Jump to content



Online: Райна - Една на милион


Fast

Препоръчани коментари

Райна има най-големия хит в последните години от всички - "Тежко мина младостта". Да, фолклорен, ама баш хит - както си му е реда за такъв.

Не може всичко да се измерва с интереса към Преслава, Галена и подобни.

Райна за изпълнител от своята генерация си постигна приличен интерес. При това е без богат манаф. Почти няма песен без поне милион, два в последните години. А и какво значение имат тия шибани гледания, спрете се!

 

Не остана какво друго да се брои, та гледания... Глория издуха Галена по продажби през 2015 - нищо, че кучката обра наградите и церемонията се провали заради нея и наглостта на Преса. И нищо, че Глория не пръска с милиони в някаква измислена платформа, дето за една секунда може да се срине и да изтрие всичко от историята. Някои имена имат бекграунд зад гърба си, продават албуми в два жанра и ги канят и на частни партита, правят концерти. От глад няма да умрат, другите да му мислят.

Уважавам много Кондомчо и Стела като потребители и хора, имам си приказката с тях, но вече ми писна от тая Шефка или квато е там - дори не я знам тая песен. За нея повече се говори, отколкото да се знае - и то тук. Хитове в тоя жанр отдавна няма - дето всичко живо да припада повече от сезон, два.

 

Масов интерес... такова животно нЕма. Всеки сам си определя интереса и няма такъв измерител, който регистрира масовите настроения, които са толкова относителни и временни. Затова ли Арена ще е по-празна отвсякога... заради масовия интерес?

Айде да си казваме истината вече и да величаем Галена, Преслава или когото и да е за песни, които наистина си струват!!! Айде, че аман от двойни стандарти! Заради такива Шефки се докарахме до тук, не заради Райна.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 114
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Клипа не е зле. Лошо няма да гепне некоя визия от Бионсе... Ама да окраде 5-6 визии и сцени... Ми наистина говори за липса на каквито и да е идеи. Да, всички го правят, но някои развиват идеята, влагат от себе си...

Ами това е тема за новата и песен. Нормално е да коментираме дали ни харесва или не. На мен ми е първия пост в темата и първия за Райна от 3-4 месеца насам...

Чак пък да наречеш подобен проект на световно ниво... Чалгата веднъж на 2 години предлага проект на световно ниво, а Райна е много далеч от това ниво.

НА мен милиони не могат да ме впечатлят. Имам си свое усещане за това дали нещо ми харесва или не. Тука ако някои припадат по новата боза на Деса, мен ми е нелепа. Приеми, че хората хатресваме различни неща. Текста ми е банален, ромпомпом е дъвкано, чалгорапа вече ме отвращава... Клипа инспириран на 90поцента... Съжалявам, че моята дефиниция за уникално е различно. Ако беше нацелила десятката, щеше да има успехи. Криво възприятие имаш за проекта, но си е твое право :1000 (30):

 

Виж, Слави, до голяма степен те подкрепям, относно рапирането в песни, от което ми е писнало и на мен - аз си искам поп-фолка, а Райна тази година доказа с песни като "Зле те чувам", че все още има нюх за хитове. В никакъв случай не адмирирам взаимстваните визии от Бийонсе, дори и знаейки, че сценариста на клипа е виновен, това не я оправдава. Просто като за Райна, този клип е на световно ниво, съпоставяйки го с по-голямата част от продукцията и след 2010г. Лично аз смятам, че парчето си е успешно само по себе си, защото е вън от масовката, въпреки рапирането. Вече за малкото гледания, които са новият барометър, знаем как могат да бъдат манипулирани. Просто хората, които качват клипа реално определят дали ще се популяризира или не, чрез начина на качване и аудиторията за споделяне. За съжаление, (предполагам), този, който е качил "Една на милион" се опитва да подлее вода на Райна, ограничавайки аудиторията до която клипът може да достигне. В никакъв случай някои песни с ниска гледаемост не могат да бъдат определени за слаби, само защото нямат по 10 милиона. Примерно последната песен на Глория, на Мара някои дори и да нямат милиони, пак са добри сами по себе си. Но както ти казваш, всеки има различен вкус и сме длъжни да сме толерантни към това.

Link to comment
Сподели в други сайтове

За съжаление, (предполагам), този, който е качил "Една на милион" се опитва да подлее вода на Рай, ограничавайки аудиторията до която клипът може да достигне.

