Jump to content



Да израстнеш през 90-те


Препоръчани коментари



Поради живота,който водим в момента и този който водят сегашното поколение.Нека си припомним детските ни мигове когато с малко кал и листа,отваряхме сергия за кюфтета.

Сещам се за една вечер,когато решихме да си печем картофи и в една глуха улица на края запалихме огън и пуснахме картофите в жарта за да се изпекът викахме,веселих ме се.Но не сме били на повече от по 7-8 годишни и кой да се сети,че огъня може да направи някаква беля.и запалихме жицата която пресичаше улицата.Изгасна тока на в цялата махала.Излезе човека,пред която къща запалихме огън,скара ни се,влезе до вътре изкара една маса и пейка,взе си ракията изкара,един фенер и седнахме да ядем картофи.Наизлизаха и още хора и се оформи една голяма седенка,пред огъня на на печени картофи.
Предполагам,че сега ако се случи нещо подобно да оставиш 50 къщи без ток кой те набара първи ще те убие.Но тогава всеки имаше каквото му е нужно и беше щастлив.А и сами може да си представите джурлите на 7-8 годишни хлапета около огън с печен картоф. :Vishenka_05:
Липсва ми това време
:crybaby:
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 102
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

ние редовно си правехме салати от трева :1000 (29): седяхме до 12-1 през нощта и играехме на всякакви игри, викахме Дама Пика, Доматчо, Прасковко, продавахме си играчките, даже отидохме на пазара веднъж на една сергия да продаваме и като видяхме, че дойдоха за проверка и да вземат наем 9 лева за 1 ден за всяка сергия веднага избягахме по най-бързия начин събрахме всичко, нямахме 9 лева, може би 9 стотинки :1000 (29): хубави времена бяха

Link to comment
Сподели в други сайтове

ние редовно си правехме салати от трева :1000 (29): седяхме до 12-1 през нощта и играехме на всякакви игри, викахме Дама Пика, Доматчо, Прасковко, продавахме си играчките, даже отидохме на пазара веднъж на една сергия да продаваме и като видяхме, че дойдоха за проверка и да вземат наем 9 лева за 1 ден за всяка сергия веднага избягахме по най-бързия начин събрахме всичко, нямахме 9 лева, може би 9 стотинки :1000 (29): хубави времена бяха

1000%20(29).gif

Все едно описваш неща от моето детство. :Vishenka_05:

На какво ли не сме играли,развалени телефони,криеница,ръбче,шише,дама,ръгби1000%20(29).gif,стояхме навън до 2-3 през ноща,събирахме се с големите..ех,ех.

Правехме се на готвачи,приготвяхме супи от листа,трева,кал.

На село 20-30 деца като се съберем концерти си изнасяхме,един носи касетофон,друг касетки,трети безалкохолно1000%20(29).gif и се почваше..та песни на Камелия,Глория,Кати("Омайна лунна нощ" я въртяхме по сто пъти).

Карахме колелета,играехме на светофари.

Забравих да добавя,че на пазара имаше някъв изоставен магазин,една стая беше,чистехме я и щяхме да я правим на магазин,но бабата на едно от момчетата,с които играехме ни подгони с метла по центъра.Защо се влизали взлом :1000 (17):

Уникално беше,всеки трябва да има такова детство..сегашните деца не ги виждам.Повечето само и единствено на компа или пред тв-то :helpsmilie:

Браво за темата!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Забравих да добавя,че на пазара имаше някъв изоставен магазин,една стая беше,чистехме я и щяхме да я правим на магазин,но бабата на едно от момчетата,с които играехме ни подгони с метла по центъра.

:roll1: :roll1: това ми напомни веднъж как в едно лято бяхме около 10-11 момчета и 1 момиче пред един вход и си разказвахме някакви истории, смеехме си, играхме на Yu-Gi-Oh и една баба поля цяла кофа вода през прозореца по нас и намокри момичето, след което всички се развикахме и оная слезе да ни гони с бастуна и като побягнахме, бабата с бастуна след нас и момичето падна и за малко да я настигне, ама я вдигнах, голям цирк беше :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

И аз имам такив спомен как бабата на етин от приятлчетата ми ни гонеше от пейката им а тя беше единствената на улицата

и вечер като свърши "Вдовицата в бяло" Излизаше и стоеше сама докато ние не се приберем само и само да не и седим на пейката

Поне до 1 чава се седяли на улицата и тя си стои на пейката беше много лудо бабе,Бог да я прости Баба Селимка-даже и името и беше страшно 1000%20(29).gif

