Jump to content


Отмяна на наказателни точки [предложения]


Препоръчани коментари

Хелоу. 

Giveaway?

Не точно.

 

Защо да изчистите наказателните точки?

Защото при натрупването им, можете да получите бан за повече от 3 дни и да не виждате съдържанието във форума.

Можете да кандидатствате за отмяна на наказателни точки, но както знаете нужен е подкуп (няма безвъзмездни неща)!

 

Искате ли резервни точки, с които да откупите греховете си?

10 бонус точки - Създаване на тема, която е предизвикала интереса на читателите (поне 50 броя, без спам коментари, не се зачитат коментари от автора или такива, които си личи, че са за отбиване на номер) 

 3 бонус точки - ако се окажете първи в седмичната класация по реакции. Колкото по-квалитетни и интересни коментари пишете, толкова повече точки.

 

Така ако сте натрупали 10 наказателни точки, то с една успешна тема ще ги анулирате.

 

За развялане на магии:

- отмяна на бан - 50 бонус точки (ако кандидатствате за тази опция) - трябва да натрупате 50 точки в рамките на месец. Ако не успеете, банът остава. За да сработи магията - трябва да сте примерен член на форума (без нарушения) през този месец.

 

Модераторите ще се заемат с нанасянето на бонус точките. Ще има отделна тема, в която всеки претендент за бонус точки да заяви своя залог за печалба и с коя тема. 

За баннатите - представям си го да го заявят през друг потребител.

 

Тази тема е проучвателна. Моля, споделете вашите идеи. Накрая ще се обяви официално.

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Предлагам когато си първи по реакции в седмичната класация да се премахват по 5 точки,а 3 да се премахват при постове събрали 20 или повече реакции. Мисля че това е добра идея,тъй като откакто можеш да реагираш на коментари тук има не повече от 10 поста с толкова реакции.

Разбира се ако се разбере че потребителят е агитирал да му харесват поста няма да му бъдат премахнати точките.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз имам няколко питания и предложения:

1. Старите точки, които са натрупани преди въвеждането на новите правила и точковата система не е ли по-добре да се премахнат без споменатите условия? Мисля, че така е най-честно и логично. Тези условия да важат за точките придобити след това. 

2. За да изчистиш 3 точки колко време трябва да се задържиш под номер едно в седмичната класация?  Класацията, както знаем е динамична и непрекъснато се променя. Предлагам да не е обвързано с определено време. Когато даден потребител застане на 1-ва позиция да качи скрийн и да кандидатства ако желае за изчистване на точките.

3. Предлагам на всички, който са в топ-а на класацията "През цялото време" да им бъдат премахнати точките без посочените условия. Там са потребители, които са били активни и са с интересно съдържание на постовете си за да попаднат в нея. 

4. Имам готова кандидатура за сваляне на бан. Кога ще може да ги заявим? 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Сега, като премисля нещата, 50 точки да събере човек ще е адски трудно за отмяна на бан. Потребителят трябва да измисли цели 5 нови теми и няма никаква гаранция, че всяка една от тях ще събере по 50 чужди коментара. Бонус точките за номер 1 в седмичната класация трябва да се вдигнат. 3 е много малко. Ако си номер 1, значи имаш място в този форум, хората са ти реагирали на съдържанието. Лека промяна със самите цифри ми се струва, че трябва да има. Например 7 бонус точки за първо място, 3 бонус точки, ако си в ТОП 5 по реакции, а нужните за отпадане на бан да се намалят до 30 или 40. Реално няма никаква гаранция, че някой ще стане номер 1, нито пък е сигурно дали ще има време да развива теми по начин, по който да са много активни. Хората имат и страничен живот.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 57 минути, xroflx9 каза:

Предлагам когато си първи по реакции в седмичната класация да се премахват по 5 точки,а 3 да се премахват при постове събрали 20 или повече реакции. Мисля че това е добра идея,тъй като откакто можеш да реагираш на коментари тук има не повече от 10 поста с толкова реакции.

Разбира се ако се разбере че потребителят е агитирал да му харесват поста няма да му бъдат премахнати точките.

Като цяло ако се агитира и тн ще има наказания.

 

преди 40 минути, Stela каза:

Аз имам няколко питания и предложения:

1. Старите точки, които са натрупани преди въвеждането на новите правила и точковата система не е ли по-добре да се премахнат без споменатите условия? Мисля, че така е най-честно и логично. Тези условия да важат за точките придобити след това. 

2. За да изчистиш 3 точки колко време трябва да се задържиш под номер едно в седмичната класация?  Класацията, както знаем е динамична и непрекъснато се променя. Предлагам да не е обвързано с определено време. Когато даден потребител застане на 1-ва позиция да качи скрийн и да кандидатства ако желае за изчистване на точките.