:1000 (29): :1000 (29): :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

:1000 (29): :1000 (29): :1000 (29):

 

Като не си в кухнята, това ти остава. Да цитираш, да се хилиш и да се мислиш за капацитет. Отиди в You Tube и се ограмоти първо, тогава пак ела да си попишем. :Vishenka_05:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Като не си в кухнята, това ти остава. Да цитираш, да се хилиш и да се мислиш за капацитет. Отиди в You Tube и се ограмоти първо, тогава пак ела да си попишем. :Vishenka_05:

Точно на мен да ми обясняваш за YouTube не върви, драги. :1000 (30):

И каква кухня, кви 5 лв ?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не остана какво друго да се брои, та гледания... Глория издуха Галена по продажби през 2015 - нищо, че кучката обра наградите и церемонията се провали заради нея и наглостта на Преса. И нищо, че Глория не пръска с милиони в някаква измислена платформа, дето за една секунда може да се срине и да изтрие всичко от историята. Някои имена имат бекграунд зад гърба си, продават албуми в два жанра и ги канят и на частни партита, правят концерти. От глад няма да умрат, другите да му мислят.

Това пък да броиш продажби спря да бъде фактор още преди 10 години, дори в световен мащаб това е в миналото, камо ли в България. Знаем, че феновете на старите певици не признават показатели, различни от тези, които са били модерни навремето, но не е лошо малко да влезете в крачка с времето. В цял свят вече се гледат милионите в Спотифай и Ютуб, само видиш ли, adorable от Рамания казва, че това не вървяло.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Това пък да броиш продажби спря да бъде фактор още преди 10 години, дори в световен мащаб това е в миналото, камо ли в България. Знаем, че феновете на старите певици не признават показатели, различни от тези, които са били модерни навремето, но не е лошо малко да влезете в крачка с времето. В цял свят вече се гледат милионите в Спотифай и Ютуб, само видиш ли, adorable от Рамания казва, че това не вървяло.

 

Не можеш да сравняваш световния паззар с нашия.

Нормално да се говори за албуми и продажби, като това е един от малкото начини да си извадят парите в страната ни + концертните изяви. А в световен мащаб получават пари и от ютюб, и от спотифай. Нашите нищо не взимат и от двете.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Това пък да броиш продажби спря да бъде фактор още преди 10 години, дори в световен мащаб това е в миналото, камо ли в България. Знаем, че феновете на старите певици не признават показатели, различни от тези, които са били модерни навремето, но не е лошо малко да влезете в крачка с времето. В цял свят вече се гледат милионите в Спотифай и Ютуб, само видиш ли, adorable от Рамания казва, че това не вървяло.

Много повече съм в крачка с времето, отколкото предполагаш, така че тая злобичка си я спести.

 

Добре, че не съм овца като теб, за да се ръководя по тия платформи кое е вървежно и кое - не. Имам глава на раменете сам за себе си да преценявам какво е качествено и какво да слушам - и много често качественото е по-слабо гледаемо, коментирано и заплатено от останалото. Теб ако те е страх да си извън мейнстрийма, си е твой проблем.

Феновете на старите певици? Такова нещо има само в България.

Има достатъчно ресурси и инструменти да се измери по-реално успехът на един изпълнител от гледания, които са относителен показател. Мога да си позволя да говоря, защото не си стоя само вкъщи и давам достатъчно пари за неща и места, където виждам реално кой колко насериозно се възприема.

 

Айде ходи си слушай Папи Ханс, да си в час с новото време! Не си ми на нивото така или иначе. Бахи наглите дебили в тоя форум.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Много повече съм в крачка с времето, отколкото предполагаш, така че тая злобичка си я спести.

 

Добре, че не съм овца като теб, за да се ръководя по тия платформи кое е вървежно и кое - не. Имам глава на раменете сам за себе си да преценявам какво е качествено и какво да слушам - и много често качественото е по-слабо гледаемо, коментирано и заплатено от останалото. Теб ако те е страх да си извън мейнстрийма, си е твой проблем.

Феновете на старите певици? Такова нещо има само в България.

Има достатъчно ресурси и инструменти да се измери по-реално успехът на един изпълнител от гледания, които са относителен показател. Мога да си позволя да говоря, защото не си стоя само вкъщи и давам достатъчно пари за неща и места, където виждам реално кой колко насериозно се възприема.

 

Айде ходи си слушай Папи Ханс, да си в час с новото време! Не си ми на нивото така или иначе. Бахи наглите дебили в тоя форум.

Ти може да си мислиш, че си в час със времето и че всички са ти под нивото, но нещата, които говориш, сочат другояче. Не може да отричаш стрийминга като фактор само защото така си преценил, при все, че в световен мащаб това е мерилото в музикалния бранш в днешно време. Та то вече 150 стрийма се броят за една бройка продаден албум. Да, там още има и продажби на албуми (незначителни и вече задминати като приход от стрийминга) и да, най-големия - турнета, което в България по обясними причини няма как да се случи.

И това, че някои ни вълнува трафика, не значи, че той определя какво намираме за качествено и какво - не. "Една на милион" е една от най-силните песни на Райна от години, това, че има един от най-слабите интереси в сравнение със всичко, което е пускало в предни години, малко ме вълнува. Какъв мейнстрийм, какви 5 лева, аз в нито един момент не съм оставял гледанията да определят какво харесвам и какво - не.

