Jump to content



Камелия преди турнето: Америка е за хората, които искат да са без граници


Препоръчани коментари



След цели 10 г. в Америка се завръща една от най-обичаните певици - Камелия. За първи път най-откровената изпълнителка ще гостува и в Канада. А с нея пристигат екстравагантният й стил и вечни хитове - "Луда по тебе", "Ти си", "Залезът и зората", "Огън момиче", "Къде си ти", "Стрелките спират" и много други. Камелия ще изненада българите в Америка с поне две нови песни дни след премиерата им. Турнето на Камелия в Америка стартира на 20 и 21 октомври в Чикаго и завършва на 2 декември в Ню Йорк. Медиен партньор е BG VOICE, а генерален спонсор на турнето е IMG TRACKING.

- Ентусиазирана ли си?

- Ами, възбудена съм. Емоционално. Защото за мен едно турне в Америка е свързано с много емоции и най-вече с това да летя. Неведнъж съм споделяла, че имам проблем с летенето. И винаги когато се налага да летя, за мене е едно голямо преживяване, но иначе чисто емоционално съм доста в еуфория, защото минаха 10 години от предното мое гостуване в Америка и срещата ми с българите там. Тогава хората са били на 10 г., сега са вече на 20. Така че да, в еуфория съм.

- Какво помниш от последното турне?

- Имам много хубави спомени, защото турнето беше много дълго. Това беше първото, което беше организирано така, че изпълнителят да спи в хотели, да има график - в колко часа от кое летище къде каца, кога каца, кога излита, в кой хотел е настанен. Аз имах една папка и там беше описано всичко. Наистина се почувствах на едва ли не световно турне. Другото, за което имам спомен, е, че, първо, не помня дългия полет от Франкфурт до Сан Франциско, защото това беше възможно най-дългият полет до Америка - да преминеш през цяла Америка, докато кацнеш. Бях на хапчета. Освестих по някое време, после пак, но накрая кацнах в Сан Франциско. Това ми беше първата емоция. Помня много българи, различни щати, с различно усещане, с различна носталгия, с различни спомени от България, искащи различни песни да им изпълнявам.

- Знаем от последното турне за твоите наистина доста атрактивни тоалети - какво си подготвила този път за нас отново, ще бъде ли в твой стил Камелия на сцената?

- Припомних си, че тогава тръгнах с един огромен куфар, който беше пълен с 5 чифта ботуши, с не знам още колко тоалета и в крайна сметка стигнах до извода, че аз пея на различни места и е хубаво, когато си изградя, както съм го правила на турнета, в които съм участвала, един стил, дори с преобличания, да го представя навсякъде. Тогава беше такава бъркотия, че на летищата винаги куфарът ми тежеше повече, все прехвърлях от дрехите или ботушите в куфара на колега. Но се справях. После оставях един на отглеждане просто, защото ми идваше повече да се занимавам с този багаж. Но този път си казах - ще избера може би три тоалета, но те ще бъдат запомнящи се!

- А кой от големите градове на Америка най-много ти допада? Би ли живяла някога в Ню Йорк, Сан Франциско, Лас Вегас?


- Ааа, много ми е трудно, защото при първото гостуване бях хем очарована, хем малко объркана. Как така идва някой в 12 часа и ми казва - дискотеката затвори. Как затвори - аз не съм си допила питието?! Не, край! Светнаха отпред три полицейски коли и аз естествено отидох и се снимах на полицейската кола, на капака! В България тази свобода, която ние не можем да оценим, докато сме тука, и не мръднем извън нашите граници, някак си не я усещаме. Подминаваме я, приемаме я като част от живота. Докато там има едни леки ограничения, едни леки правила, които, ако не ги спазваш, така, аха, те подбутват...

- Нямаш право... нямаш избор...

