Jump to content

Чалгaвизия |ВЪПРОСИ И ИДЕИ|


Чалгавизия 4  

22 потребители гласуваха

  1. 1. Да има ли полуфинали?

  2. 2. Тема

    • Дискотечни песни
    • Песни само от един композитор
    • Балканска чалга/турбофолк/манеле
    • Ограничение на гледания
    • Edition без правила
    • Друга(Каква?)

Анкетата е затворена за нови гласове


Препоръчани коментари

Още веднъж благодарности за участието ви в Чалгавизия. 
За всичко друго искам да чуя вас! Кое ви е харесало? Кое да променим? Засега е сигурно само правилото за по една песен на един изпълнител на edition, за да няма отново ситуации някои изпълнители да са с 3 или 4 песни на финал.
Напомням! Това не е темата за записи.


 

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Може би трябва да има критерии за песните? 

Както и за изпълнителите?

Както и за потребителите?

Може би не трябва да се знае кой е предложил дадена песен?

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, meleto каза:

 

Може би не трябва да се знае кой е предложил дадена песен?

Така е най-добре, но е много голям риск. Темата ще се загуби без нови коментари и не всеки ще се занимава да изпрати песен на лично. А и не мисля че гласуваха за или против потребителите.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Според мен никой не гледа потребителите. Дори не знам коя е Петя, а и аз дадох високи точки на песента й. И най-голямото изчадие да участва с Клеа или Горкото момиче, ще го подкрепя!

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Може би не е кой знае колко добра идея, но може и да направим нещо като Чалговизия на определен изпълнител, който да се избере от потребителите . Едната идея, ако изобщо е интересно и има такъв шанс?

А за това да участва изпълнител с ПО ЕДНА песен трябва да бъде задължително правило и според мен, но по-интересно би било например сега както спечели Галена в този Edition 2 да не участват нейни песни и да кажем следващия път ако спечели например песен на Преслава, Глория или която и да било, като изпълнител пак да не са включени тези песни на изпълнителя който заема 1-во място.

Ти обясни, че в edition 1 няма ограничения и не бяхме наясно с правилата, така, че пак се получи добре, но наистина за да няма подобни битки, защо сега Преслава и Галена, Десислава и Камелия, Глория и Ивана или Емилия и Анелия са на финал и техни песни все печелят, всеки да си участва с по една песен на изпълнител. 

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Наистина, изпълнителите в ТОП3,   да не може да участват повече поне в рамките на няколко издания. По този начин ще изключим Преслава и Галена... и разни битки... иначе ще е едно и също. Освен това, като ограничим по една песен на изпълнител обричаме Чалгавизия - борба между Преслава и Галена. Ще се знае за коя песен да се гласува. В това издание вотът се разхвърля между повечето им песни.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Може би би било интересно, ако в даден етап има и конкретизация на песните по години. Примерно участват само такива от 2003 или 2006 - естествено по-назад във времето, за да се види какво е останало от тези години...

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, dan!el каза:

Може би би било интересно, ако в даден етап има и конкретизация на песните по години. Примерно участват само такива от 2003 или 2006 - естествено по-назад във времето, за да се види какво е останало от тези години...

И това ще го има. Всеки нов edition ще е коренно различен от другите. Както вече започнахме с втори.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Здравейте! Реших да рестартирам 4-ти едишън на Чалгавизия, заради недоволствие, а тази игра я правя за вас.

Очаквам вашия вот в анкетата!

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Предлагам да не е чалговизия, а да е Ramavision. Да има Балкански едишън, едишън само за песни участвали на евровизия, едишън с неклипирани песни, едишън с песни за секс, такива със социално послание, песни от филми... 

Задължително да има и кръгове със световна музика - песни наградени с Грами, песни #1 в билборд. Да има конкретна тема, а не просто песни от определени години.  Според мен ще е по-интересно.

tumblr_pmldddChYM1tdxyhao8_400.png
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, VulkoIsTheBest каза:

Да се приемат предложенията на Vancho. Ако ли не, темата да се затвори, изтрие от архива и всички да забравят, че е съществувала. Гушки!

