Jump to content



Какво ядохте днес?


Препоръчани коментари

Въпросът е ясен - споделете с нас какво ядохте, хареса ли ви, как ви накара да се почувствате, какво обмисляте да ядете по-късно и защо.

Приканваме ви към дискусии, но ви моля да се въздържате от спорове и обиди, колкото и провокативна да е темата.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 42
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Оооооо в последните три дни много ям и то покрай тези празници :D Оффффф, дълга тема.... сега ще падне едно писане.... Ами най-вече шоколадов сладолед, шоколад, кроасани, козунак, чипс  - аз на това и живея сигурно последните години, защото след плодовете това са любимите ми неща :D-.... а днес чак и торта (мама е виновна, като цяло тя е бохем - маси, ядене, пиене) :D На мен удоволствието ми е кафето, цигарата и възглавницата хахахах. Иначе не съм кой знае от колко ящните напоследък и това доста си личи... Пък и при мама винаги е така - вкусно, няма как, гледа детето да е все нахранено, особено когато е 40 кг с напикани гащи ха ха . Но това не ме плаши, обичам да си хапвам, обаче сладки неща най-вече!

Днес специално много ядох,  та то три часа ядене беше с майка ми... :D  Ами като станеш в 15 ч. и кафето ти е вече направено - супер, рядко се случва.... Започна се с новия шоколадов сладолед Бос с бял шоколад и маршмелоу Бонбони - страхотен е,  две огромни парчета торта Шоко лешник на Неделя - любима ми е. Уж я купихме за именния ден на мама в неделя, но нещо и двамата не издържахме и ометохме две парчета... Конфитюр от Вишни - не е кой знае какво, баба ми винаги е правила по-добър, новата Мура Чоко Дриймс с фъстъци - хареса ми определено! Кроасан 7 days, на тях не изневерявам, този път с лешник и диджестивни бисквити, хареса ми повече от другия с ванилията, но любими си ми остават тези с шоколадова глазура. 

После като за обяд уж, по-основни неща - картофи соте - не е моето, защото любими са ми пържените или чипс с паприка/кетчуп, Пуешко пушено филе Браво с руска салата на Кенар си направих (руло по чешки го нарича мама) и агнешка дроб сарма  ама малко, въпреки, че месо ям сигурно 2-3 пъти в годината, вчера и днес трябваше да се дояде това филе и реших да опитам нещо различно, което шокира домашните... Месо не бях ял поне година и половина! Изненадан съм по-скоро, че ми се дояде..... и пикантна лютеница на Дерони с маслини каламон без костилка..... защото са ми любими... мммммм да, олях се... но пък тази лютеничка ми е точно от детството, а в последните няколко дни сме на такава вълна....

Ами почти всичко което ядох ми харесва, никога не ям неща които не обичам или да се лишавам, по-добре да не ям ако е така и съм го правил, ако няма това, което обичам. На тази тема съм ужасен и храната за мен е нещо важно. Как ме накара да се почувствам? Ами като пред празник и в детството както казах.... не се учудвам за себе си, обаче много повече съм ял. :P

По-скоро мога да кажа какво планираме да ядем  на празника, защото още когато разбра, че ми се е дояло агнешко,  пък и пилешко..... освен дроб сармата, майка ми реши да ме "поглези"  и с агнешки бургери на скара, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО с любимите ми пържени картофи, защото все ме пита какво да ти сготвя( пък като не ям готвено... и викам, изпържи едни картофи, е, най-накрая нави се, доживях !),... и задължително една огромна кутия с шоколадов сладолед за мен, освен козунака на Великден си пазя още два от новите кроасани 7 days за празника, защото честно казано това е едно от малкото тестени неща, които са ми любими... нито съм по пици, нито по спагети, има ли кроасани на 7 days - всичко е 6! :D  Козунака казахме е задължителен - с филирани бадеми и шоколад (заради мен) (за съжаление и яйцата, които не обичам много, но ще спазя традицията), също така пилешко (защото такова също пожелах) с гъби, топено пушено сирене и сметана в йенска тенджера - това вече са някакви специалитети на мама, които тя държи да опитам и знам, ще са най-вкусните, тортата е ясно, че ще се изяде до неделя, а другото са любимите ми бонбони с лешник на Ferrero Roshe - защото майка ми е и именничка, но като гледам май повечето аз ще си ги изям, карамелизирани пуканки... ами доста неща планирам за Великден, както всяка година.... О, задължително и шоколад, без шоколад за мен няма празник! Любимия ми с Chilli или Mint на Lindt, ще видим кой :) В семейството освен голям празник, това е и именния ден на майка ми, което за нея е нещо голямо... Сигурно след това ще ми е зле и тежко 2-3 дни от пиене и ядене, ама на момента ти е хубаво, та знам ли как ме кара да се чувствам. Празнично, положително, готино на момента! Преял след празника и тихо ми пазете! :D 

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 часа , Brian каза:

Къде побра всичко това просто не знам

Козунака и аз го започнах от днес с прясно мляко и какао :1000(29):

Отврат!