- Да, нямаш избор, да, и аз това казвам. Ама при вас е комунизъм! (смее се) Та беше много интересно като преживяване. В Сан Франциско кацнах за първи път. Много бях изненадана - казах си: Това е европейски град! Къде са небостъргачите, къде са онези лъскави сгради, които съм виждала по филмите, викам си - тука е Европа! Разочарована съм! Отидох след това веднага в Чикаго - ето това е Америка! След това отидох в Ню Йорк и си викам - Боже, Америка е много голяма! В този град ти като индивид си много смачкан, и като човече си много малък! Системата е толкова голяма, всичко е толкова голямо, толкова мащабно, че ти си един малък човек. Къде съм аз?! И всички едни такива преживявания... Мисля, че Америка е за по-младите хора, мисля, че Америка е за хората, които търсят нови неща, да се изявят, на които им е трудно на собствена територия, за хората, които искат - както се казва - да са без граници! Ами Америка поне за мен е място, където бих отишла, когато вече приключа с кариерата, бих отишла в Лас Вегас.

- Готова ли да пееш всичко за българите в чужбина? Те са зажаднели - ти знаеш каква е публиката там, не много често идват български изпълнители. И когато изпълнител дойде, те са ентусиазирани и питат за всеки стил, за всякаква музика - готова ли си?

- Имам спомен, че пеехме много тогава. И ми искаха песни, примерно „Бял мерцедес", аз не я знаех, но я пееше моя колега. Тогава разбрах, че българите, особено тези, които много отдавна са напуснали България, изпитват една носталгия по старите песни, по стария попфолк. Така че сега, когато отида, естествено, че ще имам песни за всеки. Ще има и македонски, ще има и народни, ще има и хора, ще има от моите най-големи хитове, ще има и сръбски песни, защото аз обичам сръбската музика. Бих пяла всичко, което знам и мога да изпея, така че да се почувстват добре.

- За първи път ще ходиш в Канада. Подготвила ли си се психически освен за полета и за температурите?

- Освен с полета други проблеми нямам. Аз съм от балкански край, от Чипровци. Това е Стара планина. Ние сме до Балкана буквално, така че съм отраснала от малка в студа и знам да газя снегове до над коляното, знам какво са студове. Балканско чедо съм, така че студове не ме плашат, дори и канадски да е, сега, ако е минус 40 градуса, на всеки ще му е студено, не само на мене. Няма да се изплаша чак толкова много, просто ще пия един грог или един коняк и ще гледам де се стопля.

ТУРНЕТО НА КАМЕЛИЯ В САЩ и КАНАДА

20 октомври, петък - Чикаго, Escape Lounge
21 октомври, събота - Чикаго, Escape Lounge
25 октомври, сряда - Лас Вегас, BG Bistro
27 октомври, петък - Вашингтон, Tenley Bar&Grill
28 октомври, събота - Денвър
3 ноември, петък - Бостън, Aegean Restaurant
4 ноември, събота - Торонто
10 ноември, петък - Тампа бей
11 ноември, събота - Атланта
18 ноември, събота - Сиатъл, Villa Verdi Restaurant
2 декември, събота - Ню Йорк, Renaissance Event Hall Astoria
Link to comment
Сподели в други сайтове

Лухче, по-голям няма да е от този на Преса, досаждаща с плейбека си на хранещете се по кварталните пицарии, и ако я пуснат, в Макдоналдс.

 

Или на Фатмагюл, която тотално я отсвириха от всякъде още преди да се пише че поради липсата на интерес била в майчинство.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Качили са и клипче с интервюто горе в линка, който води към статията във bg-voice.com. Очевидно интервюто е правено когато Камелия беше при Гала в Нова ТВ. Нещата са подготвени отдавна, а екипът който го прави е американският филиал на Нова ТВ. Турнето съзнателно е разширено в 40 дни, защото има заявки за втори и трети концерти в определени градове. Засега са се спрели на сигурният брой, но и предното и турне преди 10 години бе планирано да е с 14 концерта, а накрая се оказаха 21. Това се случва само и единствено при Камелия по разбираеми причини за всички, освен за местните "десови" лумпени. Принципно хората знаят какъв комплимент е това за един изпълнител, но се съмнявам, в местните "десови" са способни да мислят, камо ли да правят изводи след този не особено сложен процес.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Качили са и клипче с интервюто горе в линка, който води към статията във bg-voice.com. Очевидно интервюто е правено когато Камелия беше при Гала в Нова ТВ. Нещата са подготвени отдавна, а екипът който го прави е американският филиал на Нова ТВ. Турнето съзнателно е разширено в 40 дни, защото има заявки за втори и трети концерти в определени градове. Засега са се спрели на сигурният брой, но и предното и турне преди 10 години бе планирано да е с 14 концерта, а накрая се оказаха 21. Това се случва само и единствено при Камелия по разбираеми причини за всички, освен за местните "десови" лумпени. Принципно хората знаят какъв комплимент е това за един изпълнител, но се съмнявам, в местните "десови" са способни да мислят, камо ли да правят изводи след този не особено сложен процес.

