Jump to content



Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

Днес явно ми е ден, в който ще се съгласявам с теб. :3fdb8960598fa63e:

 

Абсолютно точно си изложил фактите. meleto или се бърка нещо, или демонстрира обичайното си нехаресване спрямо Деса и Камелия.

 

2003, когато Деса напусна Пайнер, беше такава звезда, че подрастващите фенове изпадаха в депресии.

 

2004 с "Просто забрави" направи фурор! Не остана от вечните й хитове, но за конкретната година смаза. Заговори се, че тексът е посветен на Митко Димитров до някаква степен. Албумът й ходех няколко поредни дни на сергията до нас и все беше свършил. Какъв спад, какви 5 лв.

 

Явно не прочитате правилно. Казах, че Деса беше по инерция, не че е била лоша годината. Но и нищо общо с хитовете от 2002ра. Ако беше останала, щеше да бъде на кантар с Ивана и то само заради името и статуетката от 2002.

 

Големите хитове през 2003 не бяха нейни - Губя те бавно, песните на Анелия, на Глория, на Ивана бяха в пъти по-успешни и останаха като най-запомнящите се песни на 2003. Уви, Деса няма такава песен от 2003. Думи две й беше най-хитовата, но беше сезонен хит. Не вярвам се харесваше, най-вече от децата, но и тя не е била супер известна, за да бъде масов хит. Няма те до мен пък изобщо не успя да се разгърне при все че излезе в края на август, а до края на септември беше заличена отвсякъде. Даже си спомням онази есенна компилация, в която я бяха добавили. Няма те до мен я оглавяваше в изданието, което си бях купил, а после ми я подариха и я нямаше.

 

Естествено, преиздаваха албумите на ДЕса и правиха бестови компилации 3-4 години след като тя напусна. Бяха я засилили страшно много, както Ивана и после Преслава.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 4,9k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Между другото само в нашия топ циганската музика влиза в Топ 10. Общо взето, пазарът още повече се изменя. Влизат цигании, рап, фолк.. Ако допреди година 1 цигания влизаше, сега имаме Жокера и Назмилер. Чистият поп пък изобщо не припарва до топ 10. Например Графа и прочее.

Link to comment
Сподели в други сайтове

И аз съм съгласен с мелето.

Деса 2003 и Кама - го даваха по инерция. Кама беше по-зле, защото освен Така ми липсваш, която беше песен от 2002, не пусна нищо друго и се правеше на обидена на Пайнера тогава. Почти 1 година не издаваше нищо и то в пика на кариерата си, но кво да правиш инат човек - козирог .

Деса сравнена с Ивана, Глория, Анелия, Гергана, определено беше по-надолу. Като хитове сега се сещам, че и Малина мачкаше.

Вече 2004 беше топ Деса, 2005 пък пусна ебаси потрес албума - нямаше 1 свястна песен, за хит маъ само Не си ми спешен.

Link to comment
Сподели в други сайтове

И аз съм съгласен с мелето.

Деса 2003 и Кама - го даваха по инерция. Кама беше по-зле, защото освен Така ми липсваш, която беше песен от 2002, не пусна нищо друго и се правеше на обидена на Пайнера тогава. Почти 1 година не издаваше нищо и то в пика на кариерата си, но кво да правиш инат човек - козирог .

Деса сравнена с Ивана, Глория, Анелия, Гергана, определено беше по-надолу. Като хитове сега се сещам, че и Малина мачкаше.

Вече 2004 беше топ Деса, 2005 пък пусна ебаси потрес албума - нямаше 1 свястна песен, за хит маъ само Не си ми спешен.

На Деса хитове й бяха Просто забрави, Лъжа и Бъди добро момче. Мен ме кефеше една Нежна дрога. Всичко друго беше провал. Това Не си ми спешен не мога да си го затананикам дори, но скандализира май с клип тогава.

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

На Деса хитове й бяха Просто забрави, Лъжа и Бъди добро момче. Мен ме кефеше една Нежна дрога. Всичко друго беше провал. Това Не си ми спешен не мога да си го затананикам дори, но скандализира май с клип тогава.