аз съм на една пица 4 сирена, 2 палачинки с нутела и сега чакам питката със сирене да се опече+ 1бр Albeni и Red Bull zero

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Kit Kat 4 Fingers Dark 70% и Kit Kat 4 Fingers White с капучино от Nescoffe + какао + прясно мляко за пиене с вкус на Шоколад Бор чвор (взех, че изпих почти цялото, а то 1 л., рядко ми харесва прясно мляко ама това е добро, има и с ягода, също ми харесва) , конфитюр Олинеза с Вишна. Преядох честно казано, сутрин не мога да изям толкова, но ми харесаха двата нови кит кат шоколада, по принцип съм фен на черния шоколад, но фаворит този път определено ми е белия, изненада ме приятно. Майката на гаджето е фенка на Кит-кат и покрай нея съм опитал всичко още преди години. Майка ми пък не ги харесва....

Планираме с майка ми за по-късно пак да си вземем козунак, някаква торта от Неделя, шоколадов сладолед Мозайка на Алома, защото всъщност не е лош, макар, че нагарча.... Това е за сега, ядът ми се сладки неща и може би това, а мога и да си направя от моите сандвичи на пресата с лук, кетчуп, кисели краставички и горчица или пък нещо сладко-люто китайско, че отдавна не сме яли, това ми се иска. Ще видим....  

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 часа , DevilWish каза:

Kit Kat 4 Fingers Dark 70% и Kit Kat 4 Fingers White с капучино от Nescoffe + какао + прясно мляко за пиене с вкус на Шоколад Бор чвор (взех, че изпих почти цялото, а то 1 л., рядко ми харесва прясно мляко ама това е добро, има и с ягода, също ми харесва) , конфитюр Олинеза с Вишна. Преядох честно казано, сутрин не мога да изям толкова, но ми харесаха двата нови кит кат шоколада, по принцип съм фен на черния шоколад, но фаворит този път определено ми е белия, изненада ме приятно. Майката на гаджето е фенка на Кит-кат и покрай нея съм опитал всичко още преди години. Майка ми пък не ги харесва....

Планираме с майка ми за по-късно пак да си вземем козунак, някаква торта от Неделя, шоколадов сладолед Мозайка на Алома, защото всъщност не е лош, макар, че нагарча.... Това е за сега, ядът ми се сладки неща и може би това, а мога и да си направя от моите сандвичи на пресата с лук, кетчуп, кисели краставички и горчица или пък нещо сладко-люто китайско, че отдавна не сме яли, това ми се иска. Ще видим....  

Е, край с плановете! :D То излезем ли с моята мами, винаги ПРЕ-КА-ЛЯВАМЕ! УжасТ!

Така..... Покрай мен и тя се развали със сладкото днес! Като отидохме в едно заведение и ми харесаха направо 3 десерта, които разбира се си разделихме! То е трудно да избереш, особено когато имаше и любимите ми профитероли!

 1) Профитерол (шоколадов крем с еклери) - това ни е любимо!

2) Крем с шоколад, ягода, маскарпоне, киви и боровинки.

3) Шоколадов мус с течен шоколад и шоколадови перли.

Вече като се прибрахме козунак със стафиди, сладолед с горски плодове и новия Сникърс Extra Caramell - това последното не ми беше по вкуса....

За вечеря вече пиле в сладко кисел сос и микс от сирена със гъби, сметана, кашкавал и Дзадзики. 

Ужас! От "голямото ядене" на Великден не бяхме яли толкова много неща - пак! :D Как ме кара да се чувствам? Мен прекалено преял! :D :D :D Май приключихме с козунаците..... Вече няма да купуваме! :D :D :D

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 часа , meleto каза:

Не мога да повярвам колко е вървежна тази тема. Обикновено забравям какво съм ял. Помня 2 хранения макс.  :D

 

Аз помня по паметните такива..... :D Обикновено и аз съм така, но когато седна с майка ми или с приятели то яденето и пиенето е с часове, особено първата обожава масата! :D

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Отдавна не сме споделяли :D 

Закуска - нескафе горчиво както го обичам, Milka Бабъл бял половината и половината от класика, поделено с маминка отново..... White ми харесва повече на мене, но обичаме заедно да си го хапваме и винаги си изяждаме по един шоколад заедно, когато вземе. :) и сладолед Алома с горски плодове + белени фъстъци с морска сол "Детелина"

На обяд: Бейби картофи с копър, чесън, черни маслини Мамут без костилка, салата от розов домат, печени чушки, задушени моркови и огромна плодова салата с 3 ябълки, пъпеш, киви - 5бр., и круши ...... :D Обожавам!

