Jump to content


Лечение с лингвални брекети


Препоръчани коментари

Темата ми стана интересна след днешната демонстрация в "На кафе" по Нова. Наистина са доста практични, въпреки недостатъците си.

 

breketi_types_14.jpg breketi_types_14a.jpg

 

Лингвалните брекети се поставят зад зъбите и затова на практика са невидими за останалите. Обикновено лингвалните брекети са изработени от метал.

Ортодонтите се нуждаят от специално обучение, за да могат да лекуват пациенти с лингвални брекети. Затова не всеки ортодонт ги предлага.

Основното предимство на този тип брекети е, че никой няма да знае, че ги носиш, освен ако не надникне в устата ти.

 

Недостатъци:

Носенето им първоначално е болезнено, защот нараняват езика и затрудняват говора. Но за облекчение се използва восък през първите дни.

Обикновено са по-скъпи от останалите видове брекети, защото изискват от ортодонта повече знания и умения.

Лечението с тях може да е малко по-продължително отколкото с традиционните брекети.

Не всеки ортодонт ги поставя. Изисква се специално обучение.

Ако имате по-сериозни проблеми или се налага носенето на друг вид брекети, лингвалните може да не са подходящи за вас.

Хигиената на устната кухина при всички случаи на лечение с брекети е извънредно важна. Това с всичка сила се отнася и за лингвалните брекети, чието разположение от вътрешната страна на зъбите, превръща почистването им в предизвикателство.

 

 

Видео проследяване на лечението

Link to comment
Сподели в други сайтове

Tва със сигурност боли адски много!! Това движение на зъбите, особено там, където се запълва разстояние поради липсващ зъб... пък и не пише за колко време е постигнат резултатът. Ама сигурно си струва.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Tва със сигурност боли адски много!! Това движение на зъбите, особено там, където се запълва разстояние поради липсващ зъб... пък и не пише за колко време е постигнат резултатът. Ама сигурно си струва.

Лекарката днес по Нова каза, че този метод не се използва за крайно разместени зъби, защото боли адски много, пък и може да не помогне.

Ако имам пари бих си сложил на долната челюст. Не че са ми разместени, по-скоро са наклонени леко на една страна.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз дори намирам за чаровни брекетите,не виждам защо някой се притесняват толкова,че да си слагат задни1000%20(29).gif. Ако нямах перфектни зъби,бих си сложил :whistling: 1000%20(29).gif

podpis.jpg

Як за тебе, аз съм виждала много по-хубави момчета от него. На работа момчетата ни-готвачи, които са на 27-28 години са много по-готини. Тук има и готини, но Ивалът не е от тях.
Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз дори намирам за чаровни брекетите,не виждам защо някой се притесняват толкова,че да си слагат задни1000%20(29).gif. Ако нямах перфектни зъби,бих си сложил :whistling: 1000%20(29).gif

И аз от една страна мисля така, имам голямо желание, не се притеснявам толкова от гледката. Но все пак щом има чалъм за невидими. :whistling: Пък и от обикновените нали не може само на едната челюст, трябва и на двете да е.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Долните традиционни брекети не се виждат, защото са зад долната устна. Горните са видими, но е въпрос на нагласа да свикнеш с тях. Хубавото е, че след 2 месеца ти се исправят зъбите и брекетите стават симетрични и можеш да си слагаш всякакви цветни ластици по тях и да се гъзариш.

 

Болката е първата седмица - боли като ядеш, едвам говориш, но след това не ги усещаш.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да бе, представяш ли си момче с брекети и лилави ластичета по тях. :mf_surrender:

Аз бях с много различни комбинации.

жълто и черно

сини нюанси

жълто и червено

черни

бели

прозрачни

 

Въобще много се забавлявах. :1000 (29): :1000 (29):

 

Иначе сега нося само ритайнери. Те се слагат от вътрешната страна ан зъбите, по подобие на описаните горе брекети, но представляват една много тънка метална нишка, която всъщност продължава да придържа зъбите, защото първоначалното разместване от носене на брекети става супер бързо, но за да може коста около зъба да се втвърди в новата позиция са нужни няколко години.

image.jpgimage.jpgimage.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

И колко се изръси, Борисе? По принцип твоите криви ли са били?

Ами не бяха особено криви, но не се чувствах добре с тях и затова се реших на подобна стъпка. СЛедващото, което смятам да правя е след няколко години да си изпиля всичко и да си сложа фасети, но засега нямам проблеми със зъбите си и не бързам.

 

Иначе ми излезе по 500 лева на челюст. Но това беше преди 5 години. Сега вече нещата може и да са се променили. Също така при моя зъболекар видях реклама на някаква нова американска технология, която може да оправи зъбите за 6 месеца(аз моите брекети ги носех 2 години) и ефектът е гарантиран. Моят зъболекар( а аз му вярвам), каза че наистина ефектът е поразителен и траен. Ако искаш мога да се поинтересувам.

image.jpgimage.jpgimage.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...