Jump to content


Online: Dragana Mirkovic - Samo mi je dobro


Препоръчани коментари

Още една от песните от новия албум с клип. Зимните планински кадри са заснети в Швейцария по време на почивката на Драгана там сега, а тези със статистите - пред залата, където се снима Пинкове звезде, това са всъщност самите участници от продукцията. На мен лично ми допада видеото - много е свежо и позитивно, има ефектни кадри. Песента ми е една от любимите от албума.

Uzivajte! :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ами видеото ми е нещо като "Od milion jedan" и "On i Ona" в едно.

Мисля, че е след този клип едва ли ще клипира друго, защото се задава и дуета с Джокич, но е редно да обърне внимание на "Zoro", "Ti u meni imas prijatelja" и "Nismo uspeli mi".

 

Това беше излишно да се клипира.


 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не знам как може да наричате това "официално видео" - чудя й се на Драгана как не й омръзна да пуска по толкова клипове наведнъж, и то да бяха клипове, ами то ТВ версии, нескопосано монтирани. Да гледа Милица Павлович какви клипове направи, и последният на Цеца е страшно добър откъм заснемане, монтаж, цялостна картина, филтри - тези на Драгана все едно сме ги снимали с телефона - на 2, на 3.

Най-вероятно от още почивки ще е снимала кадри и за другите песни. И тая визия, не я ли гледаме в 3-ти пореден клип, тази с тъмното червило :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Според мен тя просто иска да си реализира всички песни от албума по някакъв начин. И аз не разбирам защо й е да ги пуска един след друг. Специално на тази песен едва ли държи, затова е направила по-неангажиращ и колоритен клип. На мен лично ми е приятен. Когато е трябвало, е правила уникални и скъпи за времето си видеа - 90-те, и е мачкала наред. Личи й, че сега просто се забавлява и не се напъва да впечатлява. Точно с това ми харесва този клип. Къде е писано, че трябва да прави римейк на Снежната кралица или нещо подобно, за да е на ниво?! Или може би трябва да копира някое световно величие? Вижте и в световен мащаб клиповете не са ли като тв версии - вижте екранизациите на Адел, на Ед Шийрън. Само тука припадаме по скъпи клипове, защото такива като Галена ни научиха на това, нищо че крадат като за световно и пръскат грешни пари на заблудените си мъже. Драгана ако иска, може да направи и космически клип. Просто жената НЕ СТРАДА ОТ КОМПЛЕКСИ. Ще се снима и в обора и пак ще е по-достойна певица и човек от останалата сган.

:)))

Link to comment
Сподели в други сайтове

Е, от кога да правиш хубави видеа означава, че си комплексиран.

Брена, например има доста хубави в последните години.

Тук наистина има много кич, според мен Драгана няма никаква концпепция за кариерата си и сякаш гледа къде да си пръсне парите ей така колкото да се говори за нея.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Брена се старае, но защо мислиш, че при нея няма кич - особено в клипа на "Царица"... Да не говорим колко се е сбабичосала, а умира да показва цици, крака и т.н. "Пази коме завидиш" не е лош иначе.

Драгана си ги прави нещата за кеф. Личи си в самото видео, чиято идея е точно да е тип аматьорско. Харесва ми, че е жизнерадостна и няма някакви изкуствени неща. Допадат ми кадрите от Швейцария - не коментирам операторската работа, кефят ми каквито са си. Евала и че е включила участниците от Пинкове звезде. Не знам какви продукции очаквате и какво разбирате под добър клип. Добър клип за мен е "Заволи" на Никола Роквич - заради идеята. "Простакуша" на Савич - също, заради мащаба и декорите, но подобна драматургия е изчерпана вече. Не се сещам за други сръбски видеа, които да са ми направили впечатление напоследък. При тях визуализацията не е от значение, ако песента е хубава. Колко типични тв версии имат - бенда за бекграунд, в някоя кръчма, и туй то. Ама не го правят да изглежда махленски нескопосано като нашите с подобно насоченост. Като екранизации в Сърбия новатор е Карлеуша.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Според мен тя просто иска да си реализира всички песни от албума по някакъв начин. И аз не разбирам защо й е да ги пуска един след друг. Специално на тази песен едва ли държи, затова е направила по-неангажиращ и колоритен клип. На мен лично ми е приятен. Когато е трябвало, е правила уникални и скъпи за времето си видеа - 90-те, и е мачкала наред. Личи й, че сега просто се забавлява и не се напъва да впечатлява. Точно с това ми харесва този клип. Къде е писано, че трябва да прави римейк на Снежната кралица или нещо подобно, за да е на ниво?! Или може би трябва да копира някое световно величие? Вижте и в световен мащаб клиповете не са ли като тв версии - вижте екранизациите на Адел, на Ед Шийрън. Само тука припадаме по скъпи клипове, защото такива като Галена ни научиха на това, нищо че крадат като за световно и пръскат грешни пари на заблудените си мъже. Драгана ако иска, може да направи и космически клип. Просто жената НЕ СТРАДА ОТ КОМПЛЕКСИ. Ще се снима и в обора и пак ще е по-достойна певица и човек от останалата сган.

