Jump to content



Защо някои са зелени?


Препоръчани коментари

Честно казано обожавам да готвя, но после след мен доста се чисти. Например майка ми готви уникално вкусно, но я мързи и рядко готви за съжаление! 
Не съм бил от капризните деца като малък, баба ми винаги като ме е питала какво да ми направи, то е било само едно "пържени картофи" с кетчуп и това ми е любимото от нещата които не включват сладко, та така. Всъщност който обича панирани неща, освен копривата, препоръчвам и паниран карфиол, това е един от любимите ми зеленчуци и мога да го ям по всякакъв начин! 
 

  • Like 4
  • Haha 1
image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 100
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

преди 2 минути, RumyanaFen каза:

Преди не можех да ям спанак, коприва и лапад, но свикнах. Единствено курбан, пача и шкембе чорба не понасям отвращават ме!

Единствено шкембе чорба това ми е много гнусно! Не, че изобщо не съм ял, опитвал съм. 

  • Like 3
1.jpg.eda91276c67ca3e3f1ee0d7b9af93698.jpg
3>PBG>>>The Pirates Of Bulgaria<<<PBG<3
R.I.P.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, DevilWish каза:

Честно казано обожавам да готвя, но после след мен доста се чисти. Например майка ми готви уникално вкусно, но я мързи и рядко готви за съжаление! 
Не съм бил от капризните деца като малък, баба ми винаги като ме е питала какво да ми направи, то е било само едно "пържени картофи" с кетчуп и това ми е любимото от нещата които не включват сладко, та така. Всъщност който обича панирани неща, освен копривата, препоръчвам и паниран карфиол, това е един от любимите ми зеленчуци и мога да го ям по всякакъв начин! 
 

Аз ги обичам традиционно картофките със сирене.

  • Like 5
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, RumyanaFen каза:

Преди не можех да ям спанак, коприва и лапад, но свикнах. Единствено курбан, пача и шкембе чорба не понасям отвращават ме!

Най-отвратителното нещо след пръжките ми е шкембето, ненавиждам краве масло и почти в нищо от това което правя не го използвам, освен баницата на която баба ми ме научи и си признавам, че не е имало човек който да не се възхити от нея! Не бях правил с години, на Коледа точно изненадах гаджето ми, за два дни си я изяде цялата! Там използвам даже само масло, защото повечето хора обичат. Тайната е в газираната вода и яйцата, след като я нарежеш я заливаш с това.  Не ми се издава много тази рецепта, но то пък какво толкова сложно има? :D 
Имам си и рецепта за пържени филийки, които всъщност всеки обожава. Баща ми като беше тук и вечер искаше да му правя даже, той обаче пък нищо не умее да готви те за това с майка ми толкова са се разбирали! :D Тя мрази да й се бъркат в кухнята, за това, това е едно от нещата за които май най-често се гледаме на криво! Напоследък тя повече отстъпва откакто се прибрах! :D 

  • Like 2
  • Haha 1
image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, RumyanaFen каза:

Аз ги обичам традиционно картофките със сирене.

Аз сирене понеже не ям, а и като малък много не съм обичал, все с кетчуп или горчица. Лютеница ей така само с лъжичка се случва да си изям цял буркан! :D Много обичам! ❤️ 

  • Like 3
image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Brian каза:

Единствено шкембе чорба това ми е много гнусно! Не, че изобщо не съм ял, опитвал съм. 

Отвратително е! Майка ми обожава шкембе, като видя, че готви такова нещо и почвам да гледам на кръв! :D "То ти като видиш месо, лошо ти става" :D Отврат! И аз съм опитвал като малък, гнусно, гадно, отвратително! Единственото хубаво в това нещо е чесъна и оцет! 

  • Like 3
image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, DevilWish каза:

Най-отвратителното нещо след пръжките ми е шкембето, ненавиждам краве масло и почти в нищо от това което правя не го използвам, освен баницата на която баба ми ме научи и си признавам, че не е имало човек който да не се възхити от нея! Не бях правил с години, на Коледа точно изненадах гаджето ми, за два дни си я изяде цялата! Там използвам даже само масло, защото повечето хора обичат. Тайната е в газираната вода и яйцата, след като я нарежеш я заливаш с това.  Не ми се издава много тази рецепта, но то пък какво толкова сложно има? :D 
Имам си и рецепта за пържени филийки, които всъщност всеки обожава. Баща ми като беше тук и вечер искаше да му правя даже, той обаче пък нищо не умее да готви те за това с майка ми толкова са се разбирали! :D Тя мрази да й се бъркат в кухнята, за това, това е едно от нещата за които май най-често се гледаме на криво! Напоследък тя повече отстъпва откакто се прибрах! :D 

То пък голяма философия да направиш пържени филий. Чак и рецепта имал. А за баницата още не се е родил човека, който ще я направи по- добре от мен. Само ще кажа, че не я правя с готови кори. 

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, DevilWish каза:

Аз сирене понеже не ям, а и като малък много не съм обичал, все с кетчуп или горчица. Лютеница ей така само с лъжичка се случва да си изям цял буркан! :D Много обичам! ❤️ 

Това е хубаво поне, че не си месояден и аз съм така като се сетя как ги убиват теа животни жал ми става, но ям навик.:D

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, THE IIconic каза:

То пък голяма философия да направиш пържени филий. Чак и рецепта имал. А за баницата още не се е родил човека, който ще я направи по- добре от мен. Само ще кажа, че не я правя с готови кори. 

Моята е с готови кори и може да поспорим. 
За филийте има различна рецепта! Моите ги правя с яйца, кисело мляко и сода панировката! Не с брашно, както е класическата! 

