Jump to content

Всичко за сръбската музика


Препоръчани коментари

Днес е концерта на Аца Лукас, ЈК има участие в Sweden a Цеца някъде в Сърбия...

Значи нищо от премиерата на дуета на ЈК и Лукас :mf_surrender:

Само лъже с тези срокове, аман вече :feminist_en: :feminist_en: :feminist_en:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Това нова звезда ли е? Песента е много яка.

 

 

Не е нова, даже достатъчнo позната беше. От ЗГ е. С Неманя Стеванович бяха двоика, участваха в Фермата и Гранд бяха разочаровани от поведението им и ги изгониха. След това те се разделиха, след година-две Неманя се върна в Гранд, а Милена - НЕ, но впреки това има един мега хит - Двадесете газим.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Изумявам се колко по-голям е града като територия от нашата столица и не мога да хвана логиката защо е така. Иначе като численост на населението ни водят с около 100-200 хил. души.

Бях в Белград миналата година и честно казано не съм останал с впечатление, че е по-голям от София.Не съм сигурен в действителност кой от двата града е по-голям като площ, но отидох да пия кафе в ТВ кулата Авала и от нея видях, че там голяма част от хората живеят в къщи, а блоковете са в пъти по-малко от тук.Панелки не видях или поне не ме посрещна типичната за София панелна гледка, която виждаме при влизане в града идвайки от Сърбия.Най-вероятно ако не бяха "кварталните спални" изградени по Живково време, София щеше да е много по-голяма от сега - просто един стандартен панелен блок събира над 100 семейства!Ако всяко от тия семейства имаше къща вместо панелна кутийка щеше София да е стигнала до Елин Пелин.Още нещо, което се вижда само от високо е че до самия Белград има разположени много села.Не знам дали се водят квартали на града или са отделни населени места, но може би и заради тях града ти се струва по-голям :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Може и така да е, но като пътни възли и детелини са сигурно двойно повече.

Иначе центърът им е ужасен, всичко е сиво и мръсно, все едно си покрай Сточна гара в София. Добре че е Калемегдан и храмът. София за 10 години буквално цъфна, евала на кметицата,

 

Страшен коментар. :1000 (29):

Dragana da otpeva recept za baklavu to bi bio hit.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Карлеуша защо е в такъв творчески застой - не е имала нова песен от 5 години. Или "Ферари" беше преди 4?

Нали подготвя албума, сигурно лятото ще го пуска. Чак дует с Азис създала....

Link to comment
Сподели в други сайтове

Карлеуша колко и какви операции си и правила на лицето? Имам чувството, че цялата й фасада е префасонирана. Доста големи разлики преди и сега.

Link to comment
Сподели в други сайтове

И аз оня ден я слушах и ми хареса, щях да я споделя също.

 

Мачкаме ли?

 

Разбира се! :Vishenka_05: Това май е най-успешната песен на Драгана в последните години. :happyppl: Ако съдим по първоначалния интерес.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Разбира се! :Vishenka_05: Това май е най-успешната песен на Драгана в последните години. :happyppl: Ако съдим по първоначалния интерес.

До ден-два ще направи милион, не е зле. Не че ме интересуват гледания или са някакъв реален показател за имена като нея. Просто има раздвижване, а и каналът има доста абонати. Песента е модерна, свежа.

"Mili, mili" също има два клипа с бая гледания, "Континент" стана хит сред малките в Сърбия. Такова инфо имам.

Просто у нас няма масов хит от Све бих дала насам. Иначе последните й два албума са пълни с готини песни, знаеш.

Слушаш ли си новия, последния т.е.?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Латиницата, освен кирилицата им е стандарт в писмения сръбски. Още 19 век имат буквар със сръбска азбука с латински букви. Не им е от ерата на интернета.
Link to comment
Сподели в други сайтове

Къщите в Белград са от тука, блоковете са от другата страна на Сава, в Нови Белград.

Имат много инфраструктура, защото все пак са били център на голяма държава, логично е да имат.

Да не забравяме обаче, че населението в Сърбия е предимно селско и там обезлюдяване на села почти няма.

Иначе не ни водят нито по население, нито по площ. Жителите в Белград са 1,166,763 срещу 1,260,120 в София.

И като площ е по-малък - 359.96 km2 срещу 492 km2 на София.

 

На мен лично, Белград ми харесва много, не виждам нищо сиво и отблъскващо, даже им е много поддържано и времето им е по-хубаво от нашето. И по улиците е видно, че са по-млада нация от нас. Много по-млада.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Карлеуша колко и какви операции си и правила на лицето? Имам чувството, че цялата й фасада е префасонирана. Доста големи разлики преди и сега.

 

Tя си признава че не харесва нито една част от лицето си. Сега през май ще правила гинеколошка операция, но не било страшно.

 

Латиницата, освен кирилицата им е стандарт в писмения сръбски. Още 19 век имат буквар със сръбска азбука с латински букви. Не им е от ерата на интернета.

