Jump to content



Кое точно не владеете в Шофирането....


Препоръчани коментари

Паркирането назад

Мога перпендикулярното на задна , ама успередното :girl_cry2: ми е малко мъка, ама ще се науча ,като ужуля някоя друга кола :1000 (29): :derisive:

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 61
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Ако не се лъжа Стърлинг Мос го е казал "на света няма мъж който би си признал че е слаб любовник или слаб шофер"...

...а един не по малко известен рали пилот Валтер Риол казва "добрия пилот се познава по това че има мушички и по страничните стъкла"

Редактирано от mitaka_f1
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

значи аз имам книжка от около 5 месеца но може би съм единствения който не владее нищо в шофирането!

Подписа ви надвишава допустимия размер!

2ро предупреждение!

IMG2-1245585240.jpg

Link to comment
Сподели в други сайтове

значи аз имам книжка от около 5 месеца но може би съм единствения който не владее нищо в шофирането!

 

Не си единствения, аз пък нямам книжка и не го владея изобщо...

Има само един път към Рая на Земята, този път се нарича ЛЮБОВ!!!
005060252-big.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

 

Браво това е много яко клипче. Добра реклама на Хюндай, но нищо това показва че който си го може не му трябват много коне, защото тези коли като ги гледам не са "резачки"

 

 

Не виждаш ли как се е размахал с две ръце и вече ще подскочи на един метър от земята :1000 (29):

 

 

На кола с предно, под 150 коня и аз вече рядко се качвам.

 

П.П. Като сте толкова пекани...колко човека от вас могат да сменят скоростите до 5-та без да използват съединител? Сещам се за един, интересно ми е дали има още. На мен "слабостта" ми е, че след като ги сменя до 5-та не мога да ги върна обратно без съединител.

 

А иначе за скоростите до 5 ще ти ги включа без проблем, обаче на долу не съм се пробвал, мисля че с първа ще имам най-голям проблем, защото и със съединител под 10-тина км не мога да я включа.

 

Сега се сещам едни други трикове които ми трябваше малко време за да науча — караш на трета примерно с 60 км, след което вкючваш втора без стрелката на километража да мръдне.

 

Или пък другия караш на трета примерно с 2500 оборота и включваш на втора без стрелката на оборотите да мръдне, това може да го пробваш и в обратния вариант от втора на трета тогава е по-лесно че само съединителя и газта очастват....

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ами какво да ви кажа аз за моите шифорски умения ...... взех си книжката на 16 август (2007) около 11:00 преди обед и същата вечер заминах на море ...... :) на 23 август останах без книжка поради АЛКОХОЛА ..... отделно щях да блъсна шефа ми и няколко случайни минувачи.А да не говорим,че като си паркирах колата пред квартирата,съборих табелата на съседната аптека която по-късно лесно изправих но колата ми беше цялата одрана от дясния край.И всичко това в рамките на 6 дни КАК Е А ??!?!?!???!?!?!? :1000 (29): :girl_witch: :crybaby: Не употребяваите алкохол и след това да се качите на колите,за да не ви се случи и на вас.

Link to comment
Сподели в други сайтове

и аз да се похваля нищо че ме скъсаха на листовките . Един ден на околовръстното с инструктора карам си аз с 130-140 и наближаваме една кола в мойта си лента оглеждам се да я изпреварвам и кво отзад един баварец се цепи с мръсна газ от там трябваше да измисля за норматив какво да правя а единственото беше да го изпреваря тоя пред мене от дясната страна. Иначе немога да кажа че съм добър шофьор но се справям доста задоволително със паркирането назад настрани

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ами какво да ви кажа аз за моите шифорски умения ...... взех си книжката на 16 август (2007) около 11:00 преди обед и същата вечер заминах на море ...... :) на 23 август останах без книжка поради АЛКОХОЛА ..... отделно щях да блъсна шефа ми и няколко случайни минувачи.А да не говорим,че като си паркирах колата пред квартирата,съборих табелата на съседната аптека която по-късно лесно изправих но колата ми беше цялата одрана от дясния край.И всичко това в рамките на 6 дни КАК Е А ??!?!?!???!?!?!? :1000 (29): :girl_witch: :crybaby: Не употребяваите алкохол и след това да се качите на колите,за да не ви се случи и на вас.

 

човече на теб не трябва да ти връщат шофьорската книжка никога :(

Само преживените неща са истински разбрани!!!
Link to comment
Сподели в други сайтове

Много забавна тема. Аз имам книжка едва от няколко месеца,но засега да чукам на дърво се справям успешно. Дано нямам аварии, а и на никого не го пожелавам. Като че ли най ми е трудно тръгването по големи наклони-например подземния паркинг в City Center Sofia...Голям страх ми обхваща душата всеки път, когато ми се налага да излизам от там :(

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Паркиране назад още не съм пробвала,но вътрешното ми чувство казва,че ще ми е трудно. :1000 (29): Ще видим де.. :1000 (1):

Иначе поянкога завоите не ги правя много хубаво. :P Тия кръстовища и глупости най-не ми харесват..ама още не съм научила много хубаво правилника де.. След около седмица ми е изпита с листовките,дано да се справя. :derisive:

87176622.gif
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Имам книжка от 4 години, и то с мойта работа съм навъртял за тия години поне над 300000 км., и се убедих че никой никога неможе и не трябва да казва,че може да кара!!! ...Така е и с плуването!

