Jump to content

Да се забрани ли писането в червено


Да се забрани ли писането в червено  

62 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

Системната злоупотреба с който и да е крещяш цвят на текста не е свобода на изразяване, престъпление срещу очите на всички. Щом аниманирани подписи за забранени с цел да не получа епилепсия, е редно и да има щадящи очите правила. 

А резултатите от анкета са повече от показателни. 

И @meleto ай стига с тая показна "демократичност". Когато ти изнася е много удобно си упражняваш диктатура, с тва правете анкета показваш че нямяш мнение по повод здравословното състояние на форумците или какво? 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Хората разрешават еднополови бракове, или човек да се венчае с домашния си Любимец, тук искате да забраните на някого да си пише с какъвто цвят му е кеф хахахахах

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , Lelqtian каза:

И @meleto ай стига с тая показна "демократичност". Когато ти изнася е много удобно си упражняваш диктатура, с тва правете анкета показваш че нямяш мнение по повод здравословното състояние на форумците или какво? 

Значи като е диктатура - проблем, когато е демократичност - пак проблем. Давам ти възможност да избереш кое от двете те устройва и ще е само едното. 

За удебеленото - имам мнение и съм го изказвал. Не смятам, че някой те задължава да четеш постовете в червено. След като е четимо, не смятам, че трябва да определяме кой как да оформя постовете си. Не ми пречи този цвят. Ако те дразни - игнорираш потребителя. 

Според мен, вие не се дразните на червеното, а на съдържанието.

Един допълнителен въпрос: а ако Кити почне да пише в жълто или лилаво ще има ли проблем? Кои цветове са позволени? Щрифтовете дразнят ли? Големината на шрифта?

Червеното ли е проблем или съдържанието на коментарите?

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

За големината май има проблем. Аз обичам да пиша само с главни букви и преди години ми бе направена забележка, че съм крещял :D Отучих се 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не, защото това значи да се лишим от Кити, а тя е Личност с главно 'Л' и не може да я загубим ей така.

Цитат

asylumКаймакът на чалгаобществото слуша именно Джена. Дори и ние все още не сме дорасли, но уверено вървим към Истината! 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, asylum каза:

За големината май има проблем. Аз обичам да пиша само с главни букви и преди години ми бе направена забележка, че съм крещял :D Отучих се 

В интернет обществото се приема като "крещене", факт. 

Но пък коментарите ти са с един такъв пиперлив привкус, сякаш са написани с главни букви. Хич не си се отучил. :D 

Не каза - кои цветове те дразнят? А под големина аз имах предвид ето това

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, meleto каза:

Значи като е диктатура - проблем, когато е демократичност - пак проблем. Давам ти възможност да избереш кое от двете те устройва и ще е само едното. 

За удебеленото - имам мнение и съм го изказвал. Не смятам, че някой те задължава да четеш постовете в червено. След като е четимо, не смятам, че трябва да определяме кой как да оформя постовете си. Не ми пречи този цвят. Ако те дразни - игнорираш потребителя. 

Според мен, вие не се дразните на червеното, а на съдържанието.

Един допълнителен въпрос: а ако Кити почне да пише в жълто или лилаво ще има ли проблем? Кои цветове са позволени? Щрифтовете дразнят ли? Големината на шрифта?

Червеното ли е проблем или съдържанието на коментарите?

 

Добре. Направи болднато червено като дифолт опция за целия форум, и пак ела да коментираме дали точно червеното е проблема или нещо друго. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, meleto каза:

В интернет обществото се приема като "крещене", факт. 

Но пък коментарите ти са с един такъв пиперлив привкус, сякаш са написани с главни букви. Хич не си се отучил. :D 

Не каза - кои цветове те дразнят? А под големина аз имах предвид ето това

Ако главните букви се свързват с крещене, то червеният цвят се асоциира с агресия и критика. Аз ползвам зеленото понякога, но само удебелено, иначе бледнее и дразни - неутрален и благ цвят. 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Просто да се промени червения цвят да не е толкова ярък, а по-тъмно червен, ако на някой наистина му е такъв проблем и му дразни зрението.

Цитат

asylumКаймакът на чалгаобществото слуша именно Джена. Дори и ние все още не сме дорасли, но уверено вървим към Истината! 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Lelqtian каза:

Добре. Направи болднато червено като дифолт опция за целия форум, и пак ела да коментираме дали точно червеното е проблема или нещо друго. 

Аз обичам да чета постовете на Кити, интересни са ми. Но след като почета 1 минута, ме заболяват очите. Ако е кратък пост, нямам гайле. 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Lelqtian каза:

Добре. Направи болднато червено като дифолт опция за целия форум, и пак ела да коментираме дали точно червеното е проблема или нещо друго. 

Сега искаш да съм диктатор ли? :D 

Аз попитах червеното ли е проблем или цветовете, шрифтовете, размерите?

Не е ли резонен въпрос: защо в питането основен фокус е червеният цвят? 

 

Ти взе  че се засегна, защо?

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Starboy каза:

Просто да се промени червения цвят да не е толкова ярък, а по-тъмно червен, ако на някой наистина му е такъв проблем и му дразни зрението.

На конкретната потребителка и беше предложено да си хареса друг цвят , защото на тоя форумен скин това червено е очеизбождащо, дори да и прескочиш постовете, но тя понеже не било забранено, и така искала, не пожела да си вземе бележка или да разгледа това предложение. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, meleto каза:

Сега искаш да съм диктатор ли? :D 

Аз попитах червеното ли е проблем или цветовете, шрифтовете, размерите?

Не е ли резонен въпрос: защо в питането основен фокус е червеният цвят? 

 

Ти взе  че се засегна, защо?