През 2012 и турнето на Райна също беше удължено и ако не и беше изтекла визата щеше да реализира още концерти, с което щеше да е най-мащабното турне въобще. И тя ще ходи скоро, дано си подобри рекорда.

Link to comment
Сподели в други сайтове

През 2012 и турнето на Райна също беше удължено и ако не и беше изтекла визата щеше да реализира още концерти, с което щеше да е най-мащабното турне въобще. И тя ще ходи скоро, дано си подобри рекорда.

 

Да, беше удължено, но това бе тавана тогава, за Райна. А причината, да е така успешно разбира се е, че аз я предложих на организатора, след като тук в Рамания я похвалих за една изява на нашия панаир. Човека ми прочел поста и естествено се допита до мен, дали може да рискува с нея. След това се оказа очарован от резултата, защото Пайнера даде Райна, на много добра цена (2500 $) и това моментално я направи рентабилна, за схемата на организатора, който е същият, който ще прави другия месец Камелия.

 

Сами виждате по графика на Преслава, която в момента е там, че това наблъскване на концерти всеки ден или през ден, за да се направят 10-ина такива едно, че съсипва самия изпълнител и второ, че някак всичко се претупва и докато разберат хората, че някой ще пее в САЩ, то вече свършило. Не са прави така, но тази Петя Романова, с която Пайнер работят няма друг избор, щото Митака я притиска със срокове. Виж обаче, Дараков е друга история. Съвсем друга медийна и всякаква история, стигаща до червения килим с оскарите на Холивуд.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да, беше удължено, но това бе тавана тогава, за Райна. А причината, да е така успешно разбира се е, че аз я предложих на организатора, след като тук в Рамания я похвалих за една изява на нашия панаир. Човека ми прочел поста и естествено се допита до мен, дали може да рискува с нея. След това се оказа очарован от резултата, защото Пайнера даде Райна, на много добра цена (2500 $) и това моментално я направи рентабилна, за схемата на организатора, който е същият, който ще прави другия месец Камелия.

 

Сами виждате по графика на Преслава, която в момента е там, че това наблъскване на концерти всеки ден или през ден, за да се направят 10-ина такива едно, че съсипва самия изпълнител и второ, че някак всичко се претупва и докато разберат хората, че някой ще пее в САЩ, то вече свършило. Не са прави така, но тази Петя Романова, с която Пайнер работят няма друг избор, щото Митака я притиска със срокове. Виж обаче, Дараков е друга история. Съвсем друга медийна и всякаква история, стигаща до червения килим с оскарите на Холивуд.

Просто чичо Митко и хората от неговото измерение и с които работи, трябва да излязат от комунизма и да заживеят в 21 век, ако желаят да продължат успешно бизнеса си, ако желаят да продължат да изкарват пари, защото вече има и кадърни хора, хора с идеи, които успяват да ги прокарват, да ги реализират, да печелят и да са в крак с тенденциите в бизнес практиките, които са успешни към ден днешен. А певиците, качени на влака с парен локомотив, ако не вземат да се осъзнаят и не напуснат, ще вземат да спрат на гара Кермен с инженера и ще се огледат само около 5 циганина, въртящи гюбек на измислените им кариери.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Народния репертоар ще е ТОП! :3fdb8960598fa63e:

 

Кама едва ли ще се мъчи да пее "Излеел е Дельо Хайдутин" или странджански народни песни, които са най-трудните във фолклорно отношение. Камелия достатъчно дълго време си пее народни песни по участията и се справя прилично добре. Нито е учила народно пеене, нито се има за народна певица, но с популярните македонски песни (Ако умра, ил загина, Македонско девойче, Морен сокол пие, Назад, назад, моме Калино и други като Полегнала е Гергана) се справя прилично добре.

