Jump to content



Online : Ваня - Живот мой, 2019


Препоръчани коментари

Това, което ми прави впечатление е гледанията на тази песен. Сега от както е свалена в нито един линк, в който я има в youtube, гледанията не са нарастнали главоломно. А се смята, че като го няма линка от планета, то хората нали я искат и гледат, трябва да кликват в някой друг линк... Което ме на вежда на мисълта, че много се пазаруват гледания и защо? Кой лъжат... Нека пазаруват, и да мислят, че песента е гледана от 3, 4, 5, 6 милинона хора

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Интересното е, че е свалена само от тубата, а от платформи като spotify не?!?Ако наистина проблема е свързан с авторските права на песента, не е ли редно да бъде свалена отвсякъде и да не се върти по телевизията?

Иначе жалко, защото песента наистина се е получила много добре и според мен щеше да задмине Богиня!Ей на това се казва лош късмет!

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, nikitrz каза:

Интересното е, че е свалена само от тубата, а от платформи като spotify не?!?Ако наистина проблема е свързан с авторските права на песента, не е ли редно да бъде свалена отвсякъде и да не се върти по телевизията?

Иначе жалко, защото песента наистина се е получила много добре и според мен щеше да задмине Богиня!Ей на това се казва лош късмет!

Ми като е крадец Ганев, така ще е. Дали връща парите в такъв случай 🤣

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не се научиха, че от турската музика лесно не се краде , само защото е народна не означава , че можеш просто да си я вземеш без да си платиш. На Leylim Ley това не знам кой по ред кавър му е, "Ти да си" е същата, но в кючек вариант и в друг аранжимент, тук направо са вземани цели звуци от ремикса на ibrahim Tatlises, като има и рап версия на Arsiz Bela (с уредени права). Предпоследната на Роксана пак беше турски кавър и беше свалена, по-рано имаше пак свален такъв кавър.... по-добре да не си дават излишно парите по клипириране на такива песни, като не са сигурни , че въпросната "народна" песен не иска да и се заплатят права (ако им ги дадат). Ремикса на Ibrahim Tatlises, върху който е правен кавъра го има официално дори и в Spotify, а инструментала като има като beat в Youtube, което не го прави годен за употреба за комерсиални цели. Знаех си, че точно това ще се случи. Живко Добрев преди време също се беше опитал да кавърдиса Ismail YK - "Kudur, kudur baby" и за три дни го изтриха. Искаха му 10 хил. долара за права (жалваше се пред Емилия Стоянова) - ми да ги беше питал, това е голям хит там. То не става така, то да не ти е румънско manele да го кавърдисаш както си искаш.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Сега я чух, е то турксата песен не просто прилича, тя е същата, много тъпо са окрали. Иначе Ваня си извади втори голям хит, но нямаше късмет. Сега ще мине и замине.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Народна е, но ремикса (и двата на Ibrahim Tatlises) не са, а звуците от конкретната песен са точно от неговата версия, която си има вече права. Виж версията на Роксана "Ти да си", например, мелодията е същата, но не ползва звуците и няма проблем. Самата мелодия е народна, но аранжимента с тези звуци не е.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 часа , alisali1234 каза:

Народна е, но ремикса (и двата на Ibrahim Tatlises) не са, а звуците от конкретната песен са точно от неговата версия, която си има вече права. Виж версията на Роксана "Ти да си", например, мелодията е същата, но не ползва звуците и няма проблем. Самата мелодия е народна, но аранжимента с тези звуци не е.

Що за глупости говориш?

Авторите са Зюлфю Ливанели и Сабахаттин Али. Продавали са я и на таджики, азери и други. Само нашите пайнерки си мислят, че могат да крадат.

 

Ето оригинала

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Автори са на конкретната версия, самата мелодия ти гарантирам, че е народна и много преди тази версия. Просто от тази версия нагоре песента има права. "Ти да си" е по същия калъп, но не ползва нито един звук на оригинала, а само мелодията и не може да се счита за кражба, тъй като самата мелодия е народна. Вече звуците, аранжиментите и версиите през годините, вкл. тези, под които са се подписали автори (на конкретните аранжименти) си имат права и ползват определени звуци, за да постигнат мелодията, но самата тя е народна. Прави разликата. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...