Точно така ще направим, разбира се! След това очакваме и нещо от теб. Нещо което да ни е интересно, с което да постигнеш и друго нещо освен да гониш активни потребители. Поздрави!😁

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Willy pinned and featured this Тема

Аз съм против "Рамавизия"! Темата си стартира като "Чалгавизия" и така трябва да си остане, според мен. Няма как да има в такъв случай и теми като "№1 в билборд", "Световни хитове" и т.н. 

Това, че някои потребител не е харесал дадена тема, не трябва да спира провеждането да даден едишън. На мен пък темата с години ми е интересна, дори бих я ограничил повече (не 2010-2015, а конректно 2011 примерно). Още повече, че досега победителят от предния едишън избираше темата и този път също беше така. Щом @Mr. Greshen иска 2010-2015, предлагам да си остане така отново. На който не му харесва, да не участва!

Отново ще кажа и, че съм твърдо против премахването на полуфиналите. Така, както се провеждаше до момента състезанието беше чудестно.

Това, което единствено може да се промени, е въвеждането на някакво правило относно негласувалите участници и дисквалифицирането на песните. Това с разпределянето на неговите точки към ТОП 10 не е май много удачен вариант, тъй като не променя нищо реално. Моето предложение е в този случай всички останали песни, освен тази на негласувалия, да получават определен брой точки (еднакъв) и така преднамереното негласуване с цел да не се дават точки на другите и твоята песен да е по-напред, няма да има смисъл. Дори бих препоръчал по 12 точки за всяка песен, различна от предложената от негласувалия.

Също така не съм сигурен дали и самото дисквалифициране не е ОК като вариант - това все пак е една игра в един форум, не зависи нищо от нея и класирането й. Голяма работа, че някоя песен ще е дисквалифицирана. 

Още едно предложение имам - "резерви". Отпадналите на полуфиналите да гласуват във финала не като част от публиката, а като редовни участници. Така при негласуване от някой финалист, може да се взима вота на някоя от резервите. Било то чрез жребий или на първия гласувал от тях.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, THE IIconic каза:

@MrKidGSA
На следващия едишън искам да избухнеш с

Поздрави 😘

Може би, кака, но предпочитам да давам по-стари или непознати песни на Райнуш, за да може и малките в Рама да преоткриват хитовете, с които въпросната тресеше държавата преди 20 години, след като тя самата се е отказала да ги припомня по какъвто и да е начин... Анатема!

Идеи: Едишън с неклипирани песни, неклипирани тотални хитове, неклипирани песни на един изпълнител, напълно нереализирани песни от албуми, песни само на..., песни от преди 2000 година, песни печелили "Песен на годината" от Планета, Нов Фолк, Фен, Сигнал...

Също така @Willy според мен ще е добре във всяко ново издание, в секцията където пишеш предишните песни-победители да посочваш и темата на съответното издание, където са победили. 

Напр. Балади - Райна - Гасне пламък, Дуети - Хавана Тропиката... за да може всички да следим какви теми са се правили вече и да не се повтаряме! 

И моля да се прави само с поп-фолк, няма нужда от друга музика на този етап.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 17 часа , Vancho каза:

Предлагам да не е чалговизия, а да е Ramavision. Да има Балкански едишън, едишън само за песни участвали на евровизия, едишън с неклипирани песни, едишън с песни за секс, такива със социално послание, песни от филми... 

Задължително да има и кръгове със световна музика - песни наградени с Грами, песни #1 в билборд. Да има конкретна тема, а не просто песни от определени години.  Според мен ще е по-интересно.

От днес стартира Worldvision която ще се развива отделно от Чалгавизия и ще има възможност за всички теми, предложени от теб.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Също така, понеже вече се натрупаха три едишъна и не всеки помни и знае кои песни са участвали досега, не е лошо да има събран на едно място списък с участвалите песни, които съответно са забранени за записване занапред. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Според мен темата трябва да се избира не от победителя, а от форумците. Така че да има консенсус. Все пак темата е съществено значение за броя участници.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Willy unpinned and unfeatured this Тема

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...