:)))

Изгледах клипът отново за по-ясна представа. Има много хубави кадри - тези с планините и на самата местност. Не смятам, че тези ефекти са нужни през цялото време и също - кадрите с участниците от Пинкове звезде са излишни. Има и нелепи кадри - чак се чудя "монтажиста" къде е спал. Относно клиповете на Драгана - не говоря за уникални и скъпи клипове, говоря за клип, отговарящ на 2017-та година, а не на 1997-ма. При клиповете на тази жена основният проблем е операторската работа - всичко се снима от един стандартен ъгъл, Драгана може да изглежда далеч по-слаба и млада, ако се снима от друг ъгъл. Интересно би било заснемането с кран. Също филтрите са слаби, а този ШАРПЪН е ужасен, има го на клипа, от който правих графики, има го и тук. Мисля, че този проблем идва, че снима с нискокачествена камера. Също монтажът е зле, не само на този клип, въобще на места не пасва с музиката.

Не смятам, че е редно да показваш личното си отношение към Цеца, във всеки пост, в който тя бива споменавана. Ок, може да е военнопрестъпница, затворница и всякаква, но мен лично това не ме интересува - мен ме интересува музиката й, клиповете й, гласът й, визията й, кариерата й като цяло. Дадох за пример нейният клип, защото наистина е на много високо ниво, нетипично за сръбската музикална видеопродукция. Дори на световно ниво, няма скъпи декори, няма хиляди статисти, но е направен изключително добре и ми грабна окото още като го видях за първи път. Там има концепция, има контраст между кадрите, без да се губи концепцията, а не просто ей така нахвърляни визии, декори и статисти, за да се запълни времето. Такива са клиповете на Драгана, за съжаление. Кадрите в "Милион од йеган" са хубави, но са заснети и монтирани аматьорски, да не говорим, че самата изпълнителка на места е опъната като Андреа в последните й клипове...Монтажът, филтрите и заснемането са 50% от един клип, останалите 50% са визия, певец плюс евентуален модел или статисти. Драгана не пълни кадъра, за мен Цеца е по-харизматична и по-добре стои на камера. Не смятам, че клиповете на Адел могат да се сравняват с тези на Драгана, там всичко е на далеч по-високо ниво...Това, че клипът на "Хелоу" е с градиент от светло зелено към тъмно зелено като филтър не го прави ТВ версия или евтин, история, заснемане, монтаж - копче не може да им се каже, има страхотни кадри, които допълват емоцията от песента. На Ед клипове не съм гледал, нямам мнение.

Никой не визира мега продукции като "Спри ме", "Една жена" и така нататък. Галена има клипове, които не струват и 5 хиляди, а са много ефектни и можеш да ги гледаш 50 поредни пъти и да откриваш все нови и нови детаили, без да ти омръзне, и не визирам "Тихо ми пази". Едни "Мразя да те обичам", "След раздялата", та дори и "Моро му", който аз не харесвам, са много ефектни, без да са скъпи. Без да има 10 сета с декори и визии. Всичко е до идея, до реализация. Би изглеждало брутално, ако клип е сниман в обор, ако екипът, създател на това визуално произведение, е екипът на Галена, ако е този на Драгана би изглеждало евтино и нескопосано, съжалявам, че го казвам, но е така.

Относно бълването на клипове, самата тя осъзнава, че без клип едвали песните й ще се популяризират. Жалкото е, че лирик видеото на "Анджео"-то, на "Дидуле", на "Трепни" са по-добри от клиповете на Драгана, а и стилист й трябва на тази жена, както и нов гримьор и фризьор!

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...