  • Like 2
  • Haha 1
image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, THE IIconic каза:

Аз пък обожава свинска пача с много чесън. 

Баба ми правеше такова на времето. Сега от няколко години, откакто не готви и се залежа - ние с майка ми. В LIDL гледах комплект за пача. 

  • Like 1
image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, DevilWish каза:

Моята е с готови кори и може да поспорим. 
За филийте има различна рецепта! Моите ги правя с яйца, кисело мляко и сода панировката! Не с брашно, както е класическата! 

Само с яйца и сол! Напоявам ги яко в яйцата и пържа в силно загрята свинска мас. Тея джуркочи дето ги правиш и кучетата у дома няма да ядат. 

  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, THE IIconic каза:

Само с яйца и сол! Напоявам ги яко в яйцата и пържа в силно загрята свинска мас. Тея джуркочи дето ги правиш и кучетата у дома няма да ядат. 

Получават се меки и хубави. Ядът се и то доста, на времето за мен даже не е оставало! :D Стават едни такива пухкави ❤️ :D Аз не ги обичах тогава кой знае колко, но заради определен човек се научих. :D 
Колко яйца им слагаш? Аз не съм правил от години.

  • Like 3
image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, DevilWish каза:

Баба ми правеше такова на времето. Сега от няколко години, откакто не готви и се залежа - ние с майка ми. В LIDL гледах комплект за пача. 

Взимаш св. уши и крака, миеш губаво и ги вариш докато месото не пада от кокала. Обезкоставаш, връчаш в бульон, черен пипер и сол слагаш. Ситно нарязан чесън слагаш. Ядеш и ревеш

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Brian каза:

В каймата за кюфтета и кебапчета слагате ли газирана вода?

Не и честно казано там не пипам! :D Само яйце и твърд хляб по възможност.

  • Like 3
  • Wow 1
image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, DevilWish каза:

Получават се меки и хубави. Ядът се и то доста, на времето за мен даже не е оставало! :D Стават едни такива пухкави ❤️ :D Аз не ги обичах тогава кой знае колко, но заради определен човек се научих. :D 
Колко яйца им слагаш? Аз не съм правил от години.

Слагал съм и по 20. Филийте хубаво се напояват

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, THE IIconic каза:

Слагал съм и по 20. Филийте хубаво се напояват

Ще опитам тази рецепта като правя следващия път значи. На времето бабите ни ги панираха с брашно и някак си се получаваха сухи като престоят.

  • Like 1
  • Confused 1
  • Sad 1
image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, DevilWish каза:

Ще опитам тази рецепта като правя следващия път значи. На времето бабите ни ги панираха с брашно и някак си се получаваха сухи като престоят.

Моята баба никога не ги е панирала. Рецептата от нея я знам. 

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, THE IIconic каза:

Слагал съм и по 20. Филийте хубаво се напояват

То по добре в микровълновата или на парти грила. Яйца със сирене както се правят принцесите или кашкавалките. Такива филии ядете ли ммм?

  • Like 3
1.jpg.eda91276c67ca3e3f1ee0d7b9af93698.jpg
3>PBG>>>The Pirates Of Bulgaria<<<PBG<3
R.I.P.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, DevilWish каза:

Ще опитам тази рецепта като правя следващия път значи. На времето бабите ни ги панираха с брашно и някак си се получаваха сухи като престоят.

Тези с яйцата стават твърди!

  • Dislike 1
1.jpg.eda91276c67ca3e3f1ee0d7b9af93698.jpg
3>PBG>>>The Pirates Of Bulgaria<<<PBG<3
R.I.P.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, DevilWish каза:

Не и честно казано там не пипам! :D Само яйце и твърд хляб по възможност.

Наситнен лук, магданоз, среда от хляб напоена във вода. Ако се пържат 2 л. Кис. мляко и малко сода за хляб. Стават по пухкави. 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Brian каза:

То по добре в микровълновата или на парти грила. Яйца със сирене както се правят принцесите или кашкавалките. Такива филии ядете ли ммм?

Гаджето ми обича с кайма и кашкавал или със сирене и яйце съм правил, харесва ги. Аз от сандвичите купешки, вегетариански Гирос в Пловдив обичахме с медена горчица и паприка. 

  • Like 3
image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Всеки има неуспехи в кухнята, но не си признава. Моя последния беше пролетта паниран кашкавал във фритюрник. Остана само панировката кашкавала изтека 🤣

  • Like 1
  • Haha 1
  • Sad 1
1.jpg.eda91276c67ca3e3f1ee0d7b9af93698.jpg
3>PBG>>>The Pirates Of Bulgaria<<<PBG<3
R.I.P.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Brian каза:

Всеки има неуспехи в кухнята, но не си признава. Моя последния беше пролетта паниран кашкавал във фритюрник. Остана само панировката кашкавала изтека 🤣

О, имал съм много гафове! Най-големият ми е с "опита" да направя мекици преди няколко години. Наех се и повече няма да повторя това. Щях да счупя зъбите на много хора. Чичо ми понеже яде всичко и бая изяде, само той каза, че му харесали. Майка ми каза "повече не се опитвай да правиш мекици", бившето ми тогава гадже "ти едва не ми счупи зъбите, другите неща които правиш са вкусни, но това е абсолютен провал". Обичам мекици, но не се наемам, тук наблизко продават, който става рано - отива, купува две с много пудра захар за мен и това ми е! Повече мекици от мен - НЕ, а толкова да ги обичам!

  • Like 2
  • Haha 2
image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...