Основния фокус е червения цвят щото дразни очите на белия форумен скин. И нямам проблем с червения цвят, или който и да е цвят, стига да се ползва с няква мярка. Имам проблем когато има злоупотреба с себеизразяването върху моето и на останалите форумци здраве. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Lelqtian каза:

На конкретната потребителка и беше предложено да си хареса друг цвят , защото на тоя форумен скин това червено е очеизбождащо, дори да и прескочиш постовете, но тя понеже не било забранено, и така искала, не пожела да си вземе бележка или да разгледа това предложение. 

А на въпроса защо в други форуми не пише в червено, отговори, че там е забранено. И са по-посещавани от нас, така че може би има резон да се избягват подобни крайности 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Lelqtian каза:

На конкретната потребителка и беше предложено да си хареса друг цвят , защото на тоя форумен скин това червено е очеизбождащо, дори да и прескочиш постовете, но тя понеже не било забранено, и така искала, не пожела да си вземе бележка или да разгледа това предложение. 

Предвид всичките и фобии, според мен просто я е страх от друг цвят..

Цитат

asylumКаймакът на чалгаобществото слуша именно Джена. Дори и ние все още не сме дорасли, но уверено вървим към Истината! 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, asylum каза:

Ако главните букви се свързват с крещене, то червеният цвят се асоциира с агресия и критика. Аз ползвам зеленото понякога, но само удебелено, иначе бледнее и дразни - неутрален и благ цвят. 

На мен не ми е неутрален. И в това исках да кажа, че е въпрос на възприемане и вкус.

Червеният цвят не се асоциира с агресия и критика, а по-скоро авторът опитва да привлече внимание към себе си; да се отличи. Също така е политически, може би авторът иска да агитира :D  Червеният цвят, казват, отблъсква срамежливи и чувствителни хора.  

В единия случай говорим за интернет стандарти, а в другия за психология на цветовете. 

Съответно асоциацията ти не е коректна.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, meleto каза:

На мен не ми е неутрален. И в това исках да кажа, че е въпрос на възприемане и вкус.

Червеният цвят не се асоциира с агресия и критика, а по-скоро авторът опитва да привлече внимание към себе си; да се отличи. Също така е политически, може би авторът иска да агитира :D  Червеният цвят, казват, отблъсква срамежливи и чувствителни хора.  

В единия случай говорим за интернет стандарти, а в другия за психология на цветовете. 

Съответно асоциацията ти не е коректна.

Напротив, коректна е. Между другото, червеният цвят ми е любимият ;)

Предлагам да сменим белия фон с жълт - така ще мога да се любувам на още един любим цвят. 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Lelqtian каза:

Основния фокус е червения цвят щото дразни очите на белия форумен скин. И нямам проблем с червения цвят, или който и да е цвят, стига да се ползва с няква мярка. Имам проблем когато има злоупотреба с себеизразяването върху моето и на останалите форумци здраве

Тогава това не е ли въпрос на воля и разбиране от страна на човека, който го прави, отколкото на добавяне на забрана? Защото правила много могат да се добавят, но потребителите винаги може да искат да ти пречат на здравето със съдържанието, което пускат. И пак стигаме до съдържанието - ти можеш да се почувстваш нещастен или обиден от пост, който даден потребител е публикувал за Татяна. Да получиш сърцеТУП. Това значи ли, че трябва да забраним постове за Татяна?

 

Не ме разбирай погрешно, изобщо не ми е проблем веднага да го добавя в правилата, но дали е редно се питам. Ако кажете - ще се промени.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, asylum каза:

Напротив, коректна е. Между другото, червеният цвят ми е любимият ;)

Предлагам да сменим белия фон с жълт - така ще мога да се любувам на още един любим цвят. 

Вече си представям инвазията "не на жълтото" и с дрон да ме търсите да върна стария темплейт... :D 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, meleto каза:

Тогава това не е ли въпрос на воля и разбиране от страна на човека, който го прави, отколкото на добавяне на забрана? Защото правила много могат да се добавят, но потребителите винаги може да искат да ти пречат на здравето със съдържанието, което пускат. И пак стигаме до съдържанието - ти можеш да се почувстваш нещастен или обиден от пост, който даден потребител е публикувал за Татяна. Да получиш сърцеТУП. Това значи ли, че трябва да забраним постове за Татяна?

 

Не ме разбирай погрешно, изобщо не ми е проблем веднага да го добавя в правилата, но дали е редно се питам.

 

преди 10 минути, asylum каза:

А на въпроса защо в други форуми не пише в червено, отговори, че там е забранено. И са по-посещавани от нас, така че може би има резон да се избягват подобни крайности 

Щом не може да спазва елементарна интернет етика - това не го казвам само аз, че ми дразни очите червеното и, казаха и го болшинството хора, които още я отразяват. И не говорим за съдържанието на постовете, говорим за чисто графически - това червено на тоя форумен фон дразни. За съдържанието - има модератори. Ако получавам сърцетуп как на някой не му харесва Татяна (примерно) или уртикарий - проблема си е мой, има какво да направя. Ако имаше какво да направя по тоя въпрос със форумни опции или друг скин , нямаше да бия барабана в момента. Примерно, анимарани подписи, които по едно време бяха много модерни ме дразнеха много сериозно, но има опция да се не показват, и дори незнам дали още са на мода. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тя сега се държи надменно и арогантно, нарича ни "дребсита, които нищо не знаят и не разбират", пък ако й забраните червеното не ми се мисли какви ще станем.:unsure:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Дълъг текст в болд се чете трудно. Не е проблемът в червеното, ако се махне болда. Иначе двете в комбинация наистина са дразнещи и аз маркирам текста, за да го прочета. Нямам против да остане, но честно казано предпочитам да не е позволено.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...