Jump to content



Чат мания


Препоръчани коментари

  • Отговори 3,3k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Къде е темата за гласуването?? Точно се прибирам и реших да гласувам и темата я няма?? Нали до днес, тоест би трябвало до полунощ.

http://www.ramania-bg.com/index.php?showto...p;#entry1846029

Link to comment
Сподели в други сайтове

Къде е темата за гласуването?? Точно се прибирам и реших да гласувам и темата я няма?? Нали до днес, тоест би трябвало до полунощ.

До 21 беше, но айде ще направя изключение за теб. Гласувай, но не по-късно от 22. Това се отнася само за теб. Другите нямат право да гласуват.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Къде е темата за гласуването?? Точно се прибирам и реших да гласувам и темата я няма?? Нали до днес, тоест би трябвало до полунощ.

 

Айде, че ще има изненади :D

image.jpg 116.jpg image.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

От вчера и днес съм в ново заведение- ресторант и то пет звезден, който вътре е лъскав- уникална зала за клиенти, тоалетни за чудо и приказ, течния сапун съвсем модерен- като се доближиш до него светва зелена лампичка за секунди и веднага тече течен сапун и после светва червена лампичка, кърпите за ръце и те модерно направени. Кухнята уж не е мизерна- една голяма кухня обаче няма никаква организация.

В кухнята работи един главен готвач- едно младо момче, който идва още сутринта в 9:00 часа някъде и започва да прави подготовки, след него идват един на студена кухня и един на топла и по един сервитьор на смяна още в 8:00 часа.

Сервитьорчето дето се оказа моята зодия и вчера черпи за рождения си ден ми каза да се пазя от единия колега- студена кухня, защото хвърлял, викал, пуши трева. Другата сервитьорка една надута. Значи там никой нищо не чисти в кухнята- всеки само готви, прави подготовки, цапа и хвърля всичко за миене. Тиганите им едни тежки, то само единият им тиган тежи, да не говорим, ако трябва няколко да носиш наведнъж- те не са леки като в Инканто ами не знам от кой век са. Тенджерите им тежки, всички тигани, тенджери ги носят в една мивка и там се мият на ръка- тази мивка само за тези неща. Това нито един колега абсолютно нищо не си мие- големите им дъски дето работят на тях не знам по колко пъти ми ги дават да ги мия на ръка. Миялната им една сложна, трябвало цялата да я разглобяваш , за да я измиеш. Готвачите в кухнята дето са лапета не те имат за човек. Никой не си чисти работното място, не си хвърлят чувалите, не си метат кухнята, не си мият кухнята- абсолютно никакъв ред на работа и организация. Главният им готвач няма никакви лидерски качества.

Жената, която ме сменя на 2-ра смяна, тъй като аз съм само 1-ва смяна от 6:45: 16:00, тя вечерта мие всичко, което е останало за миене от кухнята и чинии, тя мете кухнята и я мие, тя хвърля чувалите, после е и пазачка и спи в заведението.

Аз ставам в 5:30 сутринта и в 6:30 съм на работа. Трябва да й чукам на жената, защото тя спи там, за да ми отвори.

И като си оправя аз залата, тоалетни и вънка измета, тя мие даже и черните решетки на газовите котлони, полира приборите на сервитьорите, ние мием пепелници. Викам си на акъла какво правят сервитьорите изобщо. Иначе скъпи чинии големи и толкова тежки, а тоя шеф не му се дават пари за консумативи като веро, гъби и т.н- гледаш да ползваш по-малко,че нямало пари.

Сервитьорите издокарани за пред клиенти и лъскаво, а пък персонала все едно не са хора- едно кафе само ти се полага, на 50 % можеш да ядеш, аз не си купувам обаче, нося си.

И тази жена дето е и пазачка, тя си тръгва някъде по обяд и после идва да ме сменя в 18:00, аз си тръгвам към 16:00. от 1 месец тази жена не е почивала, а й се отворила рана от разширени вени и едва работи, ама другата нали е в болница заради операция на мозъка и затова е тъй и аз само 1-ва смяна. В чудо се видях как персоналът изобщо не си помага- никакъв сплотен колектив няма в кухнята. Тоя дето пуши трева се казва като сина на моя Ники и си помислих да не е той, ама не е като питах моя Ники. Тоя напушения изобщо не говори и не се е запознал с мен. Аз го усетих още вчера, че не е читав и познах.

