Jump to content

Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

В този канал пак няма да е с много гледания. И без клип са я оставили, трябваше да я снимат. Харесва ми как се е получило с новия аранжимент. Песента ми е много любима. Изпяването в оригинала звучи една идея по-емоционално, но и тук е топ. Емилия се е справила чудесно, отива и да възражда стари песни. "Втори дубъл" например в нейно изпълнение бие оригинала. Дано се завърти "Отиваш си" и да си я припомнят хората, а защо не и да стане хит отново. Според мен може да звучи в клубовете. 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Всички песни, дето възроди Емилия са емблеми за жанра, които новите фенове са длъжни да знаят, това са балади, които направиха тази музика златна през онова време. Перфектно я е изпяла, но то тази песен е толкова голяма, че е малко вероятно да не ми хареса. Емоцията си личи, коментарите са един след друг позитивни, браво за идеята!

Link to comment
Сподели в други сайтове

И кому е нужно подобно "възраждане" на песни от златния фонд? Като гледам гледанията на оригинала очевидно песента не е забравена и си е златен хит. По-скоро е отчаян опит на Счетоводителката за хит.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, xroflx9 каза:

И кому е нужно подобно "възраждане" на песни от златния фонд? Като гледам гледанията на оригинала очевидно песента не е забравена и си е златен хит. По-скоро е отчаян опит на Счетоводителката за хит.

В Турция постоянно се правят кавъри на вечно актуални хитове, защо не? Интересно е да ги чуваме в изпълнения на различни певци. Не съм фен на кавъра, но предпочитам всеки ден да се възраждат стари песни, отколкото да се бълват нови бози. 

  • Like 2

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, asylum каза:

В Турция постоянно се правят кавъри на вечно актуални хитове, защо не? Интересно е да ги чуваме в изпълнения на различни певци. Не съм фен на кавъра, но предпочитам всеки ден да се възраждат стари песни, отколкото да се бълват нови бози. 

Е да,но предполагам,че не се възраждат от певици с 20 годишна кариера като Емилия. Принципно певица с нейния стаж би трябвало да си има собствени златни хитове каквито имат колежките й започнали наравно с нея.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , xroflx9 каза:

Най-сетне някой да спомене Алекса в този форум без да е пуснала нова песен. Коя ви е любимата нейна песен? На мен тази заради кючечето накрая.

 

Ще те купувам, ще те продавам, на който искам ще те давам!

Щ Е        Т Е      С М Е Н Я

  • Love 2

1920x840%281%29.jpg?itok=VLC3fYHs

Link to comment
Сподели в други сайтове

Емилия има достатъчно рутина и талант за да възроди стар хит и да му вдъхне нов живот. Много по-сериозно звучи да изпее тя такава песен, отколкото някоя от новите изпълнителки, например Лидия, Десита, Малката и подобни. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, xroflx9 каза:

Е да,но предполагам,че не се възраждат от певици с 20 годишна кариера като Емилия. Принципно певица с нейния стаж би трябвало да си има собствени златни хитове каквито имат колежките й започнали наравно с нея.

Точно от опитни певци се правят, както в случая. 

  • Like 2

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, asylum каза:

Точно от опитни певци се правят, както в случая. 

Е,то опит не е = стаж. В България има къде къде по опитни певици от Емилия и без да имат 20 годишна кариера.

  • Confused 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз също мисля като Ролфа, защо не взема някоя незабелязана песен да възроди, а все такива дето са били хитове. Сега нека не си затваряме очите. Стела е права, че поне е талантлива, но не променя другото. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, WindWalkerMonk каза:

Аз също мисля като Ролфа, защо не взема някоя незабелязана песен да възроди, а все такива дето са били хитове. Сега нека не си затваряме очите. Стела е права, че поне е талантлива, но не променя другото. 

Защо да възраждат незабелязани песни? В цял свят се правят римейкове на утвърдени песни, не виждам нищо лошо. От младото поколение има такива, дето не са ги чували, сега ще я опознаят. Освен това "Отиваш си" не е била някакъв тотален хит чак от ранга на други песни от онова време. Беше популярна, но в нормални граници. 

Страхотно изпълнение. 

  • Like 2
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Stela каза:

Освен това "Отиваш си" не е била някакъв тотален хит чак от ранга на други песни от онова време. Беше популярна, но в нормални граници. 

Страхотно изпълнение. 

Не съм съгласен. Деса Ковачка мачкаше яко в онези години!