А за старите певици жестоко се лъжеш. Влез в световната Рамания и виж какви подигравки има с феновете на всяка една певица, която не е хитмейкърка в момент.

Иначе се радвам да видя, че толкова се trigger-ваш и от най-малкото заяждане, че чак и до обиди стигаш. Личи си на кой живее в балон и освирепява при най-малкия опит да го спукат.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ти може да си мислиш, че си в час със времето и че всички са ти под нивото, но нещата, които говориш, сочат другояче. Не може да отричаш стрийминга като фактор само защото така си преценил, при все, че в световен мащаб това е мерилото в музикалния бранш в днешно време. Та то вече 150 стрийма се броят за една бройка продаден албум. Да, там още има и продажби на албуми (незначителни и вече задминати като приход от стрийминга) и да, най-големия - турнета, което в България по обясними причини няма как да се случи.

И това, че някои ни вълнува трафика, не значи, че той определя какво намираме за качествено и какво - не. "Една на милион" е една от най-силните песни на Райна от години, това, че има един от най-слабите интереси в сравнение със всичко, което е пускало в предни години, малко ме вълнува. Какъв мейнстрийм, какви 5 лева, аз в нито един момент не съм оставял гледанията да определят какво харесвам и какво - не.

А за старите певици жестоко се лъжеш. Влез в световната Рамания и виж какви подигравки има с феновете на всяка една певица, която не е хитмейкърка в момент.

Иначе се радвам да видя, че толкова се trigger-ваш и от най-малкото заяждане, че чак и до обиди стигаш. Личи си на кой живее в балон и освирепява при най-малкия опит да го спукат.

Виж, ще ти обясня още нещо, за да ме разбереш правилно този път - надявам се. Както веднъж със Starboy говорехме така и ме разбра.

Първо, за всичките тия вносни понятия, които сега станаха така популярни, имаме и български еквивалент. И аз, и ти, и всички знаем английски вече - нека обаче не придаваме институционална тежест всеки път на разни термини. На теб ти е интересно да броиш и следиш - мен ме затормозява и отегчава, аз не живея в тоя сегмент.

 

Второ, темата за "старите певици" ще я изчерпя само така... Българинът е изключително непостоянен във вкуса си и изключително податлив на външни влияния. Знаеш ли, че Глория още от 2000-та според някои не е актуална? Бил съм на 8-9 годинки тогава, когато започнах да чувам: "Ние слушаме Камелия и Десислава. Ти честно ли слушаш Глория?". Нищо, че Камелия е по-дърта от Глория. Така че тези подигравки, скъпи мой - ги има още отдавна. И аз никога не разбирах защо, след като аз не осъждам хората за избора ми, те трябва да осъждат мен за моя и да го окачествяват като "старомоден". Никога не съм бил част от стадото. Когато към днешна дата видя някои от тези хора, които едно време са се подигравали на Глория, на какво приличат в момента чисто визуално, до къде им се простират амбициите и животът, се запитвам защо изобщо съм се връзвал на незрели приказки още тогава. Всеки има свое виждане. Някои хора изобщо не слушат музика. Други слушат джаз. Трети - киснат по рок фестивали. Е па всички ли са старомодни, бе братче? Да бях кон с капаци, да имаха резон думите ти - а съм супер широко скроен - съжалявам, че трябва аз да го кажа, но няма как да знаеш, а и хора в моя защита няма да призовавам.

 

Никога не съм се подигравал на Веселин Маринов, защото е модерно. Никога не съм се подигравал дори на Джорджано. Не съм се подигравал на Лили Иванова. Не съм се подигравал и на тези, за които Кати беше религия, а всеки получаваше уртикарии, докато я слушаше даже и на запис колко е фалшива. Винаги съм се отнасял с толерантност към онова, което се или не се върти. Обаче във времето има един невидим филтър, който отсява нещата. Ако след 10 г. тоя форум го има, съм сигурен, че самият ти ще си на друг акъл.

Виж под чалга клиповете колко грамотни хора пишат и виж под последния клип на Миро, който не гърми от интерес, колко грамотни хора пишат.

 

Разбира се, че и аз ползвам тия споменати от теб платформи, но не виждам какво толкова се случва там. Аз вярвам на всичко онова, което мога да видя, чуя, пипна, усетя на живо. То не се губи. За него има доказателства. Другото е имагинерно. Не отричам интереса към инфлуенсъри и т.н. Имам друго разбиране за нещата и то в никакъв случай не е старомодно. Колкото до обидата, ако така си я приел - съжалявам, понякога имам чувството, включително и в сръбския раздел, че умишлено ме провокираш, а аз принципно рядко стигам до заяжданици на махленско ниво. Но хора сме, случва се.

Link to comment
Сподели в други сайтове

И аз съм на мнение, че е един от най-добрите цялости проекти на Райна в последните години и малкото гледания няма да променят този факт. И все пак е време за истински поп-фолк и по-малко рапиране.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...