 

Да, но цялостно албума нямаше слаба песен. Дори английските песни вътре бяха яки.

Мене ме кефеше най-много Хиляди неща , Лъжа (топа) и Забрави за мен. Много як албум. Но Сладки сънища май е по-добрия от двата.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да, но цялостно албума нямаше слаба песен. Дори английските песни вътре бяха яки.

Мене ме кефеше най-много Хиляди неща , Лъжа (топа) и Забрави за мен. Много як албум. Но Сладки сънища май е по-добрия от двата.

И на мен Хиляди неща ми беше любима, имаше мазно соло накрая :D

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Явно не прочитате правилно. Казах, че Деса беше по инерция, не че е била лоша годината. Но и нищо общо с хитовете от 2002ра. Ако беше останала, щеше да бъде на кантар с Ивана и то само заради името и статуетката от 2002.

 

Големите хитове през 2003 не бяха нейни - Губя те бавно, песните на Анелия, на Глория, на Ивана бяха в пъти по-успешни и останаха като най-запомнящите се песни на 2003. Уви, Деса няма такава песен от 2003. Думи две й беше най-хитовата, но беше сезонен хит. Не вярвам се харесваше, най-вече от децата, но и тя не е била супер известна, за да бъде масов хит. Няма те до мен пък изобщо не успя да се разгърне при все че излезе в края на август, а до края на септември беше заличена отвсякъде. Даже си спомням онази есенна компилация, в която я бяха добавили. Няма те до мен я оглавяваше в изданието, което си бях купил, а после ми я подариха и я нямаше.

 

Естествено, преиздаваха албумите на ДЕса и правиха бестови компилации 3-4 години след като тя напусна. Бяха я засилили страшно много, както Ивана и после Преслава.

Разбира се, че ползваше инерцията си от 2002, но издаде и 5 проекта - Само една, Думи две, Не вярвам, Няма те до мен и Черни сълзи., а при Кама беше пълна суша. Сравнението с Кама е неуместното, иначе за инерцията е ок. Но и до края на 2003 щеше да има още 1-2 клипа, така че не се знае как щяха да бъдат нещата. Ако Деса беше предподписала, съм сигурен че хит щеше да има от Пайнера. Аз все си мисля, че Губя те бавно можеше да е била за нея. Гергана беше отричала, но толкова е и знаела, когато я е записала. А и публиката си искаше Деса, без значение кой кви хитове направил. Така е и с Преса от много години. Едни са с хитовете, накрая публиката гласува за Пресли

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз се изненадах, когато онзи ден минах покрай едно даскало и група момичета си бяха пуснали "Да гори в любов". Кефиха й се и си припяваха.

Не бяха на повече от 13-14г.

Достигнала е до по-малките,много хубаво.

В дискотеката гърми много яко обаче , Прес знае какви песни да пуска :3fdb8960598fa63e:

 

Коментирай новата песен на Галс :3fdb8960598fa63e:

Много прилича на последната на Деси , която не ми е най-любимата :D Музиката една равна,никаква разлика между куплетите и припева,скучна.

При Деси поне изпяването зарибява , а във "Феноменален" не ме грабва,нито клипът е кой знае какво.Не е моята песен.

За годината от на Галена песните само "Маракеш" ми хареса,мене ме кефят такива хаус песнички с лек текст.

Ако всички правеха ей такива песни равни нямаха да имат

Не съм голям фен на Камелия, но тука просто ги разби.Не ме интересува дали е голям хит или не , просто емоцията , която предава е един път!

И много напомня на попфолка от преди години , когато беше в най-добрия си период. :Vishenka_05:

Link to comment
Сподели в други сайтове

За каква инерция при Деса говорите през 2003?

 

Началото на годината почва с истерия по нея на Наградите, където публиката скандира името й в категорията "Певица". Пролетта идва с два супер хита - "Не вярвам" и "Думи две".

