Jump to content



Деси Слава - Вторник беше


Препоръчани коментари

преди 1 час , Slavi каза:

За 7 часа 11ка лайка и 130ка гледания. Приемливо върви

По-малко от 9 часа след премиерата гледанията вече са 177k- колкото "В друг живот" за цялото първо денонощие преди 3 години. Забележителен прогрес. Чак е изумително колко хора все още проявяват такъв интерес към нея след издънките от предната година и дългите паузи.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, SG каза:

По-малко от 9 часа след премиерата гледанията вече са 177k- колкото "В друг живот" за цялото първо денонощие преди 3 години. Забележителен прогрес. Чак е изумително колко хора все още проявяват такъв интерес към нея след издънките от предната година и дългите паузи.

Аз в интерес на истината очаквах до 200ка гледания и 10ка лайка за първите 24 часа зарадл това, че изгуби инерция, промени се от към визия и пеене, а и песента не е типичната за балове и идващото лято. Приятно съм изненадан. Може и да удари 300ка за денонощие. Иначе от към лайкове със сигурност се развива по добре от предходните и. Мисля, че е нямала повече от 12ка за денонощие. Коментарите са ок, но има и малко хейт. Абе Деса си е класика в жанра. Малцина като нея могат да си позволят такива паузи и пак да правят по 5-6 милиона минимум на парче. Деса след Смени паролата си няма пълни провали, докато доста от големите имена имат. Дано запази интереса поне месец, но не вярвам. Много силни неща излизат всеки ден. 

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Slavi каза:

Аз в интерес на истината очаквах до 200ка гледания и 10ка лайка за първите 24 часа зарадл това, че изгуби инерция, промени се от към визия и пеене, а и песента не е типичната за балове и идващото лято. Приятно съм изненадан. Може и да удари 300ка за денонощие. Иначе от към лайкове със сигурност се развива по добре от предходните и. Мисля, че е нямала повече от 12ка за денонощие. Коментарите са ок, но има и малко хейт. Абе Деса си е класика в жанра. Малцина като нея могат да си позволят такива паузи и пак да правят по 5-6 милиона минимум на парче. Деса след Смени паролата си няма пълни провали, докато доста от големите имена имат. Дано запази интереса поне месец, но не вярвам. Много силни неща излизат всеки ден. 

Аз тайно се надявах да пусне добър проект и да си подобри личния рекорд за най-много гледания- 257k на Много съм добра. Новата определено го заслужава доста повече и ми се струва, че нещата отиват точно натам. Ако чукне 300k- още по-добре.

Ти остави паузите. Това е изпълнителка от 1996. Всичките й колежки от онези години се превръщат в героини ако чукнат 100k за денонощие, а нашата в 300k се цели вече. Само тя и Азис от 90-те го могат това. Наистина им е време за дует с милионче за премиерата.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Е това вече е завръщане, след второто слушане ми хареса много! А тя самата изглежда мноого красива, браво! И клипа има супер филтри, много е класен, евалааа!

Цитат

asylumКаймакът на чалгаобществото слуша именно Джена. Дори и ние все още не сме дорасли, но уверено вървим към Истината! 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Започва много обещаващо, като някаква силна балада. След това идва припева и си казваш "о, това е като стария поп-фолк от началото на века" и изведнъж се оказва, че припевът е монотонен и скучен. За пореден път се убеждавам, че Ганев не е никакъв музикант. Няма никаква представа от мелодична линия, градация, разнообразие и какво ли не. Всичко при него е един фрагмент повторен сто пъти. Това не е артист, а занаятчия. Язък. След първата част на припева ми идва на ума по-различно, запомнящо се и запеваемо продължение, а не съм композитор. Изненадан съм, че Деса се е съгласила на това. В нейните песни по принцип има мелодика.

