Jump to content


Защо котките лекуват


Препоръчани коментари

Котката е наистина уникално същество.

 

cat1.jpg

Неслучайно египтяните, а и други народи са я обожествявали. Нейната аура няма изходна форма или ако има, това няма решаващо значение за енергийния й статус. Естествено тя чувства кога стопанинът й се сърди и тези негативни емоции увисват върху аурата й, както при всички живи същества. Но достатъчно е звярът да се претърколи един - два пъти и цялата мръсотия се стича от него, както при пране на дрехи.

 

Всяко живо същество, растение или животно притежава АУРА или енергийно поле. Тя се разполага извън пределите на физическото тяло, понякога доста надалеч, (англичаните казват до 7 фута). Именно аурата приема първа ударите на външната среда. Хората, притежаващи “второ” зрение, виждат върху аурата следите от чуждите негативни емоции като кални петна. По-късно, ако те наистина не се почистят, могат да предизвикат неразположение, дори заболяване.

 

В природата всичко е закономерно и котката сякаш нарочно е създадена, за да помага на човека да се избави от излишните негативни емоции. Така че, колкото и да се карате на котката си, от това тя няма да пострада никак.

В общуването си с човека това животно изглежда има особена “свръхзадача”, не да го пази, както кучето, а да хармонизира неговата енергетика, да подрежда жизненото му пространство. Естествено котките не осъзнават тези свои функции. Затова не от доброта котките се гушат в скута ви, когато страдате от депресия или някой ви е нагрубил и е развалил настроението ви. Правят го от обикновен егоизъм, от инстинкт за самосъхранение и грижа за продължаване на рода си.

 

По- добре от останалите котките чувстват енергетичните потоци на обкръжаващата ги среда, изпитват дискомфорт и при най-малкия дисбаланс се опитват да оправят положението. Домашните котки приемат и се привързват към дома, а обитателите му ( или други животни като куче или папагал), като източници на храна и в пряк, и в преносен (енергетичен ) смисъл. Когато стопаните се карат или боледуват, тя изтегля от тях цялата негативна енергия и после се освобождава от нея с лекота. Да не забравяме, че закотките се говори, че имат девет живота

Link to comment
Сподели в други сайтове

Вярно е..винаги когато човек е в лошо настроение и котката идва и се опитва да го разведри..Казвам го , като собственик на 2 котки, едната от които е вече на 11 години. :)

image.jpgimage.jpgimage.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Вярно е..винаги когато човек е в лошо настроение и котката идва и се опитва да го разведри..Казвам го , като собственик на 2 котки, едната от които е вече на 11 години. :)

 

Напълно съм съгласен 1000%20(30).gif

Link to comment
Сподели в други сайтове

Хм.... :wounded1: :wounded1: Аз имам котка от около 3 месеца. Принципно още не мога да и свикна защото винаги съм гледала кучета, даже ако имах време за него пак бих си взела куче. Не мога да свикна с тая котка въпреки, че е красива, "тиха" и "безпроблемна" :confused: :oops: да бе да...

ОБАЧЕ ако всичко написано е вярно трябва да ида на рекар - непрекъснато ми се качва на главата (буквално). Легна ли и се наглася на възглавницата, ако съм седнала идва и мрънка да я гушна а после ми се покачва на раменете и се мъчи още на горе да иде - не че има къде.

 

И сега какво? Да не се окаже, че имам проблеми с кратуната?!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Едва ли имаш проблем ... може на котето просто да му е удобно там :P

Mойта коткa много обичаше да спи на възглавницата ми и обикновено сутрин се събуждах без каквато и да е възглавница под тиквата,а кoтката се е опънала на нея.Реших проблема като почнах да спя с 2 възглавки - една за нея и една за мен :D

Пък и като свикнеш няма да ти прави такова впечатление си мисля :P

Link to comment
Сподели в други сайтове

Едва ли имаш проблем ... може на котето просто да му е удобно там :P

Mойта коткa много обичаше да спи на възглавницата ми и обикновено сутрин се събуждах без каквато и да е възглавница под тиквата,а кoтката се е опънала на нея.Реших проблема като почнах да спя с 2 възглавки - една за нея и една за мен :D

Пък и като свикнеш няма да ти прави такова впечатление си мисля :P[/b]

 

Не го знам дали му е удобно, на приятеля ми на главата не се качва. В интерес на истината при него не иска и да спи. А и с толкова възглавници (3) вече няма да има място за наще глави. Аз спя малко особено на възглавницата и обикновено я гоня защото ме бута да и правя място.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Има много верно . Верно е , че котките улавят негативната енергия в дома и почват да беснеят , както те го могат . Дори знам случай ( понеже бях свидетелка като дете при брад'чедките ми ) една котка буквално пощуря и за броени секунди направи рекорд на бясна обиколка на гарсионерата , само дето не можа да се задържи на тавана , но и там успя да "прехвърчи" почти . Струва ми се , че "улови" негативна енергия , кой знае откъде дошла .