 

meleto, това са врели-некипели, че "Не вярвам" се харесвала главно от малки деца. Точно по това време от новородени до 100 годишни хора все още слушаха попфолк. Баладата беше суперхит без видеоклип.

 

"Думи две" пък попиля тийнейджърите.

 

"Няма те до мен" не стана чак такъв хит, но това беше чист поп. И въпреки това си стана масово разпознаваема.

 

При положение, че Деса напуска фирмата през лятото и излъчването й по Телевизията-Майка спира тотално, много ясно, че ще изпъкнат имената на другите дишащи й във врата. Пайнер искаха да я изтрият от лицето на земята, както правят с всеки напуснал ги изпълнител. Но хората не забравиха за нея.

 

В края на 2002 дебютира Анелия с два тотални хита, с нетипично за чалгата звучене. Да, това беше чисто ново явление. Пайнер, разбира се, надушиха бъдещата златна мина и инвестираха в промотирането й. Появата на дебютантка с два мегахита не означава, че Деси Слава е карала по инерция. Означава, че в чалгата се е появило ново, силно име.

 

Колкото до Гергана - именно нейните елементарно звучащи песнички се харесваха главно от малки деца и тийнейджъри. Ние сме били такива тогава, помним истерията по нея. Обаче песните на Деси Слава имаха по-широка аудитория, тя беше възприемана хем като идол на малките, хем като супер талантлива певица, имаща уважението и на 30-40-50 годишни хора.

 

След средата на 2003 категоричен лидер вече е Ивана. За мен това обаче отново не означава, че Деса го е карала по инерция.

 

Вие какво очаквате, като си топ изпълнител, че всяка година непременно трябва да си номер 1? Не е така. Има размествания, има нови имена, тогава конкуренцията беше безмилостна. Нима Глория преди упадъка си през 2005 всяка година е била номер 1?

Link to comment
Сподели в други сайтове

И аз съм съгласен с мелето.

Деса 2003 и Кама - го даваха по инерция. Кама беше по-зле, защото освен Така ми липсваш, която беше песен от 2002, не пусна нищо друго и се правеше на обидена на Пайнера тогава. Почти 1 година не издаваше нищо и то в пика на кариерата си, но кво да правиш инат човек - козирог .

Деса сравнена с Ивана, Глория, Анелия, Гергана, определено беше по-надолу. Като хитове сега се сещам, че и Малина мачкаше.

Вече 2004 беше топ Деса, 2005 пък пусна ебаси потрес албума - нямаше 1 свястна песен, за хит маъ само Не си ми спешен.

Деса и 2003 и 2004 пръсна Кама.2003 в Пайнер, 2004 сама. Гергана беше дебют. Къде ми я буташ като име през 2003. Тя октомври изгря. Кой и е виновен, че пак е чупила стойки мис чичовци...

Албума и през 2004 беше по силен от този на Кама и по успешен съответно. Жадувам като излезе, целия бранш гледаха с отворени усти... А с Истински щастливи ги доразмаза. Но да, Ивана и Анелия и бяха основната конкуренция, а благодарение на Пайнер и по ротирани.

 

Мило мое беше хита от Гореща следа и то без клип. Края на 2005 се завърна с Казваш че ме обичаш, а после 2006 последваха много успешни сингли и албума Сладки сънища.

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тигрицата ми върви много добре с гледанията, до утре ще забием милиона. А снощи в диското е било разбивация на тази песен и "Шефката". Аз не отидох заради Джулия, че имаше участие.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тигрицата ми върви много добре с гледанията, до утре ще забием милиона. А снощи в диското е било разбивация на тази песен и "Шефката". Аз не отидох заради Джулия, че имаше участие.

Коя е Джулия?

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

За каква инерция при Деса говорите през 2003?

 

Началото на годината почва с истерия по нея на Наградите, където публиката скандира името й в категорията "Певица". Пролетта идва с два супер хита - "Не вярвам" и "Думи две".