Link to comment
Сподели в други сайтове

Най-хубавото беше, че тогава можехме да стоим до 1-2 през нощта, без да ни е страх от нещо, както и родителите ни. Времената бяха хубави и всеки правеше, каквото си искаше. Сега не можеш да оставиш детето си до 8-9, пък кво е останало до 1-2. Играли сме си на всякакви игри, падахме, ставахме, бихме се, смяхме се, хубави времена бяха, които никога няма повече да се върнат, но винаги ще си ги спомням с усмивка и носталгия. :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Най-хубавото беше, че тогава можехме да стоим до 1-2 през нощта, без да ни е страх от нещо, както и родителите ни. Времената бяха хубави и всеки правеше, каквото си искаше. Сега не можеш да оставиш детето си до 8-9, пък кво е останало до 1-2. Играли сме си на всякакви игри, падахме, ставахме, бихме се, смяхме се, хубави времена бяха, които никога няма повече да се върнат, но винаги ще си ги спомням с усмивка и носталгия. :)

 

Чак ме просълзи бе човек :dontgetit: да така беше. :) То на сегашните детство ли е?!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Сещам се как на село организирахме шоу програми, в които имаше всякакви глупости и канихме всички баби наоколо със специално изработени за целта покани. :1000 (29):

Но най-мн от всичко обичах да играя на народна. :Vishenka_05:

 

Иначе като още по-малък имам страхотни спомени, дори на снимка ме има как пея на лейката "Четири године" на Лепа Брена. :roll1: А и не съм ходил на детска градина, баба ми Бог да я прости ме гледаше и никак не съжалявам. :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Има такава тема тук

 

Иначе съм съгласна с всичко казано по-горе :)

 

Темата е стара, от 2010, по-добре тук да се пише :)

 

Всичко написано горе е абсолютно вярно. Мога да добавя, освен че помня игрите на улицата като криеница,стражари и апаши и другите, помня също игрите с дискети, всяка събота когато имаше пазар тук с брат ми всяка събота и купувахме по една дискета и после я играехме и 2мата, беше супер. Също помня и старите варфли "Морени" http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-...7702_7233_n.jpg ;д също и другите неща.. сладоледите от 25 стотинки, дъвки "Турбо" (по едно време имаше и дъвки със фолк певици, когато излязоха аз само тях си купувах, и им събирах лепенките - тогава имаше само Петра, Славка Калчева, Ивана, Камелия, Мария, Пантерите и другите които в днешно време са забравени...) Помня "манджите" от листа, трева и кал, куклите, дори съм си правела с моите съседи и къщичка :1000 (29): те имаха царк (за царевица) обаче беше празен и не го използваха, и аз и съседите намерихме и събрахме черги, пердета, каквото се сетите, и си направихме къщичка и всеки ден бяхме там... Супер си беше, сега децата стоят само пред компютъра или ако са излезли в парка, се бият за играчки, викат си и т.н. :dontgetit:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз също съм си правил такава къща от една клетка за пилета изчистих я и си я направих много яко даже и ток имаше и играехме карти там с приятелите ми и тапети и бях налепил :1000 (29): .Ей какво детство тогава света беше пълен с идеи.

Спомням си,че реших да ставам барабанист и с капаци от тенджери си ги провисих и един варел беше страшно готино Бях яко щуро хлапе

С нашите отива ме на почивка в Сандански и там има един парк при въжените мостове и аз разлюлях моста и една жена падна на поста не в водата майка ми ме наби и аз се разревах и се качих на едно от вековните дървета Обаче после неможах да сляза и се наложи да рикат пожарна и със стълба ме свалиха и пак ме набиха :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

ние пък имахме малко пространство между входовете (което после бабичките превърнаха в градинки и посадиха цветя, за да не играем) и там с всякакви пръчки, боклуци и на дърветата и си правехме лунапаркове с атракции, на всяко боклуче и клонка намирахме приложение, получаваше се страхотно

Link to comment
Сподели в други сайтове

Сетих се и за играта на фонийки беше много забавно,бях си направил една пушка с тръба в цефта и един колан от картон за фонийките.Даже си мажехме и лицата с водни боички като войни :1000 (29):

Е сега някой да ми каже хайде да играем на фонийки веднага отивам нищо че съм на 24 години кой ще да ми се смее А днешното поколение незнам дали изобщо е чувало за такова нещо.Дори незнам дали знаят как се правят и фонийки.

