Jump to content



Online: Ismail ft Софи Маринова - Дай ми


Препоръчани коментари

Мега джамийско копие на Горе-долу...

Иван е прав ... След успеха на Фикрет, опитите на Синан, Дениз или пък Ismail не трябва да ни изненадват. Не съм фен на Карлос, но например, той така и не успява да предизвика никакъв интерес у публиката, която възхвалява ромски и турски певци, защото новото поколение българчета слушат всичко друго, но не и чалга.

 

И самия жанр е виновен за това - тоталната деградация и морална импотентност, която жанра носи в последните 10 години (особено засилено), кара всяки себеуважаващ се родител да не дава достъп на детето си до този канал/жанр и т.н. В повечето случаи това са именно етнически български семейства, които знаят в какво искат да превърнат децата си и се стараят да ги възпитават правилно. От другата страна са представители на малцинствата, които в повечето случаи (не винаги, но в своята масовост), не се гружат за моралното развитие на децата си, имат много големи семейства, не ходят на работа или училище и въобще не виждат лошо в чалгата.

 

Слава Богу, че когато аз бях на 13-14 в чалга клиповете нямаше чекнежите и секретите на Яница, люлките по цици на Александрова, влачещата се по стълби Моника Валериева, садо-мазо Татяната и т.н., защото и моите родители нямаше да ме оставят да слушам. Още помня как баща ми прослуша първите ми три касетки (Глория-12 диаманта, Коста Марков, и DJ folk collection 6) и имаше забележки по някои неща като Пантерите и Командира на петра, но все пак ме остави да слушам това,което исках.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 28
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Мега джамийско копие на Горе-долу...

Иван е прав ... След успеха на Фикрет, опитите на Синан, Дениз или пък Ismail не трябва да ни изненадват. Не съм фен на Карлос, но например, той така и не успява да предизвика никакъв интерес у публиката, която възхвалява ромски и турски певци, защото новото поколение българчета слушат всичко друго, но не и чалга.

 

И самия жанр е виновен за това - тоталната деградация и морална импотентност, която жанра носи в последните 10 години (особено засилено), кара всяки себеуважаващ се родител да не дава достъп на детето си до този канал/жанр и т.н. В повечето случаи това са именно етнически български семейства, които знаят в какво искат да превърнат децата си и се стараят да ги възпитават правилно. От другата страна са представители на малцинствата, които в повечето случаи (не винаги, но в своята масовост), не се гружат за моралното развитие на децата си, имат много големи семейства, не ходят на работа или училище и въобще не виждат лошо в чалгата.

 

Слава Богу, че когато аз бях на 13-14 в чалга клиповете нямаше чекнежите и секретите на Яница, люлките по цици на Александрова, влачещата се по стълби Моника Валериева, садо-мазо Татяната и т.н., защото и моите родители нямаше да ме оставят да слушам. Още помня как баща ми прослуша първите ми три касетки (Глория-12 диаманта, Коста Марков, и DJ folk collection 6) и имаше забележки по някои неща като Пантерите и Командира на петра, но все пак ме остави да слушам това,което исках.

 

Амме. Децата с модерните си телефони, таблети и лаптопи си слушат когато и каквото искат. То преди беше така, пък сега съвсем. По времето на касетките може и да е имало някакъв контрол, ама тогава ми се струва, че и самите родители масово са били чалгари. Като гледам по кръчмите хората на и над средна възраст как реагират на песните оттогава. Те и сега са. Сегашните трийсетгодишни, дето имат или ще имат деца, са били тийнейджъри точно по времето на пика на чалгата.

 

А Фики и Теди Александрова.. изобщо не са ограничени като популярност в малцинствата, и сред българските чалгари са масово популярни. По участията им в дискотеките ходят българи, те ги правят толкова известни, успешни и им изкарват парите.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...