Jump to content


Кой е определящия фактор за хитовост?


Кой е определящия фактор за хитовост?   

24 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

Естествено, че клубовете и целогодишната ротация. Първо че таргета и музиката се слуша основно там. Второ, че тия статистики пайнер си ги манипулират както искат. Отделно певиците си ангажират некви отрепки да им пазаруват затова хептем статистики не трябва да се гледат.

Отново давам за пример "Изтрезняваш ли" - счупила всички рекорди, има 100 милиона и накрая нито се пуска, нито се слуша, нито се избухва на нея. Веднага я сравнявам с "Името ти", дето се дере цялата дискотека като се пусне, избухва се, а е с 6 милиона май.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Гласувах за статистиката в интернет. Обхваща масовата аудитория, и може да се следи в реално и по всяко време. Броят потребители в мрежата със сигурност надвишава този на ходещите по нощни заведения и концерти. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, WindWalkerMonk каза:

Отново давам за пример "Изтрезняваш ли" - счупила всички рекорди, има 100 милиона и накрая нито се пуска, нито се слуша, нито се избухва на нея. Веднага я сравнявам с "Името ти", дето се дере цялата дискотека като се пусне, избухва се, а е с 6 милиона май.

Интернет е толкова навлязъл в обществото, че не е задължително песните да са клубни хитове за да са хитове в пълния смисъл на думата, а понякога клубните хитове остават само по клубовете.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Fast каза:

Интернет е толкова навлязъл в обществото, че не е задължително песните да са клубни хитове за да са хитове в пълния смисъл на думата, а понякога клубните хитове остават само по клубовете.

Предният потребител е прав, тази песен на Преслава наистина не се харесва особено. Та нали именно хора, посещаващи заведенията, се предполага, че ще слушат песен със заглавие за пиячка и изтрезняване. Някак си не виждам домакини и лелки да слушат такъв тип песни у тях си, след като са измили чиниите и преди да приспят децата/внуците.

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 15.08.2019 г. от 17:27, VulkoIsTheBest каза:

Предният потребител е прав, тази песен на Преслава наистина не се харесва особено. Та нали именно хора, посещаващи заведенията, се предполага, че ще слушат песен със заглавие за пиячка и изтрезняване. Някак си не виждам домакини и лелки да слушат такъв тип песни у тях си, след като са измили чиниите и преди да приспят децата/внуците.

Не се харесва особено къде? Моите наблюдения са напълно различни, всички си я слушат и ѝ се кефят стабилно, както виждаме вече месец не е паднала от 100К дневно, не зная къде точно не се харесва много. А това за лелките и бабките, не се сещам и за една актуална поп фолк песен, която е подходяща да бъде слушана преди приспиване на децата.

Цитат

asylumКаймакът на чалгаобществото слуша именно Джена. Дори и ние все още не сме дорасли, но уверено вървим към Истината! 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, Starboy каза:

Не се харесва особено къде? Моите наблюдения са напълно различни, всички си я слушат и ѝ се кефят стабилно, както виждаме вече месец не е паднала от 100К дневно, не зная къде точно не се харесва много. А това за лелките и бабките, не се сещам и за една актуална поп фолк песен, която е подходяща да бъде слушана преди приспиване на децата.

Горовихме за "Изтрезняваш ли". Изпусни парата!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Въпросът е неграмотно зададен. Очаквах, че ще се обсъжда какво е нужно на една песен, за да бъде хит, т.е. как да звучи, какъв текст да има, кой да я пее и т.н. 

Да бе заменил думата "фактор" с мерило, например.

Иначе то е ясно, че единствено мерило са кръчмите, защото само там се потребява тази "музика".

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, asylum каза:

Въпросът е неграмотно зададен. Очаквах, че ще се обсъжда какво е нужно на една песен, за да бъде хит, т.е. как да звучи, какъв текст да има, кой да я пее и т.н. 

Да бе заменил думата "фактор" с мерило, например.

Иначе то е ясно, че единствено мерило са кръчмите, защото само там се потребява тази "музика".

И защото там не можеш нон стоп да манипулираш реакциите. Айде веднъж ще заведеш родата, ма ако секи път ги мъкнеш ще ти излиза солено. Иначе за клуба нема да има значение.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, WindWalkerMonk каза:

И защото там не можеш нон стоп да манипулираш реакциите. Айде веднъж ще заведеш родата, ма ако секи път ги мъкнеш ще ти излиза солено. Иначе за клуба нема да има значение.

Ами то аз, като гледам, особено напоследък дори и в клубовете нещата са злето откъм реакции. Двете водачки на жанра дори не се докосват до над средното си положение на пиковост, камо ли за върховите си постежения.

Нищо общо с избухвациите дори от преди година, за 3-4-6 да не говорим.

8 месеца минаха от годината. Какво имаме като наистина големи резачки. Теофиков/Емилия х 2, Галена/Китич, Теда и новата на Преслава? Друго? 

Редактирано от VulkoIsTheBest
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, VulkoIsTheBest каза:

Ами то аз, като гледам, особено напоследък дори и в клубовете нещата са злето откъм реакции. Двете водачки на жанра дори не се докосват до над средното си положение на пиковост, камо ли за върховите си постежения.

Нищо общо с избухвациите дори от преди година, за 3-4-6 да не говорим.

8 месеца минаха от годината. Какво имаме като наистина големи резачки. Теофиков/Емилия х 2, Галена/Китич, Теда и новата на Преслава? Друго? 

Ми нека спрем с Галена и Миле/Теда и Емилия. Паника и Пиян са много прехвалени, но реакциите без изпълнителките им са доста скромни. Имам клипчета и на двете, на който му се занимава да ги качи. Не слушай какво говорят във форума. Цяла седмица съм всеки ден на диско и знам какво е положението.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, WindWalkerMonk каза:

Ми нека спрем с Галена и Миле/Теда и Емилия. Паника и Пиян са много прехвалени, но реакциите без изпълнителките им са доста скромни. Имам клипчета и на двете, на който му се занимава да ги качи. Не слушай какво говорят във форума. Цяла седмица съм всеки ден на диско и знам какво е положението.

Оле Боже, за 8 месеца 4 истински хита. Дроб! 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Посочвам третата опция, въпреки че тя не съвпада на 100% с мнението ми. Все пак ще си позволя да го изкажа обширно.

Истинския хит ще се забележи отдалеч. Ще се чува отвсякъде, ще има задоволителна гледаемост в YouTube и други стрийминг платформи. Дори няма да има нужда от анкети за него, защото всички ще са наясно какъв титан е.
За жалост в поп-фолка почти нямаме такива хитове вече, макар и напоследък нещата да са по-добре от миналата година по това време. Една от главните причини са дискотеките. Там налагат песни с определено звучене за един определен таргет, които в повечето случаи почти не достигат до другите слушатели. Виновни са не само ди джеите, а и разни като нас тук, които се интересуваме коя колко пъти я били пуснали, на коя най-много били избухвали 50-те човека и т.н. Изпълнителите и те така. Затова за мен този фактор трябва да е на последно място, защото той по-скоро съсипва жанра.

Концертите вече са друго. Няколко хиляди човека са си задоволителна представителна извадка... когато има толкова, де.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...