Jump to content



Кое точно не владеете в Шофирането....


Препоръчани коментари

  • Отговори 61
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

От половин година имам книжка, първите месеци бях доста напрегнат всеки път, но сега вече съм много спокоен, дори когато знам, че ще трябва да ходя на тесни места и да паркирам там (центърът на София например). И вече за 6 месеца нямам никакви ПТП-та и инциденти, а вече карам доста често. Но полицаите ме обожават, сигурно над 10 пъти са ме спирали вече за проверка. :helpsmilie:

Иначе по темата - не владея добре успоредното паркиране, което на практика е много лесно, но досега не ми се е налагало много пъти да го ползвам. Също имам малко страх, когато тръгвам на голям наклон. За друго не се сещам, останалите неща вече ги поусвоих.

Link to comment
Сподели в други сайтове

От половин година имам книжка, първите месеци бях доста напрегнат всеки път, но сега вече съм много спокоен, дори когато знам, че ще трябва да ходя на тесни места и да паркирам там (центърът на София например). И вече за 6 месеца нямам никакви ПТП-та и инциденти, а вече карам доста често. Но полицаите ме обожават, сигурно над 10 пъти са ме спирали вече за проверка. :helpsmilie:

Иначе по темата - не владея добре успоредното паркиране, което на практика е много лесно, но досега не ми се е налагало много пъти да го ползвам. Също имам малко страх, когато тръгвам на голям наклон. За друго не се сещам, останалите неща вече ги поусвоих.

Аз няма да забравя ужасът, който изпитах при потегляне на изхода на паркинга на Сити Центъра..наложи се да спра точно на най-наклонената част, а зад мен се лепна един.. Е слава богу всичко мина добре, но притеснението беше огромно. :1000 (27):

 

Иначе..почти 4 години имам книжка вече..всичко е наред(да чукам на дърво)...нямам проблеми нито с изпреварвания, нито с паркирания, нито с тесни места, нито с нищо :baaasmiley: И вече имам 43 000 км навъртяни..предимно в града.

image.jpgimage.jpgimage.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз няма да забравя ужасът, който изпитах при потегляне на изхода на паркинга на Сити Центъра..наложи се да спра точно на най-наклонената част, а зад мен се лепна един.. Е слава богу всичко мина добре, но притеснението беше огромно. :1000 (27):

 

Ми аз съм се учил на много големи наклони да тръгвам с ръчна, но тва понякога разсейва още повече. Даже на шофьорския ми изпит на един много голям наклон тръгнах точно с ръчна. :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Паркирането ми е доста трудно, но това е защото нямам много тренинг и шофьорски стаж.

А и потеглянето по нанагорнище не ми е от любимите, но това е защото пред време седалката често пъти ми се изплъзваше назад точно при такива ситуации, така не достигах педалите в момента на потегляне и колата ми изгасваше насред кръстовището. :Vishenka_14: Доста неудобна ситуация, но дори и след като ми се оправи седалката, си имам едно наум при подобни ситуации.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)
Най-големия ми проблем е паркирането-и успоредно и перпендикулярно... Почвам да си мисля, че никога няма да се науча.. :D Иначе като цяло съм спокоен.Другият момент, освен паркирането, в който се паникьосвам е изпреварването... Редактирано от No OnE
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

От всичко най-много ме затруднява, така наречения "Софийски паркинг". Тъй като инструктора ми пропусна да ме научи на тази важна част, явно не му се губеше време на полигона, отидох с братовчед ми, той имаше Рено Клио от '94, 1,4 бензин, та с него се учих и въпреки всичко все още ми е трудно гумите ги нареждахме около 10 пъти докато свикна горе-долу :) Но с времето ще се науча. А и много се разсейвам на пътя, особено като видя някой познат, тъй като съм свикнала повече да се возя ахахах ама тоя навик почти съм го изкоренила. Не гледам колите в насрещното, а само мойта си лента. Иначе, ако колата ми е паркирана на "софийски паркинг" мога да я изкарам, ама аз да я паркирам...