 

meleto, това са врели-некипели, че "Не вярвам" се харесвала главно от малки деца. Точно по това време от новородени до 100 годишни хора все още слушаха попфолк. Баладата беше суперхит без видеоклип.

 

"Думи две" пък попиля тийнейджърите.

 

"Няма те до мен" не стана чак такъв хит, но това беше чист поп. И въпреки това си стана масово разпознаваема.

 

При положение, че Деса напуска фирмата през лятото и излъчването й по Телевизията-Майка спира тотално, много ясно, че ще изпъкнат имената на другите дишащи й във врата. Пайнер искаха да я изтрият от лицето на земята, както правят с всеки напуснал ги изпълнител. Но хората не забравиха за нея.

 

В края на 2002 дебютира Анелия с два тотални хита, с нетипично за чалгата звучене. Да, това беше чисто ново явление. Пайнер, разбира се, надушиха бъдещата златна мина и инвестираха в промотирането й. Появата на дебютантка с два мегахита не означава, че Деси Слава е карала по инерция. Означава, че в чалгата се е появило ново, силно име.

 

Колкото до Гергана - именно нейните елементарно звучащи песнички се харесваха главно от малки деца и тийнейджъри. Ние сме били такива тогава, помним истерията по нея. Обаче песните на Деси Слава имаха по-широка аудитория, тя беше възприемана хем като идол на малките, хем като супер талантлива певица, имаща уважението и на 30-40-50 годишни хора.

 

След средата на 2003 категоричен лидер вече е Ивана. За мен това обаче отново не означава, че Деса го е карала по инерция.

 

Вие какво очаквате, като си топ изпълнител, че всяка година непременно трябва да си номер 1? Не е така. Има размествания, има нови имена, тогава конкуренцията беше безмилостна. Нима Глория преди упадъка си през 2005 всяка година е била номер 1?

Аз под инерция разбрах, че използва засилката си от 2002, а не че е разчитала на нея.

 

Иначе получаваш плюс, че ми спести писане. И аз така си го помня. Аз дори бях пресен фен от началото на 2003 :phpgrin2:

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ами те реално така са пипнати, че да не могат да се търсят авторски права и не се водят съвсем кавъри ако е гепнат само отсвир или доколкото там ноти беше позволено. Искаш да правиш любов не е била никога и никъде хит. В Гърция преди Фивос е имало стотици талантливи композитори, от които са се вдъхновявали целия свят. Изобщо не ги сравнявай с крадливите сърби, които така тачиш от години.

 

Като гледам как се титулова днес цигания като "Шефката" за хит бих казал, че "Искаш да правиш любов с мен" си е направо мегахит. Но не това прави песента такава, а истинският и неоспорим лидер в чалгата тогава, направил концерт в не много голяма, но все пак зала в Атина. И същият неоспорим лидер, са го титуловали за "българската Анна Виси" не журналята "на каишка" в Пайнер, а компететните им гръцки колеги. Как в такъв случай измекяр като Фивос да не се пробва да поиска пари от Пайнер?

 

Иначе, гръцката и югославска школи, са класика на Балканите. Ние не можем да се сравняваме с тях. Традициите са сериозно нещо, поколенията композитори пък са безценен капитал, който ние нямаме. Но започнем ли да сравняваме гърци и югославяни извън студиото, гърците просто нямат шанс. Факти...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Деса и 2003 и 2004 пръсна Кама.2003 в Пайнер, 2004 сама. Гергана беше дебют. Къде ми я буташ като име през 2003. Тя октомври изгря. Кой и е виновен, че пак е чупила стойки мис чичовци...

Албума и през 2004 беше по силен от този на Кама и по успешен съответно. Жадувам като излезе, целия бранш гледаха с отворени усти... А с Истински щастливи ги доразмаза. Но да, Ивана и Анелия и бяха основната конкуренция, а благодарение на Пайнер и по ротирани.

 

Мило мое беше хита от Гореща следа и то без клип. Края на 2005 се завърна с Казваш че ме обичаш, а после 2006 последваха много успешни сингли и албума Сладки сънища.