Като се замисля май единственно само пясъка им е останал и то на малките деца където ги направиха по кафетата друго не съм виждал което останало от моето детсво

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ами федербала или пък онези флумастери,които бяха с духане1000%20(29).gif правехме някви пеперудки,сърчица.Попълвахме лексикони,лепяхме картинки на Камелия и Глория от албумите им в лексиконите.Правехме си мисленици.Събирахме от дъвки Tурбо катринки на коли,после миришещи листчета с животинки,след тва кечисти(имах толкова много на Скалата1000%20(19).gif).Цели албуми правихме със салфетки :girl_witch:

 

Много обичахме да играем на Риск печели,риск губи.Правихме кръстословица излизахме на село на улицата към 7 часа,бабички се събираха,деца..беше пълно.Цяла улица с по 20-30 човека.Сега като си отида има само 2-3 деца :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ами федербала или пък онези флумастери,които бяха с духане1000%20(29).gif правехме някви пеперудки,сърчица.Попълвахме лексикони,лепяхме картинки на Камелия и Глория от албумите им в лексиконите.Правехме си мисленици.Събирахме от дъвки Tурбо катринки на коли,после миришещи листчета с животинки,след тва кечисти(имах толкова много на Скалата1000%20(19).gif).Цели албуми правихме със салфетки :girl_witch:

 

Много обичахме да играем на Риск печели,риск губи.Правихме кръстословица излизахме на село на улицата към 7 часа,бабички се събираха,деца..беше пълно.Цяла улица с по 20-30 човека.Сега като си отида има само 2-3 деца :mf_surrender:

Златни времена бяха! 1000%20(19).gif

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

в 4ти клас бях откачил по картинките с кечисти, пропусках да закусвам в училище и всеки ден отивахме няколко човека в книжарницата на бл.32А и почваме да разглеждаме и купуваме картинки с кечисти, любими ми бяха Джон Сина и Гробаря :girl_witch:

Link to comment
Сподели в други сайтове

в 4ти клас бях откачил по картинките с кечисти, пропусках да закусвам в училище и всеки ден отивахме няколко човека в книжарницата на бл.32А и почваме да разглеждаме и купуваме картинки с кечисти, любими ми бяха Джон Сина и Гробаря :girl_witch:

 

Същата работа!Аз се кефех на Скалата ;D

Забравих да добавя как в петък на пазара отивахме целия клас да си купуваме дискети,играехме на Марио,Танкове,Формула 1,Флинстоун.Марио и Флинстоун най-много ги обичах.Помня,че на Флинстоун бях стигнала до една ниво,с няква вещица в лилава къща.Само 1 път успях,после ме върна в началото на етапа :helpsmilie: :helpsmilie: Помня,че се сърдех 3 дни1000%20(29).gif

 

Бях си взела една касета,в нея имаше игра за няква принцеса и принц,беше готина.На другия ден я занесох в даскало да я покажа и някой ми я гепи..и там рев1000%20(29).gif

Link to comment
Сподели в други сайтове

Същата работа!

Забравих да добавя как в петък на пазара отивахме целия клас да си купуваме дискети,играехме на Марио,Танкове,Формула 1,Флинстоун.Марио и Флинстоун най-много ги обичах.Помня,че на Флинстоун бях стигнала до една ниво,с няква вещица в лилава къща.Само 1 път успях,после ме върна в началото на етапа :helpsmilie: :helpsmilie: Помня,че се сърдех 3 дни1000%20(29).gif

 

Бях си взела една касета,в нея имаше игра за няква принцеса и принц,беше готина.На другия ден я занесох в даскало да я покажа и някой ми я гепи..и там рев1000%20(29).gif

:roll1: аз помня как си занесох цялата торба с карти Югио и ми ги гепиха от чантата в часа по физе и един от моя клас каза, че ги е купил от един от другия клас и накрая трябваше баба ми да ги откупва от него :1000 (29): :1000 (29): :dizzy:

Link to comment
Сподели в други сайтове

:roll1: аз помня как си занесох цялата торба с карти Югио и ми ги гепиха от чантата в часа по физе и един от моя клас каза, че ги е купил от един от другия клас и накрая трябваше баба ми да ги откупва от него :1000 (29): :1000 (29): :dizzy:

 

1000%20(29).gif

И аз имах много такива карти,ама нали съм момиче и не знаех как се играе,купувах си ги само щото ме кефеха картинките :roll1:

 

По едно време бяхме запалени с приятелки да се записваме на уокмените,пеехме най-много песни на Райна,и най-вече Агресия и на Камелия целите албуми от 1998,1999..вярно беше златно време :Vishenka_05:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз пък с часаве седях и записвах песни от сигнал+ тогава нямах комп и записвах

Спомням си на Кати-нестандартни сме още с първото пускане по радиото аз си я записах.И на колелото си бях сложил локмен и колонки и излизам и съм си пуснал Кати :1000 (29):

После едно момиче ми взе касетката да си я презапише :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз пък с часаве седях и записвах песни от сигнал+ тогава нямах комп и записвах

Спомням си на Кати-нестандартни сме още с първото пускане по радиото аз си я записах.И на колелото си бях сложил локмен и колонки и излизам и съм си пуснал Кати :1000 (29):

