Jump to content



Online: Мария и Stan - Страдам


Препоръчани коментари

  • Отговори 75
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Силна песен! Повече от явно е, че Мария е дала мило и драго да си сложи името до това на Стан, според мен вокално изобщо не си подхождат, направо да не кажа, че е излишна в песента. На мен ми се слушаше нещо лятно, бързо, писна ми от балади и умерени песни, след Обичай ме вълната от балади ми дойде в повече, да не говорим на прага на лятото да продължаваме с опитите да повтаряме успеха й. :mf_surrender: Клипът не е кой знае какво, приятен е за гледане заради Стан и Мара. Много е красива, супер много ме кефи как изглежда в клипа, най-вече с плитките. Вокално може да не си пасват, но визуално много си ходят, изглеждат много свежо и двамата.

Само на мен ли ми идва в повече "завържи ме и хвърли ме в морето"? :helpsmilie: Бива метафори, ама чак пък толкова... Иначе ми харесва текстът, може да е банална тема, но на тази музика не си представям да се пее за нещо друго.

 

"Мрънкането" на Марчелис е защото песента е в мъжка тоналност, т.е. да е удобна за Стан,а Мария няма как да си отпусне гласа на височините, защото песента просто й е ниска и следователно гласът на Стан изпъква. При Повече не питай, Питбул и Любов (на Софи и Тони) е същата работа-мъжкия глас изпъква, просто защото е в мъжка тоналност, направени са да удобни на мъжете, женския глас няма как да изпъкне при тази позиция. Сега не говоря за чувство и начин на изпяване- кой го е докоснал, кой не е друга работа. Сега не съм сигурен дали е точно така, това е мое мнение, ако има някой по-компетентен нека се изкаже. Но просто казвам, че мрънкането й не е от бездарие.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Песента е убиец, само да я бяха пуснали есента, лятото не е времето на такива песни, макар че според мен в Гърция ще се оцени повече отколкото тук.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Песента е убиец, само да я бяха пуснали есента, лятото не е времето на такива песни, макар че според мен в Гърция ще се оцени повече отколкото тук.

 

Неговата самостоятелна версия излезе миналото лято и има 11 милиона гледания. Едва ли ще се прехласнат по мънкането на Марча.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Песента е убиец, само да я бяха пуснали есента, лятото не е времето на такива песни, макар че според мен в Гърция ще се оцени повече отколкото тук.

 

Е как очакваш там да се оцени след като си имат оригинала, втора версия на оригинал трудно се приема особено не в една съща държава :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Казвам, че там ще се приеме по-добре отколкото тук в България, няма значение, че вече са я слушали. Това е нещо различно и кой знае, някой пък може и да хареса мънкането на Мария, предвид певиците, които имат там.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Песента не е зле, изпяването обаче е ужасно, Мара си мънка под носа без грам чувство. Видеото е нагла кражба от Zayn. Очаквах повече, за сега не бих си я пуснал втори път.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Много силна песен, жалко, че в днешно време в поп-фолка се правят малко такива. Може би наистина щеше да е тотален хит ако беше с Преслава или някоя по-гласовита, но на мен Мария си ми е слабост и ми харесва с нейно участие. :heart:

849bfacb1ce05353.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

ОК, няма да си кривя душата - дадох на песента втори шанс, дори я прослушах над 10 пъти от снощи. И то само защото обожавам STAN и се радвам, че Мария успя да го включи в песента и в клипа. Това ще му е малка реклама в БГ. В Гърция в момента е в ТОП 3 на модерните изпълнители. Да не кажа номер 1. Много е внимателен с песните и клиповете си, а най-вече е ужасно талантлив, защото с компанията му ICON music не само пишат неговите песни, но и създават хитове за други изпълнители.

 

Факт е,че най-слабото място е първият куплет като изпяване и текст. Припева на Марч не е толкова зле. Във втората част на припева наистина пее нахъсано както преди пееше. Можеше още да се напъне с изпяването. Все пак се справи на времето с Не те обичам, която е доста агресивна песен. Не знам защо в последните 5 - 6 години залага на мънкане .....

 

Втората част на STAN ми е любима и като текст.

 

Последният припев е топ кулминацията на песента, защото не очаквах да го е изпял на БГ. :Vishenka_05:

 

Силно се надявам и някой от ремиксите да е взет от Марче за клуповете. Аз дори мислех,че ремикс е взела защото споменаваше балет Феим. :girl_witch:

 

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Толкова ниско пеене с този изнемощял глас, че чак дразни. Това е песен за високо пеене, но с пари не се постига. Самостоятелната версия на Стан е много по-добра.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Мария не ме е впечатлявала с песен от години може би, последните й песни даже ме избиваха на агресия... :D Тук обаче няма как да не я похваля, много прятно ме изненада. Гръцката част също е повече от прекрасна, даже се чудя коя повече ми харесва. Браво е малко!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Наистина музиката е убийствена, толкова въздействаща, направо тръпки ме побиват като я слушам. Стан е наистина страшно талантлив. Изпълнението на Мария не е достатъчно въздействащо, но все пак евала, че най-сетне реши да заложи на нещо качествено. Това ако го пееше Преслава, Емилия или Райна, щеше да е хита на годината. Да не говорим колко ми напомня на някои от песните с гръцко звучене на последната. :Vishenka_05:

Link to comment
Сподели в други сайтове

На гръцки песента е страхотна! На български е пълна фъшня и клипът също! Не знам защо тая жена не снима уникални неща, има пари.... Да ги влага както трябва поне! :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не знам,ама Мара осъзнава ли какво мрънкане прави в песните си? Абе тази жена уши няма ли? Пффф егати излагацията е тази жена! Музиката е брутална,частта където пее Стан е невероятна,но Мария разваля всичко всичкооооо!

 

:phpgrin2:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ако Мария беше вкарала малко старание и чувство, песента щеше да надмине "Кой" като успех! На толкова силен текст и уникална музика, подобно мънкане и рецитиране..е Незнам колко трябва да са прибрали продуцентите на Стан за да позволят подобно нещо!

 

Само се чудих коя чалгарка ще се инспирира от самостоятелния дебют на Зейн, но реално доста слаба имитация, нещо не е сполучлив опита като оригинала!!!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Мария няма една хубава песен в последно време.Последната и беше с Азис - Чуй ме и от там почна да залязва.Липсва ми старата Мария,ама няма да я видим за съжаление

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...