Jump to content


Евровизия 2018 първи полуфинал ПРОГНОЗИ


Препоръчани коментари

Конкурсът ще се проведе за първи път в Португалия, след победата на страната в изданието от 2017 г. с песента „Amar pelos dois“, в изпълнение на Салвадор Собрал.

 

19 страни ще участват на този полуфинал. Великобритания, Испания и Португалия също ще гласуват в този полуфинал.Кои според вас ще са 10-те финалисти?

 

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Този полуфинал ще е ужасен. Пак ще изхръчат някои от най-добрите песни, защото държави като Армения и Азербайджан имат много силни диаспори (но не и песни тази година).

 

Ето го моят топ:

IMG_2216.jpg

Link to comment
Сподели в други сайтове

Без някъф определен ред, то все тая какво точно ще се класира от един момент нататък #Jerusalem2019

 

Azerbaijan Aisel "X My Heart"

Czech Republic Mikolas Josef "Lie to Me"

Lithuania Ieva Zasimauskaitė "When We're Old"

Israel Netta "Toy"

Belarus Alekseev "Forever"

Estonia Elina Nechayeva "La forza"

Bulgaria Equinox "Bones"

Macedonia Eye Cue "Lost and Found"

Finland Saara Aalto "Monsters"

Ireland Ryan O'Shaughnessy "Together"

Link to comment
Сподели в други сайтове

Belgium Sennek - "A Matter of Time"

Czech Republic Mikolas Josef - "Lie to Me"

Israel Netta - "Toy"

Estonia Elina Nechayeva - "La forza"

Bulgaria Equinox - "Bones"

Macedonia Eye Cue - "Lost and Found"

Austria Cesár Sampson - "Nobody but You"

Greece Yianna Terzi - "Oniro mou"

Armenia Sevak Khanagyan - "Qami"

Cyprus Eleni Foureira - "Fuego"

Link to comment
Сподели в други сайтове

Може би най-силния полуфинал на Евровизия някога. В топ 18 за годината имам 11 песни оттук, а от другия - 4. :mf_surrender:

 

Като цяло в последните години разделението на класиралите се и 5 на 5 от всяка половина, никога от първата не е имало повече (но пък е имало полуфинали, където болшинството са от втората). Тук ще е интересно, тъй като във първата има много потенциални финалисти.

 

Трудно ми е да предрека как ще гласуват жури и публика, но резултатите на този етап ги виждам така: Израел, Естония, Чехия, Австрия, България и Кипър като сигурни финалисти, след тях Ирландия (супер жребий им дадоха, пък и формулата "младеж с китара" винаги печели гласове), Гърция (може и да флопне). Армения, Азербайджан и Белгия са ми на кантар, две от трите трябва да минат. Литва имат някакъв шанс, но по-скоро ще е не. Другите не ги виждам на финал.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз направих и анкета, не знам защо не излезе. :mf_surrender:

 

Обаче при мен има голяма разлика между това кой искам да са на финал и кой мисля че ще са. Като сигурни финалисти ги виждам:

Естония

Гърция

България

Израел

Чехия

Армения

За останалите 4 места според мен ще се борят Кипър, Белгия, Австрия, Македония и може би Литва и Финландия. С доста хубави студийни проекти са Беларус и Хърватия, но са ужасни на живо и нямат шанс. Тотален аут са Албания, Исландия, Ирландия и Швейцария. Единствено нямам мнение за Азербайджан, щото тя си е доста силна, но е jazz певица и определено не й се получи тази песен. На живо също беше доста зле, но все пак е Азербайджан, така че...

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Наистина страшно силен полуфинал. Всички мои фаворити са тук без Франция и Русия.

То това си е финала направо, мен, ако питате. Жалко, че ще напълнят истинския финал с пълнежи от втория полуфинал.

Мал шанс за държави като Азербайджан, Македония, Финландия и други да продължат към финала.

Дано все пак Кипър се класират и продължат също.

20645797-497352780618945-2069381879-n.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Наистина страшно силен полуфинал. Всички мои фаворити са тук без Франция и Русия.

То това си е финала направо, мен, ако питате. Жалко, че ще напълнят истинския финал с пълнежи от втория полуфинал.

Мал шанс за държави като Азербайджан, Македония, Финландия и други да продължат към финала.

Дано все пак Кипър се класират и продължат също.

Кипър ще се класират и още как. След първите репетиции едва ли има такива съмнения. Много е вероятно да ги видим в ТОП 10 /защо не и 5/ на финала.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Кипър ще се класират и още как. След първите репетиции едва ли има такива съмнения. Много е вероятно да ги видим в ТОП 10 /защо не и 5/ на финала.

Дано!

20645797-497352780618945-2069381879-n.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Гърция си пратили обикновен гръцки поп, нищо по-специално и ориентирано към тоя конкурс. Не е лоша песента, ама мяза на извадена от гръцките песни по Balkanika или MAD Greece и метната в Eurovision. Не вярвам да се класира, просто е прекалено безлична. Поне за мен.

 

Македонската на запис ми е в стил Оцко Макеондски - гласа не се чува, музиката на макс, и някаква там иска да пее, и явно пее, но как да го разбереш, като гласа и е 20% от цялото нещо. Какво ги патка тия македонци винаги музиката да е много по-силна от гласа, нали е песен и трябва да се пее, как да разбереш какво се пее, подяволите?!

 

Силна ми е Чехия, готина песен, но такива няколко бяха хитове по-предни години и ги въртяха по нашите City / The Voice. Оная дебела лелка от Израел е в същото положение.

 

Изобщо, тая година не е Eurovision ами MTV Awards ми се струва...

 

И тук се включваме ние. Не, сериозно го говоря. Песента ни е победител дори и да не е. Красив, изчистен Lyric Video, страхотно изпълнение, страхотна музика, всичко е изпипано и перфектно. Самата песен е някак хем спокойна, хем драматична. За пръв път от цялото ни ходене по тоя конкурс харесвам наша песен, да не кажа, че съм влюбен в нея.

Не защото е нашата, на предни конкурси съм гласувал за други държави (то май не може за собствена), просто не съм харесвал нашите. Нито Генова, нито прехвалената "Вода", нито джендъра Кристиян. Спомням си как метнах преди години 10 SMS-а за Hadise-Dum Tek Tek (TR).

 

Тази година обаче отиваме достойно. Няма значение мястото, това е песен, която е ЗА Eurovision - не е извадена от MTV, не е прекалено шантава, не е прекалено комерсиална, не е цинична, не е и неслушаема извън конкурса.

 

За пръв път да кажа... браво бе, направихме нещо перфектно!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...