Jump to content



Last.fm


Препоръчани коментари

Какво е Last.fm?

 

Last.fm е музикален сайт, в който може да се намери информация за много групи и изпълнители, а също така и да се чуят някои техни песни. Уникалното в сайта е системата с тагове. На всеки изпълнител, както и на всяка песен, потребителите могат да слагат тагове. Тагът може да отразява както музикалния жанр, така и личното мнения на потребителя за песента или изпълнителя. Всъщност тагът е свободен текст, който се въвежда, така че потребителят има пълна свобода над избора си.

 

Всъщност най-важната част от сайта са неговите потребители и на тях е обърнато голямо внимание. Хората могат да се регистрират в сайта и по този начин създават свой музикален профил. След като се регистрирате можете да изтеглите plug-in за използвания от вас музикален плеър, чрез който можете да изпращате информация до сайта за това какво слушате. По този начин сайтът разбира какви са музикалните ви вкусове и ви предлага групи или изпълнители, които сметне, че биха ви харесали. Освен това сайтът намира хора, които имат сходни на вашите музикални предпочитания и можете да си пишете и да се запознаете с тях. Също така потребителите могат да създават и да членуват в групи, създадени от тях по техните вкусове. Така в сайта се създават общности с хора с общи интереси, където те могат спокойно да общуват.

 

Освен тези неща има и куп други като водене на музикални дневници, слушане на радио с песни, подбрани от сайта, вземане на участие в дискусиите във форума, разглеждане на музикални събития в посочен регион и други...

 

 

 

 

 

Нужни неща:

 

1. Регистрация - http://www.last.fm/

 

2. 2. Да си свалите Last.fm софтуера, което става от тук: http://www.last.fm/download

 

Инсталация и конфигуриране на Last.fm софтуера.

 

1. Стартирате иконката за инсталация на продукта: 1.png

 

2. Инсталирате, както обикновено. Като стигнете до тука, трябва да напише ника и паролата, който сте регистрирали в Last.fm

 

2.png

 

3. Стигате до избора от кой аудио плеър да Ви зима информацията, какво слушате.

 

4. След натискането на бутона "Add", Ви излиза този прозорец, от който избирате аудио плеър и мястото му на вашия компютър.

 

 

4.png

 

5. Натискате "ОК" и ако искате можете да добавите и още аудио плеъри, по начина посочен по-горе.

6. След като сте добавили всичко, което искате, продължаваме като натиснем "next >"

 

 

5.png

 

 

 

7. Софтуера сваля и инсталира плугини за Skype и Аудио плеърите, който сте добавили. И ви пита дали позволявате Skype да използва тази функция.

 

6.png

 

8. Last.fm софтуера е инсталиран и е вече на десктопа Ви и до часовника:

 

7.png и 8.png

 

 

 

 

9. Пускате програмата и отивате до Tools - Options...

 

9.png

 

 

 

 

10. Отивате до Skype опцията(маркирана в червено) и слагате тикче на "Send notification to Skype when a new track starts"

 

10.png

 

 

 

 

В долното поле(подчертано в синьо), можете да променяте текста. Като "%1" е автора на песента, "%2" е самата песен и "%3" е албума на песента. Забележка: В това поле можете да пишете на български, а командите от сорта на "%1" взимат информация от таг-а на песента.

11. Това е всичко, вече показвате на всичките си абонати, какво слушате.

 

 

11.png

 

 

 

 

Всички права върху текущата статия и картинките, включени в нея, са собственост на автора им. Копирането на материала без разрешението на автора е забранено.

 

Автор: Иван Маринов

 

 

 

 

 

-----

 

Една полезна информация за всики които искат, а нямат такава регистрация в ласт. фм , а тези които имат, може да напишат ник неймовете, за да бъдат добавен от хора тук :- )) Приятно слушане.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 38
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Има тема тук за ласт-а и то доста стара, но тази съдържа полезна информация, така че е добре да остане.

Мирел, това, че сменяш социалните мрежи като носни кърпички не значи, че всеки трябва да го прави. :1000 (19): Този сайт си е полезен и аз лично не знам за друг такъв.

 

Моят профил: http://www.last.fm/user/BAHKO_2

Link to comment
Сподели в други сайтове

Мирел, това, че сменяш социалните мрежи като носни кърпички не значи, че всеки трябва да го прави. :1000 (19): Този сайт си е полезен и аз лично не знам за друг такъв.