Link to comment
Сподели в други сайтове

И в световен план се възраждат хитове. Con Calma ми идва веднага на ум като пример. Още Макаренa на Tyga, Ritmo на Black Eyed Peas, R3hab All Around the World и т.н.

В Турция правят директно албум-компилация с най-големите хитове на даден изпълнител, но изпяти от топ имената в момента. Пример е албума с хитовете на Yıldız Tilbe с версии на изпълнители с 25+ години кариери като Gulsen, Serdar Ortac, Demet Akalin и Hande Yener, но и нови имена като Edis, Aleyna Tilki. Всяка песен е с аранжимент, който е в стила на изпълнителя пеещ кавъра.

В Гърция на наградите на MAD също съживяват стари песни.

Редактирано от Olay
  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 часа , Stela каза:

В този канал пак няма да е с много гледания. И без клип са я оставили, трябваше да я снимат. Харесва ми как се е получило с новия аранжимент. Песента ми е много любима. Изпяването в оригинала звучи една идея по-емоционално, но и тук е топ. Емилия се е справила чудесно, отива и да възражда стари песни. "Втори дубъл" например в нейно изпълнение бие оригинала. Дано се завърти "Отиваш си" и да си я припомнят хората, а защо не и да стане хит отново. Според мен може да звучи в клубовете. 

За втори дубъл да. Kaто цяло това е практика де, но в едно няма как да не се съглася. Поне може да пее Емата, ако не друго. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

 

преди 7 часа , Olay каза:

И в световен план се възраждат хитове. Con Calma ми идва веднага на ум като пример. Още Макаренa на Tyga, Ritmo на Black Eyed Peas, R3hab All Around the World и т.н.

В Турция правят директно албум-компилация с най-големите хитове на даден изпълнител, но изпяти от топ имената в момента. Пример е албума с хитовете на Yıldız Tilbe с версии на изпълнители с 25+ години кариери като Gulsen, Serdar Ortac, Demet Akalin и Hande Yener, но и нови имена като Edis, Aleyna Tilki. Всяка песен е с аранжимент, който е в стила на изпълнителя пеещ кавъра.

В Гърция на наградите на MAD също съживяват стари песни.

Точно за Йълдъз си мислех, моята любимка - всяка година й правят кавъри на песните, тя и без пари им ги дава, нали сама си ги пише. А тя си е още активна и вади хитове. И много други примери има, просто тя ми е любимка и дори не се дразня като й пеят песните. Деликанлъм в изпълнение на Гюлшен отново си беше хит, въпреки че оригиналът не увяхва и го пеят всички, както и Йълдъз,  от 20 години навсякъде. 

Когато някой нов направи кавър, по-рядко го забелязват, впрочем. 

  • Like 2

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, asylum каза:

Когато някой нов направи кавър, по-рядко го забелязват, впрочем. 

Така е. Но има и изключение. Примери:

Narin Yarim със 157 млн гледания, оригинала е на Емрах от 1996, има и българска версия на Петра :D

Saz mı Caz mı със 155 млн гледания, оригинала е на Гюлшен също от 1996.

И разбира се кавър на песен на Йълдъз Тилбе изпята от Алейна Тилки с 222 млн гледания (а това е третата песен на певицата). Оригинала е от 1994г. а аранжимента е направен супер яко, и си пасва на съвременните международни хитове. Линк.

А какво ще кажеш за този римейк на песен от 1971 дето се върти и у нас :D

 

Като цяло стари песни да се възраждат не е патент на Емилия. Не разбирам цялото заяждане. Наскоро и Криско и Тита, както и Константин възродиха стари песни. Там имало ли е подобни коментари?

Даже Грешница ми е като цяло една от най-любимите песни на Емилия и бих се радвал и други изпълнители да възраждат стари мелодии, вместо да слушаме 78 версии на Зоопарк или другите песни с еднакви мелодии в жанра от петилетката на Ганев. Вместо да се прави разнообразна музика, ние слушаме песни само на един композитор, който по едно време ни омръзва и след това нищо негово не се слуша. Лобошки,с след него Драганински, после Оцко, сега Ганев.

  • Like 1
  • Wow 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Много се радвам, че Емилия и Тони дадоха нов живот на тази хубава златна песен.

Звученето но парчето е толкова приятно, а същевременно го виждам да звучи добре дори в любимите на чалгарите дискотеки. Какъв им е проблема да правят повече нови такива песни?

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Willy unpinned and unfeatured this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...