Jump to content


Кои са любимите ви подстилове на попфолка?


Кои са любимите ви подстилове на попфолка?  

9 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

Според мен много хора поставят попфолк музиката под общ знаменател, без да си дават сметка за неговите разновидности. Кои са вашите любими и не толкова любими подстилове? Мисля че преди не е правена подобна тема. Надявам се да се получи интересна дискусия.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Fast changed the title to Кои са любимите ви подстилове на попфолка?

Всички изброени, макар че не съм много по баладите, понякога обичам най-драматични тип 

 

Най-любимия ми стил вече не го правят тука - денс фолка, дето е подобен на турския, ще дам още линкове в следващ пост, че нал е забранено струпване :P Примерно 

 

Обичам и кючеци тип ММа и Вертолета, Панамера, Мира. 

Ретро звученето с веселите песни също е яко. 

Творчеството на Луна е отделно направление, пропуснато в анкетата. 

Етно фолкът на Екстра Нина - така трябва да звучи официално жанрът. "Жажда" е най-перфектната песен, записвана от фолк певица.

Занемариха и готините песни на Кристал с Хабиби, Севджан и подобни. Имаха хубави и танцувални аранжименти. 

Това е якото на чалгата - че е разнообразна. Но границите са твърде тънки, та не бих казал, че може да се говори за много подстилове. По-скоро различно звучене от различни композитори. Баладичен и дискотечен стил няма как да има, никой не прави само едното или другото, няма и да прави. И в двата "подстила" присъстват едни и същи елементи. 

Те са едновременно танцувални, клубни, закачиви и пр. Експериментален и примесен с други стилове е едно и също. Чалгата винаги е била подходяща за експерименти, за разлика от други жанрове. 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , omline каза:

Съвсем по темата ми е постът.

Това че аз съм създал темата, не ти дава автоматично право да ме обсъждаш в нея, защото е извън контекста. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, asylum каза:

Експериментален и примесен с други стилове е едно и също.

И аз първоначално си мислех да бъде само една категория, но се досетих че може да има хора, които харесват когато попфолкът комуникира с други жанрове, но не си падат по експериментален саунд.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Гласувам за тези:
 

  • Мелодичен/лиричен
  • Закачлив/лекомислен
  • Танцувален/клубен
  • Примесен с други жанрове
  • Експериментален
image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не ми харесва да си определям музикалните вкусове, чалга или не, в тясно определени кутии. 

2022 хората се борят да излязат от такива определения, а тука насилствено ни връщат обратно в тях. 

Време е за разходка до иконите. 

 

преди 1 час, THE IIconic каза:

Фаст нямаш ли си работа, та по цял ден мислиш тъпотии? 

Очевидно няма :) 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Във фолка през годините е имало доста песни, в които няма нищо чалгарско. Ако някой е навит можем да се опитаме да направим частичен списък с такива. Например: 

Рок балади:

Мариана Славова - Само ти

Магапаса и Найден Милков - Замълчи 

Биляна - Омагьосан свят 

Поп: 

Глория и Симона Загорова - Имам нужда от теб 

Рени - Ден след ден 2

Анелия - Всичко води към теб 

Латино: 

Глория - Тя или аз 

Рени - Горчиво и сладко 

Глория - Латино фиеста 

Рок: 

Преслава - Лъжа е

Преслава - Феномен 

Деси Слава - Лудост е

 

Който се сети, нека добавя :) 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...