3. Предлагам на всички, който са в топ-а на класацията "През цялото време" да им бъдат премахнати точките без посочените условия. Там са потребители, които са били активни и са с интересно съдържание на постовете си за да попаднат в нея. 

4. Имам готова кандидатура за сваляне на бан. Кога ще може да ги заявим? 

1. Според мен е най-честно да важат за всички точки. Но да кажем да се изчистват от най-новите към старите. Доколкото помня при смятането на бановете, старите точки не се взимат предвид? @Fast @Willy - така ли е?

2. Не съм гледал дали се трупат от понеделник до понеделник или за последните 7 дни. Ако е второто - има резон да е както предлагаш.

3. Също - валидно предложение. Но да кажем в топ 3.

4. Нека се реши как точно ще бъде.

преди 30 минути, Willy каза:

Не разбрах? Това няма ли да дойде нещо като: "Обидих те и те напсувах здраво, ама имам 10 реакции на поста и няма да имам бан, who lost bitch??"

Представям си го така: потребител е натрупал 30 бонус точки. Прави наказание - отнема му се 10 точки. И така докато не излезе на минус. С това ще се даде повече поле за модерация. Тоест да е една идея по-строга, а не както сега - правиш 3 издънки и чак тогава получаваш някакво наказание.

преди 22 минути, Stela каза:

Сега, като премисля нещата, 50 точки да събере човек ще е адски трудно за отмяна на бан. Потребителят трябва да измисли цели 5 нови теми и няма никаква гаранция, че всяка една от тях ще събере по 50 чужди коментара. Бонус точките за номер 1 в седмичната класация трябва да се вдигнат. 3 е много малко. Ако си номер 1, значи имаш място в този форум, хората са ти реагирали на съдържанието. Лека промяна със самите цифри ми се струва, че трябва да има. Например 7 бонус точки за първо място, 3 бонус точки, ако си в ТОП 5 по реакции, а нужните за отпадане на бан да се намалят до 30 или 40. Реално няма никаква гаранция, че някой ще стане номер 1, нито пък е сигурно дали ще има време да развива теми по начин, по който да са много активни. Хората имат и страничен живот.

Това е идеята - да е трудно. Не е невъзможно. Създаване на анкети и тн.. много неща могат да предизвикат вълнение. Щом темата за изборите имаше посещаемост.хх

Може да са 6 точки. Първо място - 6, второ 3 и трето - 1 точка. Ама това ако е засичане в конкретен ден, щото иначе един път ще кандидатстваш за второ, после за първо. Ще стане значително лесно.

 

преди 14 минути, Fast каза:

Съгласен съм да важи само за точките с много стара давност (2+ години)

ТЕ тези точки май изобщо не ги броим?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз дори не знаех каква е тая седмична класация - може да съм я печелил няколко пъти, как да разберем? ИЛи трябва всяка седмица да проверявем веднъж себе си самите, и още веднъж модераторите да проверяват всички профили!? Нещо не ми се връзва как ще се проследява. 

  • Like 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

На тоя етап не съм много убеден че обвързването за отмяна на наказателни точни със създаването на форумно съдържание е особено добра идея. Най-много да доведе до излишен спам, съответно още наказания и изобщо излишна работа за административния и модераторски екип. 

Примерно ми се вижда излишно да се гледат седмични реакции. Това изобщо засича ли се автоматично? Има някви дневни победи, които си вървят, ма седмични не съм виждал. 

Не може ли да разделим двете неща? 

Според зависи от опциите на форуми, няква бонус програма за примерно къстъм титли (като Респект и прочее) спрямо някви точки или някви други екстри. Други конкретни предложения честно казано не ми хрумват към момента, пък и не знам какво позволява софтуера.

За наказателни точни предлагам 1 - амнистия и премахване на за сякви точки от преди ъпгрейда на форумния софтуер. и 2) пусни една тема дето по заявка някви точки да се зачеркват спрямо някви предварително задени критерии и преценка на администратора - да кажем една година - 5 точки, добро поведение - още 2-3 и някви такива. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 часа , Lelqtian каза:

На тоя етап не съм много убеден че обвързването за отмяна на наказателни точни със създаването на форумно съдържание е особено добра идея. Най-много да доведе до излишен спам, съответно още наказания и изобщо излишна работа за административния и модераторски екип. 

Примерно ми се вижда излишно да се гледат седмични реакции. Това изобщо засича ли се автоматично? Има някви дневни победи, които си вървят, ма седмични не съм виждал. 

Не може ли да разделим двете неща? 

Според зависи от опциите на форуми, няква бонус програма за примерно къстъм титли (като Респект и прочее) спрямо някви точки или някви други екстри. Други конкретни предложения честно казано не ми хрумват към момента, пък и не знам какво позволява софтуера.