 

Дано избара уникални тоалетчета, че нещо последните години като няма концертни изяви съвсем й се загуби атрактивния и оригинален стил. Няма да се дава на някакви плиткоумни пазвантки с бездънни голдън кардс Виза, даващи смисъл на живота на гейтаците им стилисти, които да харчат като терористи барут парите им по шопинги в Милано, Париж, Истанбул, Хонг-Конг и Санкт Петербург, хаха...

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Кама едва ли ще се мъчи да пее "Излеел е Дельо Хайдутин" или странджански народни песни, които са най-трудните във фолклорно отношение. Камелия достатъчно дълго време си пее народни песни по участията и се справя прилично добре. Нито е учила народно пеене, нито се има за народна певица, но с популярните македонски песни (Ако умра, ил загина, Македонско девойче, Морен сокол пие, Назад, назад, моме Калино и други като Полегнала е Гергана) се справя прилично добре.

 

Дано избара уникални тоалетчета, че нещо последните години като няма концертни изяви съвсем й се загуби атрактивния и оригинален стил. Няма да се дава на някакви плиткоумни пазвантки с бездънни голдън кардс Виза, даващи смисъл на живота на гейтаците им стилисти, които да харчат като терористи барут парите им по шопинги в Милано, Париж, Истанбул, Хонг-Конг и Санкт Петербург, хаха...

 

Ще облече роклята със знамето и е готова :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Преди 10 години, т.е. през 2007-ма година, Камелия не е знаела текста на "Бял Мерцедес"?!?! :surprise:

Не го вярвам това!Трябва да е страшно ограничена, за да не знае такъв хит!Придала си е излишна важност, а в действителност се е изкарала тъпа с това си изказване!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ще облече роклята със знамето и е готова :1000 (29):

Тоя номер го е правила, и беше доста ефектно, всички помним...

Наистина не знам как ще се "преобрази" визуално.

Предния път ходеше с атрактивни облекла, които ги промотираше основно по турнетата. Сега трябва да е нещо различно, но ще видим де, не че това е най-важното, но все пак..

 

Преди 10 години, т.е. през 2007-ма година, Камелия не е знаела текста на "Бял Мерцедес"?!?! :surprise:

Не го вярвам това!Трябва да е страшно ограничена, за да не знае такъв хит!Придала си е излишна важност, а в действителност се е изкарала тъпа с това си изказване!

 

А дали ще повярваш, ако разбереш, че Кама 20-та година си вади парите главно и основно от изпълнение на своите песни (без значение авторски или кавъри, без значение с колко октави и т.н., и т.н.). Бейби, Камелия 20 години нямаше дуети с български изпълнители (ако изключим фючеринга с Галин и сегашния дует с Гъмзата). Като цяло тя няма и толкова много дуета - няколко със Сакис Кукус и некви други сръблета (крайно непопулярни). Камелия никога не съм я чувал по участия да пее песни на свои ретро или актуални поп-фолк изпълнители (БГ). Вероятно е чувала "Бял мерцедес", вероятно е гледала клипа и е препявала припева, но не я е знаела наизуст. И аз сега например не мога нито да я запея, нито да я изпея правилно.

 

Като почнете да търсите под вола теле, не знам...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Преди 10 години, т.е. през 2007-ма година, Камелия не е знаела текста на "Бял Мерцедес"?!?! :surprise:

Не го вярвам това!Трябва да е страшно ограничена, за да не знае такъв хит!Придала си е излишна важност, а в действителност се е изкарала тъпа с това си изказване!

Възможно е да е можела да запее някаква част, но не и от-до цялата песен. Не е длъжна да изучава дословно дискографията на колегите си, след като има свои песни, които да пее.

 

Успех на турнето!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Като почнете да търсите под вола теле, не знам...

Ама защо говорите глупости?Фолк певица да не знае "Бял Мерцедес" е като българин да не знае какво се празнува на 3-ти Март!

Тя изкара, че само в Сърбия имат по-големи хитове от нейните и за това пее сръбска музика.Глупаво изказване е направила - две мнения няма по този въпрос!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ама защо говорите глупости?Фолк певица да не знае "Бял Мерцедес" е като българин да не знае какво се празнува на 3-ти Март!