Вечеря, ако изобщо може да се нарече такава, но аз с моето сладко като почна.... Едно голямо парче баклава с топинг от малина и шамфъстък. 

Нищо не планирам! :D 

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, iraklis каза:

Дано не счупиш кантара :Д

200 г. кисело мляко с един банан и малко мед.

 

Няма как да стане... с такова "прекаляване" уж един-два-три или пет пъти в месеца, а имам нужда с това свръх ниско тегло.... Ти пък много малко за целия ден! :D Мислех, че аз бия рекорда, на кафета само на някакви сладоледи в последните дни ама...., 

Е, днес поне имам някакъв апетит ама от снощи :D :D :D:

И така.... менюто от 23 часа снощи :D 1 Активиа с Горски плодове - т''ва било вкусно, ха! , шоколад със стафиди и лешници, сладолед ПАК с горски плодове.

И сутринта в 12 на обяд - з а целия ден  плодова салата с Ябълка, Киви, Круша и череши.

После розов домат, с авокадо и МНОГО ЧЕСЪЪЪЪЪЪН :D То друго не ми се и яде май изобщо......  Ужас!

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Закуска - варени яйца, маслини, люти чушки, овесени ядки, черен чай

Втора закуска - ябълка, банан, турско кафе със захар и подправки

Обяд - супа от червена леща, ориз басмати с много подправки, кафе, баклава

Следобедна закуска - диня

Вечеря - хумус бейрути, салата от зеленчуци и риба тон, ливански питки

После ще люпя семки с черен чай, може и фурми да хапна.

Всичко аз съм си готвил днес, без хляба 🤣

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз пък и на закуска, и на обяд си хапнах хляб от овесени трици и яйца, в добавка с няколко слайса нискокалорична пуешка шунка.Вечерята ще и някакъв плод, диня най-вероятно.

96A83D3B-FDF2-4BD4-8660-488739D6990E.jpeg

Link to comment
Сподели в други сайтове

В тая жега изпих толкова течности, че не ми се и яде много в последните няколко дни.....

Сутринта: направих салата в лодка от авокадо : с лук, червена чушка, 5-6 моркова, 6 скилидки чесън, авокадо и розови домати 2, краставици + сок от ягода, вишна и ябълка. Направо наведнъж си я изядох. Страхотна стана! Вчера нещо подобно, но с маслини, гъби и соев сос, пресен копър.

след това: нектарини и кайсии с амарето и кафе.... това е.... за днес и вчера нещо подобно, то в тия жеги на човек не му се и яде толкова :D повече плодове и зеленчуци в момента, има страхотно разнообразие и това ми е най-любимо честно казано.

 

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Рядко закусвам, сутрин докато се събудя първото ми е кафето и цигарата :D 

След това: сок от вишна (напоследък ми е на почит)

После: 2 ябълки, после 2 розови градински домата (обожавам ги просто) и накрая се надумках сигурно с 3 килограма череши които са ми на почит (тук май ще се караме за тях), та до друго и не мога да стигна вече :D! Къде ги побрах не знам даже :D (на времето като съм получил обрив като бебе, лекарката е питала майка ми какво е яла и тя "ми 2 килограма череши само и тя, ето откъде му е обрива..... :D)Така сме тука, има ли череши и забравяме за всичко друго, аз особено!  :D :D :D Накара ме да се почувствам дооооооооста тежко.... :D :D :D :D :D 

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

сутринта - една тарелка ягоди, череши, червена ябълка + Нес кафе - любимата ми лятна комбинация! ❤️

после - зеле с моркови, добавих и розов домат, червен лук.

сега: български праскови, кайсии от Гърция и не можахме да стигнем до гъбите и царевицата на барбекю. :D  Нищо, утре ще се правят + пресни картофи във фолио с пресен копър и чесън! ❤️  Това направо ме изду!!! :D

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Сутринта - фурми, яйца, чай

после кафе и кайсии

Обед - Искендер кебап

после кафе и череши

За вечеря ми се хапва нещо индийско. 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...