Mисля че кирилицата е официална, иначе когато бях малък от рекламите на новите албуми от Гранд научих латиницата преди да я учим в училището. :3fdb8960598fa63e:

пп. В ЕxYu по големина ТОП 3 градове били са Белград, Любляна и Скопие, така са ми казвали моите.

 

 

Возача на автобуса въртеше тази песен, хубава е. Тази пък Мили,мили ми е една от най-безличните песни на Гага. :D

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

На мен лично, Белград ми харесва много, не виждам нищо сиво и отблъскващо, даже им е много поддържано и времето им е по-хубаво от нашето.

Съгласен съм!Наистина си личи че е поддържано, но имайте предвид, че всички граждани на бивша Югославия са имали пълното право да пътуват до почти всяка държава в света.Тито не им е забранявал, за разлика от нашия Тато!Точно за това те са могли да видят какво е на запад и да вземат пример!Ако не беше войната от 90-те съм сигурен че щяха да влезнат в ЕС много преди нас, просто защото духа им е по-западен, ако мога така да се изразя.И това се дължи именно на факта че нищо не им е било забранявано през социализма, не че ние сме по-прости!

пп. В ЕxYu по големина ТОП 3 градове били са Белград, Любляна и Скопие, така са ми казвали моите.

За големина на градовете не знам, но от това, което съм чел за бивша Югославия, винаги съм оставал с впечатление, че Македония е била последна дупка на кавала по онова време.Не случайно тя е една от първите отцепили се държави и е била най-бедната в състава на Югославия!Дори по език македонците се различават от другите нации в Югославия, защото техния език прилича на леко променен български, а всички останали говорят диалектни форми на един и същ език който най-вероятно произлиза от сръбския!Ако не се бъркам най-голяма концентрация на заводи, фабрики и прочее е имало в Сърбия и Хърватска, като Белград освен столица е бил притегателен център на висшия елит на държавата.След тях на клона са Словения, Черна Гора, Босна и Херцеговина и чак тогава Македония.Дори и от към инфраструктура ако погледнем и до днес си личи как са били разпределени нещата - магистралата Ниш-Белград-Загреб-Любляна.Единственото, което Македонците са "спечелили" от участието си в Югославия е умишленото видоизменяне на тяхната собствена история и раздалечаването им от България, което е много жалко!В крайна сметка, като нация те са по-близки до нас, но управлението в бивша Югославия, а и тези които ги управляваха след разпада и направиха така, че македонците да ни намразят и да се гордеят със своето измислено сръбско минало повече от колкото с реалното им българско такова!Изключително тъжно ми става като чета статии по вестниците със заглавия от типа на "Македонци крият че са поискали Българско гражданство, защото ги е срам" или "Македонци лъжат че са българи за да получат Европейски паспорт"!

Link to comment
Сподели в други сайтове

За големина на градовете не знам, но от това, което съм чел за бивша Югославия, винаги съм оставал с впечатление, че Македония е била последна дупка на кавала по онова време.Не случайно тя е една от първите отцепили се държави и е била най-бедната в състава на Югославия!Дори по език македонците се различават от другите нации в Югославия, защото техния език прилича на леко променен български, а всички останали говорят диалектни форми на един и същ език който най-вероятно произлиза от сръбския!Ако не се бъркам най-голяма концентрация на заводи, фабрики и прочее е имало в Сърбия и Хърватска, като Белград освен столица е бил притегателен център на висшия елит на държавата.След тях на клона са Словения, Черна Гора, Босна и Херцеговина и чак тогава Македония.Дори и от към инфраструктура ако погледнем и до днес си личи как са били разпределени нещата - магистралата Ниш-Белград-Загреб-Любляна.Единственото, което Македонците са "спечелили" от участието си в Югославия е умишленото видоизменяне на тяхната собствена история и раздалечаването им от България, което е много жалко!В крайна сметка, като нация те са по-близки до нас, но управлението в бивша Югославия, а и тези които ги управляваха след разпада и направиха така, че македонците да ни намразят и да се гордеят със своето измислено сръбско минало повече от колкото с реалното им българско такова!Изключително тъжно ми става като чета статии по вестниците със заглавия от типа на "Македонци крият че са поискали Българско гражданство, защото ги е срам" или "Македонци лъжат че са българи за да получат Европейски паспорт"!

 

Говорех за големина = територия за това време, така са ми казвали. :D

Тежката индустрия била горе (Словения, Хърватска) а в МК се е залагало на земеделието. То и днес МК си е сиромашна, даже става и все по-зле (четохте ли бойовете които се случиха миналата седмица ?), хората помнят Титовата ера като "Golden age" и тогава не е било лесно, но е било далеч по-добре от сега.

Словения първа се разделила от Yu, тя е най-богата от всички ЕxYu републики, а за МК е най-важно че мирно се раздели.

Обаче след войната Босна е много зле.

пс. Аз съм македонец. :1000 (30):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   1 Потребител

×
×
  • Create New...