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

ами да ви кажа само 4е другата седмица съм на практи4еския изпит и да видиме какво ще направиме ако го взема вие вие ще сте от първите които ще разберат : така да си доидем на думата зна4и карам кола от ве4е 6 години и накрая заради една пуста цигара да си запаля и излязох от пътя та изправих един завои , забих се 4елно в едно дърво ,а пък карах с 100 км и се разминах на косъм от смъртта сега карам малко по спокоино и по внимателно от колкото преди катастрофата , така 4е искам да кажа на на4инаещите в шофирането да карат по разумно и внимателно и не бързаите за никъде каквото и да става !!! :bye1: :g2:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Имам книжка от близо 2 години и слава богу имам само 1 инцидент и то не по моя вина. В Стара Загора спрях на пешеходна пътека и един джип се нацепи в мен. Оправданието било, че му звъннал телефона и докато гледал кой му се обаждал и не видял, че съм спрял. Иначе за 2 години са ме спирали само за рутинни проверки-нямам нито един фиш, нито една глоба, нито един акт или отнети точки, а карам почти всеки ден. :girl_in_love: :girl_in_love:
image.jpgimage.jpgimage.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Успоредното бързо го правя, но винаги оставам с около 20см. от бордюра...

Иначе всеки ден се опитва да ме блъсне някой :) много е весело по пътищата във Варна - идиоти бол.

Не че в София лудницата е по-малка... ама там въпреки хауса сякаш шофьорите мислят като правят глупостите и тарикатлъците, а тук, във Варна го правят без мисъл за това, какво може да стане.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Успоредното бързо го правя, но винаги оставам с около 20см. от бордюра...

Иначе всеки ден се опитва да ме блъсне някой :) много е весело по пътищата във Варна - идиоти бол.

Не че в София лудницата е по-малка... ама там въпреки хауса сякаш шофьорите мислят като правят глупостите и тарикатлъците, а тук, във Варна го правят без мисъл за това, какво може да стане.

 

 

Хах 20 см от бордюра..В наше село на това му викаме-"СПрял, като в пустиня"..Аз да съм благодарен на инструктура ми, че ми показа много готин начин за успоредно паркиране, който ми се е получавал почти в 100% от случайте, когато съм паркирал и то се получава идеално. Бих обяснил, ама трябва нагледно. :(

image.jpgimage.jpgimage.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз вече посвикнах с карането и се справям доста по-добре от преди.Паркирането не се оказа толкова трудно. ;)

Надявам се скоро да се похваля,че имам вече книжка. :)

87176622.gif
Link to comment
Сподели в други сайтове

Успоредното бързо го правя, но винаги оставам с около 20см. от бордюра...

Иначе всеки ден се опитва да ме блъсне някой :) много е весело по пътищата във Варна - идиоти бол.

Не че в София лудницата е по-малка... ама там въпреки хауса сякаш шофьорите мислят като правят глупостите и тарикатлъците, а тук, във Варна го правят без мисъл за това, какво може да стане.

Е ти пак си добре аз въобще избягвам да паркирам успоредно. Или когато го правя паркирам по същия начин че някой път даже и на по 30 до 50 см. Просто колата ми е много ниска и ако паркирам точно до бордюра вратата въобще няма да може да се отвори или ще мине на магия. И след като така 1-2 пъти ми се тръкна долния ръб по бордюра при отваряне си казах повече никакви такива паркирания така.

Иначе за правелно паркиране особено ако ще паркираш между две коли и мястото е малко по-голямо от дължината на колата се прави по следния начин. Прекарваш възмошно с най-малко странично разстояние между предната кола и теб, след което задната ти броня трябва да подмине с 15-20 см задната броня на колата до теб. Спираш, вкючваш задна и с прав волан почваш да се връщаш в момента в който задната ти броня се изравни със задната броня на колата до теб, въртиш пълен десен (ако ще паркираш от дясно на пътното платно) и връщаш така докато предните ти гуми не се изравнят с задните гуми на колата до теб и щом се изравнят почваш да въртиш обратен. Като бързината на вътрене на обратно зависи от скоростта ти на движение назад и от габаритите на колата. От него зависи и колко близо ще се прибереш до тротоара и също така да ли ще закачиш този отпред.... С няколко тренировки ще се научиш не е толкова трудно.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Днес /23 август/ става 1 година откакто имам книжка! Пожелавам на всички да са като мен - пълен брой точки, нито едно ПТП, нито един път не са ме спирали КАТ-аджии... Тайната на този ми успех е...

 

И най важното:

 

4kdcnwk.gif

Редактирано от DIDO

Подписа ви надвишава допустимия размер!

2ро предупреждение!

IMG2-1245585240.jpg

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ами докато карах учебната свикнах на съединителя на учебната и инструктора по едно време даже си подремваше като се връщахме от Бургас. След това първата кола, която карах беше едно Ауди А4 и имах едно леко произшестие с него, т.е. одрасках боята на една кола, тъй като съединителя оттегляше много долу, а аз бях свикнала на Мерцедес и малко ми беше трудно, но свикнах. След това с едно Рено Клио от '94 обрънах едно огледало. Най-трудно ми беше със съединителя на различните коли, но откакто си взех официално книжката да чукна на дърво нямам никакви произшествия и горе-долу шофирам добре. Книжката я имам от 3 месеца и освен владеенето на съединителя, други проблеми нямам. Даже оня ден подкарах и една Тойота РАВ4 на заден ;р Но млад шофер съм, има време да се осъвършенствам.

 

Edit: Ръчна на мойта кола, на чужда не ;р не се знае какво ще причиня ;р

Редактирано от Nedis
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

от 1 месец имам вече книжка и мога да кажа че всичко владея .... особедно влизането в завоите с ръчна ... много е лудо който е пробвал знае за какво говоря ... :D

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...