Jump to content



Жената - феномен - Марая Кери


Препоръчани коментари

В последното официално издание на книгата за световни рекорди "Гинес" от Март 2003г. Марая поставя световен рекорд, който никой човек на планетата, роден до момента не може да подобри. Марая заковава и то на живо изпълнение най-високия тон регистриран някога изпълнен от жив човек - G7# който дори липсва в октавите на пианото. До преди това медицината е смятала достигането му за невъзможно от човек. Този звук е т.нар. делфински говор и до 2003 се е смятало за невъзможно човек да го достигне. Кери е единственото живо създание на планетата достигнало G7# и гласът на Марая се смята за медицинско чудо.

 

Другият световен рекорд на певицата естествено е за човекът с най-голям гласов потенциал - цели 7 октави. Зад нея са Yma Sumac със "скромните" 5 октави и Minnie Riperton с 4.5 октави. По принцип почти всеки човек има гласов потенциал от октава и половина до две. Много рядко са случаите на 3 пълни октави. Какво да говорим за 7... Dolphin speak :mf_surrender:

Ето и живото изпълнение, за което Марая влезе в рекордите на Гинес:

Марая изпълнява Американския химн на финала на FNL. Минутата е 1.39 :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 34
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Егати гласището има тая жена ... Винаги съм вярвал,че е най-добрата певица шавала някога по земята,но чак толкова ... Нямам думи ! :blink:
Link to comment
Сподели в други сайтове

Леле, изтръпах на 1:39, чудовищно ... не прегракна, не изфалшивя, дори на фалцет не го взе ... просот го изпя ...

qp3wk4.jpg

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

най-после една смислена тема да направи някой - пич,благодарности...

 

за Марая Кери какво мога да кажа - лайфа говори сам по себе си...ей за тва съм фен на гласовити певици,не на некви лигли...

 

ето ви едно изпълнение и от мен - къса глави буквално - прави с гласа си каквото си поиска

 

Mariah Carey - Vision of love (Live - BET Blue Print)

 

долу линк за мп3

 

Mariah Carey - Vision of love (Live - BET Blue Print) @ 4storing

Редактирано от PROVOKATOR
Link to comment
Сподели в други сайтове

Каквото и да кажа за нея, никога няма да бъде достатъчно. Това е изпълнителката, с чиято магия и глас живея всеки божи ден...Уникален талант...Поклон пред този велик вокал... Най-великият раждал се някога... Редактирано от i810
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

че пее, пее...ама не е най-уникалната.... нз дали е българска солидарност ама за мен като гласови способности най-уникална е ДесиСлава...пее всичко и то различно....а това че на марая и пресипва гласа като пее за мен не е уникално...

 

Впрочем гледах едно предаване където казаха че най-бездарните певици са Мадона - уникална със своето шоу, Марая Кери и Селин Дион

Link to comment
Сподели в други сайтове

Впрочем гледах едно предаване където казаха че най-бездарните певици са Мадона - уникална със своето шоу, Марая Кери и Селин Дион

 

"Сигнално жълто" ?


Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
че пее, пее...ама не е най-уникалната.... нз дали е българска солидарност ама за мен като гласови способности най-уникална е ДесиСлава...пее всичко и то различно....а това че на марая и пресипва гласа като пее за мен не е уникално...

 

Впрочем гледах едно предаване където казаха че най-бездарните певици са Мадона - уникална със своето шоу, Марая Кери и Селин Дион

 

Да сравняваш който и да е с Марая Кери е глупаво, камо ли Десислава... Жената е медицински феномен, а щом за теб това означава "пресипване на гласа докато пее"..... Значи, разбирам защо си написал нещата по-горе... :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

Това, че е изпяла най-високия тон не я прави най-добрата певица. Мен лично ме дразни с нейните делфински звуци. Ама евала за хитовете - 18 в САЩ са номер 1, втора след Бийтълс. За мен Селин е най-добрият вокалист, заедно с Арета Франклин и от VH1 мислят така.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Това, че е изпяла най-високия тон не я прави най-добрата певица.

 

Всичко е въпрос на усещане...Аз пък смятам, че по-добра певица от Марая няма... :whistling:

А що се отнася до това какво мислят VH1, не съм сигурна, че имат изобщо някакви мисли... :1000 (29): Попадала съм на класации, в които велики изпълнители заемат безумни позиции... :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...
Егати гласището има тая жена ... Винаги съм вярвал,че е най-добрата певица шавала някога по земята,но чак толкова ... Нямам думи ! :blink:

+ 1

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...