Jump to content


Заглавие на книга


Препоръчани коментари

Извинявам се, че пускам темата тук, но така има възможност да я видят повече хора.

 

От години търся една книга, но не мога да си спомня нито заглавието, нито името на автора. Книгата беше детски роман, помня, че главната героиня е момиче сираче, което живее с леля си, но после май го гонят и то започва да обикаля градовете и селата и да продава хартиени въртележки. Романа съм го чела отдавна, през 90 - те, но не от библиотеката, беше на едно момиче. Така и не си записах нито името на книгата, нито автора, защото мислех, че лесно ще ги намеря.

 

Е, така и не намерих книгата. Та, някой чел ли я е, помни ли я тази книга?

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Добър ден. Искам да намеря една книга, която евентуално си мисла как може би помня че четох преди около 30 години. Не помня кой беше главния герой, и дали имаше такъв изобщо, но помня че се случваха някви събития и по едно време се стана нещо. Автор още по-малко. Корицата обаче беше небесно лилава, това го помня много добре!

 

С две думи, Кити, напиши някъф по-конкретен детайл, който евентуално помниш от книгата - някое име, примерно, или поне от коя страна е бил автора, щото на такива общи работи, дето ги има в цифра книги, отговор няма да намериш.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Добър ден. Искам да намеря една книга, която евентуално си мисла как може би помня че четох преди около 30 години. Не помня кой беше главния герой, и дали имаше такъв изобщо, но помня че се случваха някви събития и по едно време се стана нещо. Автор още по-малко. Корицата обаче беше небесно лилава, това го помня много добре!

 

С две думи, Кити, напиши някъф по-конкретен детайл, който евентуално помниш от книгата - някое име, примерно, или поне от коя страна е бил автора, щото на такива общи работи, дето ги има в цифра книги, отговор няма да намериш.

Мисля, че ту умело яхна вълната на коя?, какво?, как?, що?. Просто не може да се мерим с подобен мащаб!

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ако си спомниш нещо по-конкретно от сюжета, може и да мога да ти помогна. Но със сираче и хартиени въртележки не намирам нищо, а със сираче, живеещо при леля си - стотици.

Научи английски, докато се чудиш, има десетки форуми, които могат да помогнат за това.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ами помня само това - че главната героиня беше момиче сираче, което май живееше с две или три свои лели, после бяга ли, дават ли го на някого, не помня точно, после срещна един старец и заедно с него започна да продава хартиени вятърни въртележки, беше си измислило песничка, за да привлича клиентите. Действието се развиваше в 19 век, май във Франция, по това време четях доста френска детска литература (и оттам любовта ми към Франция и красивата и природа), авторът май беше французин, защото името беше малко завъртяно и затова не го помня.

Вчера и днес прерових нета като къртица за този роман. Не е нито "Полиана", нито "Малката Дорит", нито нито "Ребека".............

Абе, много четях такива романи по това време, за деца сирачета и как преодоляват трудностите и запазват доброто в себе си - "Хайди", поредицата за Анн от Авонлий, четирилогията за сестрите Марч, романите на Зола "Без дом" и "Изпитанията на малката Пиерета", италианският роман "Сърце"...............

Книгата я четох набързо, трябваше да я връщам, защото беше награда на момичето от училището му. Търсих я по книжарниците тогава, но не я намерих. Навремето нищо не си записвах, защото се гордеех с отличната си слонска памет. :ah:

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Може ли снимка на романа "Маделин", ако я имаш? Смътно помня корицата, имам отлична фотографска памет.
Link to comment
Сподели в други сайтове

Може ли снимка на романа "Маделин", ако я имаш? Смътно помня корицата, имам отлична фотографска памет.

Поредица от книжки е, пиши madeline book в Google изображения и разгледай.

Link to comment
Сподели в други сайтове

А по-важният въпрос е Кити как ще познае, че това е книгата изобщо, дори да се даде правилно предположение?

Цитат

asylumКаймакът на чалгаобществото слуша именно Джена. Дори и ние все още не сме дорасли, но уверено вървим към Истината! 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

По корицата ще я позная лесно, имам слонска фотографска памет. Помня си учебниците и съдържанията им. Съвсем сериозно.

Пак се разсеях, уж книгата търся, а се забих в читанката да чета "Антон и Точица". :ah:

Опитах на английски език да търся, но ми е мега беден английския.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...