После едно момиче ми взе касетката да си я презапише :1000 (29):

И аз, само че беше радио :1000 (29):

 

и беше лято 2005, яко гърмеше "Доза любов" на Ванча и от квартала всички стоеха до след полунощ и ме караха да им пускам "Доза любов", а не разбираха че тва е радио и аз не ги пускам :1000 (29):

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз пък с брат ми като оставахме сами в нас (тъй като не ни даваха да играем на кеч, щото той все ми правеше нещо и аз все ревв) и сами си правехме кеч федерация в нас на леглото :1000 (29): :1000 (10): "И сега се качва Скалата, той ще се бие със Гробаряяяя" и почвахме да се тръшкаме и блъскаме в стената до леглото или в ръбовете на леглото :1000 (29):

 

И тей като от цялата улица само аз бях момичето, и мен ме зарибяваха тези карти на Ю ги О и сме събирали с брат ми и на улицата играхме с другите :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

С децата, с които съм играла преди не поддържам абсолютно никакви отношения, даже някои се правят, че не ме познават, с възрастта им порасна и работата, най ме боли от това, че прекарах детството си с тях, а сега съм просто никоя ..

Ходих на детска градина само последните 2 години, в 3та и 4та група, без особено желание... Мразех да спя на обяд, в повече случаи само си седях и чаках времето да мине, само 2-3 пъти помня, че заспивах много дълбоко и идваха да ме събуждат. :roll1: Тогава много исках да порасна, като пораснах пък обратното ...

Иначе и ние сме си правили манджи от кал, трева, листа, всякакви боклуци ..

Едно лято, аз и още 2 момичета правихме концерт пред нас, като следващите години трябваше да е пред техните домове, но не се стигна до там ... няколко седмици си измисляхме песните, сами писахме текстове, помня и как беше името ни, но няма да го споменавам. :roll1: Раздавахме и покани, тоалети подбирахме, а на едно мое самостоятелно изпълнение дойдоха 2 съседки да ме гледах и щях да почина от срам. :DD

Единия ми чичо беше в Америка по онова време и ни носеше оригинални Барбита на мен и братовчедка ми, с тях пък колко сме играли, всякакви кърпички и прибори вземах на баба ми, за да им правим къщи ...

Играехме до късно вечерта на народна топка (бях много добра ;д ), волейбол, на карти, футбол на горната улица, когато минаваха коли се дръпвахме ;д. Много исках някой да ме научи да играя на CS, уж няколко пъти идваха едни момчета, но те се хващаха да играят и на нищо не ме научиха в крайна сметка.

Събирахме и ние карти Ю ГИ О, имаше едни за 10 стотинки 5 карти, нещо такова, всички бяха луднали. И лепенки от кроасани също, тогава почти всеки ден си купувах и ги давах на едно момче, след това и аз си взех книжка да лепя и бях много ядосана, че съм му дала всичко, което имам ;д И царевични купувахме редовно, най - вече с играчки, имаше едни много гадни с подправки и веднъж като си купувах питах продавачката дали имат подправки и тя каза Не, обаче ме излъга :gun_bandana:

Музиката я помня най - вече с "Ти си" на Кама и една песен за зелени пари? 1000%20(29).gif

Правехме и нещо като телефони, значи 2 обикновени пластмасови чашки свързвахме с един конец и можехме да си говорим от разстояние, действаше обаче. 1000%20(29).gif Даже веднъж със съседа се опитахме да прекараме един мега дълъг конец от нас до тях, обаче не стана работата ..

Няма да забравя седянките на бабите, как ходех да ги викам, сега нито една от тях не остана ...

В края на нашата улица има големи храсталаци, там се катерехме, беше много гадно. 1000%20(29).gif И винаги ходехме да се викаме по домовете, на телефони и такива модерни устройства не обръщахме внимание. Едвам ни прибираха, по някога като не се прибирахме да ядем ни даваха филии с шарена сол ..

И като цяло чак сега оценявам всичко, колко глупава съм била да искам да порасна.

За това се сещам в момента и без това достатъчно дълго стана .. 1000%20(29).gif

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ина-Зелено

 

Ние пък все ядяхме на улицата,отивахме до нас да си вземем "вечерята" и излизахме пак на улицата.Спестявахме време.Буквално на улицата израснахме.

 

Ааа имаше и Лъки бой,сякви играчки събирахме..По едно време ни купуваха цели чували с 30 Лъки боя,по евтино излизаше..1000%20(29).gif ОБАЧЕ аз исках да видя кви са ми играчките и отвоооорих всички 30 на спалнята на нашите и обрах играчките :roll1: събрах си ги в една чанта и дим да ме няма.После викане,каране и така приключих с Лъкито :feminist_en:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...