За наказателни точни предлагам 1 - амнистия и премахване на за сякви точки от преди ъпгрейда на форумния софтуер. и 2) пусни една тема дето по заявка някви точки да се зачеркват спрямо някви предварително задени критерии и преценка на администратора - да кажем една година - 5 точки, добро поведение - още 2-3 и някви такива. 

Няма как да доведе до спам, защото ще има цедка. А и нали затова са модераторите в крайна сметка. По-скоро е изкупване на вина, а това ще е благотворно за повече разнообразие.

Тези къстъм титли за какво са ти? В смисъл какво повече получаваш с тях?

Добро поведение или преценка - ще е скандално. Със сигурност ще има повече ревящи, отколкото разбиране. 

За пълна амнистия - тц... все пак има правила. А за да се опростят точки, трябва целенасочено да направиш усилие. Тук има и момента, че може да се опростят точки и на акаунти, които са злонамерени от миналото, ако е за всички. Не ми се ще да отварям кутията на Пандора

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, meleto каза:

Няма как да доведе до спам, защото ще има цедка. А и нали затова са модераторите в крайна сметка. По-скоро е изкупване на вина, а това ще е благотворно за повече разнообразие.

Тези къстъм титли за какво са ти? В смисъл какво повече получаваш с тях?

Добро поведение или преценка - ще е скандално. Със сигурност ще има повече ревящи, отколкото разбиране. 

За пълна амнистия - тц... все пак има правила. А за да се опростят точки, трябва целенасочено да направиш усилие. Тук има и момента, че може да се опростят точки и на акаунти, които са злонамерени от миналото, ако е за всички. Не ми се ще да отварям кутията на Пандора

Къстъм титли са за допълнително себеизразяване. Нали беше привърженик? Ся ми хрумна че към бонус програмата може да се включи и смяната на ник, за желаещите извън стандартните условия (сменяли са, искат пак, пращаш ги да събират 50 точки (примерно) за един месец). 

Под добро поведение визирах, ако продължа горния пример - след една година се изчистват 5 точки като стандартна опция, ако през това време си се държал прилично т.е. нямаш допълнителни банове - може да отпаднат още 2-3 точки. А точно заради болднатото е включена опцията преценка т.е ако смяташ че някой е бил злонамерен, зачеркване на точки няма да има, независимо от всичко останало.

Междудругото опцията "разваляне на магии" е безумна. В общи линии стимулира и поощтрява лошо поведение из форума. Примерно съм света вода ненапита до момента в който нямам 50 точки, после тегля по една на всеки персонално, и вместо да си понеса последствията - банан колкото там ми се полага - използвам натрупания капитал от добра воля за сваляне на бана? По добре напрао монетизирай тия банове - Имате бан? пУснете смс на скромната цена от 2.40 лв без ддс за 3дни достъп до форума ... 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , Lelqtian каза:

магии" е безумна. В общи линии стимулира и поощтрява лошо поведение из форума. Примерно съм света вода ненапита до момента в който нямам 50 точки, после тегля по една на всеки персонално, и вместо да си понеса последствията - банан колкото там ми се полага - използвам натрупания капитал от добра воля за сваляне на бана? По добре напрао монетизирай тия банове - Имате бан? пУснете смс на скромната цена от 2.40 лв без ддс за 3дни достъп до форума ... 

Не е така, защото ако даденият човек стъпи накриво ще си върне бана без право на замяна. Пък и дай никога нищо да не пробваме, щото да не нарушава комфорта ни.

А и може да се сложи една клауза - ако нарушенията не са били системни или пък само да може да си намалява периода за бана. Тоест да не е пълна отмяна.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 часа , meleto каза:

Не е така, защото ако даденият човек стъпи накриво ще си върне бана без право на замяна. Пък и дай никога нищо да не пробваме, щото да не нарушава комфорта ни.

А и може да се сложи една клауза - ако нарушенията не са били системни или пък само да може да си намалява периода за бана. Тоест да не е пълна отмяна.

Напротив, знаеш че съм силно против тия безкрайни банове дето се раздават именно щото точките нямат няква давност и си седят безкрай там. От тая гледна точка доста за промяна, банове над 2 седмици и нагоре просто не съм убеден да са ползотворни и възпитателни. 

От другата страна на медала, специално тая идея ако вече имам бан, и има някви опции да се прекрати, в замяна на генериране на съдържание, ми се вижда един вид да обезмисля наказанието. 

С една дума, ако бановете не са ексесивни, няма да има нужда да се слагат банове, да се махат преждевременно банове, да се броят тепърва точки, кой колко лайка е събрал и прочее. 

