Jump to content


Вижте как е изглеждал Цар Калоян


Препоръчани коментари

Това е компютърна възстановка от черепа на Цар Калоян. Ето така е изглеждал:

 

0a843c0cf2460b2323caf4c4d4e6f506_552x347.jpg

 

200px-NHMB-Anthrolopogical-reconstruction-of-the-head-of-Tsar-Kaloyan-by-Prof.Yordan-Yordanov.jpg

Пластична антропологична възстановка на лицето на Цар Калоян, направена от проф. Йордан Йорданов по черепа в гроб 39 в църквата "Св. 40 великомъченици", Търново.

 

Гробът на Цар Калоян във Велико Търново:

800px-Kaloyan_of_Bulgaria_Grave.JPG

 

 

Опашка се изви за пръстена на цар Калоян

 

Велико Търново. Върволица от българи, гърци и румънци, които искаха да видят 60-грамовият пръстен печат на цар Калоян, се изви пред сградата на Археологическия музей в Търново. Уникалната находка пристигна преди няколко дни от НИМ, за да бъде показана само за 6 часа в старата столица.

 

Пръстенът е в града заради първото национално поклонение в памет на цар Калоян, царувал от 1197 до 1207 г. Честването беше организирано по инициатива на обществен комитет, който подкрепи кандидата за кмет, издигнат от ГЕРБ, Даниел Панов.

 

Церемонията беше водена от Великотърновския митрополит Григорий, а плътно до него беше проф. Николай Овчаров, който пръв проучи заедно с колегата си Хитко Вачев храма "Св.св. Петър и Павел", който е издигнат от цар Калоян.

 

С шествие от църквата "Св.40 мъченици" до Археологическия музей гостите отидоха, за да открият изложбата, включваща повече от 100 експоната, открити при разкопките на "Св.св. Петър и Павел". Пръстенът привлече най-много желаещи да го видят и беше охраняван с десетина камери и още толкова бодигардове.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Голяма разлика между първата и втората снимка...на първата лицето е доста женствено сравнение с второто... Иначе на първата снимка ми прилича на някого, но не мога да се сетя точно кой....хммм

 

Мерси за споделянето :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Голяма разлика между първата и втората снимка...на първата лицето е доста женствено сравнение с второто... Иначе на първата снимка ми прилича на някого, но не мога да се сетя точно кой....хммм

 

Мерси за споделянето :)

 

Защото е без брада и с няква кърпа на главата. Моля :) Интересно ми е такива велики личности да разбера как са изглеждали. Жалко, че на останалите не знаем къде са гробовете. Съвременните технологии могат да направят чудеса.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Много любопитно е това.Но и на мен на първата картинка ми е странен образът.На статуята обаче е много добре :) Би ми било интересно и аз да посетя мястото

Link to comment
Сподели в други сайтове

E те направо са си го гримирали сякаш...

podpis.jpg

Як за тебе, аз съм виждала много по-хубави момчета от него. На работа момчетата ни-готвачи, които са на 27-28 години са много по-готини. Тук има и готини, но Ивалът не е от тях.
Link to comment
Сподели в други сайтове

Къде е черепа, къде е лицето... И на първата снимка си е нежна и гримирана жена 100%, народна певица - Албена Вескова или по-точно на една певица от "Хор Мистерия на българските гласове". Това е или някаква грешка или жива подигравка. Компютърната възстановка си личи, че е на втората снимка, но на първата си е жена, която гледа Калояновия пръстен, според мен поне.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...