Jump to content


ТОП балада на Борис Дали


Препоръчани коментари

Време е истинската ЛЕЛЯ и КРАЛИЦА на форума да се завърне, преди админа да го закрие или някои определени персони да го окепазят до дъното...

 

От тази седмица започваме избор на най-хубавите баладични хитове от репертоара на различни изпълнители, популярни с лиричните си гласове и текстове!

До неделя гласувате за Борис Дали, а на ЛС приемам заявки за следващия, на когото да обърнем внимание!

Гласувате с пост, за да избегнем злоупотребите с анкети и гласуване от акаунти с по един пост. Можете и да се обосновете или да добавите парче, което съм пропуснала. "Пиян" не сложих, тъй като тя е по-скоро умерена песен, но вие може и да си изберете нея, разбира се!

 

1. "Горчива самота" - м. Дари, т. Мария Христова, ар. Калин Димитров:

 

2. "Обичай ме" - дует с Емилия - м. и ар. Николай Пашев, т. Анастасия Мавродиева:

 

3. "Моля се" - т. Лиляна Димова:

 

4. "Пак съм сам" - м. и ар. Христо Ангелов, т. Лиляна Димова:

 

5. "Първи в сърцето" - м. и ар. Велислав Драганински, т. Мариета Ангелова:

 

6. "Жена без грях" - т. Мариета Ангелова:

 

7. "Нямам нищо":

 

8. "Празна е душата" - т. Лиляна Димова:

 

9. "Обичам те" - т. Мариета Ангелова:

 

10. "Всяка нощ" - дует с Галена - т. Мариета Ангелова:

 

11. 'Старата ти снимка":

 

12. "Сделка с тъгата" - м. Кирякос Пападопулос, т. Лиляна Димова, ар. Пламен Станчев

 

13. "Не е късно" - м. Артан Кастрати, т. Мария Христова, ар. Цветан Спасов

Link to comment
Сподели в други сайтове

Категорично избирам Първи в сърцето! Любимата ми балада от тези на Борис Дали! За съжаление остана без клип, но песента е уникална!

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Нека Дойчо Джигов не си въобразява, че ще спами на воля във всяка моя тема, разчитайки на близката си дружба с глобален модератор... :mf_surrender:

 

Гласувам за "Жена без грях" - изпял я е с чувство, харесвам текста и ми носи някакви приятни спомени! :phpgrin2:

Link to comment
Сподели в други сайтове

1. Всяка нощ

2. Старата ти снимка

3. Обичам те

4. Обичай ме

5. Горчива самота

6. Нямам нищо

7. Първи в сърцето

8. Сделка с тъгата

9. Пак съм сам

10. Празна е душата

11. Не е късно

12. Жена без грях

13. Моля се

 

Трябваше да ги изслушам всичките една след друга, за да гласувам и осъзнах няколко неща. Повечето от тези балади по някаква причина носят много сходно тъжно, а в същото време и приятно настроение. Не знам дали защото именно те са и със сходни реализации от коледни програми и ги свързвам с някакво такова меланхолично настроение или по друга причина, но ми беше изключително трудно. Всяка от първите 5-6 бих я сложил на първо място.

Именно затова и като видях готовата класация се учудих, че "Обичай ме", която в последните 2 години слушам толкова често (за разлика от другите) е толкова назад. Но пък може би и точно това е причината да ми е леко поомръзнала и затова да предпочетох други три песни пред нея в този момент.

 

Скучен за някои, еднообразен и какъв ли не, Борката е класа! Особено баладите му са ТОП и тази вечер си затвърдих мнението.

 

П.С. Според мен в това само да си изброяваме една седмица по едно заглавие на песен няма много смисъл и поради този факт реших да дам гласа си под формата на класация. Извинявам на авторката, тъй като изглежда не това е била идеята й, но поне аз така смятам да гласувам тази седмица.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Благодаря за идеята - да, нека подредим тринадесетте парчета в класация за всеки един! Хубаво ме подсещаш!

Аз също много харесвам неговите балади, затова реших той да е първи в темата! Малко по-късно ще наредя песните в моя личен топ.

Радвам се, че темата те е провокирала да ги изслушаш и да си ги припомниш!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Обожавам всички балади на Борис Дали, но най-специална за мен е"Обичам те''.

 

1.Обичам те

2.Първи в сърцето

3.Намерих те

4.Обичай ме

5.Пак съм сам

6.Празна е душата

7.Жена без грях

8.Всяка нощ

9.Моля се

10.Сделка с тъгата

11.Не е късно

12.Горчива самота

13.Старата ти снимка

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ето и моето подреждане:

 

1. "Жена без грях"

2. "Моля се"

3. "Сделка с тъгата"

4. "Обичам те"

5. "Всяка нощ"

6. "Пак съм сам"

7. "Празна е душата"

8. "Старата ти снимка"

9. "Първи в сърцето"

10. "Не е късно"

11. "Обичай ме"

12. "Нямам нищо"

13. "Горчива самота"

 

Наистина много хубави баладични песни, изпълнява ги прекрасно!

Link to comment
Сподели в други сайтове

1.Обичам те

2.Жена без грях

3.Всяка нощ

4.Първи в сърцето

5.Старата ти снимка

6.Обичай ме

7.Празна е душата

8.Пак съм сам

9.Не е късно

10.Нямам нищо

11.Горчива самота

12.Моля се

13.Сделка с тъгата

 

Първите 6 са и любимите ми негови песни!

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

1. "Първи в сърцето"

2. "Нямам нищо"

3. "Обичай ме"

4. "Жена без грях"

5. "Всяка нощ"

 

Няма да гласувам за другите, тъй като не ги харесвам. Показателно е, че Борис Дали има цели 5 балади, които ми харесват, особено първите две ... "Първи в сърцето" е една от най-въздействащите фолк песни, дори като за Преслава е сред най-силните й.

qp3wk4.jpg

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ще гласувам за една-единствена - "Първи в сърцето". Баладите на Борис Дали са ми като баладите на Галена, лишени от чувство и плоски. Други не ми харесват. Но пък имам много любимци сред умерените песни, да не кажете, че съм хейтър.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ще гласувам за една-единствена - "Първи в сърцето". Баладите на Борис Дали са ми като баладите на Галена, лишени от чувство и плоски. Други не ми харесват. Но пък имам много любимци сред умерените песни, да не кажете, че съм хейтър.
Не бихме си го и помислили. :3fdb8960598fa63e:

Просто съвпадение, че подкрепяш ЕДИНСТВЕНО дует точно с Преслава. :Vishenka_05:

Хубаво е, че следващата в тази тема - Райна, не е пяла с Пепи. Там да видим как ще е.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...