Искаш бонусна схема. Така да е. Нека е обвързана с нещо което вече е налично из форума и така или иначе се генерира (дневни победи, теми с някъв брой постове, постове с някъв брой реакции) вместо да гоним някви ефирмени такива. Конкретно предложението за седмични реакции не е добра идея, защото поне в момента не се засича автоматично (за разлика от дневните) и ще направи трудно следенето му. Ако има някъде опция из софтуера да генерира такава седмична класация на реакциите, включия, ако не - да вземем нещо друго с по-конкретен характер. 

Понатък, нека тия точки се използват за премахване на наказателни точки по някъв начин - примерно по някъв предварително спуснат ценоразпис, да кажем примерно 25 за 1 точка, като може да ползваш такава опция примерно да си разкараш 1 такава точка на всеки 3 месеца. И то ако нямаш други провинения за тоя период, нали. Или нещо от сорта, нали, детайлите ще се измислят като си се спрял на нещо конкретно. Тия точки биха могли да се използват и за някви други форумни екстри. 

Алтернативно, ако не желаем да издребняваме, пусни просто една тема/форма където потребителите можем да пуснем заявка да се преразгледат някви точки и решаваш изцяло ти по както ти дойде дали такива ще бъдат премахвани, колко или изцяло не. 

Аз лично продължавам да си мисля как след 1 година точките е редно да се "архивират" автоматично или поне да нямат тежест при определянето на наказанията. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 57 минути, Lelqtian каза:

Напротив, знаеш че съм силно против тия безкрайни банове дето се раздават именно щото точките нямат няква давност и си седят безкрай там. От тая гледна точка доста за промяна, банове над 2 седмици и нагоре просто не съм убеден да са ползотворни и възпитателни. 

От другата страна на медала, специално тая идея ако вече имам бан, и има някви опции да се прекрати, в замяна на генериране на съдържание, ми се вижда един вид да обезмисля наказанието. 

Ти сам казваш, че бановете отдавна нямат превъзпитателна цел. Следователно наказанието, освен да има обществено полезна цел, няма какво друго.

С една дума, ако бановете не са ексесивни, няма да има нужда да се слагат банове, да се махат преждевременно банове, да се броят тепърва точки, кой колко лайка е събрал и прочее. 

Пак казвам може с точките да се спести да кажем половината или две трети от наказанието и все пак бан да има. И пак е в полза на думите ти. Така няма да има безкрайно дълги банове. Например ако имаш 7 дневен бан може да го намалиш наполовина. Ако са 3 дни - не.

Искаш бонусна схема. Така да е. Нека е обвързана с нещо което вече е налично из форума и така или иначе се генерира (дневни победи, теми с някъв брой постове, постове с някъв брой реакции) вместо да гоним някви ефирмени такива. Конкретно предложението за седмични реакции не е добра идея, защото поне в момента не се засича автоматично (за разлика от дневните) и ще направи трудно следенето му. Ако има някъде опция из софтуера да генерира такава седмична класация на реакциите, включия, ако не - да вземем нещо друго с по-конкретен характер. 

Съгласен съм. Но няма функция да засича седмични победи. Само дневни. Но пък може да вземем всички дневни победи и онзи с най-много точки из победителите да спечели седмицата?

Понатък, нека тия точки се използват за премахване на наказателни точки по някъв начин - примерно по някъв предварително спуснат ценоразпис, да кажем примерно 25 за 1 точка, като може да ползваш такава опция примерно да си разкараш 1 такава точка на всеки 3 месеца. И то ако нямаш други провинения за тоя период, нали. Или нещо от сорта, нали, детайлите ще се измислят като си се спрял на нещо конкретно. Тия точки биха могли да се използват и за някви други форумни екстри. 

Освен реакциите, искам да вкарам и създаване на съдържанието, за да има по-голямо изобилие на теми. Както виждаш вече е практика темите да са месечни, а не 100 годишни. 

Алтернативно, ако не желаем да издребняваме, пусни просто една тема/форма където потребителите можем да пуснем заявка да се преразгледат някви точки и решаваш изцяло ти по както ти дойде дали такива ще бъдат премахвани, колко или изцяло не. 

А не. Ще е в някаква тема и модераторите ще вършат тази работа. Аз ще съм само арбитър ако стане скандал.

Аз лично продължавам да си мисля как след 1 година точките е редно да се "архивират" автоматично или поне да нямат тежест при определянето на наказанията. 

С подобна система за бонус точки ще се изчистят. Стига потребителят да заяви и да е деен. То понякога не е нужно да правиш каквото и да е. Погледни колко пъти си се озовавал на първо място в дневната класация.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , meleto каза:

 

Преди да продължаваме, ся разгледах стената на плача. Реално от 1ви януари насам има по-малко банове отколкото изтрошихме клавиатури да нищим как да ги облекчим :) 

Иначе явно си решил какво ще става, давай да го финализираме и да приключваме. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • meleto unpinned this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...