 

Клипът не е зле всъщност, но на едно място визията ѝ е потресаваща. 
 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Само като я чух и настръхнах,Деса е невероятна и песента е със супер ретро звучене.Много силно ми въздействаха куплетите,защото съм ги изживявал  и за това се открих и в самата песен.Ще звучи удърно в дискотеките!

Link to comment
Сподели в други сайтове

В сравнение с последните две песни, издадени от нея, тази е извънземно добра. Много готини куплети, някак ми липсва малко нещо по-ударно в самия припев, за да е още по-лесно запомняща се. Като цяло съм много доволен от проекта, в правилната посока е. Има светлина в тунела. Гледам, че и темата тук и песента се радва на интерес, което е похвално при все излезлите в последните дни песни. И коментарите в ютуб са повече добри, а аз лично  след няколко (стотин) слушания си я припявам, любимото ми е как е изпяла: Щом животът не е честен, аз защо да съм?

Като за чалга-комерс си е доста добре, има баланс и много докосващо пеене в първия куплет .

Link to comment
Сподели в други сайтове

Уникална е, просто нямам думи, едновременно е комерсиална, но и започва като балада, текстът е прекрасен, Деси на повечето места изглежда супер и видеото е интересно. Така трябва да работи винаги!

Link to comment
Сподели в други сайтове

По-добре такива песни да прави, вместо такива като последните, особено помията с Фики. Интересно как "Сто парички, бате" я е изпяла със сълзи на очи, а тази с Фики как е изпяла, не знам.

Та... Десислава е голямо име и затова критиките ми към нея ще са по-сериозни. Песента не е лоша, клипът също. Но ми е нещо като по-бавно подобие на "С теб или с никой" на Преса и Фики.

Ганев вече се поизчерпва и е редно да си даде творческа почивка. Преди години стартира с неща като "Влюбена в живота", "Обич моя", "Прави любов, а не война", в които имаше дълбочина, а сега...

Снощи с един приятел слушахме "Завинаги" (албума), не че не го знаем наизуст, но просто за пореден път си дадох сметка какви иновации предлагаше Деса, когато беше 20-годишна, а сега, когато е 40-годишна, какви компромиси. Прекалено много се поддава на догмите пайнерски. За мен е редно да слуша собствения си глас и да спре малко с фийчърингите. Ако тази песен е началото, ще е добре. Защото добре започна завръщането с "Не го прави", "В твоите очи", после с "В друг живот" и "И това ще преживея", но сетне омаза нещата. Да спре да слуша тоя и оня. Тя трябва да е от изпълнителите, които да задават ориентири.

Успех на парчето.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, adorable каза:

По-добре такива песни да прави, вместо такива като последните, особено помията с Фики. Интересно как "Сто парички, бате" я е изпяла със сълзи на очи, а тази с Фики как е изпяла, не знам.

Та... Десислава е голямо име и затова критиките ми към нея ще са по-сериозни. Песента не е лоша, клипът също. Но ми е нещо като по-бавно подобие на "С теб или с никой" на Преса и Фики.

Ганев вече се поизчерпва и е редно да си даде творческа почивка. Преди години стартира с неща като "Влюбена в живота", "Обич моя", "Прави любов, а не война", в които имаше дълбочина, а сега...

Снощи с един приятел слушахме "Завинаги" (албума), не че не го знаем наизуст, но просто за пореден път си дадох сметка какви иновации предлагаше Деса, когато беше 20-годишна, а сега, когато е 40-годишна, какви компромиси. Прекалено много се поддава на догмите пайнерски. За мен е редно да слуша собствения си глас и да спре малко с фийчърингите. Ако тази песен е началото, ще е добре. Защото добре започна завръщането с "Не го прави", "В твоите очи", после с "В друг живот" и "И това ще преживея", но сетне омаза нещата. Да спре да слуша тоя и оня. Тя трябва да е от изпълнителите, които да задават ориентири.

Успех на парчето.