Къде по-точно прочете, че Деса е била по-зле от Кама 2003/2004, че да пишеш че я пръснала??????

Link to comment
Сподели в други сайтове

Една подострена селяндурка, която се е взела за молив. :1000 (29):

 

Но това се оказа зрителна измама - рисували са я в "Оп, оп". В действителност си е със същия нос.

 

Сашо има пари да си направи ринопластика, фолк певицата и "лидерка" Джулия няма и се налага да й манипулират клиповете. Смешна история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Къде по-точно прочете, че Деса е била по-зле от Кама 2003/2004, че да пишеш че я пръснала??????

 

Мелето каза, че са били на един хал 2003 и ти се съгласи, а добре знаем, че не е било съвсем така. Деса беше по силна категорично в тези 2 години.

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Като гледам как се титулова днес цигания като "Шефката" за хит бих казал, че "Искаш да правиш любов с мен" си е направо мегахит. Но не това прави песента такава, а истинският и неоспорим лидер в чалгата тогава, направил концерт в не много голяма, но все пак зала в Атина. И същият неоспорим лидер, са го титуловали за "българската Анна Виси" не журналята "на каишка" в Пайнер, а компететните им гръцки колеги. Как в такъв случай измекяр като Фивос да не се пробва да поиска пари от Пайнер?

 

Иначе, гръцката и югославска школи, са класика на Балканите. Ние не можем да се сравняваме с тях. Традициите са сериозно нещо, поколенията композитори пък са безценен капитал, който ние нямаме. Но започнем ли да сравняваме гърци и югославяни извън студиото, гърците просто нямат шанс. Факти...

Коментирай, че Екстра Нина събра 250 човека преди месец в зала в Атина, а Роксана и Преса преди нея са пели пред 80 души! :D

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Мелето каза, че са били на един хал 2003 и ти се съгласи, а добре знаем, че не е било съвсем така. Деса беше по силна категорично в тези 2 години.

Съгласих се, че Деса 2003 не беше със силни песни. И че имаше много по-големи хитове от нейните. Поне 10 песни.

Другото да ми сравняваш Кама през 2003 с Деса е меко казано нелепо. Камелия няма и 1 нова песен, Деса е пуснала 5.

 

2004 Камелия е с 3-4 нови песни, Деса с цял албум.

И да казваш, че Камелия 2004 била с най-слаб микс на турнето е нелепо. Деса има хубав албум през 2004, но към днешна дата от него помен няма. Коя песен се помни до днес? Да като Камелия успя да си наложи и двете песни от Презареждане - концерти, турнета, биг брадъри и т.н.т.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Мелето каза, че са били на един хал 2003 и ти се съгласи, а добре знаем, че не е било съвсем така. Деса беше по силна категорично в тези 2 години.

 

С какво е по-добре Деса? Хонорар, участия, концерти? Стига глупости. Деса тогава ползваше същият платен от мъжа и Галин медиен комфорт, който и Галена 3-4 години след това. Да не бъркаме нещата, защото игнорът от Пайнер спрямо Кама в продължение на 2 години когато дори не са и са се рекламирали участията от Пайнер никъде и не е издавала почти нищо не прави крайният резултат друг. Тя пак е с топ хонорар заедно с Глория и Азис, никога не пада под 10 участия и както е видно от скановете, които ти пуснах тук от сп. "Кой" продажбите и са топ отвсякъде дори с някакво макси-сингълче.

 

:1000 (19):

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Но това се оказа зрителна измама - рисували са я в "Оп, оп". В действителност си е със същия нос.

 

Сашо има пари да си направи ринопластика, фолк певицата и "лидерка" Джулия няма и се налага да й манипулират клиповете. Смешна история.

 

Който плаща да я бутат за лидерка да плати и за ринопластиката. Или тя да си плати. От 3-4 участия ще ги събере. Лидерка - имитаторка. Виждаме я. Адски противно нещо има в мутрата й. Има вид на нахална злобарка.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...