 

 

Мдам 3 години висене във фейсбуц със сигурност е 'като носни кърпички' :whistling: Полезен...Все едно някой го интересува какво слуша другия...Ай-тюнс му е майката :1000 (19):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Мдам 3 години висене във фейсбуц със сигурност е 'като носни кърпички' :whistling: Полезен...Все едно някой го интересува какво слуша другия...Ай-тюнс му е майката :1000 (19):

В България почти никой не ползва ай тюнс, нито пък сериозно някой работи с тях.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ползвам го от 2008 г.

 

Няма кой знае какъв смисъл Ласта, но пък е една пригледна фонотека на това какво съм слушал през годините, кои изпълнители предпочитам, кои песни...

 

Мен ме кефи. Има къде, къде по-тъпи за мен сайтове като Туитър например.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ползвам го от 2008 г.

 

Няма кой знае какъв смисъл Ласта, но пък е една пригледна фонотека на това какво съм слушал през годините, кои изпълнители предпочитам, кои песни...

 

Мен ме кефи. Има къде, къде по-тъпи за мен сайтове като Туитър например.

Да не се отклонявам от темата, обаче аз пък много обичам Туитър :Vishenka_05: Хубавото е, че там може да се запознаеш с хора от цял свят, само като следиш дадена личност. И другото хубаво е, че можеш да четеш новини за твоя идол, както и да му пишеш. Аз лично се надявам да не остана НЕВИДИМ за... моите. :girl_cry2:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да не се отклонявам от темата, обаче аз пък много обичам Туитър :Vishenka_05: Хубавото е, че там може да се запознаеш с хора от цял свят, само като следиш дадена личност. И другото хубаво е, че можеш да четеш новини за твоя идол, както и да му пишеш. Аз лично се надявам да не остана НЕВИДИМ за... моите. :girl_cry2:

 

Еми аз нямам идоли и кумири, така че не ми трябва Туитър :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
Айде като ме накараха...все едно някой найстина го интересува кво слушам....

 

http://www.last.fm/user/mireladisco

 

И аз се чудя кой от Нидерландия ми е гледал профила :1000 (29): :1000 (29): :1000 (29):

 

Воуг ше те трепя тебе :gun_bandana: Не стига че тва под аватара ти тук ми бърка в очите, ами и в Ласт-а името ти е написано със шрифт с пирамида с око :gun_bandana:

 

Да не си писала в темата в Образователния раздел докато не ги смениш тез неща :feminist_en: :1000 (29): :1000 (29): :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

И аз се чудя кой от Нидерландия ми е гледал профила :1000 (29): :1000 (29): :1000 (29):

 

Воуг ше те трепя тебе :gun_bandana: Не стига че тва под аватара ти тук ми бърка в очите, ами и в Ласт-а името ти е написано със шрифт с пирамида с око :gun_bandana:

 

Да не си писала в темата в Образователния раздел докато не ги смениш тез неща :feminist_en: :1000 (29): :1000 (29): :1000 (29):

 

 

Драконе, самия шрифт е в стил 'ДИСКО' (бекграунда ми в тубата сигурно не си я видял дето я имам от самото начало ;д)пирамидата е триъгълник - 'А' - който НЕ олицетворява това което ти си мислиш, а нещо което може би също не подкрепяш - свързано с ЛГБТ комщюнитито ;ррр

Link to comment
Сподели в други сайтове

Драконе, самия шрифт е в стил 'ДИСКО' (бекграунда ми в тубата сигурно не си я видял дето я имам от самото начало ;д)пирамидата е триъгълник - 'А' - който НЕ олицетворява това което ти си мислиш, а нещо което може би също не подкрепяш - свързано с ЛГБТ комщюнитито ;ррр

 

Не ве шегувам се. Знам, че е шрифт това. Но сходствата са огромни :whistling: 1000%20(29).gif ЛГБТ дори не знам кво е. Звучи ми като нещо средно между лек наркотик и марка цигари на Булгартабак 1000%20(29).gif

 

п.с. Аууу разбрах го кво значи тва 1000%20(29).gif 1000%20(10).gif

 

А да ми кажеш нещо за написаното под аватара ти :gun_bandana: Кво значи и от къде е :feminist_en:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не ве шегувам се. Знам, че е шрифт това. Но сходствата са огромни :whistling: 1000%20(29).gif ЛГБТ дори не знам кво е. Звучи ми като нещо средно между лек наркотик и марка цигари на Булгартабак 1000%20(29).gif

 

 

Хахаха питай чичо Гугъл :1000 (29): LGBT symbol

 

 

Под аватара е от - Lady GaGa - Americano :1000 (19):

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...