Jump to content


Чужди езици


Препоръчани коментари

Здравейте,

 

понеже съм много зарибен по изучаването на чужди езици реших да направя тази тема.

Любопитно ми е вие какви владеете, къде сте учили, защо сте ги учили?

Също така си мислех, че може и в темата да се задават въпроси или да се потърси помощ в процеса на изучаване, ако някой има такава нужда. Аз винаги бих помогнал с удоволствие.

 

:1000 (30):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Само английски знам, уча го още от основното училище, после в езикова гимназия като първи език, а сега английска филология. От другите единствено от немския хващам някоя-друга дума, винаги ми е бил втори език, а и съм живяла малко в Германия. Мечтата ми е да знам испански. Уча си го сама вкъщи, но така е доста трудно, въпреки че самият език не е толкова сложен. Затруднява ме граматиката и най-вече времената. С тези сто хиляди окончания голяма каша ми е. :(
image.jpg 116.jpg image.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Знам английски, немски, френски, италиански, испански, руски, гръцки, хърватски, португалски. Бих искала да науча фински, шведски, холандски, японски ,корейски, китайски.
Link to comment
Сподели в други сайтове

Само английски знам, уча го още от основното училище, после в езикова гимназия като първи език, а сега английска филология. От другите единствено от немския хващам някоя-друга дума, винаги ми е бил втори език, а и съм живяла малко в Германия. Мечтата ми е да знам испански. Уча си го сама вкъщи, но така е доста трудно, въпреки че самият език не е толкова сложен. Затруднява ме граматиката и най-вече времената. С тези сто хиляди окончания голяма каша ми е. :(

Бих ти препоръчал да посещаваш испаноговорящи форуми и Фейсбуки групи и да общуваш с хората там. Така се научава език най-лесно.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Бих ти препоръчал да посещаваш испаноговорящи форуми и Фейсбуки групи и да общуваш с хората там. Така се научава език най-лесно.

 

Опитвам се, но не разбирам какво пишат без преводача....

image.jpg 116.jpg image.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Можеш да си купиш самоучители по испански с диск на издателство Хермес.

 

Купих си, даже с два диска. Не помня вече кое издателство, но не ми върши работа. Онлайн платформата на speakingfriends е доста по-ефективна.

image.jpg 116.jpg image.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Купих си, даже с два диска. Не помня вече кое издателство, но не ми върши работа. Онлайн платформата на speakingfriends е доста по-ефективна.

Свяляш си дискографията на Рики. Слушаш, вадиш думите, зайка ша помага. Почваш да си комуникираш с други фенове на Рики от фейс страницата на зайка, по туитър (тамън в толкова знаци няма да си личи липсата на граматика), инстаграм и така.

 

Другото ми предложение е да си фанеш един испанец, най-добре - у самата Испания, тамън - ти мразиш сняг, там най-вероятно са виждали такова нещо само на картинка и така. У ваше село незнам дали има испанци, ако няма поне някоя испанка няма ли? Някой който е фалирал у Испания и се е завърнал по родните места?

 

Duolingo e безплатно, и предлагат доста езици освен испански. (Тва за разлика от твойто speaking friends, не го башвам, просто отбелязвам). Също имат мобилно приложение.

 

Из фейса, маймунда и изобщо из интернеда кат цяло има страхотно мноо материали за учене на квито езици ви скимнат, стига да има време човек и желание. Мисълта ми е, че 1) даването на пари за учебници, разговорници, самоучители и други, е излишен разход, освен ако не искате да имете под ръка нещо за офлайн занимания, и си нямате принтер. 2) Курсовете също са по-скоро загуба на време, освен ако не целите сертификат някъф или имате проблеми с желанието/мързела, и имате нужда от допълнителната мотивация "Дал съм пари" и така.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Знам английски, испански и от части руски ( граматиката ми бяга при него) . Испанският ми беше най-лесен за научаване и най-приятен. Много искам да науча китайски и японски.Това лято мисля да се посветя на изучаването на китайски и сега съм в търсене на добър учител в София.

879836.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Свяляш си дискографията на Рики. Слушаш, вадиш думите, зайка ша помага. Почваш да си комуникираш с други фенове на Рики от фейс страницата на зайка, по туитър (тамън в толкова знаци няма да си личи липсата на граматика), инстаграм и така.

 

Другото ми предложение е да си фанеш един испанец, най-добре - у самата Испания, тамън - ти мразиш сняг, там най-вероятно са виждали такова нещо само на картинка и така. У ваше село незнам дали има испанци, ако няма поне някоя испанка няма ли? Някой който е фалирал у Испания и се е завърнал по родните места?

 

Duolingo e безплатно, и предлагат доста езици освен испански. (Тва за разлика от твойто speaking friends, не го башвам, просто отбелязвам). Също имат мобилно приложение.