Слушам Вторник беше и си мисля колко добре щеше да е да даде музиката си на Пашев или Драганински. Хубава е музиката много, но с идеята си да я вкара в клубовете, Ганев я е осрал. Резултата е нито балада, нито в клубовете... 🤣 

Иначе Деса преди и от неслушаемите гадости правеше радост за ушите, благодарение на лиричния си глас и непоклатимата вокална техника. А сега и хубавата музика не може да изпее, така че да гали ушето. Липса на въздух, пъни се, едно такова между сръбско и стари градски песни ми звучи. Отвратително ми е. Дали се харесва как звучи като се слуша. Позволих си в страницата и директно да и отправя въпроса къде и е гласа и няма ли да спре да пуши и пие. Не ме е блокирала, но и не вярвам да се трогне... 

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Това вече отива на Десислава. Хем меланхолично, хем достатъчно комерсиално, а текстът е просто толкова докосващ и красив. Голямо браво, нека най-сетне осъзнае, че трябва да залага повече на гласа си, хубав текст и мелодия, а за да се отличава още повече да си композира сама - виждаме, че и се отдава. Не мога да не се съглася, че наистина този Ганев е комерсиализирал чудесната мелодия прекалено много. Всъщност, защо не са я писали като автор на музиката в YouTube? 

Оттук насетне дано спре с мазнотиите и да залага на неща, които самата тя усеща - аман от компромиси, нека не се пуска толкова по течението, голямо име е. Доволен съм, браво! 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Slavi каза:

Слушам Вторник беше и си мисля колко добре щеше да е да даде музиката си на Пашев или Драганински. Хубава е музиката много, но с идеята си да я вкара в клубовете, Ганев я е осрал. Резултата е нито балада, нито в клубовете... 🤣 

Иначе Деса преди и от неслушаемите гадости правеше радост за ушите, благодарение на лиричния си глас и непоклатимата вокална техника. А сега и хубавата музика не може да изпее, така че да гали ушето. Липса на въздух, пъни се, едно такова между сръбско и стари градски песни ми звучи. Отвратително ми е. Дали се харесва как звучи като се слуша. Позволих си в страницата и директно да и отправя въпроса къде и е гласа и няма ли да спре да пуши и пие. Не ме е блокирала, но и не вярвам да се трогне... 

Ама не може през 2001 да си правила "Следи от сълзи", "Тъжно сърце", "Ти ще бъдеш", а днес да не знаеш къде се намираш. Как се губи нюх? Или тогава Йовко е бил опорен стълб? Смятам, че Деса има и мисълта на музикант, но вече я е забутала някъде. Жалко. Имаме толкова много варианти, композитори, инструменти и такива шедьоври могат да се направят, а излизат или безумия, или банализми. На мен акълът ми не може да побере как 2001 се издадоха албуми като "Илюзия", "Завинаги", "Къде си ти", "Деветият елемент", "Искам всичко", "Весело момиче", "Огнена звезда" и т.н., да не ги изброявам, а сега да сме все едно в първобитно-общинния строй.

Не мисля и че композиторите са съвсем заспали, колкото тенденциозно им се поръчват едни и същи неща. И всичко това е от страх и конформизъм, защото едва ли не ще изгориш, ако не заложиш на сигурния модел.

Ако ще ѝ пращате общо писмо с критики, бройте ме. :ДДД Не заради хейта. Може да не ми е любимка, но я уважавам, харесвам, слушам я вече толкова години и напълно разбирам раздразнението ви.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 48 минути, adorable каза:

Ама не може през 2001 да си правила "Следи от сълзи", "Тъжно сърце", "Ти ще бъдеш", а днес да не знаеш къде се намираш. Как се губи нюх? Или тогава Йовко е бил опорен стълб? Смятам, че Деса има и мисълта на музикант, но вече я е забутала някъде. Жалко. Имаме толкова много варианти, композитори, инструменти и такива шедьоври могат да се направят, а излизат или безумия, или банализми. На мен акълът ми не може да побере как 2001 се издадоха албуми като "Илюзия", "Завинаги", "Къде си ти", "Деветият елемент", "Искам всичко", "Весело момиче", "Огнена звезда" и т.н., да не ги изброявам, а сега да сме все едно в първобитно-общинния строй.