В Инканто всеки си чисти работното място, готвачите си метат и мият кухнята, чувалите си ги хвърлят те, даже Ники е идвал вечерта при мен да ме пита дали е пълен и ми го е хвърлял, само аз съм си го хвърляла на 1-ва смяна. Дъските големите си ги мият готвачите, даже и Ники, много рядко са ми ги давали да ги мия и то да ги пускам в машината.Сервитьорите си полират приборите, мият си вечерта пепелниците. Ники бърше хладилници и колегите. Аспирацията не я чистим ние, а готвачите на санитарния полуден. Ники е казал, че решетките се пращат на фирма и се мият от нея, готвачите си чистят всичко- и печки и котлон. Има някакъв ред и улеснено за миячките при Ники.

И днес на новата работа идва една дърта баба едвам върви и искаше да ми пуска договор, тя се оказа, че била счетоводителката и ми искаше трудовата книжка здравната, ей как да й обясниш, че не са в мен, тъй като трудовата книжка ми е в Инканто за нанасяне на стаж от Мола дето го бяха забравили , а здравната ми е в пицарията. И тя тая ми викаше не я интересувало искала утре и двете, за да ми пуска договор. Аз й отвърнах,че не зависи от мен, че утре може би ще си взема трудовата от Инканто, тя вика да звъня на шефовете. Викам й, че няма шефове, главният готвач ми се обажда като всичко е готово, пък трябва да си занеса после трудовата и в пицарията и там да ми нанесат и да си взема и оттам парите. Оная не разбира от дума и само спорим не я интересувало, да съм ги носила, имало проверки и как тъй майката на шефа ме назначила без документи. Дадох й медицинско и дотам. Тя пък ми каза щом отсега спорим не се знае какво ще е после- не се вижда като баба Яга е, никой не я харесвал.

Звъннах на колегата Ники, то пък като му чуя гласа ме разстройва, а той както винаги един весел и ми вика: Узунова, здравей и аз му викам здравей, Ники. Трябва ми трудовата книжка, че ми правят проблеми на новото заведение. И той ми отговори, че ще звънне на тяхната счетоводителка и ще ми звънне пак. Обади ми се и вика, че мога да дойда да си я взема. Казах му, че съм до 16:00 на работа и след това ще мина.

После звънях и на пицарията и това в 10:50 часа как тъй шефът ми вдигна. Казах му за здравната вика, че мога да си я взема.

И към 15:45 си тръгнах, майката на шефа ми каза след като съм дошла в 5:30 да си тръгвам в 15:00, аз си тръгнах в 15:45 часа.

И направо в Инканто отидох. Ники ми даде трудовата книжка, разписах се казах му, че с всеки изминал ден все по-готин става. Споменах и му, че главният готвач в новото изобщо не е като него- никакъв ред, тормозят те. Аз от 2 дена съм на новото, а очите ме болят от недоспиване да ставам в 5:30, ръце, гръб- да не съм го намерила здравето на улицата. И като ме питаха колегите къде работя и като им казах, заведението е хубаво, ама шефът не ми казаха там колегите. Казаха ми в Инканто, че новият ми шеф на новата работа бавил заплатите с 3-4 месеца. Като чух това изобщо какво правя там. Имат още едно заведение, а пари нямали. Още като го видях тоя шеф го разбрах,че е мутра, а и като го видях как се развика вчера на майка си, ужас- от такива по-далече. Утре отивам за последно и им казвам, че ще съм дотука. До 6-я ден може да съм умряла при тези.

В Инканто както винаги ме разстроиха, аз за какво не искам да ходя там,-едно, че като виждам колегата Ники ме разстройва и за всичко там ми става мъчно. Те ми викат за какво не идваш да ни виждаш, викам все по-трудно става, винаги се разревавам, така и беше днес.

После ходих до пицарията, оставих си трудовата книжка, взех си здравната, ще ми се обади да си я взема, върна ми медицинското.

Тая бабата-счетоводителка от новото утре ще побеснее като й кажа утре, че трудовата ми книжка не е в мен , ама аз трябва да си взема парите от пицарията, пък и не ми трябва договор като се махам.

Ники пък не можа да ми даде последните пари с книжката днес. Трябва да стане точно 15-ти, че тогава да ги дадат и да ми се обажда пак, че пак да ме разстройва.

Тъй че аз и жена му на моя Ники и двете сме без работа. "Върви" му на моя Ники.

Link to comment
Сподели в други сайтове

До 21 беше, но айде ще направя изключение за теб. Гласувай, но не по-късно от 22. Това се отнася само за теб. Другите нямат право да гласуват.

 

Мерси. Упсях уж... много бързах и даже не знам дали някъде нямам писани в повече или в по-малко от това дето исках, ама и ровя да видя точно никовете..... и компа ми забива...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...