Тя изкара, че само в Сърбия имат по-големи хитове от нейните и за това пее сръбска музика.Глупаво изказване е направила - две мнения няма по този въпрос!

 

Йее, големия експерт, поне да знаеше че песента всъщност се казва Change, нищо че се пее за мерцедеси в бял цвят ... мнооо глупаво изказване от твоя страна - две мнения няма по тоя въпрос!

 

За последно ти се казва, Камелия не е някоя от еднодневките, дето пее всички отстанали хитове, ама не и нейните си, да не изреждаме имена нали. Не е длъжна да знае текстовете на песни, които не влизат традиционно в програмата и - то и аз мога иначе да ти изпея един куплет от Бешия мерцедес, ама за следващия ша мина на 100 мерцедеса, после на Левовете в марки, и така от сичко по нещо.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Кръчмарските певци са длъжни да знаят основните хитове (макар че със сигурност за всеки от тях ще се намери по някоя хитова песен, която не знаят цялата). Не и известните, тия със собствен репертоар. По-новите може да си запълват програмата с чужди хитове докато натрупат свои, но дотам. Лошо ни свикнаха, че всяка певица може да ти изпее всеки хит на неин колега. Така бива ощетен и самият изпълнител на хита, понеже не е задължително да канят точно него, за да го изпее. Хареса ми Кали на някакъв концерт, постнат тук, как категорично отказа да изпее "Мотел" и отсече, че не е нейна работа да я изпълнява. Подкрепям и позицията на Камелия.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Камелия не пее хитове на колеги, освен на Тони Дачева и сръбско. Никога не е пяла, няма и да пее. Освен това си има предостатъчно свои хитове, с които да запълни минимум 2 часа програма. Затова е голяма, затова е топ ниво и във времена, когато чалгата е в незавидна ситуация. Точно това ще се разбере в тази тема да началото на декември.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Програмата на Камелия през 2007 година, по време на най-успешното, най-дългото и най-посетеното турне на български изпълнител, от който и да е жанр САЩ продължаваше по 4 часа. С нея имаше музикант със синтезатор (Пламен Крумов, шеф на днешният бенд "Виво" Монтана). Той я отменяше на 2 пъти, за по половин час. Което ще рече, че нейната част при всички положения няма как да е била по-малко от 3 часа. В тази връзка, за сравнение само да кажа, че Деса, която тогава отиде след нея в САЩ, си беше забравила и двата микрофона в България, та трябваше да и търсят на място.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не го вярвам това!Трябва да е страшно ограничена, за да не знае такъв хит!Придала си е излишна важност, а в действителност се е изкарала тъпа с това си изказване!

Най-точното определение за всяко едно изказване на Камелия. Умее да изглежда интелигентна, но зад фасадата е едно просто селско момиче. Няма лошо. Такива са всичките ѝ колежки. Поне умее да го прикрива донякъде.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Най-точното определение за всяко едно изказване на Камелия. Умее да изглежда интелигентна, но зад фасадата е едно просто селско момиче. Няма лошо. Такива са всичките ѝ колежки. Поне умее да го прикрива донякъде.

И как го прецени това? А такива умници като теб, къде са ме интересува? Зад компютъра и да плюят, язък за великия ти ум , като не ти е докарал и 1/10 от това ,което тя е направила за себе си. Сама!

 

Защо трябва да знае тъпата песен на Нелина? И аз и помня само припева, нормално да не я знае цялата. Факт ли е, че тя не пее песни на колежки, факт е. Тя няма вина, че не и се е налагало да запълва програма с песни на колежки. По-скоро на Нелина й се е налагало да пее песни на Камелия, както се налага на всяка една нейна колежка.

Link to comment
Сподели в други сайтове

И как го прецени това? А такива умници като теб, къде са ме интересува? Зад компютъра и да плюят, язък за великия ти ум , като не ти е докарал и 1/10 от това ,което тя е направила за себе си. Сама!

 

Само елементарните и посредствени хора гледат на материалното като признак на превъзходство. За съжаление, вече си прекалено голям, за да разсъждаваш като една Златка, а грам развитие не показваш.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...