 

Из фейса, маймунда и изобщо из интернеда кат цяло има страхотно мноо материали за учене на квито езици ви скимнат, стига да има време човек и желание. Мисълта ми е, че 1) даването на пари за учебници, разговорници, самоучители и други, е излишен разход, освен ако не искате да имете под ръка нещо за офлайн занимания, и си нямате принтер. 2) Курсовете също са по-скоро загуба на време, освен ако не целите сертификат някъф или имате проблеми с желанието/мързела, и имате нужда от допълнителната мотивация "Дал съм пари" и така.

 

Пробвала съм го дуолингуто, не ми харесва, че всичко е супер разбъркано и повърхностно. Това приложение е по-скоро да научиш някоя друга дума и дотам. А аз искам да го уча ако не на ниво филология, то възможно най-близо до това ниво. Не ми стига да знам как е ябълка и хляб и добър ден, как си. Mondly Spanish засега най-ми харесва, лошото е, че ако не си го платиш почти всички уроци са заключени. А не ми се дават 72 лв. за година или другия вариант по 15 лв на месец. Курсовете за мен са най-добрия вариант. Лошото е, че тук много трудно се събират групи и дори да се съберат почват рано рано, докато съм на работа. :1000 (27):

 

image.jpg 116.jpg image.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Пробвала съм го дуолингуто, не ми харесва, че всичко е супер разбъркано и повърхностно. Това приложение е по-скоро да научиш някоя друга дума и дотам. А аз искам да го уча ако не на ниво филология, то възможно най-близо до това ниво. Не ми стига да знам как е ябълка и хляб и добър ден, как си. Mondly Spanish засега най-ми харесва, лошото е, че ако не си го платиш почти всички уроци са заключени. А не ми се дават 72 лв. за година или другия вариант по 15 лв на месец. Курсовете за мен са най-добрия вариант. Лошото е, че тук много трудно се събират групи и дори да се съберат почват рано рано, докато съм на работа. :1000 (27):

Аха. Е дуолингото е по-разговорно, май. Все пак за толкоз пари, толкоз.

 

72 лв на година не на хич много, ако си доволна от това което виждаш на приложението, и няма курсове около теб. Нещо съботно неделно за кат си на работа, нямаше ли някви ваучери за работещи? Алтернативно, частни уроци, нещо, щом искаш допълнителната мотивация "Дал съм пари" и някой да ти тика носа в учебника. Или поне да ти обяснява нещата, които не разбираш от останалото учене.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Знам английски, сръбски и много малко от немски. Бих искал да науча български добре!

 

От къде си?

 

Иначе аз съм завършил испанска филология и обожавам да преподавам испански. Даже май мисля пак да се местя там :1000 (29):

Освен испански съм учил и поназнайвам на различни нива английски, немски, италиански, руски, сръбски, френски и малко шведски.

 

Иначе за ученето на език най-важното е да си възможно най-потопен в средата и да си установил какъв е твоя начин на учене, тоест как най-добре усвояваш.

Аз лично винаги съм мразел да пиша думи и да правя мноогоо упражнения. Най-много и лесно научавам в разговор с хора, които знаят повече от мен и умеят да ме поправят и да ми дообяснят. Естествено, става когато вече си понатрупал някакви знания.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Знам английски, сръбски и много малко от немски. Бих искал да науча български добре!

Сръбският чужд език ли ти е бе дъно? :mf_surrender:

 

Иначе български, сръбски, английски и немски на задоволително ниво.

Искам да науча испански и турски.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Английски, главния език, който използвам в ежедневието си. Учих немски в гимназията, но доникъде не го докарах, иска ми се един ден да го донауча. В момента уча датски, но като цяло е по задължение и не напредвам особено. Разбирам го криво-ляво (което е похвално предвид потресаващото произношение), но не мога да го говоря особено добре.

 

Стига да имам време и желание, искам да науча колкото може, повече езици. Освен тези трите + български, имам голямо желание да научи гръцки и сръбски, защото обожавам как звучат. Испанския също е топ, но там си мисля, че мога и сам да си го науча, ако се хвана.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Сръбският чужд език ли ти е бе дъно? :mf_surrender:

 

Иначе български, сръбски, английски и немски на задоволително ниво.

Български и сръбски чужди езици ли са ти? :1000 (10):

1920x840%281%29.jpg?itok=VLC3fYHs

Link to comment
Сподели в други сайтове

Български и сръбски чужди езици ли са ти? :1000 (10):

Той не е българин, затова е посочил българският като чужд език. :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Перфектен български, добър английски и някакви наченки на немски език. Искам да си усъвършенствам английския, друг език не ми трябва и като цяло езиците не ми се отдават особено, но английският е важен.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...