А аз имах една котка , която като същинско куче се нахвърляше само на 2-ма човека , които идваха у нас - брадчедката ми и комшийката отреща :)Като се спуснеше отгоре до долу оставяше дълбоки нокти . Това едва ли се води лекуване , но със сигурност се води "опит да прогони недоброжелателите " :1000 (29):

Иначе точно по темата - когато котка се сгуши в скута ти - това става точно когато трябва - когато нещо ти е напрегнато или имаш болка . Дори се случва да полегнат точно където боли ( ако е възможно де :-) )

Времето поставя всяко нещо и Всеки на мястото му !
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
Вярно е..винаги когато човек е в лошо настроение и котката идва и се опитва да го разведри..Казвам го , като собственик на 2 котки, едната от които е вече на 11 години. :)

+ 1, котките са страхотни животни!!!

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Мойто мишле понякога е било наказвано и е яло пердах защото съм бил в лошо настроение а то е правило пакости, но дори тогава мисля, че е искало да ми помогне. Въпреки това като се върна ще има санкции, ако продължава да пикае на библиотеката ми.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз имах котка сиамка за цели 3 дни, майка ми отсече : "Звяр!".

Сега обаче като успея да се установя в собствено жилище мисля да си взема пак, но мисля за бирманска, ако си намеря.

А че котките са божествени създания - за мен няма съмнение. Просто само като гледаш колко грациозно и изтънчено ходи.. а ако се вгледаш за по-дълго в очите.. магия просто!


Link to comment
Сподели в други сайтове

Винаги когато плача или ми е адски криво,моето коте,което е голямо диваче и ако през деня спи 5 часа,3 тича и прави белички,спира с игрите и тичането по къщата,идва при мен,ляга и ме гледа право в очите!Просто е уникално,от както се помня винаги съм имала и котка и куче,определено съм фенка на котките,но по равно си обичам и двете животинки!Много е добре да имаш котка в дома си!А когато някой е болен,слагаш я там където те боли и след 30 мин. болката е наполовина!

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Мойто мишле понякога е било наказвано и е яло пердах защото съм бил в лошо настроение а то е правило пакости, но дори тогава мисля, че е искало да ми помогне. Въпреки това като се върна ще има санкции, ако продължава да пикае на библиотеката ми.

Кастрирана ли е? Измита ли е хубаво библиотеката след последното изпикаване? Има начини за справяне с това и боят не е сред тях.

image.jpgimage.jpgimage.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Кастрирана ли е? Измита ли е хубаво библиотеката след последното изпикаване? Има начини за справяне с това и боят не е сред тях.

 

Кастрирана е мишката, а за библиотеката не знам, не съм си в стаята. Ама като се върна, ще я нагушкам първо. Мисля, че мишлето ми просто е само и самотно. Понеже се бие с другото коте много, майка ми я държи в моята стая през повечето време.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Кастрирана е мишката, а за библиотеката не знам, не съм си в стаята. Ама като се върна, ще я нагушкам първо. Мисля, че мишлето ми просто е само и самотно. Понеже се бие с другото коте много, майка ми я държи в моята стая през повечето време.

Котките попринцип препикават без да са разгонени, когато отмъщават или са оставени без нужното внимание. Майка ти да обръща внимание на котката ти иначе това няма да се оправи..А да седи затворена - най-лошото възможно. Котките не понасят затворени врати, имат и изострено чувство за конкуренция по отношение на своите събратя..Най-вероятно твоята си мисли - оня другия котарак си се разхожда, а аз седя заключена..я да се изпикая за назидание.

image.jpgimage.jpgimage.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Котките попринцип препикават без да са разгонени, когато отмъщават или са оставени без нужното внимание. Майка ти да обръща внимание на котката ти иначе това няма да се оправи..А да седи затворена - най-лошото възможно. Котките не понасят затворени врати, имат и изострено чувство за конкуренция по отношение на своите събратя..Най-вероятно твоята си мисли - оня другия котарак си се разхожда, а аз седя заключена..я да се изпикая за назидание.

 

Малко ми се вижда забавно, но допускам, че е така. Аз така или иначе се прибирам края на идната седмица и ще си я поема:) Чак не предполагах колко съм се привързал към нея.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...