 

И аз като другите - ВНИМАВАЙТЕ ПРЕДИ ДА СЕ КАЧИТЕ ЗАД ВОЛАНА, КАРАТЕ ПО ОБИКНОВЕН ПЪТ, НЕ СТЕ НА ПИСТА :)

И в този ред на мисли, една снимка:

 

34769_1509766114337_1539880999_1252713_654316_n.jpg

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ами докато карах учебната свикнах на съединителя на учебната и инструктора по едно време даже си подремваше като се връщахме от Бургас. След това първата кола, която карах беше едно Ауди А4 и имах едно леко произшестие с него, т.е. одрасках боята на една кола, тъй като съединителя оттегляше много долу, а аз бях свикнала на Мерцедес и малко ми беше трудно, но свикнах. След това с едно Рено Клио от '94 обрънах едно огледало. Най-трудно ми беше със съединителя на различните коли, но откакто си взех официално книжката да чукна на дърво нямам никакви произшествия и горе-долу шофирам добре. Книжката я имам от 3 месеца и освен владеенето на съединителя, други проблеми нямам. Даже оня ден подкарах и една Тойота РАВ4 на заден ;р Но млад шофер съм, има време да се осъвършенствам.

 

Edit: Ръчна на мойта кола, на чужда не ;р не се знае какво ще причиня ;р

Имах същия проблем със съединителя. На учебната кола се вдигаше доста плавно и когато се качих в моята за първи път на която се вдига доста по-бързо ми угасна 3-4 пъти докато успея да я помръдна. Иначе имам книжка няколко месеца в началалото бях много зле, но сега посвикнах и започнах да се справям по-добре.

Иначе няколко пъти ми се е случвало да качвам колата по бордюрите както и други малки произшествия, но защастие нищо сериозно. Не бих могъл като мои приятели да се определя като "най-добрият шофьор", но мога да кажа, че с времето задобрям.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем със съединителя. На учебната кола се вдигаше доста плавно и когато се качих в моята за първи път на която се вдига доста по-бързо ми угасна 3-4 пъти докато успея да я помръдна. Иначе имам книжка няколко месеца в началалото бях много зле, но сега посвикнах и започнах да се справям по-добре.

Иначе няколко пъти ми се е случвало да качвам колата по бордюрите както и други малки произшествия, но защастие нищо сериозно. Не бих могъл като мои приятели да се определя като "най-добрият шофьор", но мога да кажа, че с времето задобрям.

Prosto e nujna praktika, ne moje da vzemesh knijka i da si Kralia na pytia, da mojesh vsichko... Nai-mnogo se draznia na razglezeni bogatashki deca, na koito im kupuvat koli s po 300hp che i nagore... Zaradi edin takyv shtiahme da katastrofirame 10 koli...

V momenta karam avtomatik, taka che povecheto problemi, koito imah na rychnata skorostna veche gi niamam ahahaha

 

Spored men triabva kandidat shofiorite da se kachvat na razlichni kolo v procesa na obuchenie, za da svikvat na vsiakakav tip koli s razlichni syediniteli. Nai-kofti e da karash na iaponska mashina - syedinitelia otpuska tochno po sredata i posle kato se kachish na Opel gledash syedinitelia kato goliam kamak, shtot na povecheto opeli deli pochti dolu... Mani ujasa e pylen, kato gi gledah v Ispania na kakvi koli se uchat napravo mi se skri shapkata... Hahahahah

I bair nikoga ne sym kachvala na rychna, vinagi na syedinitel sym trygvala...

 

Sorry za latinicata, ama i dvata laptopa sa okopirani, a na telefona mi niama kirilica :]

Редактирано от Nedis
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Шофьор съм от 3 години вече и смея да кажа, че съм минала достатъчно километри, за да нямам особени затруднения с паркиране, каране и т.н. Мога да паркирам - напред, назад, успоредно, перпендикулярно. Карам градско и извънградско без проблеми. Доволна съм от себе си, но смятам, че още много ще уча :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...
  • 8 months later...

Имам книжка от 5 години и още 3/4 години стаж без книжка, завършен курс по дрифт при Тодор Дунев, не се сещам за нещо, което да ми куца, но не карам и като пилот от F1. Нека не забравяме, че пътят не е космос :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...