Не мисля и че композиторите са съвсем заспали, колкото тенденциозно им се поръчват едни и същи неща. И всичко това е от страх и конформизъм, защото едва ли не ще изгориш, ако не заложиш на сигурния модел.

Ако ще ѝ пращате общо писмо с критики, бройте ме. :ДДД Не заради хейта. Може да не ми е любимка, но я уважавам, харесвам, слушам я вече толкова години и напълно разбирам раздразнението ви.

Очевидно е време за такова писмо, в което да се подпишем с имената си. Тя ни знае някои от по големите и фенове като имена. Но все още има фенове, които са доволни и не виждат голямата разлика в глас и маниер ако щеш. Но дали волята ще и стигне, за да предприеме големите промени в начина си на живот. Все пак е зодия риби. Печели и повече отколкото преди да се върне в Пайнер и това може да и е достатъчно... Твърде много комплименти получи последните години за това колко голяма певица е и сякаш се самозабрави. 

 

Опита се да с този проект да балансира, но с твърде много компромиси в аранжимента и изпълнението. Явно това са и силите вече... 

 

 

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Slavi каза:

Очевидно е време за такова писмо, в което да се подпишем с имената си. Тя ни знае някои от по големите и фенове като имена. Но все още има фенове, които са доволни и не виждат голямата разлика в глас и маниер ако щеш. Но дали волята ще и стигне, за да предприеме големите промени в начина си на живот. Все пак е зодия риби. Печели и повече отколкото преди да се върне в Пайнер и това може да и е достатъчно... Твърде много комплименти получи последните години за това колко голяма певица е и сякаш се самозабрави. 

 

Опита се да с този проект да балансира, но с твърде много компромиси в аранжимента и изпълнението. Явно това са и силите вече...

 

Да, време е за такова писмо. Ние сме правили някакви такива опити с Глория. Първо, не е толкова до зодията. Всеки е различен човек, характер, душевност, ген. Критиката е нещо супер ценно, зависи от подхода, защото някой може да каже много мъдри неща, но ако ги поднесе грозно, олеква. Мисля, че Десислава е човек, който си взима поука. Целта не е да я разплаквате. Целта е да се каже така, че да го осмисли и да стигне до нея. Мисля, че всеки от вас е интелигентен човек. Остави тези, които са все доволни от всичко. И при Глория има такива, обаче пък всеки изразява фенството си по различен начин. Никой не е длъжен да следва нашия маниер, нали? Върху това се замислях последните месеци. То не важи само за фенство и музика. Когато прекалено много съдим по себе си за това какви трябва да са другите и изхождаме от собствената си позиция, тогава не ни разбират правилно, нахвърлят ни се, но това е, защото ангажираме хората с мнението си. В случая вие няма да го направите - просто ще изкажете вашето си, за да сте ок със себе си, че сте го направили, пък вече каквото стане. Другото, с което се борих години наред... Все някой се опитваше да ми каже, че никой не ми е длъжен само защото съм фен на някого или съм направил нещо за някого. Да, несъмнено е така. НО те пък и певиците трябва да си дават сметка какви фенове имат, как са ги спечелили и как могат да ги изгубят. Нищо не е даденост. И не е достатъчно просто да се появиш някъде и да ти ръкопляскат или да лежиш на стари слава. Затова аз съм ЗА да я стимулирате. То не може само хвалби и защити - така човек се успокоява и понижава качеството. А вече за приятелките ѝ в жанра, които не знам колко са приятелки... е съвсем друга тема и неин личен избор.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тя от една страна трябва да се гордее, че е име, което така разпалва дискусии и наистина хората я считат за толкова високо ниво, че никога не е достатъчно. Малко сте прекалили с тази песен обаче, наистина се усеща промяна в пеенето й, но тук на мен лично ми звучи добре, има добри височини, не пее равно, емоционално е много и особено на куплетите, на места си личи, че експериментира, ноооо идва припева и там е където ми липсва кулминация, там сякаш ми се губи тя и като глас. Започва да е по-мазно, Ганевското си проличава, пее равно и заради това според мен феновете са малко сърдити. Но със сигурнуст този проект не е компромис, вие трябва да започнете да сравнявате и с моментното положение, тук всичко е на високо ниво, не е най-най-доброто, но и ние не се намираме в Златните години на жанра. Полека-лека с такива песни може да се прокара път, но тук идва и проблема с новите поколения фенове, те не искат качеството, за което ние мечтаем, кефят се на този ритъм и даже този твърде смислен текст би бил проблем за песента да стане хит. А ако Деси може да си позволи да опитва, то е защото е едно от най-големите имена и няма да загуби слава, само че новите имена нямат фенове, те трябва да ги печелят сред подрастващите, а те както казах търсят друго. Наистина не виждам как ще стане, ако им пеят "Завиаги" или "Неочакван край". Така че според мен, ако намали цигарите, ако си забрани мазнотиите и особено гнусни кючеци, а лавира между песни като тази, балада и някой-друг експеримент, нещата ще са супер.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, Born to Die каза:

Тя от една страна трябва да се гордее, че е име, което така разпалва дискусии и наистина хората я считат за толкова високо ниво, че никога не е достатъчно. Малко сте прекалили с тази песен обаче, наистина се усеща промяна в пеенето й, но тук на мен лично ми звучи добре, има добри височини, не пее равно, емоционално е много и особено на куплетите, на места си личи, че експериментира, ноооо идва припева и там е където ми липсва кулминация, там сякаш ми се губи тя и като глас. Започва да е по-мазно, Ганевското си проличава, пее равно и заради това според мен феновете са малко сърдити. Но със сигурнуст този проект не е компромис, вие трябва да започнете да сравнявате и с моментното положение, тук всичко е на високо ниво, не е най-най-доброто, но и ние не се намираме в Златните години на жанра. Полека-лека с такива песни може да се прокара път, но тук идва и проблема с новите поколения фенове, те не искат качеството, за което ние мечтаем, кефят се на този ритъм и даже този твърде смислен текст би бил проблем за песента да стане хит. А ако Деси може да си позволи да опитва, то е защото е едно от най-големите имена и няма да загуби слава, само че новите имена нямат фенове, те трябва да ги печелят сред подрастващите, а те както казах търсят друго. Наистина не виждам как ще стане, ако им пеят "Завиаги" или "Неочакван край". Така че според мен, ако намали цигарите, ако си забрани мазнотиите и особено гнусни кючеци, а лавира между песни като тази, балада и някой-друг експеримент, нещата ще са супер.

Ами то много от феновете и са доволни. Може би аз съм един от мрънкащите, но това се дължи на факта, че не ме интересува дали ще има хит, колкото като запее да остави всички с отворени усти. Проекта не е никак лош. Постарала се е за музика, текст, клип. Имсше силна премиера, но ми липсва старото и пеене, с което категорично беше най добрия глас в бг. А още по притеснителното е, че щом за 2-3 години гласът и се промени толкова, какво да очакваме след ощд 2-3години... Четох наскоро коментари под клиповете на Болка в минути и Аз бях тук. Кога ще заслужи отново подобни... Иначе във височините и се усещс голямата разлика. Затова и припева звучи една идея по слабо... 

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да, не звучи както преди, но това е нормално. С годините гласът се променя, втора късна бременност също влияе, да не говорим, че тя не се и старае. Ще и дойде акълът, но с хора като Найденов и Галена в обкръжението тя загубва себе си. И все пак, това е най-доброто и парче след Ангелите плачат.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...