на всички държави. Точно заради това държави като Швеция са без никакви мерки и правят тестове само на тежките случаи.

Да, обаче при нас, ако здравната система се претовари, това ще срине много по-силно икономиката от всичко останало. Освен това в крайна сметка говорим за човешки животи. Тук нямаме капацитета (финансов и здравен) на Германия, Австрия и Дания, които в следващите седмици постепенно връщат non-essential бизнесите в работа. А и при сегашното развитие на нещата, ми се струва, че тепърва ще ни затягат мерките. Все пак София е в локдаун за неопределен период от време... 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Най-големият абсурд от цялата история са даренията. Не стига, че хората са безработни, пенсиите им са ниски, държавата не им отпуска никакви помощи, ами и епидемия няма. На фона на цялата наглост и цирк, служители на Топлофикация обикалят да тормозят хората защо не са си платили сметките за парно, които са по над 200 лв. на месец в София. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Нека се върнем на темата за т.нар дарения на Цуревски, щото ми попадна това

https://zaistinata.com/интръст-еад-скритият-дарителски/

демек не само той самият нищо не е дарявал, щото фирмата първо уж не е негова, и 2ро, няма право да се меси в управлението на фирма, в която е редно да има само дяволо участие; не само с тия "дарения" си спестява от данъци, които май не плаща и без това; но и тия дарения са правени против указанията на щаба и за където му скимне, но и се очертава да са правени във разрез на всички възможни действащи закони на република Тулупия в тая посока. 

Една от най-интересни части (от първата статия всъщност https://zaistinata.com/кой-дарява-от-името-на-пеевски/

Цитат

Водеща новина за много медии стана

дарението, направено от депутата Делян Пеевски (ДПС)

на община Гурково под формата на 1000 бързи теста за Covid-19. Съвсем нормално е човек да си зададе въпроса как е успял да реагира така светкавично, за да купи дефицитните тестове? И как успя да направи това за една нощ заедно с доставката им до селото чрез старозагорския депутат от ДПС Халил Летифов?

Сходен случай и в казанлъшка болница

Цитат

Сред болниците, получили дарение от името на депутата от ДПС, е и тази в Казанлък. То е доставено в почивен ден, в отсъствието на управителят д-р Кети Манолова и е било прието от дежурен лекар, но без задължителните счетоводни документи, които липсваха в болницата и до момента на проверката, извършена от „За истината“.

А най-ми хареса частта с това как тестове били "дарени", след което тепърва почнали да търсят къде точно и кой ще ги прави. 

Изобщо дали е дарено нещо някъде реално, пари ли са прани или просто щатните драскачи не са имали кво да правят и от скука са му правили ефтин пиар?

Link to comment
Сподели в други сайтове

В 20:45 извънредна емисия. Обявяват епидемична обстановка от 14 май до 14 юни.

Само глупости. Спряха филми, всичко. Тъй го написали все едно война ще обявяват. Чудят се телевизиите какви сензации да правят само.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Почти час говори здравният министър и нищо кой знае какво не каза, а една от журналистките направо си присвои заседанието само да задава въпроси все едно само тя е в залата. На пейки не можеш да сядаш, защото нямало кой на 30 мин или пре час да ги дезинфекцира, а в заведенията можеш да сядаш, но да няма възглавници. Разрешават се разходките свободно в паркове и градинки и трансплантациите. Детските градини ги обмислят до 2 седмици. Няма молове, дискотеки. Кога ще видя Коцееееееееееееее. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, zai4eto82 каза:

Почти час говори здравният министър и нищо кой знае какво не каза, а една от журналистките направо си присвои заседанието само да задава въпроси все едно само тя е в залата. На пейки не можеш да сядаш, защото нямало кой на 30 мин или пре час да ги дезинфекцира, а в заведенията можеш да сядаш, но да няма възглавници. Разрешават се разходките свободно в паркове и градинки и трансплантациите. Детските градини ги обмислят до 2 седмици. Няма молове, дискотеки. Кога ще видя Коцееееееееееееее. 

Аз не знам ти защо си изненадана, в крайна сметка това че бяха почнали да вдигат някви мерки не беше знак, че заразата е минала, просто че вече има места по болниците. Случаите за новозарези веднага скочиха, и просто потвърждавате мнението  на Тиквичко как  верно всички между Кипър и Малта са тулупи начи. Олекотиха мерките и сички на юруш все едно няма повече корона, няма нищо. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Lelqtian каза:

Аз не знам ти защо си изненадана, в крайна сметка това че бяха почнали да вдигат някви мерки не беше знак, че заразата е минала, просто че вече има места по болниците. Случаите за новозарези веднага скочиха, и просто потвърждавате мнението  на Тиквичко как  верно всички между Кипър и Малта са тулупи начи. Олекотиха мерките и сички на юруш все едно няма повече корона, няма нищо. 

Колкото седях вкъщи, стига толкова. Време е да се работи и за разходки. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...